Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić że ktokolwiek szuka poprzednich zdjęć, szczególnie jak ktoś takich uaktualnień wrzucał kilka... :)
Zresztą to chyab nie trudne dołożyć nowy zakup na półkę i trzasnąć fotkę całości ?

Mozę i marudzę ale zdjęcia pojedyńczych gier mnie nie bawią. Zdjęcia całych kolekcji ogląda się znacznie przyjemniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu się półka z grami zmieści na jednej fotce (moja się nie mieści). No i nie każdy ma całą kolekcję na jednej półce (moja zajmuje dwa regały - jeden na kartony a drugi na pudełka dvd). A na koniec jeszcze uwaga, że nie każdy ma całą kolekcję pod ręką. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem innego zdania. Kupuje gry dość regularnie i nie widzę sensu co każdy zakup robić fotki całości kolekcji, lepiej po prostu "pochwalić" się nowym zakupem. Ale jeśli tego chcesz, na moim gramsajcie jest fotka (już nieaktualnej) kolekcji.
Niebawem wrzucę tutaj post z kolekcją całą, na gramsajcie również zaktualizuje zbiór :)

@Sir_Kielbasa

Tak, wszystkie gry są albo w stanie bardzo dobrym, albo idealnym. Jak tylko widzę, że nośnik z grą jest w stanie gorszym niż BDB to przeważnie zniechęca mnie to do zakupu. Wolę już kupić grę w stanie idealnym bez instrukcji, niż taką w stanie "dobrym, widoczne śłady użytkowania" ale z instrukcją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 15:50, wolverine napisał:

Jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić że ktokolwiek szuka poprzednich zdjęć, szczególnie
jak ktoś takich uaktualnień wrzucał kilka... :)


A co za problem kliknąć "W"? Masz wszystkie posty delikwenta. Niektórzy też zapisują zjęcia i nie ma problemu z odszukaniem. ;)

Dnia 16.08.2013 o 15:50, wolverine napisał:

Zresztą to chyab nie trudne dołożyć nowy zakup na półkę i trzasnąć fotkę całości ?


Nie problem, ale jeśli doszły 3 gry, a ma się więcej niż 10 to one giną w masie.

Dnia 16.08.2013 o 15:50, wolverine napisał:

Mozę i marudzę ale zdjęcia pojedyńczych gier mnie nie bawią. Zdjęcia całych kolekcji
ogląda się znacznie przyjemniej :)


Niby tak, ale właściwie wszystko zależy, co to za gra i jak wydana. Jeśli taki szmelc wydawniczy jak powyżej z tej serii pomarańczowych bidoków to faktycznie lepiej w masie. ;)

PAPISHON

Dnia 16.08.2013 o 15:50, wolverine napisał:

Tak, wszystkie gry są albo w stanie bardzo dobrym, albo idealnym. Jak tylko widzę, że
nośnik z grą jest w stanie gorszym niż BDB to przeważnie zniechęca mnie to do zakupu.
Wolę już kupić grę w stanie idealnym bez instrukcji, niż taką w stanie "dobrym, widoczne
śłady użytkowania" ale z instrukcją :)


A jak kupisz bubla na Allegro to odsyłasz? Bo przecież na fotce to tak nie widać i zazwyczaj nie robią fotek lustra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście nie trafiłem jeszcze na bubla, kupuje przeważnie od sprzedawców z "renomą" albo u takich, których już znam. Raz mi się tylko trafiło, że pudełko z gry od PSX doszło pofatygowane i popękane. Pan, który mi sprzedał grę przeprosił i wysłał mi puste pudełko. Tym razem całe i zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 17:20, Sir_Kielbasa napisał:

A co za problem kliknąć "W"? Masz wszystkie posty delikwenta. Niektórzy też zapisują
zjęcia i nie ma problemu z odszukaniem. ;)

Się będę upierać przy swoim :)
Umieszczanie zdjęć jednego świeżo zakupionego tytułu ma się nijak do tytułu tematu - "kolekcje gier".
Moim zdaniem idea tego tematu była inna.
Klinąłem "twoje w" i jest 7 stron postów i jest tam więcej tekstu niż obrazków. Wybacz ale nie chce misie tego przegladać i kompletowac Twojej kolekcji :)

Dnia 16.08.2013 o 17:20, Sir_Kielbasa napisał:

Nie problem, ale jeśli doszły 3 gry, a ma się więcej niż 10 to one giną w masie.

Powinien być temat- pochwal się swoim nowym zakupem.
Powtórzę sie :) - wrzucanie fotek pojednyńczych gier ma się nijak to tytułu tematu. I nie trzeba się chwalić każda nową grą...

Co byś wolał:
kliknąć "w" i obejrzeć 20 osobnych zdjęć przeplatanych komentarzami czy jedno zbiorcze z 20 tytułami ?
Może jestem dziwny ale wolałbym zdecydowanie to drugie :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 14:36, wolverine napisał:

Co byś wolał:
kliknąć "w" i obejrzeć 20 osobnych zdjęć przeplatanych komentarzami czy jedno zbiorcze
z 20 tytułami ?
Może jestem dziwny ale wolałbym zdecydowanie to drugie :)


A ja bym wolał, żebyś zamiast spamować wrzucił zdjęcia swojej kolekcji.

Poza tym widzę, że jak ty wrzucałeś zdjęcie z 4 nowymi grami, to było ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 14:36, wolverine napisał:

Klinąłem "twoje w" i jest 7 stron postów i jest tam więcej tekstu niż obrazków. Wybacz
ale nie chce misie tego przegladać i kompletowac Twojej kolekcji :)


Ale łatwo możesz wyłuskać te fotki, a sam towar jest lepiej widoczny. :)

Dnia 19.08.2013 o 14:36, wolverine napisał:

Co byś wolał: kliknąć "w" i obejrzeć 20 osobnych zdjęć przeplatanych komentarzami czy jedno zbiorcze
z 20 tytułami ?


Mnie się wydaje, że tu nie ma problemu. Wrzuca się całą swoją kolekcję (jeśli da się zrobić fotki całości), a później przez jakiś czas (zależy jak dużo się kupuje) wrzuca się tylko aktualizacje. Ktoś ma 500 gier w pudełkach, kupi w miesiącu 4 i ma znowu robić fotkę całości? Jak je znajdę w tej masie? :) A jak jeszcze ma różne wydania, zwykłe, reedycje, kolekcjonerki, specjalne itp to się robi kaszana. Lepiej się ogląda całość, ale nie zamierzam ślęczeć nad fotką powiększoną 5 razy, żeby wyłuskac nowości. :) Jeśli ktoś kupuje powiedzmy 5 gier na miesiąc to moim zdaniem prędzej jak po roku może fotki całości nie wrzucać. No, chyba że to same kolekcjonerki i przyrost będzie zauważalny. :) Zaraz pewnie napiszesz, że przez ten rok może w ogóle nie wrzucać jeśli mało kupuje. I tu już będę się sprzeciwiał, bo zawsze można trafic na jakiś ciekawy (albo okazyjny) zakup i samemu skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 18:05, upperi napisał:

Poza tym widzę, że jak ty wrzucałeś zdjęcie z 4 nowymi grami, to było ok :P


Hmmm jesteś pewien ze to ja ?
Ja wrzucałem tylko 2 razy zdjęcia i była to pełna kolekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 19:04, Sir_Kielbasa napisał:

:) Zaraz pewnie napiszesz, że przez ten rok może w ogóle nie wrzucać jeśli mało kupuje.


Taki jestem przwidywalny :) ?
A gdzie jest powiedziane że trzeba się chwalić każdym nowym zakupem ? Moim zdaniem to nie ma sensu i powtórzę się - moim zdanem jest sprzeczne z ideą tematu. Kolekcje gier to nie pojedyńcze zakupy. Ten temat chyba powstał żeby się chwalić kolekcjami...

Załóżcie temat - pochwal się nowym zakupem , wtedy wrzucnanie pojedyńczyh zdjęć bedzie miało ręce i nogi.

Ale ok niech Wam będzie, bo coś czuje żę to walka z wiatrakami :) Poddaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 09:03, wolverine napisał:

A gdzie jest powiedziane że trzeba się chwalić każdym nowym zakupem?


A gdzie jest powiedziane, że nie można?

Dnia 20.08.2013 o 09:03, wolverine napisał:

Kolekcje gier to nie pojedyńcze zakupy. Ten temat chyba powstał żeby się chwalić kolekcjami...


Każdy nowy zakup to już część kolekcji. :)

Dnia 20.08.2013 o 09:03, wolverine napisał:

Załóżcie temat - pochwal się nowym zakupem , wtedy wrzucnanie pojedyńczyh zdjęć
bedzie miało ręce i nogi.


Moim zdaniem nie ma sensu sie rozdrabniać. Można tez założyć osobny temat dla konsol, albo w ogóle dla każdej konsoli, dla staroci typu Amiga, Atari ST itp., dla gier nowych i używanych, można tez polecieć gatunkami itd. Wszystko można, tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ostatnia próba :)

jak wejdziesz na pierwszą stronę tego tematu, to masz post jego założyciela:

Wielu z Nas graczy ma prawdziwe kolekcje unikatowych gier. Proponuję pochwalić się nimi szerszemu światu. Idea jest prosta. Do posta dodajemy zdjęcia swoich kolekcji oryginalnych gier !!!
Myślę że to fajny pomysł pochwalić się swoim zbiorem !!!


Idea była taka żeby chwalić się swoimi kolekcjami :)
Nowy zakup jest częścią kolekcji, ale sądzę zę znaczenie ciekawsze jest wrzucanie nawet raz na pół roku aktualnego zdjęcia całej kolekcji niż 50 pojedyńczych zdjęć.
Powtórzę się - pojedyńcze zdjęcia jak widać powyżej są sprzeczne z idea tematu. A jak dla mnie, są mało ciekawe, bo nijak nie prezentują całości kolekcji.

Skoro chcecie chwalić się pojedyńczymi zdjęciami, załózcie temat o nowych zakupach. Ten - znowu sie powtórzę :D - miał na celu prezentowanie kolekcji. Nie części kolekcji i nie nowych zakupów...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Cóż, przedmówca ma trochę racji. Kiedyś były tu praktycznie tylko zdjęcia kolekcji. Później zaczęły się pojawiać sporadycznie foty nowych zakupów, ale głównie jakiś wyjątkowych gier lub trudno dostępnych, bądź jeśli ktoś akurat hurtownię obrabował. Od paru lat panuje tu brzydki zwyczaj wrzucania praktycznie tylko ostatnio zakupionych tytułów. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby tylko częściej wrzucona zdjęcia całych kolekcji. Przez to nawet ja zaprzestałem pokazywania tutaj swoich gier (trochę też dlatego, że ciągle ona się zmienia (wymiana, sprzedaż).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 15:13, wolverine napisał:

Idea była taka żeby chwalić się swoimi kolekcjami :)


Skoro już tak się powołujesz na post założyciela to: kolekcje UNIKATOWYCH gier. :) Interpretujmy zatem dokładnie i wrzucajmy tylko kolekcje unikatowych gier, a nie kolekcje powszechnie dostępnego "barachła". No, chyba że przyjmiemy, iż te unikatowe gry to mające więcej jak 10 lat i takie będziemy wrzucać, a nowości będą sobie leżały i czekały na swój czas.

Dnia 20.08.2013 o 15:13, wolverine napisał:

Nowy zakup jest częścią kolekcji, ale sądzę zę znaczenie ciekawsze jest wrzucanie nawet
raz na pół roku aktualnego zdjęcia całej kolekcji niż 50 pojedyńczych zdjęć.


Ja też się powtórzę: dzięki pojedynczym wrzutom łatwiej można wzbogacić to, co chcesz oglądać.

Dnia 20.08.2013 o 15:13, wolverine napisał:

Ten - znowu sie powtórzę :D - miał na celu prezentowanie kolekcji. Nie części kolekcji i
nie nowych zakupów...


Jeśli będą tu prezentowane tylko kolekcje (w dodatku unikatowych gier) to temat szybko zdechnie. Ale może o to chodzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 17:37, Sir_Kielbasa napisał:

Jeśli będą tu prezentowane tylko kolekcje (w dodatku unikatowych gier) to temat szybko
zdechnie. Ale może o to chodzi. :P


Do tej pory jakoś sobie radził, nie sądzę więc żeby "zdechł".
Prędzej ludzie się zniechęcą i nie będa wrzucać całych kolekcji bo ostatnio więcej jest "uaktualnień" a pełnych kolekcji jak na lekarstwo...

Trzeba się zapytać autora co dokłądnie miła na myśli, bo w dwóch kolejnych zdaniach mówi już o kolekcji oryginalncyh gier i o prezentowaniu swoich zbiorów :)

Dobra, bo dyskusja się zapętla a nic z niej nie wynika :)
Jak Was bawi wrzucanie pojdeńczych fotek to ok.
Żyjemy w wolnym świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2013 o 10:40, wolverine napisał:

Do tej pory jakoś sobie radził, nie sądzę więc żeby "zdechł".


Ale dlaczego sobie radził? Bo były nowe zakupy. :) Jeśli masz wolny dzień to sprawdź wszystkie strony w temacie i zobacz, jak dużo było kolekcji.

Dnia 21.08.2013 o 10:40, wolverine napisał:

Prędzej ludzie się zniechęcą i nie będa wrzucać całych kolekcji bo ostatnio więcej jest
"uaktualnień" a pełnych kolekcji jak na lekarstwo...


Jeśli mało kupują to nie ma sensu ciągle wrzucać podobne fotki. Mało komu chce się w to bawić. :) Łatwiej zrobić "szybką" fotkę kilku grom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś galerie, które zbierają wszystkie okładki gier wideo? Interesuje mnie kilka tytułów i ich różne okładki na Xboxa 360. Szukanie ich przez Google zajmuje dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się