Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Opiszę swoją sytuację :D Uczeń, bez stałych zarobków, chcący mieć własne tanie konto z kartą umożliwiająca płatności przez internet :D Jakie polecacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 19:18, kulfonito napisał:

Opiszę swoją sytuację :D Uczeń, bez stałych zarobków, chcący mieć własne tanie konto
z kartą umożliwiająca płatności przez internet :D Jakie polecacie? :)


mbank.pl - konto, przelewy, karta debetowa Master Card'a wszystko za zero złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 19:19, Piotrbov napisał:

> Opiszę swoją sytuację :D Uczeń, bez stałych zarobków, chcący mieć własne tanie konto

> z kartą umożliwiająca płatności przez internet :D Jakie polecacie? :)

mbank.pl - konto, przelewy, karta debetowa Master Card''a wszystko za zero złotych.


Jakieś konkretne konto? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 10:03, rob006 napisał:

> Jakieś konkretne konto? ;)

Może zacznijmy od tego, czy masz 18 lat czy nie.


Mam :) Kartę bym chciał do przelewów internetowych i żeby była możliwość płacenia nią na Playstation Store :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanie,otóż mam konto PKO graffiti i np. kupujac na allegro przez przelew online to jest dokładnie wystawiana taka kwota ile to kosztuje,czy muszę ręcznie to robic? I ile kosztuje w PKO Grafitti ,że zrobiłem przelew? 50gr.?

P.S- Konto mam od wczoraj i za ile dostanę taką kartę? Bo jak wiem,to ona jest wysyłana listem.Bo o to się niestety nie zapytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy karta Visa Electron dodawana do eKonta w mBanku pozawala na płatności w Steamie, sklepach typu Amazon.com, itp. (ogólnie tam, gdzie z reguły wspomniana jest karta kredytowa, a nie debetowa). Ja wiem, że na stronie mBanku jest napisane o obsługiwaniu "płatności internetowych", ale wolę się upewnić. :P

I drugie pytanie - przy zakładaniu eKonta umowa jest przysyłana do domu przez kuriera, a później odsyłana do mBanku. Czyli rozumiem, że muszę tę umowę podpisać w obecności kuriera i później mu ją oddać, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 19:25, Linux_M napisał:

Czy karta Visa Electron dodawana do eKonta w mBanku pozawala na płatności w Steamie,
sklepach typu Amazon.com, itp. (ogólnie tam, gdzie z reguły wspomniana jest karta kredytowa,
a nie debetowa). Ja wiem, że na stronie mBanku jest napisane o obsługiwaniu "płatności
internetowych", ale wolę się upewnić. :P


Ja tam tej karty nie mam. Mam natomiast debetową MasterCard''a i ona na 100% jest do płatności przez internet.

Dnia 29.01.2011 o 19:25, Linux_M napisał:

I drugie pytanie - przy zakładaniu eKonta umowa jest przysyłana do domu przez kuriera,
a później odsyłana do mBanku. Czyli rozumiem, że muszę tę umowę podpisać w obecności
kuriera i później mu ją oddać, tak?


Dokładnie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę Visa dodawaną do izzyKonta i da się bez problemu płacić na Steamie. Trzeba jednak najpierw odblokować limity transakcji dla Internetu (ja to zrobiłem przez mLinię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję konta internetowego na którym mogę robić przelewy za darmo,(oczywiście żeby dało się też otrzymywać przelewy^^) najlepiej żeby konto za darmo :), mam 18 lat jak coś.
Konto będzie służyło do allegro. Karty kredytowej nawet nie potrzebuje. głównie chodzi o przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 07:22, mikim napisał:

eKonto mBanku?


A gdybym wybrał tam karte master card nie ma żadnych ukrytych kosztów?
bo chyba na visa electron coś czytałem jeżeli nie wypłaca się z bankomatów ma się jakoś 5zł do zapłaty czy coś 0_0
czy proprostu zakładam ekonto wybieram np masster card potem kurier dzwoni kiedy ma przyjechać żeby umowę podpisać czy coś,, a potem mam konto gdzie nie muszę za nic płacić... oczywiście kurier darmowy ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem ostatnio założyć konto tylko nie wiem w jakim banku i właśnie tutaj zwracam się z prośbą do Was jaki bank byście mi poradzili :) Takie dodatkowe informacje to że mam 18 lat więc konto aż tak mocno aktywne nie będzie często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 16:03, Qc93 napisał:

Witam, postanowiłem ostatnio założyć konto tylko nie wiem w jakim banku i właśnie tutaj
zwracam się z prośbą do Was jaki bank byście mi poradzili :) Takie dodatkowe informacje
to że mam 18 lat więc konto aż tak mocno aktywne nie będzie często.


eKonto w mBanku, uważam, że to jest najlepsze konto na początek. Prawdziwe 0 złotych za prowadzenie konta, karta 0 złotych itd.

Oprócz tego konta mam jeszcze w Alior Banku, co uważam, że jest znacznie lepsze, porządna obsługa itd. tylko, że u nich się za kartę płaci 5, lub 9 złotych miesięcznie, lecz ono jest ostro wymaksowane. wszystkie bankomaty na świecie za darmo, jest wliczone ubezpieczenie.

Lecz ogólnie nie potrzebne są takie bajery dla twojego wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

z tego co czytam w tym wątku, prowadzą dwa banki: mBank i Alior Bank.
Jak większość z uczestników tego tematu zastanawiam się nad założeniem konta(mam 18 lat). Czy ktoś obeznany w temacie mógłby pokrótce wypisać plusy i minusy tych dwóch banków? Określić który do czego najlepiej się nadaje. Ja np. chcę włożyć na konto kwotę z trzema zerami i miło by było jak by odsetki były jak największe ;) Oraz najważniejsze kwestie to darmowe wypłaty z jak największej liczby bankomatów, oraz darmowe przelewy, oraz jak najmniejsze koszta utrzymania konta(np. ile by trzeba wydawać żeby to było darmowe?), oraz jeszcze inne haczyki na które może się złapać niedoświadczony. Bardzo bym prosił o takie zestawienie i z góry pięknie dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jako, że mam oba konta założone i w mBanku i w Aliorze to zaczynam ;)

W mBanku masz konto, kartę ( za kartę PayPass jest 1,5 zł miesięcznie ), przelewy itd. za darmo. To na plusy, na minusy idzie to, że nie wszystkie bankomaty w Polsce są za darmo. Jeśli chcesz mieć wszystkie bankomaty w Polsce za darmo to w mBanku musisz zapłacić 5 złotych miesięcznie. Dodatkowo ubezpieczenie to koszt 1,7 złotego na miesiąc. Konto standardowe, nie ma oprocentowania ( eKonto )

W Alior Banku masz konto, przelewy za darmo. Za kartę płaci się 9 złotych, 5, gdy te konto jest twoim "głównym bankiem" ( więcej info: http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/pytania_i_odpowiedzi/faq_strona_glowna?faqPageId=8325#8325 ). Ale za to w cenie karty masz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo, ubezpieczenie karty też jest w cenie. Typowe standardowe konto jest oprocentowane z kapitalizacją dzienną na 4% ( "Lokata nocna, na której każdej nocy połowa
środków z konta zarabia 4% w skali roku" )

Więc jeśli będziesz z karty często korzystał, i miał większe sumy pieniędzy, to gorąco polecam Alior Bank. W przeciwnym wypadku mBank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką i profesjonalną odpowiedź. U mnie wygląda to tak, że na pierwszym miejscu to chciał bym, żeby te pieniądze jakoś pracowały, więc konto standardowe w mBanku odpada od razu. Z karty korzystał bym rzadko, Na razie pieniądze trzymam ''w skarpecie", a wiem, że mogły by fajnie pracować na koncie. A może polecisz jakieś inne opcje. Ja się na tym w ogóle nie znam, a nie chciał bym stracić moich oszczędności w jakiś głupi sposób, jednak chciał bym żeby jakoś pracowały.

A w Alior Banku oprocentowanie wygląda tak, że wkładam np. 2000 zł, co przy rocznym oprocentowaniu 4% daje zysk 40 zł/rok(bo połowa kwoty), czyli dziennie by mi naliczali ok 0,11 zł? (40 zł/365 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 13:23, kaczoor napisał:

ciach


To zrób, tak jak ja mam. Miej prawie całą kasę na koncie w Aliorze ( bez karty ), a do mBanku przelewaj kasę, gdy będzie ci potrzebna na kilka najbliższych dni ( karta 0 złotych ;) )

Dnia 03.04.2011 o 13:23, kaczoor napisał:

A w Alior Banku oprocentowanie wygląda tak, że wkładam np. 2000 zł, co przy rocznym oprocentowaniu
4% daje zysk 40 zł/rok(bo połowa kwoty), czyli dziennie by mi naliczali ok 0,11 zł? (40
zł/365 dni)


Inaczej się liczy, lecz coś w ten deseń. Jak masz na koncie 2000 złotych to codziennie na twoje konto dochodzą te 11 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 13:39, Piotrbov napisał:

To zrób, tak jak ja mam. Miej prawie całą kasę na koncie w Aliorze ( bez karty ), a do
mBanku przelewaj kasę, gdy będzie ci potrzebna na kilka najbliższych dni ( karta 0 złotych
;) )


Sprytny pomysł. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować