Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Mówiłem jeden działa to dobrze, reszta ludzi widać ma jakieś problemy z tą firmą. Wole wydać więcej i mieć pewność że nie muszę mieć szczęścia do kupowanego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 17:37, L33T napisał:

Mówiłem jeden działa to dobrze, reszta ludzi widać ma jakieś problemy z tą firmą. Wole
wydać więcej i mieć pewność że nie muszę mieć szczęścia do kupowanego sprzętu.



Także jak widać mam już to za sobą. Ryzykowałem (nawet o tym nie wiedząc) i się poszczęściło. 2 egzemplarze i oba wolne od wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie piliśmy razem wódki więc dobieraj słowa ostrożniej, zresztą mam 2x lat co Ty

NikiNicoo

Masz coś jeszcze merytorycznego do powiedzenia, nowego lapka nie zdobędziesz w tej cenie co najwyżej używkę lub poleasingowy, troszkę za mały budżet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 17:38, blacklio2 napisał:

Kolego nie piliśmy razem wódki więc dobieraj słowa ostrożniej, zresztą mam 2x lat co
Ty

NikiNicoo

Masz coś jeszcze merytorycznego do powiedzenia, nowego lapka nie zdobędziesz w tej cenie
co najwyżej używkę lub poleasingowy, troszkę za mały budżet



I kto to mówi. Naprawdę możesz sobie miec i 50 lat i mi to różnicy nie robi.
Pisząc to:
,,Tak możesz mówić u siebie w domu kiedy smarkasz w maminy fartuch, ale nie tutaj na forum dzieciaku" naprawdę dałeś popis swojej kultury. Nic tylko przyklasnąć.

Dobierać słowa ostrożniej? Ulala, już się kurcze boję.
Jeżeli słowo ,,chłopcze" jest dla ciebie obraźliwe (użyte w dodatku w odpowiedniej sytuacji) to gratuluję.
--------------------------------
Sprawa do innych znawców. Montaż dodatkowej ilości ramu w lapku ogranicza się tylko do włożenia kości czy cos bardziej skomplikowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień najbrdziej znaczącą cyfrę na "2", to będzie można zacząć czegoś szukać. Niestety, za takie pieniądze, to albo netbook albo (jak napisał blacklio2) używany notebook. Nawet dołożenie 200-300 zł wiele nie zmieni, bo w zasięgu znajdą się co najwyżej nowe notebooki ze słabszymi wariantami GMA (do pracy biurowej jeszcze się to nadaje, do grania już niezbyt, w końcu to Intel, który w tworzeniu mizernych akceleratorów 3D ma bogaty dorobek ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 17:22, NikiNicoo napisał:

Sprzęt do przeglądania internetu, do zagrania w BF Heroes, tak do 1100-1200?
Nowy ;] I w miarę trwały ;D


10 czy 15 cali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Montaż dodatkowej ilości ramu w lapku ogranicza się tylko do

Dnia 27.07.2009 o 17:42, Citkowsky napisał:

włożenia kości czy cos bardziej skomplikowanego?


Jak umiesz rozkręcić lapka, wymienić kość i potem go dobrze skręcić, a jeszcze dobrać pamięci,które będą współpracować to próbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:54, dawidos160 napisał:

>. Montaż dodatkowej ilości ramu w lapku ogranicza się tylko do
> włożenia kości czy cos bardziej skomplikowanego?

Jak umiesz rozkręcić lapka, wymienić kość i potem go dobrze skręcić, a jeszcze dobrać
pamięci,które będą współpracować to próbuj.



Widzę od spodu, że wystarczy 2 śrubki odkręcić i się zdejmie obudowe ramów (tak w instrukcji wyczytałem i tak widać).
Coś na allegro sie popatrzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 17:22, NikiNicoo napisał:

> Tak możesz mówić u siebie w domu kiedy smarkasz w maminy fartuch, ale nie tutaj
na forum
> dzieciaku

Dzieciaku? Hah, i kto to mówi panie internetowy napinacz ;>?

Wrócmy do tematu.
Sprzęt do przeglądania internetu, do zagrania w BF Heroes, tak do 1100-1200?
Nowy ;] I w miarę trwały ;D



Za 1500zł jest ten acer i na nim Bf Heroes chodzi bo sam gram od 3 miesięcy;) Za 1100-1200 to alby używka albo netbook a z tym to nie wiem czy BF pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff zakupiłem tego lapa MSI, zainstalowałem xpka a tu zonk- nie wykrywa karty graficznej. Wniosek? Instalować Vistę;/ Dobrze, że wybrałem mocniejszy model z 3gb ramu i prockiem 2x2.0 i 2mbcache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma sterów dla XP pisanych pod nowe modele lapków. Jedynie na Mac-i mają opcję instalowania XP i tylko XP o ile mi się wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 07:14, L33T napisał:

Obecnie nie ma sterów dla XP pisanych pod nowe modele lapków. Jedynie na Mac-i mają opcję
instalowania XP i tylko XP o ile mi się wydaje :)

Ano właśnie bo nawet na płycie ze sterownikami mam tylko kilka do xp... Nie podoba mi się coś takiego bo co jeśli już mam system xp? Muszę go specjalnie zmieniać... Dobrze, że jeszcze nie kupiłem windy tylko zainstalowałem na próbę ten sam, który mam na toshibie. No i niestety okazało się, że trzeba wywalić kupę kasy w Vistę;/
A czy to prawda, że dopiero systemy 64bitowe używają więcej niż 3gb ramu?
I w czym jest lepsza ta karta * ATI Mobility Radeon HD 3470 od mojej 4670?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 09:10, Witcher1990 napisał:

A czy to prawda, że dopiero systemy 64bitowe używają więcej niż 3gb ramu?

Niestety tak ;/

Dnia 28.07.2009 o 09:10, Witcher1990 napisał:

I w czym jest lepsza ta karta * ATI Mobility Radeon HD 3470 od mojej 4670?

Dlaczego uważasz, że jest lepsza? Na http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-gra....1174.0.html 3470 jest na 106 miejscu, a 4670 na 32 miejscu. Masz o wiele wiele lepszą kartę, nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 10:35, Hartus napisał:

> A czy to prawda, że dopiero systemy 64bitowe używają więcej niż 3gb ramu?
Niestety tak ;/
> I w czym jest lepsza ta karta * ATI Mobility Radeon HD 3470 od mojej 4670?
Dlaczego uważasz, że jest lepsza? Na http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-gra....1174.0.html
3470 jest na 106 miejscu, a 4670 na 32 miejscu. Masz o wiele wiele lepszą kartę, nie
martw się :)

Haha tak właśnie myślałem ale kumpel gdy mu pokazałem swojego kompa mówi:
"Po co 3gb ramu?" a zapłaciłem za ten dodatkowy 1gb 50zł więc myślę, że kiedyś się przyda, bo może będę miał np win7 64bitowy.
Później mówi "Grafa cienka ja mam lepszą z 1gb pamięci" Ja mu na to, że nie ilość pamięci jest najważniejsza ale taktowanie a karta na ddr3 będzie znacznie wydajniejsza niż 1gb na ddr2. A on na to "Adaś jak ty jeszcze mało wiesz" xD haha;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam pojęcia laptop do gier, laptop = narzędzie pracy. Ale widać nowe pokolenie ma nasrane w głowie i dla nich laptop zabawka do gier. GL&HF ja ci nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 15:17, L33T napisał:

Nie znam pojęcia laptop do gier, laptop = narzędzie pracy. Ale widać nowe pokolenie ma
nasrane w głowie i dla nich laptop zabawka do gier. GL&HF ja ci nie pomogę.

Ok spoko juz se costam kupil pozatym on ma dopiero 12 lat wiec raczej do pracy go wykorzystywac ni bedzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować