Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek_K

Konkurs na Najładniejsze Wizytówki i Gramsajty!!!

6998 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2006 o 22:26, Piotrek K. napisał:

Ehh, czy Ty zawsze musisz sprawiac takie problemy ;)? Nie wiem co zrobic. Naprawde... Mysle
jednak, ze zgodzisz sie ze mna, ze bylo wystarczajaco duzo czasu zwazywszy na fakt, ze ten
konkurs nie zaczal sie wczoraj ;). No nie wiem - zasady to zasady. Zostaly ustalone wczesniej
;). Pomysle nad tym, choc cudow sie nie spodziewaj ...


Cóż.. Jak nie poczekasz to trudno :P Świat mi się nie zawali.. Wracam dziś wieczorem to coś uszykować zdążę, a wiza którą robię obecnie będzie na zaś.. Po prostu nie wiedziałem, że mi dziś wyjazd wypadnie.. A nad wizą pracuję od zeszłego tygodnia. Tylko, ze ona trochę czasochłonna mi się nagle zrobiła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Demo, ale jak mi jeszcze raz wywiniesz taki numer to dam po lapach i sie nawet nie bede zastanawial :/.

Ogolnie to doszlismy z reszta kapituly do wniosku, ze nie bedziemy Cie banowa ... znaczy sie degrado... yyy, oczywiscie mowie o tym co ponizej ;). W sumie i tak pewnie bede mial duzo dyskwalifikacji zwazywszy na fakt o ktorym juz pewnie komus wspomnialem ;P. Zapisy na konkurs byly dawno to moze ktos zapomnial o nim calkowicie :D


***********************************************
Zgodnie z prosba DemoBytoma czas do kiedy mozna oddac wizytowke ulegl przeduzeniu o jeden dzien. Oznacza to ni mniej ni wiecej, ze mozna je jeszcze poprawiac do jutro tj. do 06.07.2006 roku, do godz. 23:59:00.

Uaktualniony przebieg wydarzen wyglada tak:
30 czerwiec - 6 lipiec - poszukiwania odpowiednich osob, ktorzy mieli przedstawic wlasne dowody
7 lipiec - 9 lipiec - ocena ich dowodow przez zainteresowanych
10 lipiec - Zaglada... lub zbawienie.

***********************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wyzalic :/. CALKOWICIE nie idzie mi stworzenie tej wizytowki - nie wiem. Moze klimaty (znaczy sie zyciowe ;)) juz nie te, ale po prostu nie mam pojecia CO zrobic albo JAK zrobic by osiagnac to co chce :/. To bedzie pewnie jedna z tych edycji kiedy zrobie cos, byle tylko bylo i osiagne bardzo dobry wynik w granicach konca stawki :/. No nic, pomecze sie jeszcze przez nocke z tym szajsem. Moze nawet zaczne od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 21:23, Piotrek K. napisał:

Musze sie wyzalic :/. CALKOWICIE nie idzie mi stworzenie tej wizytowki - nie wiem. Moze klimaty
(znaczy sie zyciowe ;)) juz nie te, ale po prostu nie mam pojecia CO zrobic albo JAK zrobic
by osiagnac to co chce :/.


mam podobnie, też nie mogę zrobić tego czego chcę, ale z konkretnego powodu, chodzi mi o ograniczenie objętości tła do 50KB :/ na starym forum też niby pisało, że tło ma mieć najwyżej 50KB ale to ograniczenie nie działało i można było tła wrzucić nawet kilku megabajtowe, bardzo to jest denerwujące, gdyż nie mogę wrzucić na tło tego co mi się udało stworzyć, więc wizę muszę zgłosić do konkursu której nie chciałem zgłaszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twoja wiza słada się z paru obrazów, to spróbuj pierw te obrazy zapisać w gorszym (lżejszym) formacie. Następnie gotową wizytówkę ponownie zapisać w słabej jakości formacie. Takie rozwiązanie znacznie ogranicza wage wizytówki.

P.S. Na czeskim forum można zapisać do 60KB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 23:07, Unpredictable napisał:

Jeśli twoja wiza słada się z paru obrazów, to spróbuj pierw te obrazy zapisać w gorszym (lżejszym)
formacie. Następnie gotową wizytówkę ponownie zapisać w słabej jakości formacie. Takie rozwiązanie
znacznie ogranicza wage wizytówki.


chciałem na tło dać animację i jak zrobiłem animację z dwóch brazków które oddzielnie zajmują koło 30KB to po zrobienu z nich animacji zajmują 130KB, zmniejszanie jakości i ilości kolorów niewiele daje.

Dnia 05.07.2006 o 23:07, Unpredictable napisał:

P.S. Na czeskim forum można zapisać do 60KB.


pisze, że można do 50, chociaż takie po 55KB mi kiedyś wchodziły... ale mniejsza o to bo i tak 60KB to za mało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o tą animacje ze smokiem, który mryga oczami. To chyba lepiej będzie jak zamiast dwóch nakładających na siebie obrazów zrobisz jeden z dwoma pojawiającym się kółeczkami. A jak już skończysz to w opcjach publikcaji wyłączysz wszystkie opcje i ustawisz palete kolorów WEB 216. Może wtedy uda Ci się zejść do 60 KB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 23:47, Unpredictable napisał:

Jeśli chodzi Ci o tą animacje ze smokiem, który mryga oczami. To chyba lepiej będzie jak zamiast
dwóch nakładających na siebie obrazów zrobisz jeden z dwoma pojawiającym się kółeczkami.


to ze smokiem też, ale na konkurs myslałem o innym... ale jeśli chodzi o tego smoka, to zrobiłem taki motyw, że zastosowałem jedną warstwę z całym tłem i na to nałożyłem kilka innych prawie załkowicie przezroczystych warstw, kolory stosowałem tylko tam gdzie oczy są.

Dnia 05.07.2006 o 23:47, Unpredictable napisał:

A jak już skończysz to w opcjach publikcaji wyłączysz wszystkie opcje i ustawisz palete kolorów
WEB 216. Może wtedy uda Ci się zejść do 60 KB.


takiej opcji jaką napisałeś nie widziałem, była tylko opcja ''zoptymalizowana paleta dla WWW'' może to o to samo chodzi? w każdym bądź razi to nic nie dało, próbowałem nawet brać kolor czarno-biały i praktycznie nic.
może to od programu zależy? bo ja to robię w Gimpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wizytówki przygotowywuje we Flashu albo w Photoshopie - myślałem, że o tych dwóch programach mówimy. W Photoshopie można dość znacznie ograniczyć wage danego obrazu poprzez zmniejszanie jego rozmiarów i zapisywanie w słabej jakości. Dzięki temu można znacznie ograniczyć rozmiar. Również Flash ma możliwość odchudzania animacji np, wybierając palete kolorów o kórej napisałem w poprzednim poście. Ale nie poddawaj się, pokombinuj a na pewno znajdziesz rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 00:05, Unpredictable napisał:

Ale nie poddawaj się, pokombinuj a na pewno znajdziesz rozwiązanie :)


to się jutro... oops dzisiaj :) pomęczę z tymi programami co mi powidziałeś, przed snem już mi się nie zechce pewnie.
PS skądś można ściągnąć te programy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bynajmniej nie zapomniałem o konkursie. :) Miałem nawet dać wizę przed północą, ale kiedy zobaczyłem, że przedłużyliście termin, to postanowiłem się nie spieszyć. ;) Niemniej jednak już jest gotowa.

BTW: nie mam pojęcia dlaczego, ale pod IE wizytówka jest bardziej rozciągnięta niż pod FF, przez co na dole jest pasek, którego pod FF nie ma. :) Tak więc zalecane jest oglądanie wizytówki pod FF. :)

http://www.cdprojekt.cz/wizytowka.asp?uid=14639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 00:14, Unpredictable napisał:

Niestety nie można ich ściągnąć w żaden legalny sposób, jedynie kupić :)


Chyba że wersję trial. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 00:13, Sarafan_Knight napisał:

BTW: nie mam pojęcia dlaczego, ale pod IE wizytówka jest bardziej rozciągnięta niż pod FF,
przez co na dole jest pasek, którego pod FF nie ma. :) Tak więc zalecane jest oglądanie wizytówki
pod FF. :)

http://www.cdprojekt.cz/wizytowka.asp?uid=14639


kolejny się znalazł co zapomniał, że są tu użytkownicy Opery ;)

Dnia 06.07.2006 o 00:13, Sarafan_Knight napisał:

Chyba że wersję trial.


w sumie na jeden dzień mi potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 00:14, Sarafan_Knight napisał:

> Niestety nie można ich ściągnąć w żaden legalny sposób, jedynie kupić :)
Chyba że wersję trial. ;)


Ja wersji trial nie używam, niektóre programy mają bardzo okrojone możliwości, a w dodatku są 30, a niektóre 15-dniowe. I szczerze odradzam wszystkim używanie tego typu wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 00:17, Unpredictable napisał:

Ja wersji trial nie używam, niektóre programy mają bardzo okrojone możliwości, a w dodatku
są 30, a niektóre 15-dniowe. I szczerze odradzam wszystkim używanie tego typu wersji.


Nie wszystkie są okrojone. :) Niemniej jednak ktoś chyba wspominał, że w trialowej wersji Photoshopa nie można zapisać swojej pracy. ;) Co do czasu działania to rzeczywiście masz całkowitą rację rację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 00:21, Sarafan_Knight napisał:

Możesz też użyć darmowego GIMP-a. :) Możliwościami prawie dorównuje Photoshopowi. :)


to ja odpowiem linkami ;P (na samym końcu mojej wypowiedzi ;) )
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=204&pid=690

no i jeszcze co do problemów wyświetlania Twojej wizy w Operze
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=204&pid=672

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować