Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2008 o 15:49, Bartek Owczarek napisał:

Napisałem tylko że w grach będzie sprawował się lepiej niż zintegrowane układy. Zgadzam
się że nie jest najwydajniejszy, ale lepsze to niż nic... :)


ano to wiadomo, że lepszy :). Mi tam wystarcza póki co przy wypadach za miasto np. do GTA:San ANdreas, Gothic 2, Call of Duty 2 :) a nawet Oblivion sie niekoniecznie zająknie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ciach

pierwszy nei spełnia bo to tani ASUS, drugi przez to że to Aristo ... i plx bez komputronika bo ich marża powaliła by nawet słonia na dopalaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:50, Taikun napisał:

i plx bez komputronika


Przecież nie karzę Ci ich kupować w komputroniku. :) Podałem linki właśnie do tego sklepu bo, moim zdaniem, produkty są tam najklarowniej opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko....Poszukuję laptopa w przedziale do 3 tyś pln z możliwie jak najdłuższym czasem pracy na bateriach. Nie obchodzą mnie żadne bajerki typu karta czy kamera to mam w domu na stacjonarnym. Liczy się tylko praca na bateriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:25, lord siwy napisał:

Mam takie pytanko....Poszukuję laptopa w przedziale do 3 tyś pln z możliwie jak najdłuższym
czasem pracy na bateriach. Nie obchodzą mnie żadne bajerki typu karta czy kamera to mam
w domu na stacjonarnym. Liczy się tylko praca na bateriach.


Z czasu pracy na bateriach najbardziej znane są komputery Apple''a - podawane przez producenta 5 godzin w oszczędnym trybie nie jest przesadą. Natomiast przy bardziej "prądożernym" zajęciu, 3 godziny trzyma spokojnie. W Polsce MacBooki niestety są dość drogie, ale jeżeli masz możliwość sprowadzenia komputera z Anglii, to dzięki bardzo niskiemu ostatnio kursowi funta, podstawowy model jesteś w stanie kupić właśnie za około 3000 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:25, lord siwy napisał:

Mam takie pytanko....Poszukuję laptopa w przedziale do 3 tyś pln z możliwie jak najdłuższym
czasem pracy na bateriach. Nie obchodzą mnie żadne bajerki typu karta czy kamera to mam
w domu na stacjonarnym. Liczy się tylko praca na bateriach.

poszukaj lenovo z serii r60/r61 polecam, długi czas pracy na bateriach, i sprzęt typu tu rzucić tam nadepnąć, nadaje się w teren bo m matrycę matową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który z tych trzech komputerów mi radzicie wybrać?

Asus F8Sn-B1
http://www.amazon.com/F8Sn-B1-WXGA%2B-Notebook-Intel-Premium/dp/B0015DEL7E/ ref=sr_1_15?ie=UTF8&s=pc&qid=1210975792&sr=1-15

Toshiba Satellite U405-S2830
http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite-U405-S2830-Processor-Premium/dp/ B0015RDLN0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=pc&qid=1210975808&sr=1-1

SONY VAIO CR 425E/B
http://www.amazon.com/Sony-VGN-CR425E-Laptop-Processor-Premium/dp/B0015HSP86 /ref=sr_1_16?ie=UTF8&s=pc&qid=1210975792&sr=1-16

Trudna decyzja, nie mogę się zdecydować :/ Zawsze jest tak, że muszą człowiekowi taki wybór dać, że się w głowie aż kręci :]
Który Wy byście wybrali na moim miejscu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha! Czy ktoś z Was używał laptopa 13,3 cala?? Nie chcę piętnastki, bo za duża i mało przenośna, ale nie wiem czy trzynastocalowy nie będzie znowu przesadą w drugą stronę :/ Wydaje mi się, że czternastocalowy to złoty środek wygody i przenośności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 00:17, Quatre napisał:

Aha! Czy ktoś z Was używał laptopa 13,3 cala?? Nie chcę piętnastki, bo za duża i mało
przenośna, ale nie wiem czy trzynastocalowy nie będzie znowu przesadą w drugą stronę
:/ Wydaje mi się, że czternastocalowy to złoty środek wygody i przenośności :)

Ja mam MacBooka 13"3 i jest dla mnie bardzo dobry. Miałem obawy, że podczas oglądania filmów będzie za mały ale ta panorama sprawia, że nie odczuwasz tego. Wcześniej miałem Toshibe 15" i muszę powiedzieć, że na 13"3 lepiej nawet filmy się ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 10:05, pretorianie napisał:

Ja mam MacBooka 13"3 i jest dla mnie bardzo dobry. Miałem obawy, że podczas oglądania
filmów będzie za mały ale ta panorama sprawia, że nie odczuwasz tego. Wcześniej miałem
Toshibe 15" i muszę powiedzieć, że na 13"3 lepiej nawet filmy się ogląda.

A jak wygląda praca na takim komputerze?? To znaczy Word i Excel (a raczej ich aplowskie odpowiedniki), bo głównie do tego będę używał tego komputera, od gier i filmów mam już dwa inne. Najbardziej mnie właśnie arkusz kalkulacyjny interesuje i boję się, że 13,3 cala będzie się trochę mniej wygodnie pracować, bo bardzo małe literki i cyferki będą :/ Jaka jest Twoja opinia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2008 o 14:24, Quatre napisał:

A jak wygląda praca na takim komputerze?? To znaczy Word i Excel (a raczej ich aplowskie
odpowiedniki), bo głównie do tego będę używał tego komputera, od gier i filmów mam już
dwa inne. Najbardziej mnie właśnie arkusz kalkulacyjny interesuje i boję się, że 13,3
cala będzie się trochę mniej wygodnie pracować, bo bardzo małe literki i cyferki będą
:/ Jaka jest Twoja opinia??

Nie mam office dla maców (ale oczywiście taki jest). Używam open office a właściwie jego odpowiednika dla Macintoshy Neo Office. Nie mam żadnych uwag. Owszem, literki są mniejsze, ale nie na tyle aby znacząco utrudniało to pracę nad dokumentem. Często tłumaczę teksty i dużo czasu spędzam na pisaniu, nie było jeszcze sytuacji, kiedy narzekałbym nad wielkością przedstawianych dokumentów na takim monitorze. W MacBooku dodatkowo przy pisaniu dużym plusem jest klawiatura, która jest bardzo wygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli się kupuje laptopa w USA, to trzeba płacić za niego cło?? Chcę kupić komputer w sklepie internetowym, ale nie wiem, czy nie musiałbym wtedy płacić cła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 21:41, Quatre napisał:

Czy jeśli się kupuje laptopa w USA, to trzeba płacić za niego cło?? Chcę kupić komputer
w sklepie internetowym, ale nie wiem, czy nie musiałbym wtedy płacić cła :/

musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 08:37, wonski85 napisał:

witajcie ;)
czy ktoś w Was miał styczność z tym modelem?
http://www.insigne.pl/index.php?p1723,acer-tm-7520g-501g25-lx-tl50x-116

ja miałem styczność z acerami i nie chwalę sobie - lepiej popatrz na toshiba a200 w podobnej konfiguracji(z kartą X2600) jest tylko 200zł droższa może nawet mniej

http://pcmagnum.pl/product_info.php?products_id=4953 np tutaj tyle że ta jest na intelu na amd są tańsze

Acery mają taką brzydką wadę że matryce im siadają i wyłamują się zawiasy i to dość szybko koleżanka swojego acera wyrzuciła 2 tygodnie po okresie gwarancyjnym(12 miesięcy) kolega w ciągu 2 lat 3 razy zmieniił zasilacz, raz naprawiał/zmieniał matrycę(1000zł) aż w końcu wyłamały się mu zawiasy za laptop zapłacił prawie 7000zł

Dla mnie to parodia jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2008 o 12:34, czaja24 napisał:

ja miałem styczność z acerami i nie chwalę sobie - lepiej popatrz na toshiba a200 w podobnej
konfiguracji(z kartą X2600) jest tylko 200zł droższa może nawet mniej

http://pcmagnum.pl/product_info.php?products_id=4953 np tutaj tyle że ta jest na intelu
na amd są tańsze


miałem 2 acery i oba działały bez problemu przez długi czas
ten, który mi podałeś ma martycę 15,4 a mi potrzeba 17 cali ;)
dzisiaj idę do sklepu obejrzeć i chyba nawet kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awarie w Acerach to mity :) pracuje w serwisie, i w przeciągu prawie 2 lat na gwarancje wysłaliśmy z 5 Acerów. Tylko jeden z wadą fabryczną, a reszta zepsute przez użytkowników (czyt. wylane piwo / kawa, upadek ze sporej wysokości)

Sam mam Acera już półtora roku i chodzi bez jakichkolwiek problemów. Gwarancja na Acery jak i każdy inny sprzęt elektroniczny to minimum 2 lata (wg. polskiego prawa). Inna sprawa że kupując taniego Acera nie można się spodziewać jakości IBMa czy Della :) A model Extensa to jak dla mnie najlepszy model który kiedykolwiek Acer wypuścił na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:46, Taikun napisał:

Awarie w Acerach to mity :) pracuje w serwisie, i w przeciągu prawie 2 lat na gwarancje
wysłaliśmy z 5 Acerów. Tylko jeden z wadą fabryczną, a reszta zepsute przez użytkowników
(czyt. wylane piwo / kawa, upadek ze sporej wysokości)

Sam mam Acera już półtora roku i chodzi bez jakichkolwiek problemów. Gwarancja na Acery
jak i każdy inny sprzęt elektroniczny to minimum 2 lata (wg. polskiego prawa). Inna sprawa
że kupując taniego Acera nie można się spodziewać jakości IBMa czy Della :) A model Extensa
to jak dla mnie najlepszy model który kiedykolwiek Acer wypuścił na rynek.

tylko że acer daje przeważnie 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 19:15, czaja24 napisał:

tylko że acer daje przeważnie 12 miesięcy


Sobie mogą dawać, i tak są 24 miesiące, trzeba tylko o tym wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 20:05, Taikun napisał:

Sobie mogą dawać, i tak są 24 miesiące, trzeba tylko o tym wiedzieć :)

Mylisz się - gwarancji jest tyle, ile udziela jej producent/sprzedawca. Roczna gwarancja jest jak najbardziej prawidłowa z punktu widzenia polskiego prawa. Clue tkwi w fakcie, że klient ma do wyboru albo gwarancję, albo ustawową rękojmię (która wynosi właśnie dwa lata). Nie znam dokładnej różnicy między tymi dwoma terminami, ale z reguły gwarancja oferuje klientowi lepsze warunki niż rękojmia, ale warunki te są w stu procentach ustalane przez udzielającego gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować