Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2009 o 16:04, Grzybek90 napisał:

> Nie znam pojęcia laptop do gier, laptop = narzędzie pracy. Ale widać nowe pokolenie
ma
> nasrane w głowie i dla nich laptop zabawka do gier. GL&HF ja ci nie pomogę.
Ok spoko juz se costam kupil pozatym on ma dopiero 12 lat wiec raczej do pracy go wykorzystywac
ni bedzie:P


Notebooki nie są do gier :| No chyba,że masz >5 tysięcy wolnej gotówki.


Co to się z tym światem dzieje. Ludzie głupieją i zamiast brać PC/konsolę dla dzieci to biorą laptopy,a potem płaczą,że dzieci marudzą,że szajs bo nic nie działa ( w sensie gier )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 16:28, dawidos160 napisał:

> >.............


Laptopy może nei są przeznaczone głównie do gier ale spełniają swoje zadanei jeżeli nie jest się bardzo wymagającym. Brat świeżo po ślubie wraz z żoną kupili sobie jakąś Toshibe satellite za ok 3,5tys i pomyka sobie w miarę nowe gry typu Assasins Creed czy widzialem ostatnio w Command& Conquer 3. A laptopa kupili dlatego, że zajmuje malo miejsca, można go wziąć na działkę do domku czy ze soba na wakacje. Także laptop i gra to wcale nie niedorzeczna para.
Zależy po prostu co kto wymaga i ile ma kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma na siebie zarabiać. Po 4 miesiącach pracy spokojnie mój Macbook pro odpracował swoją cenę. To że nowe gry chodzą to super ale moda na kupowanie 12 latkom laptopów nie jest normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 17:44, L33T napisał:

Laptop ma na siebie zarabiać. Po 4 miesiącach pracy spokojnie mój Macbook pro
odpracował swoją cenę. To że nowe gry chodzą to super ale moda na kupowanie 12 latkom
laptopów nie jest normalna.



laptop ma na siebie zarabiać? Weź przestań. To, że ty używasz go do robienia biznesów nei znaczy, że kazdy tak musi. Mi laptop służy do prezentacji na studiach, przeglądania internetu, ogladania filmów w terenie itp i wcale na siebie nie zarabia. ot, jestem ,,skomputeryzowany" nie tylko w swoim miejscu zamieszkania.


Co żes się tak czepił tych 12latków. Podjedź do USA i tam zobacz ile dzieciakow ma PCta a ile przenośne konsole, mac book air booki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 17:52, Citkowsky napisał:

> Mi laptop służy do prezentacji na studiach,


I tym właśnie zarabia...


A twoim problemem jest rozróżnienie co jest dobrym sprzętem, a co działającym i tak samo z laptopami do gier. To,że coś ma taką, a nie inną specyfikację i coś odpala nie znaczy,że jest on przeznaczony do gier. To jak kupienie komputera za 1500 zł i powiedzenie,że jest on do gier. Tyle to kosztuje karta z segmentu middle-high. Poza tym na laptopie za 2,5-3,5 tysiąca nie odpalisz Crysisa w pełnych detalach w rozsądnej rozdzielczości. A na PC za mniej niż 2 tysiące tak. Ot takie drobne różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję laptopa tak do około 2 patyków. Kolejny rok na studiach, a nie chcę mieć swojego stacjonarnego znowu w akademiku. Możecie pomóc coś wybrać? Chciałbym na nim oglądać ze spokojem filmy w HD (wtedy to chyba musiałbym mieć Geforce 8XXX bądź Radeon z serii HD, bo wspierają one sprzętowe dekodowanie poprzez kartę graf) - tak bez zająknięcia. A najlepiej to tak, by filmy w 720p chodziły dobrze bez sprzętowego dekodowania (o ile się da). Do tego nie chcę mieć Szatana (Visty), czy jest taka możliwość, abym mógł pracować na Linuksie albo na XP i nic nie tracić? Bo z tego co tutaj widziałem, to ktoś właśnie narzekał, że XP nie wykrywa mu karty graficznej. Z góry dzięki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 19:04, dawidos160 napisał:


Duże wymagania, mały budżet


Wiem, nie ty pierwszy mi o tym mówisz. Z tych co podałeś to 2/3 są poniżej 2000 złoty, ale jak to będzie 2100 czy nawet 2200 to jestem jeszcze w stanie dołożyć :) mimo wszystko dzięki wielkie!
Wiesz może jak to jest z tą Vistą bądź innymi systemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 18:24, dawidos160 napisał:

> >...............


To wyobraź sobie, że dla mnie granie nei oznacza Crysis w high detalach na dużej rozdzialce.

Czemu myśląc o grach mówisz tylko o najnowszych czy tez najbardziej wymagających?
I domyśl się też, że jak ktoś pisze ,,laptop do gier" to chodzi mu o to żeby ogólnie jakieś nowsze gry chodzily a nie akurat Crysis w full detalach.
Grafika to nie wszystko panie.
Liczy się frajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 19:21, Citkowsky napisał:

> > >...............

To wyobraź sobie, że dla mnie granie nei oznacza Crysis w high detalach na dużej rozdzialce.

Czemu myśląc o grach mówisz tylko o najnowszych czy tez najbardziej wymagających?


Bo takie właśnie komputery/laptopy oznacza się jako dla gracza. Z mocnym sprzętem. Ale dyskusja z tobą nie ma sensu, bo zawsze wiesz lepiej/inaczej i nie przyjmujesz argumentów.Laptopy ze zintegrowanymi kartami, zewnętrznymi na poziomie 8600,9200 czy 9300 nie są laptopami dla graczy. To są laptopy uniwersalne. Odpalisz na tym parę gier starszych i tyle. I wiem co się liczy w grach. Ale w przeciwieństwie do ciebie wiem też co oznacza laptop do office, laptop do filmów i laptop do gier. Nikt nie kupuje do office laptopa za nawet 3 czy 4 tysiące. I nikt nie kupuje za tyle laptopa do gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 20:01, dawidos160 napisał:

> > > >...............



Po pierwsze przyjmuje argumenty a po drugie nadal nie mozesz zrozumieć o co mi chodzi.
Aby gry działały (nie mowie o najlepszych i najnowszych) nie potrzeba laptopa DO GIER. Laptop za jakieś 3tys wystarczy spokojnie do pogrania w nie wymagające produkcje, mowie oczywiscie o modelach z nie zintegrowana grafika.
Przy grafice 8600gs odpalisz nawet GTA IV co przetestowalem u kolegi.

Ale czaje, że laptop do gier musi kupe kosztować.
ja obracam się tylko i wyłącznie wśród lapków uniwersalnych na ktorych można odpalić gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Szkoła/studia to inwestycja w siebie więc i kupno sprzętu na te cele sprawia że sprzęt zarabia.
2. Widzisz u nas w kraju jest taka kultura a nie inna i laptop to szpan, I owszem laptop ma na siebie pracować jeśli ktoś kupuje go w celach innych niż praca/nauka/wyjazd z dala od rodziny to ma za dużo kasy albo chce być trendy.
3. W stanach są do tego warunki bo bardzo wiele gospodarstw domowych ma sieci bezprzewodowe. Ceny są też inne.
4. U nas Jasio Kowalski musi mieć lapotopa bo kolega kolegi jego kolegi który zna kolegę też dostał i ma. Co z tego że net via stare dobre RJ-45 bo nie wie co to ruter z ap i jak sobie sieć w domu zbudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2009 o 18:41, SiDi napisał:

tego nie chcę mieć Szatana (Visty), czy jest taka możliwość, abym mógł pracować na Linuksie
albo na XP i nic nie tracić? Bo z tego co tutaj widziałem, to ktoś właśnie narzekał,
że XP nie wykrywa mu karty graficznej. Z góry dzięki.

Mi nie wykrywa bo sterownik do chipsetu jest pod vistę;/ Niestety już się dowiedziałem, że nowe lapy nie mają sterów pod xpka ew ciężko je znaleźć. Na mojej płycie ze sterami jest zaledwie kilka pod xp. Już dwa lata temu gdy kupiliśmy toshibę była ona zrobiona pod vistę i takowy system miała zainstalowany. Zmieniliśmy na xp bo nie szło na tym pracować, nie mówiąc już o graniu. Co tu dużo mówić komp mulił a za taką cenę (blisko 4kafle) powinien zapitalać nawet z szatanem na pokładzie. No i później były problemy ze sterami pod xp. Dopiero gdy siostra kupiła takiego samego lapa i posłała go do serwisu dali jej dobre stery i te zainstalowałem. Ale i tak wiecznie mam problemy z tym komputerem;/
****
Czy to możliwe, że lepek nie chciał się uruchomić z naładowaną baterią ew po prostu z baterią? Wczoraj ją włożyłem gdy kombinowałem z systemem, a do dzisiaj nie włączałem MSIka teraz chcę go odpalić a tu zonk- świeci się power i inne kontrolki a ekran czarny ;o Wyjąłem baterię i działa;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

Jakby co to ja u siebie w domu korzystam właśnie z neta bezprzewodowego bo 2 kompy i laptop to by nie dało rady tak normalnie. Router robi swoje;)

Ale gdzie nie pójde w miasto z lapkiem, np. uczelnia czy u mojej kobiety w domu to zawsze jakieś połączenie niezabezpieczone wykrywa i bez problemu korzystam z neta za darmo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 22:36, Witcher1990 napisał:


Mi nie wykrywa bo sterownik do chipsetu jest pod vistę;/ Niestety już się dowiedziałem,
że nowe lapy nie mają sterów pod xpka ew ciężko je znaleźć. Na mojej płycie ze sterami
jest zaledwie kilka pod xp. Już dwa lata temu gdy kupiliśmy toshibę była ona zrobiona
pod vistę i takowy system miała zainstalowany. Zmieniliśmy na xp bo nie szło na tym pracować,
nie mówiąc już o graniu. Co tu dużo mówić komp mulił a za taką cenę (blisko 4kafle) powinien
zapitalać nawet z szatanem na pokładzie. No i później były problemy ze sterami pod xp.
Dopiero gdy siostra kupiła takiego samego lapa i posłała go do serwisu dali jej dobre
stery i te zainstalowałem. Ale i tak wiecznie mam problemy z tym komputerem;/
****


No właśnie, gdy tylko Ty o tym wspomniałeś to od razu zapaliła mi się żółta kontrolka. W ogóle nie chcę mieć Szatana, bo kumple cały czas narzekali i przeskakiwali albo na Linuksa albo na XPeka.
Jak można się dowiedzieć czy są sterowniki pod XP do danego laptopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2009 o 22:48, SiDi napisał:


No właśnie, gdy tylko Ty o tym wspomniałeś to od razu zapaliła mi się żółta kontrolka.
W ogóle nie chcę mieć Szatana, bo kumple cały czas narzekali i przeskakiwali albo na
Linuksa albo na XPeka.
Jak można się dowiedzieć czy są sterowniki pod XP do danego laptopu?

Ja wyczytałem na stronie sklepu, w którym chciałem kupić kompa. Był tam jego kompletny opis i pisało, że są stery pod xp ale jak się okazało na płycie było ich tylko kilka i to tych mało ważnych. Możesz zapytać gościa w sklepie mi powiedział, że lepiej zainwestować w Vistę czy win 7 bo inaczej stracę sporo na funkcjonalności komputera np nie będzie działał subwoofer. Jeśli decydujesz się na konkretny model to najlepiej znajdź jego opis w necie i później wpisz w google np Chipset Intel PM45+ICH9M driver for xp czy coś takiego. Wielu producentów ma na swoich stronach dużo sterowników. Ja do Toshiby też część pobrałem właśnie z oficjalnej strony. Jeśli np nie znajdziesz sterownika do mobilnej grafiki (bo wiele zwykłych nie działa) wystarczy pobrać program mobilty modder dzięki któremu taki sterownik już będzie pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dla HP Compaq 615 na stronie hp, ale tylko dla Visty są sterowniki http://tnij.org/hp_laptop dla grafiki, a dla XP już nie ma. Chyba że stąd też mogę pobrać http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx dla tego lapka stery dla XP -> Itegrated/Motherboard -> Radeon HD 3200.
Za wszelkie rady z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 23:20, SiDi napisał:

Szukałem dla HP Compaq 615 na stronie hp, ale tylko dla Visty są sterowniki http://tnij.org/hp_laptop
dla grafiki, a dla XP już nie ma. Chyba że stąd też mogę pobrać http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
dla tego lapka stery dla XP -> Itegrated/Motherboard -> Radeon HD 3200.
Za wszelkie rady z góry dzięki!

Ja już próbowałem stąd pobierać do swojej 4670 ale podczas instalacji wywalało błąd, że nie znaleziono sprzętu ew że system nie tak,i ale tak jak pisałem to była wina stera do chipsetu, który był pod vistę i nie wykrył wszystkich urządzeń. Więc najlepiej szukaj sterownika pod chipset bo to najważniejsze, a graficzne nie są takie trudne do znalezienia więc nie powinno być problemów, można je pobrać choćby ze strony, którą podałeś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować