Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 11:05, Luk4s napisał:

> I to precyzują właśnie GHz/MHz/Hz.
a jeszcze wyzej jest wspolczynnik IPC, ktory okresla ile instrukcji wykona procesor w
jednym takcie zegara. wydajnosc = czestotliwosc x IPC. z kolei IPC zalezy od architektury
(przykladowo Intel Core 3,5~4, AMD K8 ~2,5).


Ależ ja się z Wami NAPRAWDĘ nie chcę spierać.
Ja doskonale sobie zdaję sprawę, że jest masa czynników, które są ważniejsze od GHz.
Ale nie próbijcie mi nawet wmówić, że nie mają one [GHz] nadal dużego wpływu na wydajność.
Bo przecież we WSZYSTKICH testach Core I7 920 będzie wolniejszy od 940. A przecież różnią się tylko taktowaniem. I naprawdę wiem, że macie rację, ale w.w. stanowiska będę bronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 19:05, Byl napisał:

Ale nie próbijcie mi nawet wmówić, że nie mają one [GHz] nadal dużego wpływu na wydajność.

a co napisalem? wydajnosc = IPC x częstotliwość (GHz) oznacza to mniej wiecej tyle, ze taktowanie bezposrednio wplywa na wydajnosc. zgodne z tym co piszesz? tak.

Dnia 31.12.2009 o 19:05, Byl napisał:

Bo przecież we WSZYSTKICH testach Core I7 920 będzie wolniejszy od 940.

IPC takie samo, bo arch. taka sama. jedyna roznica to takty (jak zauwazyles), wiec w tym wypadku tylko ten czynnik moze wplywac na roznice w wydajnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, czyli problem wreszcie rozwiązany:)
Jak widać nie podejpowałem się żadnej krucjaty na prawdę, bo o to mi właśnie chodziło.
Ale, że to teamt o lapach, proponuję zakończyć tą jałową dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Przymierzam sie do kupna laptopa, w zwiazku z tym mam prosbe do osob zaznajomionych z tematem. Jestem zielony jesli chodzi o rynek laptopow, a chce wybrac optymalny produkt, ktory starczy mi na dlugie lata i bede z niego zadowolony.

Celuje w cos bardzo wydajnego, co pociagnie najnowsze gierki i te w niedalekiej przyszlosci, a przy okazji nie bedzie sie mocno grzal. Fajnie by bylo gdyby bateria byla wytrzymala i ekran cacy. To sa moje podstawowe wymagania, dodadkowe moze jeszcze wynikna, gdy ktos zechce mi pomoc, na co licze.

Dysponuje budzetem ~3000-3500zl. Oczywiscie nie musze wydawac wszystkiego.

Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EX628 odrzucić gdyż ma kartę graficzną na pamięciach DDR2 przez co jest wolniejsza o 15-20% od tej w EX625.
Można jeszcze się zastanowić nad modelem MSI gx623.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 19:55, blacklio2 napisał:

GX623 przekracza ostro budżet

Wersje z prockiem T6600 da się kupić poniżej 3,5k zł

Sam się zastanawiam nad tymi dwoma modelami (EX625 i GX623) i gdyby nie to że dużo ludzi narzeka na black screeny (czarny ekran pojawiający się podczas gry tylko reset pomaga) wziął bym go bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Może nie o kompa, a o laptopa się zapytam. Potrzebuję porady. Chodzi o pamięć:
Laptop do pracy (dużo obróbki zdjęć) z procesorem IntelŸ Core™ i7-820QM Quad Core Processor @ 1.73GHz (3.06GHz Turbo Mode, 6MB Cache)
Czy wybrać 4 czy więcej RAMu? Czy zrobi to dużą różnicę i czy w ogóle jakieś programy wykorzystują 6 lub 8GB RAMu?
Pamięć:4GB Shared Dual Channel DDR3 at 1333MHz, z opcją na 6GB (+555zł) lub 8GB RAM (+1005zł).

Nie mam laptopa, a życie mnie zmusza. Zbierałem na niego dużo czasu i teraz mam właśnie taki dylemat. Może ktoś z Was poradzi?

Rejs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 10:47, blacklio2 napisał:

Oczywiście że są, pytanie czy wykorzystujesz takie programy do obróbki zdjęć


Photoshop, iTunes, Picasa i np QXLoader do Allegro. To najczęściej używane programy.
Zdjęcia przerzucam na dysk zewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 15:13, blacklio2 napisał:

Daj linka do tego lapka


Dell Studio 15

Spieszy mi się, bo będę go sprowadzał z za granicy. Gramowicz mi go pomaga sprowadzić.

COLORS Black Chainlink
PROCESSORS Intel? Core™ i7-820QM Quad Core Processor @ 1.73GHz (3.06GHz Turbo Mode, 6MB Cache)
OPERATING SYSTEM Genuine Windows? 7 Home Premium, 64bit, English
OFFICE SOFTWARE Microsoft? Works 9
WARRANTY AND SERVICE 2 Yr Ltd Hardware Warranty, InHome Service after Remote Diagnosis
In-Home Service after Remote Diagnosis: for issues covered by Limited Hardware Warranty, technician and/or part will be dispatched, if necessary, usually in 1 or 2 business days following Remote Diagnosis. During Remote Diagnosis, you may be asked to access the inside of your system (where safe to do so) or to participate in troubleshooting until a cause can be isolated.
SECURITY SOFTWARE McAfee SecurityCenter, 15-Months
HD DISPLAY 15.6” Full High Definition (1080p) High Brightness LED Display with TrueLife™ and Camera
MEMORY 4GB Shared Dual Channel DDR3 at 1333MHz
HARD DRIVE 320GB SATA Hard Drive (7200RPM)
OPTICAL DRIVE 8X Slot Load CD/DVD Burner (Dual Layer DVD+/-R Drive)
BATTERY OPTIONS 56 Whr Lithium Ion Battery (6 cell)
WIRELESS CARDS Intel 5300 Ultimate-N Half Mini Card (3x3) with MyWiFi
MOBILE CONNECTIVITY Internal Mobile Broadband not included
BLUETOOTH Dell Wireless 365 Bluetooth Internal (2.1)
SOUND OPTIONS Creative Sound Blaster X-Fi MB
KEYBOARD Back-lit Keyboard
My Accessories
DATASAFE ONLINE BACKUP Dell Online Backup 2GB for 1 year
REMOTE ACCESS Dell Remote Access, free basic service
My Software & Accessories
ALSO INCLUDED WITH YOUR SYSTEM
PROCESSOR Studio 15 Laptop
VIDEO CARD 512MB ATI Mobility Radeon HD 4570
ACCIDENT DAMAGE PROTECTION

Rejs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o dysk jaki jest czy 5400 czy 7200 ale widzę że OK
Jeśli zajmujesz się amatorsko to 4 GB powinno starczyć, jeśli nie i chcesz rozwijać się w tym kierunku i zarabiać to zdecydowanie 6GB - 8GB na tyle ile kasa pozwala, niezłego kopa byś miał jeszcze przy dysku SSD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 19:13, blacklio2 napisał:

Chodziło mi o dysk jaki jest czy 5400 czy 7200 ale widzę że OK
Jeśli zajmujesz się amatorsko to 4 GB powinno starczyć, jeśli nie i chcesz rozwijać się
w tym kierunku i zarabiać to zdecydowanie 6GB - 8GB na tyle ile kasa pozwala, niezłego
kopa byś miał jeszcze przy dysku SSD


Dzięki za poradę. Nie buduję kompa, żeby się chwalić byle komu. Chce go dla siebie. Faktycznie, pieniądze nie są obecnie tak ważne (są, są, bardzo długo oszczędzałem), ale chcę kupić sprzęt, który będzie mi służył na dosyć długi czas.

Photoshopem zajmuję się amatorsko. Na jednym z pc, mam 2.66 P4 (poważnie!) i 4GB RAM 800 + Nvidia 9800 GT. Z PS radzi sobie całkiem dobrze. Nie jestem pro w PS, więc nie skorzystam z wszystkiego. Denerwuje mnie jednak długa obróbka formatu .tiff i dlatego zastanawiam się nad RAM. Do niczego innego raczej więcej mi nie będzie trzeba.

Ogólnie, chcę być zadowolony z rozsądnego wydatku, a nie z tego że mam 6 czy 8GB RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, mam sobie tego laptopa Samsunga R522, jestem z niego zadowolony i takie tam, ale jedna rzecz mnie trapi, a mianowicie to, że gdy oglądam coś na YT ( na razie tylko tam sprawdzałem, to po jakiś 10 minutach monitor wygasa tak jak po nieużytkowaniu. Da się coś z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować