Zaloguj się, aby obserwować  
paskudztfoo

Duchy! Czy one istnieją?

203 postów w tym temacie

U nas ostatnio na religii była mowa o duchach. Według naszej nauczycielki wywoływanie duchów kończy się tylko, źle bo to tylko złe duchy,coś zaczeła gadać o czarnych mszach, satanistach... Aż się nie dobrze robiło. Mówiła też, że niby kiedyś jakaś 10 letnia dziewczynka pojechała na kolonię miesiąc po śmierci matki. Koleżanka namówiła ją do jakiegoś rytuału, aby zobaczyć ducha jej matki. Podobno "jakiś" duch ją wystraszył, tak, że trafiła na 3 miesiące do psychiatryka. Jeszczre czytała jakiś artykuł, że jakiś ziomek poszedł na taki spektakl i ten niby duch mówił przez medium. Ziomek chciał aby duch powiedział coś na temat świętości św. Piotra a ten zaczął klnąć (znaczy duch przez medium). Koleś się wkurzył porozrzucał wszystko, medium doszła do swoich myśli i powiedziała, że nic nie pamięta. Gdy słuchaliśmy te historie... Niby coś w tym jest, ale cała klasa sądziła, że "czegoś takiego nie ma".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wierzę w duchy. To trochę śmieszne, żeby w dzisiejszym, zmaterializowanym świecie wierzyć w jakieś magiczne istoty. Za dużo fantasy oglądacie/gracie/czytacie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak najbardziej
2. Również jak najbardziej. Chociażby poltergeisty, czy widma.
3. Mnóstwo. Pisanie ich w tym poście zajęłoby od cholery czasu i miejsca ;p No ale tak na przykład:
Moja babcia, która niestety już nie żyje (zmarła dzień przed sylwestrem ubiegłego roku...) opowiadała mi kiedyś dużo historii z jej życia. Wśród nich były też takie, w których występowały zjawiska paranormalne.
Moja babcia była pielęgniarką. Któregoś dnia miała dyżur przy noworodkach, razem ze swoją koleżanką. Na tym oddziale leżało dziecko o nazwisku bodajże Zajęczewski. Jego matka zmarła przy porodzie. Moja babcia kiedy dotarła na ten oddział z noworodkami zobaczyła, że jej koleżanka już jest. Widziała jej cień na parawanie odgradzającym każde dziecko. Zobaczyła, że ta koleżanka zajmuje się właśnie tym Zajęczewskim. Stanęła przy dziecku które leżało najbliżej parawanu, za którym stała ta koleżanka. Moja babcia zaczęła się zajmować dzieckiem, równocześnie rozmawiając z tą osobą. Tamta w ogóle nie odpowiadała i wydawała się nawet nie zwracać uwagi na moją babcię. Moja babcia się wkurzyła, i odsłonęła parawan pytając jednocześnie czy ta koleżanka w ogóle ją słucha. I tu szok. Otóż po drugiej stronie parawanu nikogo nie było, a dziecko śmiało się i wymachiwało rączkami przed siebie, w pustą przestrzeń. Moja babcia się przeraziła i uciekła z oddziału.
4. Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy duchy istnieją" - odpowiedź brzmi: nie wiem. Tak naprawdę jeszcze pewnie długo nie będzie można w 100% wykluczyć takiej możliwości. Zaprzeczanie wszelkim zjawiskom paranormalnym tylko dlatego, że jeszcze ich nie rozumiemy i dlatego podpadają pod tą kategorię, a człowiek "racjonalny" nie uznaje takich zjawisk z zasady, jest w moim odczuciu podobną bezkrytyczną formą wiary, jaką wyznają dziwacy we wszystkim widzący interwencję sił nadprzyrodzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1-Tak
2-Nie
3-Tak z pierwszej ręki/I w sumie myślę że sam widziałem ducha ale nie jestem tego pewien.:D
4-Nie mam pojęcia.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. tak
2. tak
3. tak
4. tak

Jeśli nie wierzeyłbym w duchy nie wierzyłbym w Boga który też jest duchem... Wiele jest duchów, a to te które się materializują na drogach i próbują wrócić do domu, zwykłe takie se białe xD... no wiele wiele jest ^^. Historie znam autentyczną... o opętaniu, ale długa jest, może innym razem. Boje się a co ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

1.Czy wierzysz w duchy?

Nie

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

2.Czy znasz jakieś rodzaje duchów?

Nie

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

3.Znasz jakies historie o duchach (jeśli tak, prosze opowiedz ją )

Tak

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

4.Boisz sie duchów ?

W dziecinstwie tak, teraz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak
Nie
Tak(napiszę później, ok? )- chociaż właściwie wierzę w duchy, to te historie są często śmieszne.
Nie/Tak - sama nie wiem.
Uważam że to nie są tylko bajeczki dla małych dzieci, z komiksów, ale też czysto religijne wierzenia. W chrześcijaństwie duchy istnieją. Tak samo jak anioły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 13:23, peryfraz napisał:

Jeśli nie wierzyłbym w duchy nie wierzyłbym w Boga który też jest duchem...

Nie wiem, gdzie się dowiedziałeś czegoś takiego iż Bóg jest duchem - występuje pod postacią Ducha Świętego, ale nigdy nie słyszałem aby był duchem. Jeżeli wierzysz w Boga, to wiesz że po śmierci dusza ludzka wędruje do Królestwa Niebieskiego, do piekła bądź czyśćca. Nigdy nie słyszałem aby kościół katolicki mówił o możliwości pozostania duszy po śmierci ciała na ziemi, wśród żywych; chyba że piszesz o jakimś innym bogu/wyznaniu.
Wierzę w istnienie aniołów i demonów, ale nie w obcowanie dusz zmarłych wśród żywych.
Piszesz mi autentycznych historiach opętania na potwierdzenie tezy o bytowaniu na ziemi duchów. Jeżeli już, to demony - słudzy szatana mogą opętać człowieka a nie np. dusza mordercy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

Nasz genialny pan od religi kazał naszej grupie zrobic lekcje o duchach.Dlatego też chciałabym
zadac wam kilka pytań:


Ok, odpowiem :)

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

1.Czy wierzysz w duchy?


W dusze. W duchy z łańcuchami nie. W dusze tak.

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

2.Czy znasz jakieś rodzaje duchów?


Rodzaje? Znam tylko jeden rodzaj- zmarłe osoby.
No, chyba, że chodzi Ci o Anioły i Diabły, ale to już sa byty niematerialne, a nie dusze.

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

3.Znasz jakies historie o duchach (jeśli tak, prosze opowiedz ją )


Znam wiele, ale musiałbym sobie przypomnieć. Ogólnie mogę jakąś wymyślić :P

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

4.Boisz sie duchów ?


Nie. Sam w pewnym sensie nim jestem :P

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

Z góry dziękuje za pomoc!!!


Ależ proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować