Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy X360 oficjalnie w środę?

64 postów w tym temacie

Klocek rysuje płyty i to ostro. W nowszych wersjach też bo miałem w sumie po tym jak wcześniejsze wersje mi zdychały i były wymieniane na nowe trzy sztuki tego sprzętu i wszystkie rysowały płyty. Najbardziej ta z napędem szajsunga. Trochę lepiej było w poziomie. Może zephyr nie będzie tego robił i przede wszystkim będzie działał dłużej niż pare miechów. Czego sobie i wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hhhmmm... no, nie wiem, czy to do końca mądre, puszczać nową wersję po tak krótkim czasie ;) Mogli trochę poczekać, dodać coś nowego, a tak ci, którzy ostatnio kupili X360 white będą się przeklinać, że trochę nie poczekali ;) Chociaż może ta przeróbka była/jest potrzebna a taką już na full zupgarde''owaną wersję X''a puszczą za jakiś czas (mam nadzieję, że długi, przynajmniej to byłaby logiczna decyzja ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:57, GandalftheBlack napisał:

Microsyfek wie, że może przegrać z Sony i dlatego zżyna czarny kolor, który jest charakterystyczny
dla PS2 i PS3...


i co jeszcze ukradli? moze podluzne kable?? :D "charakterystycznosc" czarnego koloru jest taka ze 3/4 wszystkich konsol bylo czarne. nie wiem czy wiesz xbox1 byl czarny. sega saturn, ktora byla na rynku tuz przed ps1 tez byla czarna. co mi teraz powiesz? ze sony ukradlo kolor czarny? a co z atari 2600 ktore bylo na rynku 20 lat wczesniej? tak tez bylo czarne...

ps: nie wiem czy wiesz ale sony juz dawno prezentowalo ps3 w kolorze bialym - http://news.bbc.co.uk/media/images/41155000/jpg/_41155619_ps3_c203sony.jpg - i to juz po zaprezentowaniu bialego x360. oczywiscie, ja wiem, to sie nie liczy... na pewno zly "mikrosyfek" wykradl ten pomysl od twojego-kochanego-sony albo zla wrozka im to zdradzila :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:02, penny napisał:

> Nie wiecie czy już wyszły wersje poprawione konsol np. to że niby rysowały płyty itp.
?
geeez.
X nie rysuje płyt! jedyną potwierdzoną sytuacją kiedy może dojść do porysowania płyty jest
zmiana ustawienia konsoli z pionowej na poziomą podczas jej pracy. w zasadzie to nic dziwnego
- spróbuj przestawić kompa z pionu w poziom w czasie gdy ten intensywnie odczytuje dane z płytki
;)


X0 jak najbardziej rysuje płyty w normalnej pozycji (horyzontalnej i wertykalnej bez zmieniania pozycji podczas pracy napędu) - w szczególności z napędem szajsunga - jako ciekawostka - rysowanie płyt nie jest podstawą do reklamacji konsoli (trzeba kombinować inaczej)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2007 o 17:35, Ciastuś napisał:

ps: a swoja droga to wyciszone napedy montowane sa w x360 juz od pewnego czasu, zmiana koloru
na czarny nie ma z tym nic wspolnego :)

Czyli te wyciszone napędy powinny być w każdej nowo nabytej x360, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka to wygląda trochę jak PS3 - ze względu na kolor ;p
Ale to trochę dziwne - tak szybko nową wersję ?! Ja rozumiem wersję np. Slim lub cały pakiet w jednym :p=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 19:23, nievil napisał:

X0 jak najbardziej rysuje płyty w normalnej pozycji (horyzontalnej i wertykalnej bez zmieniania
pozycji podczas pracy napędu) - w szczególności z napędem szajsunga - jako ciekawostka - rysowanie
płyt nie jest podstawą do reklamacji konsoli (trzeba kombinować inaczej)....


Możesz iść do sklepu, gdzie kupiłeś konsole i powiedzieć, że zgłaszasz niezgodność towaru z umową (dawna rękojmia). Jako, że nigdzie w instrukcji nie ma wzmianki o tym, że napęd rysuje płyty (a to jest niezgodne z jego przeznaczeniem), to masz jak najbardziej prawo zgłosić taki fakt w postaci jaką Ci przedstawiłem. Gwarancje olej :)
Tylko musisz uważać, bo np Media Markt wystawia kwitek, który musisz podpisać, że oddałeś towar, przy czym na kwitku jest podana forma reklamacji(niezgodność towaru z umową lub gwarancja) i tutaj musisz pilnować, aby na tym kwitku była podana/zaznaczona prawidłowa forma reklamacji.
W tym wszystkim chodzi o to, że jeżeli reklamujesz na podstawie gwarancji, sklep odsyła towar do dystrybutora/producenta. Jeżeli natomiast towar zostanie oddany jako niezgodność towaru z umową, sklep jest odpowiedzialny za to, co zrobią z tą konsolą :) I mają na to wszystko 14 dni czasu. Albo nowy sprzęt, albo kasa z powrotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprzęt się nie sprzedaje już tak dobrze jak wcześniej ... gier dobrych też nie ma aż tak wiele ... poza tym grzeje się, wyje i wiesza ... i nader często psuje ... po prostu musieli coś z tym zrobić bo sony teraz na pewno próżnować nie będzie. Sam rozważę zakup nowego XO jeśli będzie mniej zawodny niż stare pudło... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 26.03.2007 o 20:46, neozeus napisał:

Możesz iść do sklepu, gdzie kupiłeś konsole i powiedzieć, że zgłaszasz niezgodność towaru z
umową (dawna rękojmia). Jako, że nigdzie w instrukcji nie ma wzmianki o tym, że napęd rysuje
płyty (a to jest niezgodne z jego przeznaczeniem), to masz jak najbardziej prawo zgłosić taki
fakt w postaci jaką Ci przedstawiłem. Gwarancje olej :)
Tylko musisz uważać, bo np Media Markt wystawia kwitek, który musisz podpisać, że oddałeś towar,
przy czym na kwitku jest podana forma reklamacji(niezgodność towaru z umową lub gwarancja)
i tutaj musisz pilnować, aby na tym kwitku była podana/zaznaczona prawidłowa forma reklamacji.
W tym wszystkim chodzi o to, że jeżeli reklamujesz na podstawie gwarancji, sklep odsyła towar
do dystrybutora/producenta. Jeżeli natomiast towar zostanie oddany jako niezgodność towaru
z umową, sklep jest odpowiedzialny za to, co zrobią z tą konsolą :) I mają na to wszystko 14
dni czasu. Albo nowy sprzęt, albo kasa z powrotem :)


Dzięki za szczere chęci w udzieleniu mi pomocy ;)
ale mój problem polega na tym, że sprzęt mam kupiony NIE w Polsce i pozostaje mi tylko gwarancja microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gram.pl obniżyli cenę Xboxa o 200 zł., więc pewnie coś jest na rzeczy:).
Czy do konsoli można podłączyć klawiaturę i myszkę? Pytałem o to na forum i powiedziano mi, że nie, ale ostatnio przeczytałem wywiad z fatal1ty na pclab
http://pclab.pl/art25558.html
w którym fatal1ty mówi, że lubi grać w FPSy na konsoli, gdy może podłączyć do nich klawiaturę i myszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK! rozumiem nowa wersja nowy dysk itp. ale żeby zmieniacz kolor!!!! X360 ma być biały tak jak Ferrari czerwone koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarny kolor jest niepotrzebny, tylko będzie się kłócił z kolorem akcesoriów. HDMI przyda się nielicznym, większy dysk ma sens tylko jeśli ktoś będzie ściągnął dużo filmów z Video Marketplace jak pojawi się w EU.
A w ogóle to niech po prostu poprawią tą konsolę w kwestii awaryjności, od tygodnia mam trzeci egzemplarz i już się psuje, a płyty i tak mi zdążył "podpisać". I co mi z monitora panoramicznego i świetnego Crackdowna jak gram zastanawiając się ile jeszcze mogę pograć? W hałasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 22:44, Wampis napisał:

A w ogóle to niech po prostu poprawią tą konsolę w kwestii awaryjności, od tygodnia mam trzeci
egzemplarz i już się psuje /.../


To teraz już wiadomo dlaczego X360 tak dobrze się sprzedaje. Jak na każdego użytkownika przypadają 3 konsole, to nic dziwnego, że w statystykach takie liczby potem wychodzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 22:50, Klimos napisał:

> A w ogóle to niech po prostu poprawią tą konsolę w kwestii awaryjności, od tygodnia mam
trzeci
> egzemplarz i już się psuje /.../

To teraz już wiadomo dlaczego X360 tak dobrze się sprzedaje. Jak na każdego użytkownika przypadają
3 konsole, to nic dziwnego, że w statystykach takie liczby potem wychodzą :P


buhaha dobre! Zacna wypowiedź! Maj hiro! ^^ :* :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 21:29, Kafar napisał:

była taka wersja co rysowała.. pracowałem w Media i często o to się pytali o z tego powodu
zwracali.

no a powiedz mi w takim razie dlaczego ludziom, którzy postanowili zbadać sprawę dogłębnie, nie udało się podczas testu obejmującego normalne użytkowanie konsoli porysować dysków? nawet mając do dyspozycji egzemplarz xboxa, który rzekomo je rysował? jak się okazuje jedyną potwierdzoną sytuacją (czytaj: dającą się odtworzyć w środowisku testowym) w której dyski faktycznie są rysowane przez konsolę jest ta, gdy konsola zostanie poruszona w czasie pracy (fakt: niekoniecznie musi być przestawiona z pionu w poziom czy odwrotnie - wystarczy lekki wstrząs gdy konsola stoi pionowo). przy czym, faktycznie napędy TSST (Toshiba Samsung Storage Technology) są bardziej na ten problem podatne ze względu na gorsze zabezpieczenie soczewki lasera, która to powoduje rysy w momencie gdy dysk odchyla się od właściwej osi obrotu.

nie wiem jak ty, ale ja przed kupnem swojego X''a zadałem sobie sporo trudu szukając info na ten temat. nic sensownego poza bezpodstawnym marudzeniem przypadkowych userów nie znalazłem. a to że ktoś pisze, że to jego któraś tam konsola, która też rysuje dyski, to już raczej bardziej prawdopodobne, że nie potrafi się on z nią obchodzić, niż to że trafiły mu się np 3 wadliwe egzemplarze pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę przy zakupie sprzętu kierujesz się tym co napiszą w serwisach którym posmarował m$ a nie zdaniem innych użytkowników, których naprawdę spora ilość pisze że ich klocki rysują płyty to gratuluje jesteś super konsumentem. Pomijając już zupełnie że nawet sprzedawca ze sklepu sprzedającego może największe ilości w Polsce tego sprzętu ci o tym pisze. Ja sam dysponuje na piśmie info z serwisu angielskiego w którym napisali mi ze podstawą wymiany mojego już drugiego egzemplarza konsoli jest to że niszczy ona płyty i się przegrzewa. Zwrot niszy a nie rysuje użyty przez serwis jest jak najbardziej na miejscu. Jeszcze raz gratuluje ci wiary w testy przeprowadzone przez zaufanych ludzi bila i spółki. Zaznaczam że nigdy mi nie przyszło do głowy potrząsać moim klockiem który jest kruchym urządzeniem w czasie gdy była w napędzie płyta. PS. w środowisku testowym po bardzo wielu ekstremalnych próbach to i ruskie telewizory nigdy się nie psuły, chociaż użytkownicy mieli inne zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować