Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Zamierzam zakupić dzisiaj tego laptopa:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/74293/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Asus_K50AB-SX0011A.html
Chyba nie znajdę ni lepszego do 2400zł? Jeżeli widzicie w nim coś złego to powiedzcie zanim wybiorę się do sklepu ;)
Karta graficzna na notebookcheck jest na 69 miejscu, ale posiada 64 bitową szynę. Mimo wszystko będzie się dało pograć na low/med w najnowsze gry? Lepszej karty nie znalazłem w tym przedziale cenowym. Jest jeszcze GeForce 8600m gs w innym laptopie i posiada 128 bitową szynę, ale skoro jest na dalszym miejscu na liście to chyba mimo wszystko jest mniej wydajna i lepszym wyborem jest hd 4570?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 07:14, L33T napisał:

Jedynie na Mac-i mają opcję
instalowania XP i tylko XP o ile mi się wydaje :)


Mógłbyś bardziej to wyjaśnić, bo nie rozumiem tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, ale chodziło Ci, L33T, o coś takiego? http://docs.info.apple.com/article.html?path=Mac/10.5/pl/11889.html ?
Tak ogólnie to poszukuję laptopa do 2,2k złoty max. Przede wszystkim chciałbym oglądać filmy w Full HD ze spokojem, a nie przeklinać co chwilę jak to robię na aktualnej konfiguracji. Byłbym zadowolony jeśli ruszyłyby mi takie gry jak Call of Duty 4 na minimalnych ustawieniach, ale nie jest to dla mnie priorytetem. Jeszcze raz wielkie dzięki za rady i pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:27, igor8472 napisał:

Niezłe promo ale szkoda że z netbooków tylko najpopularniejszy nie znaczy najlepszy Eee
PC. Dużo bardziej wolałbym Wind-a MSI.


A jaki wg. Ciebie jest najlepszy Eee Pc ? Z 10 calowych. Ja miałem możliwość kupić Eee lub Winda. Wybrałem Eee - lepsza bateria była priorytetem. W dodatku lepszy procesor. Ale za cenę zintegrowanego układu graficznego. Swoją drgą Wind i 1000H/HE idą podobnie jeśli chodzi o opinie - bdb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 17:37, blacklio2 napisał:

Nic tylko brać

Tez mam grafikę na szynie 64 bit ale na DDR3, śmigam gierki bez problemu aktualnie Anno
1404 co prawda na LOW ale zawsze jest :)

No to wziąłem :)
Wczoraj zakupiłem tego laptopa i jestem zadowolony. Potem sprawdzę jak działa w grach, ale na razie mam pełno jakiś programów zainstalowanych. Większość niepotrzebnych od Asusa. I pytanie, co mogę z tego usunąć? I czy jakieś sterowniki czy coś takiego mam instalować czy to już jest wgrane?

20090730075254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek wywaliłbym:
Adobe Reader (zamiast niego lepszy Foxit Reader)
syfy Cyberlinka
ASUS: CopyProtect, DSM

Co do reszty to jest chyba do lapka instrukcja z opisem co progsy robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o laptopie MSI EX620 ?

Ekran 16" 1280x800
Procesor Core 2 Duo P7350 2,0
Wielkość dysku 250GB
Pamięć RAM 4GB
Karta graficzna ATi Mobility Radeon HD 3470

Nie miałem styczności z MSI (oprócz płyt głównych) - jak spisują się laptopy tej firmy?
No i co to za karta ATi Mobility Radeon HD 3470 (ja niestety przygode z ATi skończyłem na Rage 10 lat temu :)
pogram na tym coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 08:26, igor8472 napisał:

Na początek wywaliłbym:
Adobe Reader (zamiast niego lepszy Foxit Reader)
syfy Cyberlinka
ASUS: CopyProtect, DSM

Co do reszty to jest chyba do lapka instrukcja z opisem co progsy robią?

No właśnie nie ma w instrukcji nic o programach... I mam też inny problem. Chciałem odpalić jakieś demo z CDA. Wkładam płytę, wszystko ładnie odczytuje, wybieram demo i jak klikam instaluj to pojawia się kursor ładowania i ładuje się w nieskończoność. Menu CDA się zacina i nie chce wyłączyć i pomaga restart. Próbowałem inną płytkę z CDA i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas poszukuje jakiegoś laptopa, tyle, ze teraz moje wymagania są nieco większe niż kiedyś. Teraz chciałbym kupić laptopa który ciągnie możliwie najmniej prądu, był lekki, można byłoby na nim oglądać filmy, więc chyba te małe kilogramowe twory wyobraźni (netbooki) odpadają (chociaż...). Jeśli chodzi o flaki tego notebooka, to miło by było, żeby był tam AMDek i Radeon (ale nie musi) (nie pytajcie dlaczego) i żeby te części były w stanie uciągnąć jakiegoś Puzzle Questa, czy Battlefield Heroes (jest komputer który tego nie uciągnie).
Podsumowując i pisząc w myślnikach, ten laptop ma być:
- bardzo tani
- bardzo mało prądożerny
- z bardzo wytrzymałą baterią
- zdolny do odtwarzania filmów
- posiadaczem takich wnętrzności, żeby można było grać w tego BFHeroes

Marka nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 09:45, Markush napisał:

Ja cały czas poszukuje jakiegoś laptopa, tyle, ze teraz moje wymagania są nieco większe
niż kiedyś. Teraz chciałbym kupić laptopa który ciągnie możliwie najmniej prądu, był
lekki, można byłoby na nim oglądać filmy, więc chyba te małe kilogramowe twory wyobraźni
(netbooki) odpadają (chociaż...). Jeśli chodzi o flaki tego notebooka, to miło by było,
żeby był tam AMDek i Radeon (ale nie musi) (nie pytajcie dlaczego) i żeby te części były
w stanie uciągnąć jakiegoś Puzzle Questa, czy Battlefield Heroes (jest komputer który
tego nie uciągnie).
Podsumowując i pisząc w myślnikach, ten laptop ma być:
- bardzo tani
- bardzo mało prądożerny
- z bardzo wytrzymałą baterią
- zdolny do odtwarzania filmów
- posiadaczem takich wnętrzności, żeby można było grać w tego BFHeroes

Marka nie ma znaczenia.



marka znaczenai nie ma mówisz, a cena? Bo bez niej nic nei da się zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2009 o 10:11, Citkowsky napisał:

marka znaczenai nie ma mówisz, a cena? Bo bez niej nic nei da się zaproponować.


No nie wiem jak z ceną... Najprościej to: Najtaniej jak się da. :) A tak na serio to zaproponuj kilka laptopach w różnych kategoriach cenowych (takie po 4tysiące możesz sobie darować ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 11:27, Markush napisał:


> marka znaczenai nie ma mówisz, a cena? Bo bez niej nic nei da się zaproponować.

>

No nie wiem jak z ceną... Najprościej to: Najtaniej jak się da. :) A tak na serio to
zaproponuj kilka laptopach w różnych kategoriach cenowych (takie po 4tysiące możesz sobie
darować ;]).



Jeżeli nie masz uprzedzeń do marki i delikatnie się poslugujesz laptopem to najtanszy wybór aby BF Heroes działał to:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/63823/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Acer_eME520-161G16.html

mam identyczny laptop i heroesy działają bez problemu. Filmy normalnie się ogląda, nie jest cieżki, nie ma też bajerów typu kamera czy czytnik kart ale do podstawowych rzeczy sprawdza się bardzo dobrze jak za taką cenę.
Jeżeli nie pasuje ci Acer (wiele osób tutaj psioczy na tą marke) to wyjściem jest nieco droższa Toshiba z tym, ze ma gorszy procesor:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/64948/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Toshiba_Satellite_L300-1BB.html

Róznica to tylko 100zł ale masz dodatkowo czytnik kart pamięci, kamerkę no i lepszą markę z lepszą jakością wykonania zapewne.

Za kwotę 2tyś masz już kilka modeli do wyboru o podobnych parametrach z lepszą grafiką typu: Radeon 3470 czy 3200.
http://www.komputronik.pl/index.php/product/60066/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Acer_Aspire_5530G-702G25.html

Laptopy z jeszcze lepszą grafiką i mocniejszym procem to już wydatek ok 2500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 13:24, Citkowsky napisał:

najtanszy wybór aby BF Heroes działał to:


No jakbyś jeszcze sklep zmienił to już w ogóle byłoby najtaniej...


BTW. Chciałem tutaj trochę pobyć i podzielić się doświadczeniem ale chyba jestem zbyt cenny, dla co po niektórych, i moje rady są za drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 15:16, VoLuMe napisał:

Chciałbym dowiedzieć się czy na takim laptopie pogram w najnowsze produkcje :)
http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+K50AB-SX010


W najnowsze produkcje to się raczej nie gra na laptopie :) Może coś tam uciągnie. Na LOW i za parę miesięcy już nie uruchomisz nic lepszego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 15:16, VoLuMe napisał:

Chciałbym dowiedzieć się czy na takim laptopie pogram w najnowsze produkcje :)
http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+K50AB-SX010

Wczoraj kupiłem prawie identycznego laptopa:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/74293/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/Asus_K50AB-SX0011A.html
Mój różni się tylko tym, że ma zainstalowany system. Czy pograsz w najnowsze produkcje? Raczej tak, ale na low/med. Sprawdził bym jakieś demo Crysisa czy Cod 4 , ale płyty z CDA mi odczytuje, ale jak chce zainstalować to się ładuje w nieskończoność :/ Zainstalowałem za to Gothica 3 i śmiga na max detalach bez problemu :) Poczytaj komentarze z linku, który podałem. Piszą tam, że takie gry jak Call of Juarez, Cod 4, Cod 5, NFS Undercover itp działają płynnie i bezproblemowo. Ja jk najbardziej Ci laptopa polecam. Do 2500 zł raczej lepszej karty graficznej nie znajdziesz, a ten ma ich nawet dwie :) HD 3200 i HD 4570, sam się pomiędzy nimi przełącza w zależności czy grasz czy przeglądasz internet. Na baterii przy normalnym użytkowaniu działa ponad 3 godziny więc kolejny plus. Ale się rozgadałem, pytałeś tylko jak działają gry... Ale jak coś to wal śmiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować