Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2014 o 11:12, zerohunter napisał:

W dniu wcześniejszej spłaty Pożyczki naliczane i pobierane są odsetki za okres od dnia
ostatniej spłaty Pożyczki do

dnia poprzedzającego dzień wcześniejszej spłaty włącznie. Informacja o wysokości należnych
w takim przypadku

odsetek jest udostępniana Pożyczkobiorcy za pośrednictwem BOK lub w placówkach Banku

Czyli jak wpłacę wcześniej, to im od tego prowizję płacę? lol


ja brałem ostatnio kredyt mini ratka i spłaciłem w ciagu roku. żadnych problemów przy wzieciu, naprawde minimum formalnosci, a napewno lepsze to niz jakies chwilówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 21:08, zerohunter napisał:

mimo braku długu w BIK

Zdolnosc kredytowa to szansa na to, ze splacisz kredyt, ktory zaciagniesz w banku. To, ze nie masz nic w BIKu o niczym nie swiadczy. Brane sa pod uwage m.in. - wczesniej zaciagniete kredyty, czy splacales wszystko w terminie, czy masz karte kredytowa i jak sie z nia obchodzisz. Skad bank ma wiedziec czy splacisz cos jesli nic o Tobie nie wie? Wiesz jaki jest absurd? Ze osoba, ktorej nie stac na rzeczy i zaciaga co jakis czas kredyty ma WIEKSZA zdolnosc kredytowa niz osoba, ktora takich rzeczy nie potrzebuje.

Dnia 26.11.2014 o 21:08, zerohunter napisał:

i stałej pracy na umowę,

Brak stalych wplywow MOCNO obniza Ci taka zdolnosc.

Dnia 26.11.2014 o 21:08, zerohunter napisał:

czy jest sens zawracania sobie głowy kredytem w moim macierzystym banku.

To zalezy czy dokonujesz jakichs regularnych wplat na konto, masz na nim kase i ogolnie czy bierzesz cos na 10lat czy powiedzmy na 2-3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 12:41, Piotrek_K napisał:

> i stałej pracy na umowę,
Brak stalych wplywow MOCNO obniza Ci taka zdolnosc.


W sensie, że mam tą umowę, i 2 razy w miesiącu kasa leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przelewy krajowe [ opłacanie zakupów na allegro poprzez konto internetowe ] są księgowane przez banki także w weekendy czy trzeba na to czekać do dnia roboczego czyli poniedziałku? Zastanawia mnie to bo co prawda środki przelałem, znikły z konta i są chyba gdzieś zawieszone ale sprzedające twierdzi, że to wina mojego banku a dokładniej ''Brak księgowania online poza elixirami.''

Więc jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przelewasz między dwoma różnymi bankami, to opłaty są księgowane tylko przez Elixir, od poniedziałku do piątku, rano i po południu. Jeżeli przelewasz wewnątrz banku, to wszystko zależy od tego, jaki to bank - niektóre banki księgują w weekendy, inne nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

J/w - zależy jaki bank.
Np Alior księguje cały tydzień ale w określonych godzinach [obsługa przelewów natychmiastowych z kolei działa tam 24/7] tj od 4.00 do 23.59.
BOŚ Bank, Credit Agricole [dawny LUCAS], mBank, Meritum Bank, PBS, Reifeisen, SGB, Toyota, BSW działają całodobowo 7 dni w tygodniu.
Inne banki jak np PKO BP działają też 7 dni w tygodniu ale już w godzinach skonkretyzowanych, dla tego banku jest to 6.00-23.00. Millenium z kolei działa w dni powszednie od 3.00-22.00, soboty 4.00-22.00 a w niedziele nie pracuje wcale.

Btw - jeśli chcesz przelać pieniądze z maksymalną szybkością to w przyszłości zamiast normalnego przelewu krajowego możesz uzyc przelewów natychmiastowych. Nie zawsze będą one dostępne [nie każdy bank je honoruje] aczkolwiek większość banków współpracuje z blue cash. Koszt takiego przelewu to 1zł [do konkretnej kwoty, potem płaci się prowizje od wielkości przelewu, aczkolwiek progi prowizyjne zaczynają się dosyć wysoko - więc o ile nie robisz przelewów na tysiące zł/eu/usd to zawsze kosztować cię to będzie symboliczną złotówkę :)]


P.S.
Powyższe godziny i informacje to dane o tym z których banków możesz wykonać księgowany przelew. Są jeszcze odrębne godziny odbioru przelewów, aczkolwiek pokrywają się one w 90% z rozpiską wykonywanych przelewów więc nie ma większego sensu tego klepać osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co? Poczekałem aż do dziś - na automaterze mam wciąż tę samą śpiewkę, pisałem do nich w weekend jakoś o swoim problemie - odpowiedzi brak. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał podobny problem - kupiłem klucz do gry [ automater, humble bundle i takie tam ] na allegro w sobotę wczesnym popołudniem, klucz otrzymałem wczoraj a przed południem dostałem maila od payu o tym że gość dostał kasę. I sam nie wiem czego to wina. Czy jego banku, czy mojego czy też wina leży po stronie payu a może automatera? Ktoś coś? Bo nie był jakiś komunikat o awarii jak to pisałem tutaj czy w temacie o allegro ale czy tak było naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego że takie sprawy to najlepiej w banku załatwiać z miejsca ale, że nie lubię być petentem i tracić czasu zbędne gadki skorzystam z forum bo może ktoś się cosik zna albo orientuje. Mam konto bankowe w Banku BPH. I jeżeli chcę coś kupić w tygodniu np: na allegro - nie ma problemu. Sprawa się nieco komplikuje jeżeli chcę coś kupić w weekend. Wtedy przelew ''staje w miejscu'' [ wydaję dyspozycję ale nie ma opcji by kasa doszła, po prostu bank nie może operacji zatwierdzić ] aż do poniedziałkowego ranka [ prawdopodobnie ]. I pytanie - czy jest jakaś opcja by sobie taką obsługę przelewów w weekendy założyć, zmienić? Bo na chłopski rozum wydaje mi się że wszystkie inne konta jakie oferuje ten bank są na tych samych zasadach, przynajmniej w tej kwestii choć nie mam co do tego pewności.

Oczywiście rozwiązaniem jest kupowanie rzeczy w tygodniu no ale nie obraziłbym się za możliwość księgowania wpłat cały tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz przelewy natychmiastowe z poziomu banku ( http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/bankowosc_elektroniczna/bankowosc_internetowa/przelew-natychmiastowy) albo przez Bluecash ( https://bluecash.pl/), ale tutaj też nie działą to 24/7 ( https://bluecash.pl/info/obslugiwane_banki).

EDIT: wychodzi na to, że z poziomu banku przelewy też są robione przez Bluecash, więc na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale ogólnie to lipa trochę. Fajne są te przelewy natychmiastowe ale nie po to mam konto internetowe w banku, żeby jeszcze dodatkowo bulić za każdy przelew. Zdzierstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w opisanych przypadkach to przelewy wypelniasz sam czy korzystasz z "place z ..bank.." gdzie system platnosci sam generuje gotowy przelew tylko do potwierdzenia?
Nie wiem jak jest w banku BPH, bo mam w innym- i jak wybiore jako sposob zaplaty na allegro czy w sklepie - -place z <nazwa banku> to kase biora natychmiast, niewazne czy jest weekeend czy polnoc. A jakbym zrobil zwykly przelew w tym czasie to tez musialbym czekac na "nastepny dzien roboczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czy korzystasz z "place z ..bank.."

Dnia 10.02.2015 o 17:25, Sarinew napisał:

gdzie system platnosci sam generuje gotowy przelew tylko do potwierdzenia?

Tak robię na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 17:39, Tyler_D napisał:

>czy korzystasz z "place z ..bank.."
> gdzie system platnosci sam generuje gotowy przelew tylko do potwierdzenia?
Tak robię na allegro.

I jak zrobisz zakupy na allegro w sobote/niedziele to status platnosci wg payu zmienia sie na zaplacone jakis czas po zaplacie czy dopiero w poniedzialek?
Bo u mnie zmienia sie szybko np. do 5 minut, a jak musisz czekac do poniedzialku na zmiane statusu to troche dziwne jak dla mnie - z drugiej strony dawno nie robilem zakupow na allegro, wiec moze sie myle;)
Ale inna rzecz, ze system payu i inne informuja, ze zaplacone, ale sprzedawca kase otrzyma pozniej, wiec moze czesc sprzedawcow czeka na faktyczny wplyw kasy, ignorujac informacje z payu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 17:54, Sarinew napisał:

I jak zrobisz zakupy na allegro w sobote/niedziele to status platnosci wg payu zmienia
sie na zaplacone jakis czas po zaplacie czy dopiero w poniedzialek?

Płatność tak jak mi się wydaje po zakupie jest zaczęta ale sama kasa poleci dopiero w dzień roboczy. Zresztą poczytaj sobie moje ostatnie posty w tym temacie, chyba pisałem nawet tutaj albo w temacie o allegro o ostatniej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 18:21, Tyler_D napisał:

Płatność tak jak mi się wydaje po zakupie jest zaczęta ale sama kasa poleci dopiero w
dzień roboczy.

z kasa to szczegolow nie sprawdze, ale info o zaplacie jest wczesniej i klucze, ktore kupilem, mialem szybko - ale w sumie malo kluczy kupuje, a z allegro zadnego.

Dnia 10.02.2015 o 18:21, Tyler_D napisał:

Zresztą poczytaj sobie moje ostatnie posty w tym temacie, chyba pisałem
nawet tutaj albo w temacie o allegro o ostatniej sytuacji.

Juz sie gubie w czym problem :/ ? Opoznienia w wysylce kluczy masz nadal? bo czytalem o automacie z allegro i ciezko mi stwierdzic czyja wina w opoznieniu przelewu/klucza.(i o braku banku w promocjach na muve tez, to chyba inny problem?).
(zakladam, ze chodzi tylko o klucze, a nie o inne zakupy "fizycznych" z wysylka?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam apropo nowych opłat które podobno chce wprowadzić T-mobile, jakiś czas temu komisja europejska pojechała po google play za "darmowe gry" które tak do końca darmowe nie były. Teraz mamy w Polsce sytuację w której prawie wszystkie banki reklamują darmowe konta, a potem pod tym małym druczkiem dorzucają, że darmowe będzie jeśli będziemy płacić lub przelewać pewne sumy np. kartą. więc ta darmowość jest też tylko w domyśle. Mógłby się ktoś mądrzejszy na ten temat wypowiedzieć. Czy takie rzeczy nie powinny być zgłaszane do UOKIK-u czy mamy już kompletnie przerąbane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto T-Mobile (byłe Alior Sync) wprowadza opłatę za konto, stąd pytanie. Który bank oferuje teraz darmowe konta, przelewy itp. itd. (tak jak to było dotychczas w T-Mobile, a wcześniej także w mBanku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować