Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 10:39, Furr napisał:

> Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy GeForce 8600m GS, a Radeonem HD 4570?

Niewielka, ale jest na korzyść Radeona.

A będzie ona odczuwalna podczas grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesć.
Jeśli podłacze mojego laptopa z karta graf. radeon 3470 do telewizora 52'' przez kabel vga-vga to nie stanie sie nic nie pożądanego? To znaczy czy nie przegrzeje sie karta itp? Czy wszystko bedzie zależec od rozdzielczości jaką ustawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. Jak coś źle zrobisz, to co najwyżej obrazu na TV nie uzyskasz, ale jeśli żadne z urządzeń nie jest uszkodzone, to drugiemu krzywdy nie zrobi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko ;) Czy na takim laptopie da radę pograć w jakąś z nowszych produkcji? Choćby na minimalnych ustawieniach, ale bez problemów.
Intel Celeron Dual Core T1500 64-bit
2x1,86 GHz
1024MB RAM
Intel GMA X3100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również mam pytanie, w sumie śmieszne, bo zapewne znam odpowiedź, ale może jest tu ktoś taki, który tego próbował. Otóż, czy na netbooku Asus''a AspireOne można odpalić World of Warcraft? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 22:29, VoLuMe napisał:

Takie pytanko ;) Czy na takim laptopie da radę pograć w jakąś z nowszych produkcji? Choćby
na minimalnych ustawieniach, ale bez problemów.
Intel Celeron Dual Core T1500 64-bit
2x1,86 GHz
1024MB RAM
Intel GMA X3100


Z nowszych produkcji na takim sprzęcie, raczej możesz zapomnieć. Taki laptop nadaje się jedynie do jakiegoś pracy biurowej nisz do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 22:29, VoLuMe napisał:

Takie pytanko ;) Czy na takim laptopie da radę pograć w jakąś z nowszych produkcji? Choćby
na minimalnych ustawieniach, ale bez problemów.
Intel Celeron Dual Core T1500 64-bit
2x1,86 GHz
1024MB RAM
Intel GMA X3100

O ile ramu można by jeszcze dokupić to karta graficzna kompletnie go eliminuje. Na kartach Intel GMA itp po prostu nie da się grać nie tylko w najnowsze gry, ale i te z dwa lata w tył... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj muszę zdecydować się na któryś z tych laptopów. Proszę więc o szybką odpowiedź. Który z nich będzie lepszy do grania? W którego lepiej zainwestować? Czy będzie jakaś różnica w wydajności?
Asus K50AB-SX0011A
http://www.komputronik.pl/index.php/product/74293/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Asus_K50AB-SX0011A.html

Acer Aspire 7520G-604G32n
http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Acer_Aspire_7520G_604G32n/pelny,id,73210,cpsrc,ceneo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 10:41, Hartus napisał:

Dzisiaj muszę zdecydować się na któryś z tych laptopów. Proszę więc o szybką odpowiedź.
Który z nich będzie lepszy do grania? W którego lepiej zainwestować? Czy będzie jakaś
różnica w wydajności?
Asus K50AB-SX0011A
http://www.komputronik.pl/index.php/product/74293/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Asus_K50AB-SX0011A.html

Acer Aspire 7520G-604G32n
http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Acer_Aspire_7520G_604G32n/pelny,id,73210,cpsrc,ceneo/



Zależy co potrzebujesz. Między tymi lapkami występuje znaczna różnica: wielkość matrycy. 17'' kontra 15,6'' i sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego potrzebujesz. Grafiki są w miarę podobne, procek widzę ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 12:46, Citkowsky napisał:

> Dzisiaj muszę zdecydować się na któryś z tych laptopów. Proszę więc o szybką odpowiedź.

> Który z nich będzie lepszy do grania? W którego lepiej zainwestować? Czy będzie
jakaś
> różnica w wydajności?
> Asus K50AB-SX0011A
> http://www.komputronik.pl/index.php/product/74293/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Asus_K50AB-SX0011A.html

>
> Acer Aspire 7520G-604G32n
> http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Acer_Aspire_7520G_604G32n/pelny,id,73210,cpsrc,ceneo/



Zależy co potrzebujesz. Między tymi lapkami występuje znaczna różnica: wielkość matrycy.
17'' kontra 15,6'' i sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego potrzebujesz. Grafiki
są w miarę podobne, procek widzę ten sam.

Słyszałem, że im większa matryca tym laptop potrzebuje lepszej grafiki i nawet przy takiej wydajnej 8600m gs gry będą działały średnio. To prawda?
Procesory są inne Amd Athlon 64 X2 Ql - 64 i Amd Turion 64 x2 Tl - 64.
Potrzebuje by jak najlepsze gry działały na nim jak najlepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 14:04, Hartus napisał:

> >............


Tu nie chodzi o wielkość matrycy tylko o rozdzielczość. Im większa tym lepszej karty potrzeba. Ale zawsze można ustawić mniejsza i nie ma problemu. To tak samo jak w stacjonarnym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 22:30, Vytrix napisał:

netbooku Asus''a AspireOne można odpalić World
of Warcraft? :D


Raczej Acer Aspire. To zależy ale wydaje mi się,że bez problemów, bo gra wymagań kosmicznych nie ma. Poza tym grać na netbooku ? Ładny fetysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję notebooka - nie do grania, raczej do przeglądania internetu, programów biurowych, i tym podobnych, chociaż jakieś starsze gry typu HoM&M czy Guild Wars mógłby owy sprzęt odpalić. Musi mieć Wi-Fi, nagrywarkę DVD, HDD przynajmniej 80 GB, mile widziany Bluetooth. Cena - max. 2000 zł, aczkolwiek najlepiej w okolicach 1500 zł. Netbooki raczej nie wchodzą w grę, chyba że któryś ma w zestawie zewnętrzny napęd optyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 01:09, balduran2 napisał:

Poszukuję notebooka - nie do grania, raczej do przeglądania internetu, programów biurowych,
i tym podobnych, chociaż jakieś starsze gry typu HoM&M czy Guild Wars mógłby owy sprzęt
odpalić. Musi mieć Wi-Fi, nagrywarkę DVD, HDD przynajmniej 80 GB, mile widziany Bluetooth.
Cena - max. 2000 zł, aczkolwiek najlepiej w okolicach 1500 zł. Netbooki raczej nie wchodzą
w grę, chyba że któryś ma w zestawie zewnętrzny napęd optyczny.


Napęd optyczny zawsze można dokupić. A notebook do 2000 zł nigdy nie będzie dobry. Można się oczywiście pokusić ale czy jest sens marnować nerwy bo znowu coś nie działa/popsuło się ?

Parę propozycji :

http://laptopy.net/?cat_id=&product_id=2080

http://www.er-link.pl/sklep/produkt/A_KNOTOOOHPX-05181 -> jednordzeniowy procesor

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=40180&_ssk=&_spl=33&_ih= -> Acer...

Generalnie sporo tego. Polecam ceneo czy skąpca, ustalić parametry i popatrzeć co wyszło :) Potem wybrać jakieś modele i wrócić do tego wątku :) Osobiście polecam sprzęt HP/Dell/Toshiba/Sony/Lenovo/Packard Bell/Samsung i procesor w technologi Dual Core bądź Core 2 Duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwota: do 3000zł [najlepiej trochę mniej...]

Siostra poszukuje laptopa do typowo biurowych rozwiązań (gry żadne) typu prezentacje, ogólnie Office i Internet.
Proszę o sugestię co do modelu, albo chociaż - marki.

Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 20:10, dawidos160 napisał:

>>>..............


Nie przesadzaj proszę.

Za 1599zł 4 miesiące temu razem z moją kobietą nabyliśmy Acera E520 i do dzisiaj działa perfekcyjnie, zero problemów a i nawet parę gier mi chodzi, nawet nowszych.

Specyfikacja:

Intel Dual Core T1600
1 GB RAM
X4500
160GB

Cena wtedy to 1599 i na dzień dzisiejszy widziałem gdzieś w promocji za 1499zł.

Do internetu, prac biurowych, słuchania muzyki w terenie czy tez oglądania filmów perfekt i to za małe pieniądze w sumie.
A, że jeszcze mi Battlefield Heroes działa i Colin 2005 to już bajeczka:)


balduran2

Szczerze ci polecam taki sam model jaki mam ja:) Nie słuchaj tych co gadają, że szajs i, że zaraz się rozleci. Sami nigdy tego nie mieli i tylko powtarzają jakieś brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 00:46, Citkowsky napisał:

Sami nigdy tego nie mieli i tylko powtarzają jakieś brednie.


Ehh popracuj gościu w serwisie komputerowym... Ale czego ja wymagam od ciebie... Ja się nie znam,a ty jesteś znawca dziedziny. To,że działa to ok. Ale z 7 na 10 notebooków trafiający do serwisu stanowiły Acery i Asusy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować