AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Wiadomo do kiedy będzie ten "piracki" event? Nie wiem czy zabierać się już teraz za achi czy mogę to bardziej w czasie rozłożyć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Dungeony mają swoje dwie wersje - Story, gdzie fabuła jest niejako związana z historią twojej postaci, oraz Explorable, gdzie są 3(w jednym przypadku 4) różne ścieżki i chodzi się już głównie dla itemów oraz tokenów.
Story zwykle trwa ok. godzinki, chociaż dużo zależy od teamu, jednak tą wersję dungeonu robisz zwykle tylko raz. Explorable zależy już od konkretnego dungeonu, wybranej ścieżki oraz drużyny. Np. Citadel of Flames, chyba najpopularniejszy dungeon do farmienia, ma ścieżkę którą robi się na wyścigi w 10-15 min. :P A są też takie, jak Arah, gdzie możesz grać 2 godziny i mając słaby team nie zrobić prawie nic. Jednakże większość również trwa około godzinki, są krótsze i dłuższe.
Oprócz tego są fraktale, czyli 3 losowe mini-dungeony( z 9 dostępnych) + ewentualnie jeden bonusowy, które przeważnie zajmują ok. godziny licząc razem z bonusowym. Zdarzało mi się jednakże robić je 2 godziny, gdy team nie ogarniał, albo 40 min jeżeli trafiły się proste a drużyna była zgrana.
Z kolei itemami nie ma się co przejmować. GW2 nie polega na zdobywaniu nowego tieru itemków co każdy patch, wręcz przeciwnie. Wprowadzane nowe dungeony są ograniczone czasowo(niestety) i zrobione głównie dla funu. Oferują zdobycie nowych wyglądów, minipetów i innych tego typu rzeczy, a nie coraz lepszego ekwipunku. Chociaż żeby nie było - od premiery wprowadzono nowy tier itemków, ale nie różnią się one zbytnio statystykami, dają głównie ochronę przed Agony, co pojawia się jedynie w przytoczonych wcześniej fraktalach. :P
Ogólnie, GW2 jest świetnym MMO dla ludzi posiadających mało czasu. Raz zdobyty najlepszy gear wystarczy ci prawdopodobnie aż do wydania dodatku, jak nie dłużej, a samo zdobycie maksymalnego levelu również nie należy do zajęć czasochłonnych. Z kolei osoba chcąca nołlajfić i grać tylko w jedną grę może się tu zanudzić jeśli nie znajdzie sobie zajęcia poprzez WvW czy zdobywanie legendarnych broni. :)

@drblase - do 9 lipca o ile się nie mylę. :) Przy czym achievementy związane z dungeonem zależą w dużej mierze od drużyny, dlatego radzę jak najszybciej ustawić się z gildią. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 22:03, barsum napisał:

@drblase - do 9 lipca o ile się nie mylę. :) Przy czym achievementy związane z
dungeonem zależą w dużej mierze od drużyny, dlatego radzę jak najszybciej ustawić się
z gildią. :P


Damn miałem nadzieję, że chociaż do połowy lipca będzie dostępny. No ale w sumie zależy mi tylko na tytule więc wszystkiego robić nie muszę :). Thx za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 22:45, drblase napisał:

mi tylko na tytule więc wszystkiego robić nie muszę :). Thx za odpowiedź


Chyba na minipecie, bo tytułów coś ostatnio nie dają. :P Chociaż z drugiej strony tyle można było ich zdobyć w poprzednich eventach że to miła odmiana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po paru miesiącach wróciłem do gry. Słuchajcie może mi ktoś przypomnieć parę spraw, najpierw jedna. Jak się ma wyposażenie do tego obniżania poziomu oraz do tego co się dzieje w PvP/WvW. Czy statystyki tylko się zaniżają do tego lvl który jest natomiast reszta dmg z broni i inne statsy zostają? Z góry dzięki.

PS. Gdzie najlepiej szukać itemów poza lochami/raidami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 00:43, Kafar napisał:

PS. Gdzie najlepiej szukać itemów poza lochami/raidami?


Na Trading Post :D

Ja wlasnie skonczylem pirackie puzzle i ide spac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki z całego ekwipunku obniżają się do levelu który aktualnie posiadasz w danej strefie. Czyli, mając cały ekwipunek rare na 70 lvl, gdy jesteś w zonce na 54 to masz tak jakby cały ekwipunek rare na 54 lvl. Nie odnosi się to do np. sigili, czyli ulepszeń na broń, bo trudno żeby ci zmniejszali bonusowe +5% dmg. :P Natomiast obrażenia zadawane przez broń zależą od rarity i levela broni, więc zmniejszają się.

Do pierwszych itemków najlepszy jest trading post, o ile masz kasę, albo wycraftowanie sobie gearu samodzielnie. Mając cały zestaw rare na 80 lvl możesz spokojnie powoli zbierać czy to kasę czy matsy na exotic, albo zbierać karmę lub tokeny z dungeonów. Warto wspomnieć o tym, że opłaca się robić daily oraz monthly. Nie dość, że dają kasę i exp, to jeszcze butelki karmy, które z boostami od m.in. gildii potrafią dać naprawdę dużą jej ilość, oraz wieńce, które możesz wymienić na itemki jeszcze lepsze od exotic. :) Polecam również bawienie się w group eventy, bo to fajny sposób na zarobienie kasy, a stronki takie jak gw2stuff.com znacznie ułatwiają szukanie ich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w PvP masz kompletnie oddzielny sprzęt, z tym, że każdy zdobywany w PvP sprzęt ma już maksymalne statystyki na 80lvl. W PvP zdobywasz sprzęt tylko dla wyglądu, gdyż automatycznie masz tam 80 poziom.

W WvW twoje statystyki i sprzęt są skalowane na 80lvl. Nie są tak skuteczne jak rzeczywisty sprzęt tego poziomu, ale dają ci szansę na przetrwanie i w miarę jako takie zabijanie nawet na dwudziestych levelach.

Warto pamiętać, że przy skalowaniu w dół zmianom nie ulegają właśnie sigile i runy oraz traity. To te właśnie rzeczy dają ci przewagę na niższymi poziomami w danej zonce lub w WvW.

Możesz zobaczyć jak to wszystko ulega zmianie przechodząc pomiędzy zonkami, lub przespacerować się po jednej zonce z otwartym oknem posatci. Jeżeli wejdziesz do obszaru o niższym poziomie zmienią się twoje statystyki. Statystyki pod wpływem zmian, czy to zaniżenia czy podwyższenia są zielone. Niezmienione, "surowe" są białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ludziska jak zamawiałem z gram.pl pre-purchase, to mam gdzieś serial na mailu, czy tylko w pudełku z grą? Chcą mi konto zablokować za jakieś bzdurne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 13:41, L33T napisał:

W zamówieniach, btw za co chcą ci dać bana ?



Za handel walutą i jakieś inne bzdety ("niedozwolone działania"), przy czym nie logowałem się od dawna, a hasło mam to samo.

ps. nie ma tego w zamówieniach. Potrzebuję serial do gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 13:52, Budo napisał:

Za handel walutą i jakieś inne bzdety ("niedozwolone działania"), przy czym nie logowałem
się od dawna, a hasło mam to samo.

ps. nie ma tego w zamówieniach. Potrzebuję serial do gry...


Jeśli nie masz tego w zamówieniach , skontaktuj się z działem obsługi klienta, a gdzie dostałeś klucz do gry jak kupowałeś grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No klucz miałem w pudełku, bo kupowałem na gram.pl- ale zastanawiam się czy jeszcze gdzieś jest, bo dostęp do pudełka mam obecnie utrudniony, a dzisiaj mnie zbanują xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 13:59, Budo napisał:

/.../

No klucz miałem w pudełku, bo kupowałem na gram.pl- ale zastanawiam się czy jeszcze gdzieś
jest, bo dostęp do pudełka mam obecnie utrudniony, a dzisiaj mnie zbanują xD


Myślałem, że sam klucz dostałeś od gram.pl, w takim razie klucza raczej nigdzie nie ma jedynie pudełko.
To faktycznie masz problem, myślałem że pomogę, ale niestety nie jestem w stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 13:27, Budo napisał:


Ludziska jak zamawiałem z gram.pl pre-purchase, to mam gdzieś serial na mailu, czy tylko
w pudełku z grą? Chcą mi konto zablokować za jakieś bzdurne rzeczy.


Mi to tam wygląda na próbę scamu, AN od razu banuje, nie słyszałem o przypadku, żeby wcześniej uprzedzali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko, znacie jakieś osoby, które są w stanie za opłatą zrobić mi arah p4?
Chciałbym w końcu dungeon mastera zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się