• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam problem: uruchamiam grę, wyświetla mi się atari, eden games, ta przestroga i ekran kontynuuj grę, nowa gra, opcje, profile, wyjdź i nie mogę kontynuować gry bo wyświetla mi się szary pasek zamiast pomarańczowego. Profil mam w 74%, z 80 samochodów i 10 motocykli - nie wiem co robić, bo przechodzę profil od sierpnia..,. Wszystkie inne profile działają dobrze. Proszę o pomoc!
P.S. sorry za powtórzenia, ale tak było szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2007 o 14:46, Martin93 napisał:

Możesz spróbować ściągnąć TDU Save Protector i wyłączyć ptaki i śmieci, szczegóły włącz na
wysokie, zmniejsz rozdzielczość, wyłącz AA, a jak nie pomoże to spróbuj defragmentacji dysku
- TDU lubi porządek na dysku (naprawdę), a jeżeli to nie pomoże zrób reinstal gry. Pozdrawiam


Możesz ciut dokładniej opisać jak te ptaki, śmieci, itd. wyłączyć, bo ja nigdzie w Save Protectorze takiej opcji nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Save Protectora włączasz przed uruchomieniem TDU. Masz tam dwa rozwijalne menu: "Performance Tweaks" i "Save Protection". W pierwszym po prostu wybierasz "Remove Birds, Papers..." i klikasz Apply. Ot, cała filozofia. ;)

No, chyba, że mówimy o innych programach.

20071231153650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 15:37, Linux M napisał:

No, chyba, że mówimy o innych programach.


Tego właśnie się obawiam, bo to co udało mi się znaleźć i ściągnąć wygląda zupełnie inaczej. Mogę prosić o linka do tego programu, o którym piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Partycja to jest czesc dysku twardego, roznymi programami mozna podzielic dysk twardy na partycje, ktora system widzi jako osobny dysk o innych literach (C,D,E,F,itd.)

Twardziel to po prostu dysk twardy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich w nowym roku :)
Mam w zasadzie niemały problem. Nie wiem, czy było to poruszane tutaj na forum, bo dość dawno nie zaglądałem tutaj, aż do teraz. Mam problem w ukończeniu w zasadzie dla mnie ostatniej misji typu "kurier" którą trzeba wykonać jakimkolwiek Chevroletem. Na screenach widać o którą z nich dokładnie chodzi. Problem w tym, że zaraz po starcie, mniej więcej po 30sek jazdy dojeżdżam do miejscowości tuż przed rozwidleniem dróg. Gra mi się wtedy wiesza, zawsze w tym samym momencie. Wszystko się zawiesza, poza muzyką grającą z radia samochodu. Pomaga jedynie restart kompa. Ok, jakoś tam się dało to ominąć, bo mocno ściąłem zakręt, jadąc przez pola. Niestety gra się ponownie wiesza jakieś 1.5km przed metą w kolejnej małej mieścinie. Wcześniej jest rozwidlenie. Spróbowałem nie jechać tak, jak pokazuje GPS, tzn pojechałem do kolejnego rozwidlenia dróg, ale efekt ten sam, gdy dojeżdżam do drogi, na której znajduje się meta, gra się wiesza. Zrobiłem też tak, że jechałem boczną drogą tak długo jak się dało, a potem, gdy meta była już praktycznie prostopadle do mnie, to skręciłem między domkami i pojechałem przez bezdroża (sporo drzew było). Niestety po dotarciu do pierwszych budynków, znajdujących się tuż przy drodze z metą, gra się znów wiesza. Teraz moje pytanie. Czy mieliście podobny problem, czy udało wam się jakoś z nim poradzić? Może jest jakaś inna droga, którą da się pokonać w czasie, jaki daje kurier? Jeśli takowa jest, czy ktoś mógłby umieścić screena z rozrysowaną trasą? Aha i jeszcze taki mały drobiazg;) Czy wy też trafiacie na samochody policyjne widmo? Chodzi o to, że jadę sobie czy to normalnie, czy to w wyścigu i nagle uderzam w coś niewidzialnego na drodze. Po ilości gwiazdek wnioskuję, że to radiowóz. Po rozejrzeniu się wokół nie widzę żadnego samochodu policyjnego, więc co jest grane? Z góry dziękuję za pomoc.

20080103180022

20080103180030

20080103180044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2008 o 18:02, metlife napisał:

Witam wszystkich w nowym roku :)
Mam w zasadzie niemały problem. Nie wiem, czy było to poruszane tutaj na forum, bo dość dawno
nie zaglądałem tutaj, aż do teraz. Mam problem w ukończeniu w zasadzie dla mnie ostatniej misji
typu "kurier" którą trzeba wykonać jakimkolwiek Chevroletem. Na screenach widać o którą z nich
dokładnie chodzi. Problem w tym, że zaraz po starcie, mniej więcej po 30sek jazdy dojeżdżam
do miejscowości tuż przed rozwidleniem dróg. Gra mi się wtedy wiesza, zawsze w tym samym momencie.
Wszystko się zawiesza, poza muzyką grającą z radia samochodu. Pomaga jedynie restart kompa.
Ok, jakoś tam się dało to ominąć, bo mocno ściąłem zakręt, jadąc przez pola. Niestety gra się
ponownie wiesza jakieś 1.5km przed metą w kolejnej małej mieścinie. Wcześniej jest rozwidlenie.
Spróbowałem nie jechać tak, jak pokazuje GPS, tzn pojechałem do kolejnego rozwidlenia dróg,
ale efekt ten sam, gdy dojeżdżam do drogi, na której znajduje się meta, gra się wiesza. Zrobiłem
też tak, że jechałem boczną drogą tak długo jak się dało, a potem, gdy meta była już praktycznie
prostopadle do mnie, to skręciłem między domkami i pojechałem przez bezdroża (sporo drzew było).
Niestety po dotarciu do pierwszych budynków, znajdujących się tuż przy drodze z metą, gra się
znów wiesza. Teraz moje pytanie. Czy mieliście podobny problem, czy udało wam się jakoś z nim
poradzić? Może jest jakaś inna droga, którą da się pokonać w czasie, jaki daje kurier? Jeśli
takowa jest, czy ktoś mógłby umieścić screena z rozrysowaną trasą? Aha i jeszcze taki mały
drobiazg;) Czy wy też trafiacie na samochody policyjne widmo? Chodzi o to, że jadę sobie czy
to normalnie, czy to w wyścigu i nagle uderzam w coś niewidzialnego na drodze. Po ilości gwiazdek
wnioskuję, że to radiowóz. Po rozejrzeniu się wokół nie widzę żadnego samochodu policyjnego,
więc co jest grane? Z góry dziękuję za pomoc.


Do tej pory nie spotkałem się z takim błędem, a w TDU grałem przez całe wakacje:) Masz Patcha 1,66a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2008 o 18:11, dmn2 napisał:

Do tej pory nie spotkałem się z takim błędem, a w TDU grałem przez całe wakacje:) Masz Patcha
1,66a?


Mam zainstalowanego patcha 1.66a, gram na oryginalnej wersji z edycji premierowej, nie z TopSeller. Komp mam odpowiedni i gram na max detalach bez zacięcia, więc to raczej nie jest wina sprzętu, sterowniki też mam nowe. Też się nigdy nie spotkałem z błędem tego typu, aczkolwiek jeśli ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać, to byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja w dalszym ciągu nie potrafię rozwiązać swojego problemu z grą. Na każdych ustawieniach mam 20-30 klatek max mimo wystarczającej konfiguracji, często też spadek klatek do 0-10. Próbowałem już wszystkiego co znalazłem w sieci. Pousuwałem wszystkie śmieci z drogi, ptaki, defragmentacja, format dysku, sterowniki, patche itp i nic się nie zmienia. Mam jakiegoś felernego kompa czy jak?? Naprawdę nikt nie potrafi mi pomóc? Nawet kartę wymieniłem. Czy może być jakiś problem z dyskiem twardym? Za wolny czy coś (choć mam jeden z szybszych chyba) Nie wiem, jakieś konkretne stery pod GF 8600GT polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 21:28, Mychaa napisał:

Ja w dalszym ciągu nie potrafię rozwiązać swojego problemu z grą. Na każdych ustawieniach mam
20-30 klatek max mimo wystarczającej konfiguracji, często też spadek klatek do 0-10. Próbowałem
już wszystkiego co znalazłem w sieci. Pousuwałem wszystkie śmieci z drogi, ptaki, defragmentacja,
format dysku, sterowniki, patche itp i nic się nie zmienia. Mam jakiegoś felernego kompa czy
jak?? Naprawdę nikt nie potrafi mi pomóc? Nawet kartę wymieniłem. Czy może być jakiś problem
z dyskiem twardym? Za wolny czy coś (choć mam jeden z szybszych chyba) Nie wiem, jakieś konkretne
stery pod GF 8600GT polecacie??

Jesli gre spatchowales "polskim" 1.66a to powinno byc wreszcie dobrze z szybkoscia "klatek" ;)
Powiem tak - do czasu tego patcha tez tak mialem i ze nie dalo sie w takich warunkach grac TDU poszlo w odstawke .. :(( Ale byl drobny "szczegol" ktory powodowal wtenczas ten stan - kierownica ! ,tzn po przelaczeniu sterowania na klawiature z szybkoscia gry bylo OK .. ale jak dla mnie to bylo bez sensu jak w scigalki grywam TYLKO na kierze !! A wiec rada dla ciebie : sproboj sterowania na klawie i jesli tu bedzie calkiem OK z szybkoscia to winne aktualna kiera/joypad /itp . Ale dodam ze u mnie po patchu 1.66a PL juz nie ma "konfliktu" -wplywu kiery (moja SpeedLink SL-6695) na FPS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 22:55, Chris119 napisał:

Jesli gre spatchowales "polskim" 1.66a to powinno byc wreszcie dobrze z szybkoscia "klatek"
;)
Powiem tak - do czasu tego patcha tez tak mialem i ze nie dalo sie w takich warunkach grac
TDU poszlo w odstawke .. :(( Ale byl drobny "szczegol" ktory powodowal wtenczas ten stan -
kierownica ! ,tzn po przelaczeniu sterowania na klawiature z szybkoscia gry bylo OK .. ale
jak dla mnie to bylo bez sensu jak w scigalki grywam TYLKO na kierze !! A wiec rada dla ciebie
: sproboj sterowania na klawie i jesli tu bedzie calkiem OK z szybkoscia to winne aktualna
kiera/joypad /itp . Ale dodam ze u mnie po patchu 1.66a PL juz nie ma "konfliktu" -wplywu
kiery (moja SpeedLink SL-6695) na FPS :D

Ja mam poprostu felernego kompa chyba do tej gry. Bo i z kierownicą, z padem, czy na klawiaturze gra działa tak samo. I to jest dla mnie poprostu dziwne że na wszystkich ustawieniach jest to samo. Na high i na low gra ma taką samą płynność. Ogólnie chodzi płynnie, ale zawsze w tych samych momentach mam chwilowy spadek fps, dokładnie w tych samych miejscach, a w mieście dość często. Dlatego zastanawiam się czy to nie zależy od dysku, bo wygląda to tak jakby gra nie nadążała się doczytać. I tak samo jest z nowym patchem i bez niego.
Dlatego jestem załamany bo wykorzystałem już wszystkie porady jakie znalazłem w necie, poza wymianą dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 09:17, Mychaa napisał:

. Dlatego zastanawiam się czy to nie zależy od dysku, bo wygląda to tak jakby gra
nie nadążała się doczytać. I tak samo jest z nowym patchem i bez niego.
Dlatego jestem załamany bo wykorzystałem już wszystkie porady jakie znalazłem w necie, poza
wymianą dysku.

Kolega fifomaniak dobrze "mowi" - problemy z dyskiem moze "naprawic" DEFRAGMENTACJA , jak dodal - TDU lubi porzadek !
A jesli czodzi o sam dysk to tez tak wczesniej myslalem z "wymiana" mojego SATA (szybkosc 150MB/s) na obecnie nam "krolujacy" standard SATA II (szybkosc 300MB/s) tym bardziej ,ze ceny ich nie sa juz wysokie i mozna kupic np. SATA II Seagate Barracuda 250-300 GB w cenie 250-330 zl ... ,ale jak "zobaczylem" ze jednak moja "poczciwa" SATA 120GB "daje rade" :D wiec darowalem sobie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 09.01.2008 o 16:43, Chris119 napisał:

Kolega fifomaniak dobrze "mowi" - problemy z dyskiem moze "naprawic" DEFRAGMENTACJA , jak
dodal - TDU lubi porzadek !
A jesli czodzi o sam dysk to tez tak wczesniej myslalem z "wymiana" mojego SATA (szybkosc
150MB/s) na obecnie nam "krolujacy" standard SATA II (szybkosc 300MB/s) tym bardziej ,ze ceny
ich nie sa juz wysokie i mozna kupic np. SATA II Seagate Barracuda 250-300 GB w cenie 250-330
zl ... ,ale jak "zobaczylem" ze jednak moja "poczciwa" SATA 120GB "daje rade" :D wiec darowalem
sobie ...

Jak wcześniej pisałem wszystkie te zabiegi wykonałem łącznie z defragmentacją i nawet formatem dysku.
Mój dysk twardy to: Maxtor DiamondMax 21 320 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ, RoHS) STM3320820AS
Więc poprostu załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować