Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2013 o 21:23, iselor86 napisał:

> Co jeszcze oprócz Nomada?
Burntime, Tesserae i Theatre of War.


A, zapomniałem o B i T. :) Jeśli znajdziesz płytę z jakiegoś pisma z tymi grami to je sprzedasz?

Dnia 31.07.2013 o 21:23, iselor86 napisał:

Cóż, mam wiele golasów jak widzisz na moich zdjęciach, np. Albion:) Nie przeszkadza mi
to jeśli nie mogę znaleźć innej wersji lub pełne wydanie ma zaporową cenę.


No i mnie też by nie przeszkadzało, gdybym miał dodatkowo pełne wydanie. Do samego grania nadaje się jak najbardziej.

Dnia 31.07.2013 o 21:23, iselor86 napisał:

Ot, dla mnie
liczy się żeby był oryginał - wydanie ma mniejsze znaczenie choć oczywiście im fajniejsze/pełniejsze
tym lepiej ale nie jestem fanatykiem. Dlatego też wolę czasopismówkę na CD z mojego kochanego
Gamblera niż premierówkę na dyskietce której i tak nie odpalę.


Ale właśnie nie musisz wybierać (oczywiście zakładając, że towar jest do dostania). Nie wiem po co rezygnować z lepszego wydania, skoro można mieć różne.

Dnia 31.07.2013 o 21:23, iselor86 napisał:

Do tego czasu ja już zakończę zbieranie gier;) Nie przez przypadek zachowałem swój stary
komputer. Nie planuję też kupna żadnego nowego komputera, to co mam - wystarcza.


A jak stary komputer padnie? Będziesz miał golasa, a tak miałbyś pudełka, instrukcje, mapy.. ;)

upperi

Dnia 31.07.2013 o 21:23, iselor86 napisał:

Gorzej z żywotnością dyskietek - dlatego ja gry na dyskietkach
traktuję tylko i wyłącznie jako obiekty kolekcjonerskie.


Czasem lepiej ich nie uruchamiać. Lepiej żyć w przekonaniu, że działają. Po co się denerwować? :)

Dnia 31.07.2013 o 21:23, iselor86 napisał:

Od grania w takie gry mam ich wersje elektroniczne albo reedycje na CD.


O to chodzi. Ostatecznie można też ściągnąć grę z netu. Jeśli nic się w prawie nie zmieniło to chyba dalej można mieć kopię zapasową na własny użytek? I w sumie nie powinno być różnicy czy zrobiło się ją z posiadanego oryginału czy ściągnęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz przygodówek, które kolekcjonuję, mam też kilka pudełek, które "przydarzyły się" przy okazji większych zakupów na allegro: I-War: Rebelion im Universum (karton, niemieckie wydanie Soft Price), Wing Commander Prophecy (karton, niemieckie wydanie cd rom Classics), Alien Odyssey. Z czasów, kiedy kupowałem CD Action pozostał mi karton od czajnika pełen pudełek z płytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 11:32, Sir_Kielbasa napisał:

Ostatecznie można też ściągnąć grę z netu. Jeśli nic się w prawie nie zmieniło
to chyba dalej można mieć kopię zapasową na własny użytek? I w sumie nie powinno być
różnicy czy zrobiło się ją z posiadanego oryginału czy ściągnęło?

Zdaje mi się, że kopia zapasowa powinna być wykonana własnoręcznie z posiadanego oryginału - ale mogę się mylić. Poza tym, kto niby będzie cię ścigał za pobranie kopii gry, która ma 20+ lat (a do tego posiadasz oryginalne wydanie na dyskietkach :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się