Zaloguj się, aby obserwować  
Cubass

RPG Fantasy- TEMAT OGÓLNY

181 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2007 o 13:46, kapec11 napisał:

Grał ktoś z tutaj obecnych w Diablo? Jeśli tak to czy to jest fajne? Bo mam zamiar kupić złotą
edycję Diablo 2...

Hmm.. Diablo to klasyk i obowiązkowa pozycja dla fana rpg, mnie osobiście się już znudził ale spokojnie mogę polecić, a tak poza tym ma dobrze rozwinięty tryb multiplayer gdzie ludzie do tej pory hasają jak najęci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 13:46, kapec11 napisał:

Grał ktoś z tutaj obecnych w Diablo? Jeśli tak to czy to jest fajne? Bo mam zamiar kupić złotą
edycję Diablo 2...

1) Prośba - zamiast rozbijać coś na 4 posty... Czy nie łatwiej zmieścić to w jednym?
2) Diablo... Ta gra ma przerażająco wysoką grywalność ale z RPG ma to tyle wspólnego co Gothic.
A właśnie. Gothic. Ta gra (seria?) udowadnia jak ważny jest w grze klimat. W pierwszą część namiatałem (jak ja lubię to słowo :)) jak szalony. A dwójka? No cóż... Grałem. I co? Ostatnią część gry (5 i 6 rozdział) przeszedłem już głównie z rozpędu. Po prostu brakowało "tego czegoś" - klimatu.
I jeszcze coś. Co do eRPeGowości Gothica. No cóż - po raz pierwszy w niego grałem w młodym wieku (chociaż wiem jak kretyńsko to brzmi w ustach kogoś takiego jak ja) i uważałem, że to jest prawdziwe i niczym nietknięte RPG. Później odpaliłem Morrowinda. I co? Wtedy poznałem co to znaczy eRPeGie... Dla mnie Gothic jest teraz najlepszym action-RPG.
PS. Wolę Gothica od Morrowinda. To zanim ktoś się przyczepi :)
PS 2. A w "odbiciu się" nie chodziło mi o mnogość statystyk. Po prostu Morek mi nie odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 14:13, Tajemnic napisał:

> Grał ktoś z tutaj obecnych w Diablo? Jeśli tak to czy to jest fajne? Bo mam zamiar kupić
złotą
> edycję Diablo 2...
1) Prośba - zamiast rozbijać coś na 4 posty... Czy nie łatwiej zmieścić to w jednym?
2) Diablo... Ta gra ma przerażająco wysoką grywalność ale z RPG ma to tyle wspólnego co Gothic.
A właśnie. Gothic. Ta gra (seria?) udowadnia jak ważny jest w grze klimat. W pierwszą część
namiatałem (jak ja lubię to słowo :)) jak szalony. A dwójka? No cóż... Grałem. I co? Ostatnią
część gry (5 i 6 rozdział) przeszedłem już głównie z rozpędu. Po prostu brakowało "tego czegoś"
- klimatu.
I jeszcze coś. Co do eRPeGowości Gothica. No cóż - po raz pierwszy w niego grałem w młodym
wieku (chociaż wiem jak kretyńsko to brzmi w ustach kogoś takiego jak ja) i uważałem, że to
jest prawdziwe i niczym nietknięte RPG. Później odpaliłem Morrowinda. I co? Wtedy poznałem
co to znaczy eRPeGie... Dla mnie Gothic jest teraz najlepszym action-RPG.
PS. Wolę Gothica od Morrowinda. To zanim ktoś się przyczepi :)
PS 2. A w "odbiciu się" nie chodziło mi o mnogość statystyk. Po prostu Morek mi nie odpowiada
:)


Sorki za te 4 posty, ale to nie było że o wszystko chciałem od razu zapytać. A dwa ostatnie posty dopiero mi się przypomniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie D1 plus Hellfire i D2 plus LOD to podstawa kazdego gracza cRPG
Ze swojej strony powiem ze uwazam ze D1 i D2 to nie RPG ale gry zrecznosciowe z elementami RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 14:18, Zebek napisał:

Posiadanie D1 plus Hellfire i D2 plus LOD to podstawa kazdego gracza cRPG
Ze swojej strony powiem ze uwazam ze D1 i D2 to nie RPG ale gry zrecznosciowe z elementami
RPG


Ja jestem graczem dopiero od 4 lat, a rozkręciłem się dopiero 2 lata temu. Teraz chcę nadrobić zaległości, idlateg opytam się czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze warto
Wystarczy uwzglednic fakt ze ta gra mimo wielu lat ciagle jest kupowana
Ma klimat i grywalnosc choc grafika nie jest szalowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 14:18, Zebek napisał:

Posiadanie D1 plus Hellfire i D2 plus LOD to podstawa kazdego gracza cRPG
Ze swojej strony powiem ze uwazam ze D1 i D2 to nie RPG ale gry zrecznosciowe z elementami
RPG

Tu się muszę zgodzić, ale to jednak dzięki tym elementom RPG te gry tak zasłynęły dając mnogość rozwiązań i prostą obsługę. A co do fabuły, czyli nieodłącznego aspektu gier RPG to Diablo może zbytnio jej nie serwuje, ale gdyby się tak trochę zagłebic jest ona całkiem ciekawa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie
W latach kiedy D1 wchodzilo bylo okrzykniete RPG roku
Mialo jedynie konkurentow w grach RPG z USA opartych na AD&D np Menzoberanzan
A ze mialo grywalnosc na fantastycznym poziomie to ludzie zaczeli utozsamiac RPG z Diablo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 14:21, Zebek napisał:

Oczywiscie ze warto
Wystarczy uwzglednic fakt ze ta gra mimo wielu lat ciagle jest kupowana
Ma klimat i grywalnosc choc grafika nie jest szalowa


A diablo rozgrywa się w świecie Warcrafta, czy po prostu w świecie Diablo(Chodzi mi o to czy diablo ma swój oddzielny świat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 14:30, Cesarro napisał:

Mam pytanie...czy Sacred 2 będzie rozgrywany w świecie Sacred 1 czyli Ancarii czy będzie nowy
świat ?


zdaje się że w Świecie Sacred 1. Zazwyczaj nie wydaje się Sequeli w innych światach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 12:47, Cesarro napisał:

Na początku myślałem tak jak ty czyli "ta gra jest świetna" ale później mi się znudziło i nie
gram już w to. U mnie ta gra odeszła w zapomnienie. To RPG u mnie to tylko Sacred, Diablo i
ŚPZ (świątynia pierwotnego zła)


A odnośnie, której gry to? Wybacz, ale nie napisałeś. Zakładam, że chodzi o "Divine Divinity".
Otóż powiem tak: jasne, każda gra może się znudzić, czasem nawet genialna...po prostu człowiek dochodzi do wniosku, że mu się nie chce. Ok. Można powiedzieć, że raz w "DD" miałem taki kryzys...po prostu nie chciało mi się i basta. Zrobiłem sobie tygodniową, czy dwutygodniową przerwę...powróciłem do gry i voila, znowu chciało mi się grać. Czasami przerwa naprawdę może pomóc.
Aha, i według mnie "DD" to jest jednak rpg, a nie zwykły, ordynarny hack''n''slash. Moim skromnym zdaniem jest to bardzo dobre połączenie klasycznego ( klasyczny to pojęcie w sumie niedookreślone, ale niech będzie ) crpg z powiedzmy takim "Diablo".

Mam tylko na dzieję, że ten temat nie skończy się na pisaniu o "Diablo", bo jak ktoś wyżej napisał..to nie jest rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niewiem przez ciebie chyba znowu zainstaluje DD :) Tak chodziło o niego...grałem w niego dość długo ale skończyłem dlatego:
1.Znudziło mi się
2.Przez kuzyna który się naśmiewał że gram w szajs (on jest Dablo maniak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować