Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2014 o 21:00, kaczek93 napisał:

W załączniku, którzy był w mailu, który dotarł zaraz po wypełnieniu danych do założenia konta?

Mail dostałem po wykonaniu i zatwierdzeniu przez bank przelewu aktywacyjnego, nazwa: "T-Mobile Usługi Bankowe – konto osobiste - potwierdzenie zawarcia umowy".

Dnia 02.10.2014 o 21:00, kaczek93 napisał:

Potrzebuję takich informacji, bo będę musiał to tłumaczyć tej osobie telefonicznie.

Powoidzenia i współczucia jednocześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Sorry, że post pod postem, ale już rozwiązane.
Wystarczyło przy logowaniu wpisać identyfikator, który jednak okazał się być na papierkach (tak to jest jak się tłumaczy osobie, która nie bardzo ogarnia). Po jego wpisaniu, pierwsze hasło przyszło smsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ktoś mi może powiedzieć jak wygląda płatność przez PayPala gdy jest połączony z kontem z PKO? Tzn. pobiera środki tylko z konta PayPal czy w przypadku gdy ich brak pobiera bezpośrednio z konta PKO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość chce mi z norweskiego konta wysłać przewalutowanie pieniądze. Wszystko fajnie ale nie mam walutowego konta w Pekao.Skąd wziąć IBAN I Swift ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 11:51, LastOrder napisał:

Gość chce mi z norweskiego konta wysłać przewalutowanie pieniądze. Wszystko fajnie ale
nie mam walutowego konta w Pekao.Skąd wziąć IBAN I Swift ?


IBAN to PL+Twoj numer konta.
A swift znajdziesz na stronie swojego banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zarąbano mi z konta 1300zł poprzez transakcję internetową. Ktoś miał to nieszczęście być w podobnej sytuacji i orientuje się, jakie kroki powinienem podjąć w celu odzyskania pieniędzy i czy nie powinno być z tym problemu? Piszę, bo na infolinii pan polecił mi... poczekać aż operacja zostanie zaakceptowana i dopiero wtedy złożyć reklamację. Dziwna sprawa, środki póki co są jedynie zablokowane, trzy transakcje zostały wykonane dzisiaj na komunikację w Madrycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po kolei.
To ty wykonywałeś te transakcje ?
Rozumiem, że wykonałeś jedną a policzono ci za kilka tak ?
Reklamację raczej będziesz musiał składać do podmiotu na rzecz którego wykonywałeś płatność. Bank zwrócił by ci środki od ręki w przypadku gdyby ktoś włamał się na twoje konto/ukradł twoją kartę - jeśli karta i konto były by ubezpieczone [tak np jest u mnie, mam ubezpieczenie do 2.5 tysiąca euro na zwrot od ręki] to po okazaniu odpowiednich dokumentów o zgłoszeniu kradzieży bank zwrócił by ci środki do konkretnej, ustalonej w umowie ubezpieczenia, kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja dotyczy mbanku, ostatni raz karty używałem do rezerwacji hotelu na booking.com i specjalnie na tą okazję odblokowałem większą ilość środków dostępnych do transakcji internetowych... Poza tym dane karty dostępne były tylko na Steam i PayPal.

EDIT:
Nie, zostały wykonane trzy transakcje z dzisiejszą datą, niezależne od dokonywanych przeze mnie transakcji (wyjeżdżałem do naszych zachodnich sąsiadów w zeszłym tygodniu, dzisiejsze operacje wykonane były w Madrycie, karta była cały czas przy mnie i nie używałem jej za granicą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie banki określają zdolność kredytową wg. jednego wzoru?
Chciałem coś na raty w mbanku, ale mi odpisali że nie mam zdolności kredytowej, mimo braku długu w BIK i stałej pracy na umowę, i teraz nie wiem czy jest sens zawracania sobie głowy kredytem w moim macierzystym banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 21:08, zerohunter napisał:

Wszystkie banki określają zdolność kredytową wg. jednego wzoru?
Chciałem coś na raty w mbanku, ale mi odpisali że nie mam zdolności kredytowej, mimo
braku długu w BIK i stałej pracy na umowę, i teraz nie wiem czy jest sens zawracania
sobie głowy kredytem w moim macierzystym banku.



Każdy bank ma swoje wzory:) Przerabiam to właśnie z kredytem hipotecznym. Jeden udzieli Ci kredytu a drugi nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko wrócić do tematu i powiedzieć, że moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, już 6 dni po zgłoszeniu problemu. Trochę obawiałem się tej sytuacji, ale nie pozostaje mi nic innego, jak pochwalić mbank za szybkie rozwiązanie sprawy. W zasadzie to już drugi raz, kiedy dział reklamacji zdołał mi pomóc, wcześniej wpłatomat połknął mi 100zł i też bardzo sprawnie udało mi się odzyskać pieniądze.

Co do bezpieczeństwa przy płatnościach w sieci - jakie rozwiązania możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wziąć PayU raty od mbanku, ale z tego co się pytałem to oni dają tylko emerytom, i teraz nie wiem czy się bawić w szukanie gdzie indziej, czy wziąć pożyczkę w banku i się nie bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 04:10, zerohunter napisał:

Chciałem wziąć PayU raty od mbanku, ale z tego co się pytałem to oni dają tylko emerytom,
i teraz nie wiem czy się bawić w szukanie gdzie indziej, czy wziąć pożyczkę w banku i
się nie bawić.



Jak Ci bardzo zależy to poszukaj. Skoro masz umowę o pracę i zakładam, że zadłużony nie jesteś to problemu być nie powinno no ale jak widać różnie z tym bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 21:08, zerohunter napisał:

Wszystkie banki określają zdolność kredytową wg. jednego wzoru?
Chciałem coś na raty w mbanku, ale mi odpisali że nie mam zdolności kredytowej, mimo
braku długu w BIK i stałej pracy na umowę, i teraz nie wiem czy jest sens zawracania
sobie głowy kredytem w moim macierzystym banku.

Umowa jest do kiedy? Ja też miałem problem w mBanku z kredytem dwuletnim, gdy do końca umowy zostały 3 miesiące. Na szczęście kwota nie była wielka i mogłem skorzystać z opcji kredytu bez umowy o pracę (maksymalna kwota to chyba coś do ok 15 tysięcy jeżeli dobrze pamiętam) i tam przeszło bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 22:37, LESZ3u napisał:

Co do bezpieczeństwa przy płatnościach w sieci - jakie rozwiązania możecie polecić?


Karta kredytowa lub debetowa. Jak nie otrzymasz usługi/produktu lub będzie ona wadliwa to otwierasz chargeback (dla Visy lub MasterCard) i kasa leci z powrotem na Twoje konto. Sam to przerabiałem jak produkt z ebayu do mnie w ogóle nie doszedł. Notabene wiele banków w ogóle nie informuje o chargebacku, gdyż jest to bardziej pewna forma zwrotu pieniędzy na konto niż zwykła reklamacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do września przyszłego roku, może temu mi nie dali, bo napisałem że ostatnią umowę miałem do sierpnia 2013, a nigdzie nie było opcji, że to jest moja pierwsza umową na dłuższy okres, bo przedtem się uczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu wcześniejszej spłaty Pożyczki naliczane i pobierane są odsetki za okres od dnia ostatniej spłaty Pożyczki do

dnia poprzedzającego dzień wcześniejszej spłaty włącznie. Informacja o wysokości należnych w takim przypadku

odsetek jest udostępniana Pożyczkobiorcy za pośrednictwem BOK lub w placówkach Banku

Czyli jak wpłacę wcześniej, to im od tego prowizję płacę? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować