• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.04.2007 o 21:34, kuko7 napisał:

Tylko niektórym może ten prezent się nie podobać... Powinno jasno pisać, co jest spolszczone,
a nie owijać w bawełnę... ;)

Mnie to tam wszystko jedno byle tych błędów nie było i ŻEBYM WIDZIAŁ W SIECI INNYCH GRACZY ! ! ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy mozna jakos wlaczyc dzwiek przetrzenny w tej gierce - mam soundblastera live (i glosniki 5+1 of kors). wszytstko mam poustawiane na 5+1 ale w grze gra ciagle stereo :/ fajnie by bylo slyszec skad chce mnie ktos wyprzedzic - nie musialbym patrzec do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wczoraj grałem w TDU sobie bez problemu, dziś wchodzę i... pierwsze co mnie zdziwiło, że dostaje masę wiadomości, które nie powinny się pokazywac bo już były czyli że mam 2 auta, potem 4 itd. Gdy wchodze do wiadomości tam krzaczki zamiast tekstu i zwis.

Włączam grę ponownie, znowu te wiadomości, wchodze by je przeczytać - krzaczki zwis.

Nastepnym razem wchodze i już nie czytam wiadomosci, oglądam co się dalej podfziało. Moja postać kompletnie się zmieniła, mam nierealne wyniki np kupionych samochodów (słownie minus) -332019320... i podobnie wiele innych. W sumie ta liczba się powtarza dość często. Czasy gry się wyzerowały. Na mapie... no przejechałem masę, ale wyświetlają mi się wszystkie misje - nawet te z transportem samochodów co je zrobiłem. Zniknął mi jeden kupiony apartament... ale chyba nie do końca, bo gdy chcę wejśc w listę wszystkich samochodów by zobaczyć więcej niż mam w garażu, to gra się... znowu zawiesza.

Sprawdziłem i załozyłem profil offline - wszystko jest ok. W profilu online nie chcę kopać na razie i nie zakładam tam nowej gry bo nei wiem czy nei skasuje obecnej. Jakieś sugestie? 52 godziny gry do kosza?

20070411224935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak słyszałem, wielu ludzi już o tym tu pisało... Po prostu to są błędy gry, save się psuje... :/
Mi też się zepsuł, ale tylko na tyle, że nie miałem opcji "kontynuuj" i też musiałem gierke przechodzić od początku...
Czekam w końcu na ten patch... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co dobledow w grafie na GeForce! wiec jak wam migota obraz czy znikaja rozne obiekty zmiencie w grze odswiezanie i bedzie si! np macie 60mhz to na 70mhz!
u mnie dziala!a co do multi to sie poddalem i gram ofline!trzeba czekac na patch ale z tego co widze nikt nas nie informuje czy bedzie patch czy tez nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytanie do was ogolnie moze bylo czy komus pomogl re instal systemu a raczej odnowa instalacja na czystego wina bo chce to zrobic ale chce wiedziec czy to pomaga usuna te bledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 23:16, sebo82 napisał:

Co dobledow w grafie na GeForce! wiec jak wam migota obraz czy znikaja rozne obiekty zmiencie
w grze odswiezanie i bedzie si! np macie 60mhz to na 70mhz!

Niekoniecznie. Posiadam GF 7600GS - przy każdym uruchomieniu mam podobne problemy, ale ASUS dodał do karty taki milutki programik, SmartDoctor. TDU działa bezproblemowo na Engine//406, Memory///[DDR]800, przy włączonym 3D Gaming Mode. Gdy zwijamy grę do paska, po czym pojawia się ten sam problem - wystarczy "odświeżyć" 3D Gaming, odznaczając i zaznaczając go jeszcze raz.
Have fun ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciekawe kiedy Akashi raczy odpisać na nasze pytania ,problemy , prośby.... bo w angleiskiej wersji online nie ma żadnych problemów z sejwami, mapą itp . wiec Akashi czekam na wyjaśnienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 09:44, Morpheus83 napisał:

Ciekawe kiedy Akashi raczy odpisać na nasze pytania ,problemy , prośby.... bo w angleiskiej
wersji online nie ma żadnych problemów z sejwami, mapą itp . wiec Akashi czekam na wyjaśnienia!!

Błędy są tak samo w każdej wersji językowej..wystarczy wejśc na forum atari.... coś skopali w czasie konwersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja co 30 minut wychodze z gry i robie sobie kopie save game. nie mam innego wyjscia, bo chce grac. online dziala spoko. zwroccie uwage czy dobrze macie fire-wall skonfigurwany. u mnie wlasnie przez to online nie chcial dzialac. ale jak nie dostane do poniedzialku patcha ktory mi poprawi mape tak bym mogl gre w 100% przejsc to chce my money back!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
mam problem z instalacją TDU PL, podczas instalacji wyskocył komunikat: The InstallScript engine is missing from this machine. If available, please run ISSscript.msi, or contact your support personnel for further assistance, więc zgodnie z info pomocy CD-Project zainstalowałem plik ISSscript.msi, jednak po instalacji i ponownym uruchomieniu komputera, instalator gdy inforumuje: System nie został zmodyfikowany. Aby dokończyć instalację później, ponownie uruchom kreatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 10:13, szpiegu86 napisał:

Dodam, że mam Windows Vista Home Premium (64bit)

no to masz odpowiedź....nigdzie nie pisze że gra ma działać z 64bit systemami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam . Troche tu tego jest . mam problem z odpaleniem gry :/ Zastosowałem się do porad jakie są w Pomocy . Ale niestety nie mogę jej włączyc . Klikam na ikone gry , sprawdzanie płytki po czym nic sie nie dzieje . Gra włączyła mi się chyba ze 3 razy na 50 razy. Nie wiem co jest grane . Czy to może wadliwa płytka . Miał może ktos taki problem bo już nic mi nie przychodzi do głowy oprócz zwrotu płytki z gra do sklepu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 10:32, Pablo2-75 napisał:

Witam . Troche tu tego jest . mam problem z odpaleniem gry :/ Zastosowałem się do porad jakie
są w Pomocy . Ale niestety nie mogę jej włączyc . Klikam na ikone gry , sprawdzanie płytki
po czym nic sie nie dzieje . Gra włączyła mi się chyba ze 3 razy na 50 razy. Nie wiem co jest
grane . Czy to może wadliwa płytka . Miał może ktos taki problem bo już nic mi nie przychodzi
do głowy oprócz zwrotu płytki z gra do sklepu :(



Mój komp to Intel D805 2x2.66 Asus P5ND2-SLI Gainward 7900GTX Segate Barracuda Sata-II 1.5 Gb ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 10:38, Pablo2-75 napisał:

> Klikam na ikone gry , sprawdzanie płytki
> po czym nic sie nie dzieje . Gra włączyła mi się chyba ze 3 razy na 50 razy. Nie wiem
>co jest grane . Czy to może wadliwa płytka . Miał może ktos taki problem bo już nic mi nie przychodzi
> do głowy oprócz zwrotu płytki z gra do sklepu :(
Mój komp to Intel D805 2x2.66 Asus P5ND2-SLI Gainward 7900GTX Segate Barracuda Sata-II 1.5
Gb ram

Podejrzewam problem z Securomem. Możesz spróbować podnieść firmware napędu. A może działają Ci jakies emulatory napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 11:07, flymar napisał:

> > Klikam na ikone gry , sprawdzanie płytki
> > po czym nic sie nie dzieje . Gra włączyła mi się chyba ze 3 razy na 50 razy. Nie
wiem
> >co jest grane . Czy to może wadliwa płytka . Miał może ktos taki problem bo już nic
mi nie przychodzi
> > do głowy oprócz zwrotu płytki z gra do sklepu :(
> Mój komp to Intel D805 2x2.66 Asus P5ND2-SLI Gainward 7900GTX Segate Barracuda Sata-II
1.5
> Gb ram
Podejrzewam problem z Securomem. Możesz spróbować podnieść firmware napędu. A może działają
Ci jakies emulatory?


Bez emulatora . A co to ten securom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 11:12, Pablo2-75 napisał:

> > > Klikam na ikone gry , sprawdzanie płytki
> > > po czym nic sie nie dzieje . Gra włączyła mi się chyba ze 3 razy na 50 razy.
> > Mój komp to Intel D805 2x2.66 Asus P5ND2-SLI Gainward 7900GTX Segate Barracuda Sata-II
> >1.5 Gb ram
> Podejrzewam problem z Securomem. Możesz spróbować podnieść firmware napędu. A może działają
> Ci jakies emulatory?
Bez emulatora . A co to ten securom ?

Oprogramowanie sprawdzające legalność oprogramowania. Ogólnie nie lubiane, bo potrafi generować różnego rodzaju problemy.
Sprawdź, czy napęd nie działa Ci w trybie PiO, a jeśli tak, to zmień na DMA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak juz wiem o co chodzi z securomem . Dziwi mnie to bo mam dwa napedy DVD i to nowe . Ale być może ,to jest ten problem .Ale nie mam zamiaru bawić się w aktualizacje nagrywarki i czytnika ,bo nie bardzo sie znam. Gra jest fajna ale zryta przez programistów . Z crackiem działa bez problemu , tylko nie da się grać przez sieć . Lipa jednym słowem . Z żadną inna gra nie miałem takich problemów . :/ Czy to podstawa do zwrotu? hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 11:34, Pablo2-75 napisał:

Tak juz wiem o co chodzi z securomem . Dziwi mnie to bo mam dwa napedy DVD i to nowe . Ale
być może ,to jest ten problem .Ale nie mam zamiaru bawić się w aktualizacje nagrywarki i czytnika
,bo nie bardzo sie znam. Gra jest fajna ale zryta przez programistów . Z crackiem działa bez
problemu , tylko nie da się grać przez sieć . Lipa jednym słowem . Z żadną inna gra nie miałem
takich problemów . :/ Czy to podstawa do zwrotu? hmm...



Napendy działaja w trybie Ultra DMA 2 Ultra 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować