Zaloguj się, aby obserwować  
Pediator

Gothic - Mroczne Tajemnice

3633 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2007 o 13:56, dominik713 napisał:

> >
>
> Ja byłem strażnikiem kopalni to po zdradzie strażnicy kopalni mnie nie atakowali, natowiast

> jest tam też troche strażników "czerwonych" z SO i oni będą Cię atakować.
> Osobiście teleportowałem się do tego paladyna na 30 levelu(jest on trudnym przeciwnikiem),

> ale to też zależy kim się gra...jak jestes dobry to możesz i się teleportować i na mniejszym

> levelu.

Mam w tej chwili 14 lvl,jestem Strażnikiem w kopalni.Moja broń zadaje 60 obrażeń.Mam średnią
zbroję.Czy uda mi się pokonać te wielkie zębacze?Aha,jeszcze jedno.A czy będą atakować mnie
magowie?

jak pokombinujesz to moze pokonasz, ale zanim pojdziesz do pradawnych radze ci zrobic mistrzostwo we wladaniu 2h mieczem i znalesc dobry do tego miecz.
A teraz ja potrzebuje HELP!!! wie ktos co zrobic jesli wykorzystalo sie ten krysztal zwyciestwa, a jest on potrzebny do questa bo ja wykorzystalem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mroczne Tajemnice są do kitu. oto moje powody:
1. Nie czuć klimatu takiego jak w oryginale
2. Przesadna wrogość i agresja NPC od początku gry
3. Zryte zadania
4. Wywalanie co chwila, albo zapisywanie bo nie wiadomo kiedy wywali
5. Brak dubbingu
6. Nie ktore gildie fajne, ale reszta nie (te nowe)
7. Czasami brak mozliwosci ukonczenia gry (bugi)
8. Nie ma tak jak w oryginale ze np. iles tam punktow nauki i jest sie mistrzem (zrobione jak w gothic 2 ;/ )
Ktos podważy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do 1 mam mieszane uczucia

tylko 2 podważę - Przecież to Kolonia Karna, nie ośrodek wypoczynkowy, w którym wszyscy są dla siebie mili i przyjaźni

co do reszty się jako-tako zgodzę, szczególnie z 8, bo nauka procentowa jest do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż miałbym zastrzerzenia do punktu nr
2.- tak jak napisał RRohen <---Przecież to Kolonia Karna, nie ośrodek wypoczynkowy, w którym wszyscy są dla siebie mili i przyjaźni,
3.- moim zdaniem zadania są skonstruowane podobnie do orginału ;] a niektóre są jeszcze ciekawsze
5.-no więc chcodzą słuchy że dabbing w drodze ... ale jeżeli komuś się pospolicie niechce czytać ....
6.- Gildie są bardzo wajnie zrobione ze względu na możliwości jakie dają... np. obóz strażników kopalni daje możliwość zostania Magnatem ;]
Tak więc ta modyfikacja jest dla osób które czuły niedosyt po przejściu podstawki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

1. Nie czuć klimatu takiego jak w oryginale

W G2NK też nie czułem tego ''klimatu'' jak w G2. Taki jest urok modów.

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

2. Przesadna wrogość i agresja NPC od początku gry

To już zostało powiedziane. No i kto Ci od samego początku każe pyskować w tej grze ?

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

3. Zryte zadania

O gustach się nie dyskutuje.

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

4. Wywalanie co chwila, albo zapisywanie bo nie wiadomo kiedy wywali

No to już ... nie wiem, mnie w ogóle nie wywalało. Może źle Ci się zainstalowało albo co?

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

5. Brak dubbingu

Nie potrzebny. W oryginałach jest dubbing a jeszcze nigdy nie czekałem aż NPC skończy mówić, zawsze przeczytałem wcześniej, Esc i dalszą część rozmowy. Dla mnie dubbing nie potrzebny

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

6. Nie ktore gildie fajne, ale reszta nie (te nowe)

Mi się akurat spodobał pomysł z obozem przy kopalni.

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

7. Czasami brak mozliwosci ukonczenia gry (bugi)

Gothic słynie z błędów, w oryginalce też kiedyś miałem chamskie bugi uniemożliwiające dokończenie gry.

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

8. Nie ma tak jak w oryginale ze np. iles tam punktow nauki i jest sie mistrzem (zrobione
jak w gothic 2 ;/ )

Strraszne, przez to się grać nie da, co nie?
No i chłopie jedna rzecz. Mroczne Wieki są za darmo. Weź ty cudów nie oczekuj od takiej gry :/ Mi by się za darmo nie chciało czegoś takiego robić więc i tak respekt dla twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

Mroczne Tajemnice są do kitu. oto moje powody:
1. Nie czuć klimatu takiego jak w oryginale

hmm mi sie klimat spodobal i poczulem sie naprawde jak w koloni karnej gdzie jest masa wieźniów.

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

2. Przesadna wrogość i agresja NPC od początku gry

patrz na inne wypowiedzi i na moja gorna wypowiedz

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

3. Zryte zadania

mi sie podobaja...

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

4. Wywalanie co chwila, albo zapisywanie bo nie wiadomo kiedy wywali

no to troche irytujace jest czasami

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

5. Brak dubbingu

hmm mi sie nie wydaje potrzebny

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

6. Nie ktore gildie fajne, ale reszta nie (te nowe)

kwestia gustow

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

7. Czasami brak mozliwosci ukonczenia gry (bugi)

hmm zawsze jest jakies wyjscie...chociaz mam teraz pewien problem

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

8. Nie ma tak jak w oryginale ze np. iles tam punktow nauki i jest sie mistrzem (zrobione
jak w gothic 2 ;/ )

hmm napoczatku tez narzekalem ale teraz jak patrze na moja postac to gra byla by zbyt latwa

Dnia 08.11.2007 o 14:45, Matias16162 napisał:

Ktos podważy? :)

patrz ilu chetnych
BTW. wiecie co mam zrobic jak uzylem juz krysztalu zwyciestwa z areny a jest mi potrzebny do questa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:07, Unser Fuhrer napisał:

No i chłopie jedna rzecz. Mroczne Wieki są za darmo. Weź ty cudów nie oczekuj od takiej gry
:/ Mi by się za darmo nie chciało czegoś takiego robić więc i tak respekt dla twórców.


Ja tez zawsze konczylem czytac szybciej niz mowili, ale zawsze inaczej.
A gothic NIE SLYNIE Z BUGOW! Tylko gothic 3 jest zryty jak d*** Maryny.
A poza tym ja nigdy ale to NIGDY nie miałem bugów w gothic 1 i gothic 2 noc kruka. W gothic 2 (podstawce) miałem jeden przy uczeniu się umiejętności, ale dało się naprawić. Tak więc nie mów że gothic słynie zbugów. Jest dopracowany, tylko gothic 3 teraz robi złą opinie gothicom.
Pyskować? <hahaha> Wystarczy że nie chcesz się podporządkować i komuś usługiwać. To znaczy że mam grać nie tak jak chce? Nikt mnie nigdy nie będzie do niczego zmuszał i mojego Beziego też nie. Chciałem to przejść na własny sposób, ale jest to ciężko osiągalne, a pozatym doszedłem do kopalni do Iana i wywaliłem ten shit bo tylko pamięć w kompie mi zabierało <haha>
P.S. Jestem fanem gothicow, nie mal je ubustwiam, ale takiego shitu nie zamierzam. Wpisu na blogu też o tym nie było i nie będzie, bo szkoda gadać (a raczej pisać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:35, Matias16162 napisał:

A gothic NIE SLYNIE Z BUGOW! Tylko gothic 3 jest zryty jak d*** Maryny.
A poza tym ja nigdy ale to NIGDY nie miałem bugów w gothic 1 i gothic 2 noc kruka. W gothic
2 (podstawce) miałem jeden przy uczeniu się umiejętności, ale dało się naprawić.

:D Naprawdę? Chyba jesteś jedyną osobą która w G1 nie miała bugów :/ Miło poznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:43, Unser Fuhrer napisał:

> A gothic NIE SLYNIE Z BUGOW! Tylko gothic 3 jest zryty jak d*** Maryny.
> A poza tym ja nigdy ale to NIGDY nie miałem bugów w gothic 1 i gothic 2 noc kruka. W gothic

> 2 (podstawce) miałem jeden przy uczeniu się umiejętności, ale dało się naprawić.
:D Naprawdę? Chyba jesteś jedyną osobą która w G1 nie miała bugów :/ Miło poznać

Mnie również miło poznać. Naprawdę NIGDY się nie spotkałem z żadnym bugiem w gothic 1 i 2 noc kruka.
No, może wgothic 1 trochę opóznione reakcje NPC na próbe zagadania :)
A co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:46, Matias16162 napisał:

A co?

A nic. Może inne pokolenie. Ja jestem na przykład przyzwyczajony do zakładania tematów obejmujących tylko zdjęcia bugów w Gothicu... chyba nawet na tym forum taki jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... za wszelką cenę chcesz wszytskim udowodnić, że mroczne tajemnice to shit ?? Tylko po co ?? A wiesz kilka osób już napisło że to jest KOLONIA KARNA ty masz się czuć jak kawłek g**** aż do momentu gdy będziesz w stanie
pokonać silniejszych gości... ;]

Ps: to jest temat w którym raczej wypowiada sie raczej na temat problemów i takie tam a nie rozgaduje jaki to jest shit ;] Więc ... a zresztą sam wyciagnij wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:57, Luzi napisał:

hmmmm... za wszelką cenę chcesz wszytskim udowodnić, że mroczne tajemnice to shit ?? Tylko
po co ?? A wiesz kilka osób już napisło że to jest KOLONIA KARNA ty masz się czuć jak kawłek
g**** aż do momentu gdy będziesz w stanie
pokonać silniejszych gości... ;]

Ps: to jest temat w którym raczej wypowiada sie raczej na temat problemów i takie tam a nie
rozgaduje jaki to jest shit ;] Więc ... a zresztą sam wyciagnij wnioski.

Więc....?
Nie wyciągne wniosków. To jest temat ogólny, więc myślę że takie wypowiedzi też można umieszczać prawda?
Wyrażam swoje zdanie, nikogo nie próbuję przekonywać do niczego.
Luzi, jesteś kolejną osobą zforum, która wydaje się być nie miła. No cóż, forumowicze są różni....
Kolonia karna i co z tego? Mnie się podobała kolonia karna w oryginale, bo była równowaga między miłymi NPC a nie miłymi, a tu nawet jak jesteś silniejszy od tych nie miłych to co? Masz wprać 75% NPC w kolonii?
Poprostu moim zdaniem mod był zrobiony z myślą o tych co lubią agresję i się wychowali na shitowych RPG typu Diablo = czysta rabanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi to odpowiada. Bo w "zwykłym" Gothicu, Diego pomaga, zabierasz kilka przedmiotów z Placu Wymian, spokojnym kroczkiem idziesz do SO zwalczając ścierwojady...
A tutaj? Nie możesz zabrać niczego z Placu Wymian. Rozsądne. Człowiek oddany Rhobarowi oszalał i bierze Cię za bandziora. Jakiś drań - przed takimi jesteś parokrotnie ostrzegany w zG (zwykłym Gothicu), ale nie pojawia się tam ani jedna osoba w tym stylu. A taki Thangor? Miałby być miły jak miodek? (Nie, nie Miodek)
A już później z niektórych sytuacji da się wyjść bezkonfliktowo poprzez wczucie się w świat - tak też powinieneś prowadzić dialogi. Przykład - sens rozmowy z Komarem
- Dokąd leziesz pierdoło?
- Nie twoja sprawa.
- Masz rację. Nie moja...
A poza tym? Rozbudowana alchemia i kowalstwo! Nie ma to jak wykuś sobie Topór Bezimiennego a potem uwarzyć z dwie miksturki siły... Dochodzi wiele nowych broni, czarów i przedmiotów.
PS. A po "spaczowaniu" do 1.3 nie wyskoczyło mi ani razu. Bugów też nie uświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale wiesz Diablo to raczej H&S niż RPG (oczywiście rozwija się swoją postać ale większy nacisk położono na walkę) ale wracając do Gothica rozumiem że masz prawo wyrażać własne zdanie ale bez przegięć ... No ale dobra ogólnie to mi się zawsze podobała odmienne zasady panujące we wszystkich obozach... A mod był robiony z myślą taką, że koniec końców to jest KLONIA KARNA ludzie tam będący to mordercy, złodzieje, spiskowcy, zdrajcy i takie tam :D No ale ... jedym się podoba innym nie ;] Mi się podobał mod choć zawsze miałem sentyment do podstawki ;)
A co do mojego zachowania ... no cóż nie miałem nic złego na myśli .. poprostu już taki mam sposób wypowiadania się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 21:14, Tajemnic napisał:

A mi to odpowiada. Bo w "zwykłym" Gothicu, Diego pomaga, zabierasz kilka przedmiotów z Placu
Wymian, spokojnym kroczkiem idziesz do SO zwalczając ścierwojady...
A tutaj? Nie możesz zabrać niczego z Placu Wymian. Rozsądne. Człowiek oddany Rhobarowi oszalał
i bierze Cię za bandziora. Jakiś drań - przed takimi jesteś parokrotnie ostrzegany w zG (zwykłym
Gothicu), ale nie pojawia się tam ani jedna osoba w tym stylu. A taki Thangor? Miałby być miły
jak miodek? (Nie, nie Miodek)
A już później z niektórych sytuacji da się wyjść bezkonfliktowo poprzez wczucie się w świat
- tak też powinieneś prowadzić dialogi. Przykład - sens rozmowy z Komarem
- Dokąd leziesz pierdoło?
- Nie twoja sprawa.
- Masz rację. Nie moja...
A poza tym? Rozbudowana alchemia i kowalstwo! Nie ma to jak wykuś sobie Topór Bezimiennego
a potem uwarzyć z dwie miksturki siły... Dochodzi wiele nowych broni, czarów i przedmiotów.
PS. A po "spaczowaniu" do 1.3 nie wyskoczyło mi ani razu. Bugów też nie uświadczyłem.

Z rozbudową kowalstwa, alchemi fajnie, ale reszta do banii. Poza tym w niemieckiej wersji gothic 1 kowalstwo i alchemia są bez żadnych bugów (chodzi o możliwość robienia mikstur ikucia broni). Można nawet używać kubkówi sztućców i innych pirdół nie tylko do ozdabiania chat. Można się napić z kubka, jeść na talerzu itp.
Polska wersja jak zwykle inna od pozostałych i mody są potrzebne do rozbudowania funkcji wydawałoby się oczywistych.
A co do samego moda: najbardziej jednak przeszkadza mi brak dubbingu. A to że są tam mordercy itp. to ma nie być miłych gości? :(
Jest paru, ale to może 20 % ogółu. Cóz nie dyskutujmy już na ten temat, bo Polska wersja jest uboga, a CD Projeckt też się nie postarało nawet z takimi rzczami jak poradnik (nie wszysko jasne). Mimo że z poradnika nie korzystam już dawno, to jak grałem 1 raz to... masakra.
A mod to shit :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż (znowu to powtarzam ;]) są mili goście w Gothicu np.
- Diego
-Milten
-Gorn
-Lee
-Lester
-Lares itp.
Ja osobiście nie korzystałem z poradnika chyba że była już sytuacja w której wogóle nie wiedziłałem co zrobić ;]
A co do niemieckich modów ... wiesz Niemcy to Niemcy a Polacy to Polacy. Jakoś nigdy nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że niemcy mają nie tylko chęci ale również programy itp. Poprostu robią to bardziej profesjonalnie ;] A nasze grupy działą na zasadzie
zrobą 2 mody do Gothica, polonizacje do 1 niemieckiego moda i już im się to nudzi i wogóle takie tam ;]
a niemcy jak się biorą za Gothica to sie borą za Gohica :]
(bez urazy dla wszelakich polskich grup modderskich. Poprostu mam takie wrażenie odnośnie niektórych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2007 o 21:23, Matias16162 napisał:

A co do samego moda: najbardziej jednak przeszkadza mi brak dubbingu. A to że są tam mordercy
itp. to ma nie być miłych gości? :(

A czego sie spodziwaleś w koloni karnej dla przestepców wszyscy maja być mili i potulni?
przecież to przestepcy, a mili goscie konczyli jako kopacze...sa wyjatki.

Dnia 08.11.2007 o 21:23, Matias16162 napisał:

Jest paru, ale to może 20 % ogółu. Cóz nie dyskutujmy już na ten temat, bo Polska wersja jest
uboga, a CD Projeckt też się nie postarało nawet z takimi rzczami jak poradnik (nie wszysko
jasne). Mimo że z poradnika nie korzystam już dawno, to jak grałem 1 raz to... masakra.
A mod to shit :( :( :(

Hmm wedlug mnie ten mod do gothica to jak narazie najlepszy mod do tej gry.I jeszcze gdyby to CDP spolszczyl i poprawiono by bugi mogl by to być dodatek do Gothia bo na to zasluguje, I w tym modzie mozna powiedzieć dopiero Witamy w koloni karnej miejscu zapomnianym przez bogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz co mialem na mysli. NIEMCY MAJA TAKIE OPCJE BEZ ZADNYCH MODOW A polacy musza mody tworzyc do tak oczywistych rzeczy ijeszcze zalatujacych nie profesionalizmem i nie dokladnoscia
Zasluguje na oficjalny dodatek? <hahaha>
Chyba nie zle by musialo ich pogrzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 22:34, Matias16162 napisał:

nie rozumiesz co mialem na mysli. NIEMCY MAJA TAKIE OPCJE BEZ ZADNYCH MODOW A polacy musza
mody tworzyc do tak oczywistych rzeczy ijeszcze zalatujacych nie profesionalizmem i nie dokladnoscia
Zasluguje na oficjalny dodatek? <hahaha>
Chyba nie zle by musialo ich pogrzac

Dlaczego? fabuła jest fajna duzo modyfikacji i jak w przypadku G2Nk podwyzszony poziom trudnosić no i prawdziwy klimat koloni karnej zreszta watpie zeby tobie chcialo sie robic aż tak wielki dodatek...za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 09:14, Mateusz9214 napisał:

> nie rozumiesz co mialem na mysli. NIEMCY MAJA TAKIE OPCJE BEZ ZADNYCH MODOW A polacy musza

> mody tworzyc do tak oczywistych rzeczy ijeszcze zalatujacych nie profesionalizmem i nie
dokladnoscia
> Zasluguje na oficjalny dodatek? <hahaha>
> Chyba nie zle by musialo ich pogrzac
Dlaczego? fabuła jest fajna duzo modyfikacji i jak w przypadku G2Nk podwyzszony poziom trudnosić
no i prawdziwy klimat koloni karnej zreszta watpie zeby tobie chcialo sie robic
aż tak wielki dodatek...za darmo

Mnie by się chciało, ale nie umiem. Nie traciłbym czasu na robienie takiego g**** jak Mroczne Tajemnice. Mówie- wiele z modyfikacji jakie wprowadza MT w niemieckiej wersji gothica jest od początku.
A poza tym.... a zresztą nie ważne. Nie ma klimatu oryginału i wogóle jest nie d*****y. Koniec tematu, bo widzę że nie którzy z Was wychowali się na grach RPG typu Diablo, więc nie mamy o czym gadać. Niech ktoś nie szuka w gothicu podobieństwa do Diablo bo w oryginale go nie znajdzie. MT to daje, ale po co? Ktoś lubi agresje, itp. to niech gra w Diablo, czy inne podobne mu gry, a nie modyfikuje tak świetną grę jak gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować