Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer traci, Firefox zyskuje

114 postów w tym temacie

A ja tylko zapytam autora newsa: skąd te dane (jeżeli z gram.pl, trudno je nazwać rzetelną statystyką)? Jeśli na czymś się opierasz, MUSISZ podać źródło. Chyba, że chcesz się zbłaźnić. Tymczasem nie wiadomo, jak przeprowadzono pomiar, wedle którego IE ma niemal 80% udziału. Podejrzewam, że dla większości czytelników sensowne byłoby podanie danych dotyczących udziału przeglądarek w POLSCE. A ten, według Gemiusa ( http://www.ranking.pl/index.php?page=Ranks:RanksPage&stat=2|OW), daje IE ledwie 62,5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:32, Mroku21 napisał:

Mnie dziwi jedno: co tak trzyma ludzi (79,1% według artykułu) przy IE? Zna ktoś odpowiedź?
:P

Ja znam niewiedza, żeby nie powiedzieć (*******) bo oni nie wiedzą o innych przeglądarkach, albo się ty nie interesują i tak to wynika :) bo większość przeciętnych graczy (w mojej okolicy) kożysta z liska albo opery :) a to że w stanach ludzie nie są najbystrzejsi i kompy mają tylko do internetu to co im robi rożnice jakieś tam zabezpieczenia a potem jak ktoś zhackuje im konto bo nie robili nawet Microsoft update to jest płacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że IE traci sporo osób które posiadają pirackie oprogramowanie (Chcesz mieć IE 7.0?? Sprawdź oryginalność) Według mnie IE mimo swoich wad i tak jest najlepszą przeglądarką z prostej przyczyny FF nie obsługuje wszystkich stron w internecie... Chciałbym też zauważyć że IE też jest co chwile aktualizowana poprzez aktualizacje automatyczne (He He pozdro lelelf :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłem korzystać z Firefoxa nie wyobrażam sobie powrotu do IE. 7 Wersja przeglądarki Microsoftu dopiero teraz zawiera to co przeglądarka Mozilli miała już dawno temu. Pozdro dla wszystkich użytkowników "liska"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ie jest bardzo dobry ale klasyczny Oranicza troszke predkosc sieci. Moze ktos zna taki program do internetu jak opera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ie7 praktycznie wszystkie najlepsze rozwiązania zerżnął z FF i Opery, używam FF i Mozilla Suite (do czasu wyjścia FF) i wspieram projekt od początku. Cieszę się, że lisek staje się poważnym konkurentem dla M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 18:03, Kogvt napisał:

Według mnie IE mimo swoich wad i tak jest najlepszą przeglądarką
z prostej przyczyny FF nie obsługuje wszystkich stron w internecie...

Tylko ze to niekoniecznie wina FF tylko ludzi którzy te strony tworzą. Oni najwyraźniej nie biorą pod uwagę możliwośći, że 15% internautów może być zainteresowana ich stroną.
Poza tym nawet jak jakaś strona nie działa to mozna wtedy otworzyć IE. W przeciwnym wypadku FF jest moim zdaniem po prostu wygodniejszy :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie noty to głównie zasługa komputerów w firmach, u mnie w pracy szef np. nie pozwala zainstalować niczego co M$ nie wyprodukował.
Ledwie się zgodził na GIMPa i Inkscape...
Jak zainstalowałem testową Vistę to przyznam mimo, że IE7 mam zakładki to nie wytrzymałem z nim za długo pare stron włączyłem i uznałem, że tak to ja pracować nie będę... i Firefox zainstalowałem.
Jedyne co mnie w Viście pozytywnie zaskoczyło to rozpoznawanie mowy... i tylko to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ognisty lisek, jest po prostu bardziej funkcjonalny, i tyle. IE jest po prostu razem z windowsem to dlatego, ale kiedy już FF staje się coraz bardziej popularny... cóż uważam, że Ms jest po prostu za bardzo zadufany w sobie, i myśli że skoro większość osób (w tym również ja) skoro używa "okienek" to od razu musi używac wszystkiego co jest firmowane znaczkiem "Ms ..". A teraz oprogramowanie open source nie dość, że staje się coraz bardziej popularne, to do tego jest darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 17:16, vear napisał:

A ja tylko zapytam autora newsa: skąd te dane (jeżeli z gram.pl, trudno je nazwać rzetelną
statystyką)? Jeśli na czymś się opierasz, MUSISZ podać źródło. Chyba, że chcesz się zbłaźnić.


Pozwolę sobie odpowiedzieć za autora - dane pochodzą z badania firmy Net Applications.

Co do tego, czy większy sens miałoby podanie danych dla Polski, to IMO zdecydowanie nie - naszemu krajowi, jakkolwiek wspaniałemu, daleko jeszcze do wyznaczania trendów w rozwoju sprzętu i oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:07, macieq24 napisał:

79% = komputery biurowe (firmy) + nieuswiadomieni internauci:)

IE to shit (nie zmienia tego nawet fakt ukazania sie wersji 7), Opera jest bardzo ladna
i bezpieczna zapewne ale ja tam wole FIREFOX''a:) za szybkosc, prostote i duuuuzo dodatkow
do sciagniecia.


a szczegolnie "wikinakladka", czyli panel do szukania w wikipedii w prawym gornym rogu ;)

Ja sam tez korzystam z FF, a stystystyki sferisa (*) tylko to potwierzdzaja - z IE korzystaja glownie sekretarki i jakies osly :P A juz tak na podsumowanie ciekawy link do akrykułu "Firefox: 200 wtyczek i... działa" http://komputery.wp.pl/kat,12776,wid,8635734,wiadomosc.html

(*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 18:50, Domek napisał:

Pozwolę sobie odpowiedzieć za autora - dane pochodzą z badania firmy Net Applications.

Czy badanie dotyczy ogółu użytkowników, tylko firm, czy tylko prywatnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam najnowszej wersji IE, czyli 7.0, bo przy 6.0 przesiadlem sie na FireFoxa... dlaczego? Duzo wieksza swoboda w konfiguracji, wiele przydatnych opcji, ktorych w 6.0 po prostu nie bylo, moze juz teraz sa... kto wie... Jednak po prostu u mnie FireFox wygral funkcjonalnoscia z IE, a przez bardzo dlugi czas bylem przeciwnikiem wszystkich innych przegladarek internetowych, bo zawsze cos nie dzialalo lub pisalo, ze najlepiej otwierac przez IE, ale jak sie sam przekonalem to z FF nie mam poki co (odpukac) zadnych problemow :-) Takze jak najbardziej polecam FireFoxa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 18:50, Domek napisał:

Co do tego, czy większy sens miałoby podanie danych dla Polski, to IMO zdecydowanie nie - naszemu
krajowi, jakkolwiek wspaniałemu, daleko jeszcze do wyznaczania trendów w rozwoju sprzętu i
oprogramowania.


Tak, ale dla polskiego czytelnika (a takich gram.pl niewątpliwie ma najwięcej) byłyby bardziej interesujące. Przedstawienie rzetelnych globalnych statystyk byłoby możliwe tylko wtedy, jeśli prowadzone byłyby przez chyba jedyny serwis równie popularny na całym świecie - Google. A ponieważ takich naprawdę rzetelnych globalnych analiz nie ma, trudno mówić o dokładności. Bardziej na miejscu jest przedstawienie regionalnych wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2007 o 19:04, gogowitczak napisał:

Ja sam tez korzystam z FF, a stystystyki sferisa (*) tylko to potwierzdzaja - z IE korzystaja
glownie sekretarki i jakies osly :P


Wypraszam sobie nazywanie mnie osłem! W domu używam IE7 a w pracy FF2 i jakoś nie zauważyłem ogromnej przyjemności z używania FF jak to niektórzy tutaj piszą. Śmiem twierdzić, że lepiej pracuje mi się na IE7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam używam Firefoxa, a być może niedługo przejdę na Operę. IE nie jest "gorszą" pod względem zabezpieczeń - po prostu, jak już ktoś zauważył, mając ponad 3/4 rynku jest najpoważniejszym celem dla wszelkiej maści kretynów (hiakeruf), których jara gnojenie życia innym. Podobnie jak producenci broni biologicznej celują zawsze w dominujący typ populacji. A co do komfortu pracy to już kwestia gustu raczej. Jak dla mnie zarówno IE jak i FF są dość podobne. Opera pozwala na więcej choć naturalnie może być też idioten-przeglądarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować