Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 20:27, 1096 napisał:

MSI ma najszybszy dysk z tych które wymieniłem, Samsung ma największy a reszta tylko więcej pamięci ram, musisz sam ocenić co będzie najlepszym wyborem i kompromisem

Dnia 16.04.2011 o 20:27, 1096 napisał:

ewentualnie zastanawiam sie jeszcze nad tym ze wzgledu na wiekszy ekran, ale ma sporo
gorszy procesor ale karte graficzną porównywalną...
http://www.camino.pl/notebook-msi-gaming-ge700-17-core-i5-460m-4gb-500gb-ati-dvd-+rw-vc-wifi-ms-windows-7-home-premium,twr,51708.html


Dlaczego sądzisz że sporo gorszy, sam mam go w wersji 430M i nie narzekam, nie zapomnij im większa rozdzielczość tym wydajność GPU spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania powyżej. :) Poszukuję Netbook''a, który ma mi w głównej mierze służyć do pracy oraz posiadać jako taką wydajność jak na Netbook''a. Cena maksymalnie do 1000-1200zł. Co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję laptopa, który pociągnąłby Wiedźmina 2 na średnich detalach (lub wyższych), w cenie ok. 3500-4000 zł. Znajdę takiego? A jeśli tak, to czy moglibyście mi coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 23:25, nazgul47 napisał:

Witam, poszukuję laptopa, który pociągnąłby Wiedźmina 2 na średnich detalach (lub wyższych),
w cenie ok. 3500-4000 zł. Znajdę takiego? A jeśli tak, to czy moglibyście mi coś polecić?


Ze starej technologii MSI GX740 lub Asus G73JH, oba dostępne wyłącznie na allegro pozostałości magazynowe.
Na nowszej, czyli SB z GTX460 czyli MSI GT680, Asus G53SW nic wydajniejszego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, a więc mam następujący problem kupiłem polecany MSI GE 620, niestety natknąłem się na małą przeszkode , a wiec nie działa mi górny blok funkcyjny, przyciski związane z wysunięciem tacki bądź włączenia oszczedności energi jedyny obsługiwany przycisk to power off, sęk w tym iż poza windą blok śmiga nastomiast po zaladowaniu systemu nic nie trybi, przyczyną zapewne są steki, mam Windows 7 64 bit, możecie cos doradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 17:39, DarkWolf_PL napisał:

Witam, a więc mam następujący problem kupiłem polecany MSI GE 620, niestety natknąłem
się na małą przeszkode , a wiec nie działa mi górny blok funkcyjny, przyciski związane
z wysunięciem tacki bądź włączenia oszczedności energi jedyny obsługiwany przycisk to
power off, sęk w tym iż poza windą blok śmiga nastomiast po zaladowaniu systemu nic nie
trybi, przyczyną zapewne są steki, mam Windows 7 64 bit, możecie cos doradzic?


Nie masz zainstalowanego oprogramowania do tych przycisków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem przy decyzji o ewentualnym kupnie laptopa, a ostatnio przestałem orientować się w temacie, więc proszę was o pomoc.
Jaki sprzęt poradzilibyście mi kupić, chcę go używać również do gier. Chciałbym, żeby spełniał rekomendowane wymagania Wiedźmina 2 (i innych nowszych gier), które prezentują się tak:
System operacyjny: Windows 7 (32/64-bit)
Procesor: Intel Core 2 Quad lub AMD Phenom X4
Pamięć RAM: 3 GB Windows XP / 4 GB Windows Vista i Windows 7
Karta graficzna: 1 GB RAM, wspierająca Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce GTX260 lub ATI Radeon HD4850)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
i pozwalał na komfortowe granie przez najbliższe 3-4 lata (oczywiście wraz ze stopniowym pogarszaniem się jego możliwości graficznych). Cena nie jest jakimś czynnikiem decydującym, ale powinna być w granicach normy (hm, czyli jak najtaniej, najwyżej 3000-4000 zł).

Bardzo liczę na pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu kupiłem MSI GX 740 gdzieś w granicach 4 k zł:
Intel Core i5-430M
Radeon HD 5870 1GB DDR5
4 GB RAM DDR 3
HDD 500 GB
Jak dotychczas żadna gra się na tym nie zacięła - wszystko chodzi płynnie (testowałem m.in. na Crysis 1 i 2, GTA IV). Mankamentem jest dosyć głośne chłodzenie no i wysoka temperatura w stresie ( przy obecnych produkcjach Radeon strasznie się grzeje no ale cóż, to laptop). Póki co jestem zadowolony, nic się nie popsuło.

PS. Na Baterii działa od 2-3 h w zależności od trybu zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 00:06, Glabrezu napisał:

Jakiś rok temu kupiłem MSI GX 740 gdzieś w granicach 4 k zł:

Teraz dostanie MSI GX740 i G73J (w dobrej konfiguracji) graniczy z cudem ;).

Akurat pokazała się na Allegro aukcja z identyczną konfiguracją: http://allegro.pl/msi-gx740-i5-460-4gb-500gb-7200rpm-hd5870-17-mat-i1573986181.html

Sam szukam właśnie laptopa, i jakby nie ta okropnie wyglądająca (o gustach się nie dyskutuje!) obudowa to bym brał.

A tak to jestem między GT680 (gdzie trochę boję się FullHD przy tej przekątnej) a G73J (na Allegro jest z matrycą HD, o której czytałem niezbyt pochlebne opinie, a w inne wersję to BR z 1TB dyskami - za drogie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 07:52, Mordant napisał:

Teraz dostanie MSI GX740 i G73J (w dobrej konfiguracji) graniczy z cudem ;).

Akurat pokazała się na Allegro aukcja z identyczną konfiguracją: http://allegro.pl/msi-gx740-i5-460-4gb-500gb-7200rpm-hd5870-17-mat-i1573986181.html

Właśnie o coś takiego mi chodziło. Wielkie dzięki.

Nad zakupem jeszcze się oczywiście zastanowię, ale gdyby ktoś znalazł sprzęt o podobnej konfiguracji z lepszą ceną lub wyglądem (faktycznie kolor bardzo... średni), to proszę o info.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 14:09, Renzov napisał:

Nad zakupem jeszcze się oczywiście zastanowię, ale gdyby ktoś znalazł sprzęt o podobnej
konfiguracji z lepszą ceną lub wyglądem (faktycznie kolor bardzo... średni), to proszę
o info.

G73JH: http://allegro.pl/asus-g73-i7-6gb-640gb-hd5870-1gb-dla-gracza-hit-i1577401691.html
Niestety trochę ponad twój limit. Za to lepszy procesor (i7), moim zdaniem też wygląd. Matryca HD+, która trochę mnie tutaj martwy. Czytałem dużo opinii, że w tym modelu matryca HD+ gorsza od bardzo dobrej FullHD. I tutaj nie wiem, czy jestt kiepska, czy po prostu wypada blado przy wyśmienitej FHD.

W podobnej cenie jest jeszcze GT660: http://www.x-kom.pl/szukaj/gt660 , o ile nie straszne Ci FHD. Niestety widziałem dużo narzekań na GTX285M - strasznie się grzeje.

Sam się nie mogę zdecydować między właśnie G73 a GT680. W Asusie boję się tej niby kiepskiej matrycy, a w MSI rozdziałki FullHD na 15,6" ekranie.
Byłoby dużo łatwiej, jakby można było je gdzieś "pomacać" ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 22:38, DarkWolf_PL napisał:

Zainstalowałem wszystko co było na płytce z driverami, ale jesli tak to dzwie się czemu
tak podstawowy przycisk ja wysuń tacke nie działa


Popytaj się na oficjalnym forum MSI, wydaje mi się że jednak to nie całe oprogramowanie masz zainstalowane, przedtem zobacz na stronie MSI co jest do ściągnięcia i porównaj z zawartością płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic wydajniejszego nie dostaniesz, ze stajni AMD/ATI nastepca HD5850 i 5870 będzie dostepny w sprzedaży pod koniec 3 kwartału tego roku, najmocniejszy GF 5xx to jest 555 i jest on minimalnie lepszy od GTX460, o modelach większych od 555 nic narazie nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować