• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jak gra zaczyna rozpakowywac data lub data2 gra restartuje mi kompa.I tak samo niemoge przeniesc wszystkich plikow z dvd nadysk bo sie dzieje to samo.Acha sprawdzalem płytke na innym kompie i jest wszystko w porzatku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Doszedłem na bagna gdzie ten pajac Gao czy jak go tam nazwali rodziciele porwał pierwszą towarzyszle mojej postaci, ale gdy wchodze na ten teren kamera ustawia sie na ziemie i nic wiecej nie widac, i nic sie nie da zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.03.2007 o 19:33, Akashi napisał:

Hmm,... tam powinien pojawić się filmik vide jeżeli załatwiłeś wszystkich żywych... :) więc
najprawdopodobniej albno masz problem z kodekami audio/video albo ze sterami do grafiki. Bynajmniej
od tego proponował bym zacząć sprawdzanie.


Kodeki mam najnowsze a sterowniki do karty graficznej też, jeszcze ściągnę kodeki audio i wtedy zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja się zaciąłem w momencie instalacji :P
Gdy klikam na "Zainstaluj" to wyłącza mi instalator :|
Czemu się tak dzieje , i jak to naprawić

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie z kodekami może być problem ale pod innym wzgledem - często kodeki tajie jak ffdshow czy vsub itp ingerują we wszystkie pliki filmowe i tym samym zwieszają grę spróbuj odinstalować ten pakiet i zostawić same kodeki systemowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Mam kodeki DivX nie mam ffdshow czy coś w tym stylu, po zainstalowaniu sterowników do karty dźwiękowej nadal to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm na jednym z filmików prezentujących walkę(z tymi pierwszymi bandytami, na samym początku), można było zauważyć olbrzymie ilości krwi... A jakoś u mnie krwi podczas tego samego pojedynku nie ma... Czy to wina tego, że mam mało rozwiniętą postać, czy dostaliśmy ocenzurowaną wersję? ;]

Babolek językowy ;]

20070306225510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałbym wiedzieć dlaczego otrzymaliśmy wersję ocenzurowaną pomimo tego że w instrukcji wspomniano o opcji włączania/wyłączania krwi. Czy pojawi się łatka odblokowująca normalną zawartość gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co wiem poprawka jest już w planach. Aczkolwiek ciężko mi będzie powiedzieć w tym tygodniu coś konkretnego niestety jestem poza biurem.

jcl99 wiesz najlepiej by było jakbyś wysłał do nas zgłoszenie do Pomocy Technicznej z DXDIAG''iem łatwiej będzie odnaleźć problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałbym wiedzieć konkretnie, czy CD-Projekt odblokuje zawartośc gry czy też będzie sprzedawać grę ocenzurowaną. O ile pamiętam przed premierą nie było mowy o cenzurze. Sprawa pachnie zarabianiem na obniżeniu ograniczenia wiekowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.03.2007 o 23:50, tab16 napisał:

Chciałbym wiedzieć konkretnie, czy CD-Projekt odblokuje zawartośc gry czy też będzie sprzedawać
grę ocenzurowaną. O ile pamiętam przed premierą nie było mowy o cenzurze. Sprawa pachnie zarabianiem
na obniżeniu ograniczenia wiekowego.


Panowie z Bioware mówią, że jeżeli CD-Projekt się zgodzi, będą w stanie przywrócić wycięte elementy. Mam więc nadzieję, że cenzura nie była waszą inicjatywą, bo byłoby to trochę LPR-owskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety ale otrzymaliśmy wersje ocenzurowaną, już zgłosiliśmy prośbę o patcha do gry, jak tylko się on pojawi dostępny on będzie do pobrania z naszej strony.

Za utrudnienia najmocniej przepraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.03.2007 o 12:10, Akashi napisał:

Niestety ale otrzymaliśmy wersje ocenzurowaną, już zgłosiliśmy prośbę o patcha do gry, jak
tylko się on pojawi dostępny on będzie do pobrania z naszej strony.

Za utrudnienia najmocniej przepraszamy.


Cieszę się że cenzura nie była waszą inicjatywą i jestem wdzięczny za zajęcie się tym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.03.2007 o 19:39, Akashi napisał:

Ale co dokładnie się dzieje podczas instalacji, komunikat pojawia się na samym początku czy
już po rozpoczęciu procesu kopiowania plików? I czy czasem nie masz uruchomionego jakiegoś
antywira na kompie?
Gra zaczynała się instalować i z reguły przerywało instalację przy pierwszym rozpakowywanym pliku albo co było bardziej dołujące wtedy gdy miałam jakieś 99% zainstalowanej gry..Program antywirusowy i wszystkie inne działające w tle aplikacje miałam powyłączane a miejsca wolnego na dysku było 27GB...po 15 próbie gra wreszcie się zainstalowała...teraz nie mam już żadnych problemów...co do komunikatu to był baaardzo lakoniczny. Pojawiało się okienko instalatora z takim gościem w masce i była tam tylko treść komunikatu jaką podałam w poprzedniej wiadomośc tzn Instalacja Jade Empire zakończyła się niepowodzeniem. Wystąpił problem z danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najlepiej było by sprawdzić instalację w trybie selektywnym - czyli odpalić windows na czysto bez innych programów. Niestety ale instalator w tej grze jest bardzo podatny na ingerencje przez inne aplikacje i tym samym przerwanie procesu instalacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Ja mam podobny problem tyle ze nie moge w ogole zalaczyc antyaliasing. W ustawieniach opcja ta jest wylaczona i w ogole nie da sie jej podswietlic :/ Mam 2GB Ramu, Radeona X1600 i Athlona 64 2GHZ. Czy inni takze maja podobne problemy ?? I czy da sie cos z tym zrobic ?

20070307145756

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.03.2007 o 15:10, Akashi napisał:

Alecz czy czasem nie masz laptopa? lub inaczej Mobilnego Radeona?

Nie. Mam komputer stacjonarny. Mam windowsa Homa. Moze to byc to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Raczej nie, podobny problem mam osobiście na laptopie aczkolwiek można to obejść używając w sterownikach antylisingu, ten problem faktycznie występuje ale na kartach graficznych zintegrowanych. Jakbyś mógł powiedzieć jakie masz stery jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować