Zaloguj się, aby obserwować  
GandalftheBlack

Bractwo Srebra - Forumowa Gra Fantasy

224 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2007 o 21:18, KonradRębkowski napisał:

czyli będziesz nam zlecał misje i takie tam jesteś też narratorem
opisuj jak wjedżdamy do jakiejś wioski lub coś
- popieram ten ruch w pełniej okazałości :-) niezle kombinujesz Gandalj


Oczywiście będę narratorem, ale także stworzę własną postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci nie pasuje moja gramatyka to sorry. (Jeśli nie jestem u ciebie mile widziany to powiedz wprost,że mnie nie chcesz,nie będe miał do ciebie żalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 21:24, WIelbiciel DSII napisał:

Jeśli ci nie pasuje moja gramatyka to sorry. (Jeśli nie jestem u ciebie mile widziany to powiedz
wprost,że mnie nie chcesz,nie będe miał do ciebie żalu:)


Nie o to mi chodziło, że nie jesteś mile widziany. Chcę po prostu abyś popracował nad swoją gramatyką i ortografią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gandalf kiedy zaczynamy ? ile ma wynosić nasz grupka mam nadzieje że nie 20 osób to trochę bylo by za dużo postów i nie mozna by się w tym połapać
A i czy np. jak dostaniemy takie zadanie (to tylko przykład) ubić grupke bandytów to czy dopuszczalne jest takie coś typu opisu walki :parowanie ,cięcia uniki doskoki zderzenia kling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 21:35, KonradRębkowski napisał:

Gandalf kiedy zaczynamy ? ile ma wynosić nasz grupka mam nadzieje że nie 20 osób to trochę
bylo by za dużo postów i nie mozna by się w tym połapać
A i czy np. jak dostaniemy takie zadanie (to tylko przykład) ubić grupke bandytów to czy dopuszczalne
jest takie coś typu opisu walki :parowanie ,cięcia uniki doskoki zderzenia kling


Zaczniemy chyba już dopiero pojutrze. A pozatym brakuje mi Elfów i Orków - wszyscy wybierają Ludzi.
I oczywiście walka nawet powinna być opisywana (StoryTelling).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hagnar
18
Mężczyzna
Człowiek
Hagnar ur. w Grimli Roth. Mieszka tam do dziś jednak w czasie gdy nie było takiego spokoju podróżował w Kruche Góry, żeglował lecz nie zajmował się wojaczką. Co prawda umie utrzymać miecz i średnio walczyć ale nigdy nikogo nie zabił. Nie miał komplikacji z prawem. Często chodził i chodzi do karczmy w Grimli Roth (Kamienny Stołb). Jego rodzice zginęli w czasie sztormu. Po ich śmierci pod dach wziął go kowal. Nauczył go sztuki kowalstwa. I tak oto Hagnar stał się obywatelem i podróżnikiem. Teraz siedzi w karczmie i czeka na nowe przygody.
Umie średnio walczyć długim i krótki mieczem, jest także średni w walce na dystans. Umie naprawiać i wykuwać: zbroje, bronie itp.
Ma krótkie brązowe włosy i brodę. Ma piwne, bystre oczy i poważną twarz
Neutralny
Pochodzi ze szlacheckiej rodziny, która zginęła w sztormie

Może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 22:33, Cesarro napisał:

Hagnar
18
Mężczyzna
Człowiek
Hagnar ur. w Grimli Roth. Mieszka tam do dziś jednak w czasie gdy nie było takiego spokoju
podróżował w Kruche Góry, żeglował lecz nie zajmował się wojaczką. Co prawda umie utrzymać
miecz i średnio walczyć ale nigdy nikogo nie zabił. Nie miał komplikacji z prawem. Często chodził
i chodzi do karczmy w Grimli Roth (Kamienny Stołb). Jego rodzice zginęli w czasie sztormu.
Po ich śmierci pod dach wziął go kowal. Nauczył go sztuki kowalstwa. I tak oto Hagnar stał
się obywatelem i podróżnikiem. Teraz siedzi w karczmie i czeka na nowe przygody.
Umie średnio walczyć długim i krótki mieczem, jest także średni w walce na dystans. Umie naprawiać
i wykuwać: zbroje, bronie itp.
Ma krótkie brązowe włosy i brodę. Ma piwne, bystre oczy i poważną twarz
Neutralny
Pochodzi ze szlacheckiej rodziny, która zginęła w sztormie

Może być ?


Witaj w Bractwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 21:38, GandalftheBlack napisał:

Zaczniemy chyba już dopiero pojutrze. A pozatym brakuje mi Elfów i Orków - wszyscy wybierają
Ludzi.


Jeśli brakuje orków to ja mogę takowym zostać, co ty na to, Gandalfie? XD

Karteczka (tak wstawię na wszelki wypadek):
Imię: Hergog
Wiek: 19
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Ork^^
Historia: Przyszedł na świat w małej okrowej wiosce ukrytej przed wzrokiem wścibskich oczu w lesie. Przez całe życie ćwiczył się w walce, ale także zgłębiał tajniki magii szamańskiej. Był bardzo mądry i bardzo silny.
Pewnego dnia jednak na jego wioskę najechali ludzie. Wyrżnęli wszystkich w pień, a małego Hergoga porwali i sprzedali jako niewolnika.
Na szczęście trafił on do dobrego pana, któy po odkryciu Znamienia Prawdy oddał go Bractwu.
Umiejętności: Bardzo dobrze walczy różnego rodzaju toporami (ale upodobał sobie te dwuręczne) i wie conieco o magii szamańskiej.
Wygląd: Średnio wysoki - jak na orka - i średnio umięśniony. Ma piwne oczy i długie, czarne włosy sięgające do ramion oraz dość duże kły.
Charakter: Neutralny
Pochodzenie: Mała wioska ukryta w lesie. Jego ojciec był przywódcą tej mieściny, a przed wieloma laty także wojownikiem, a przeszłość matki jest nieznana.

Jeśli Gandalf chce, żeby było więcej orków, to ja mogę zmienić mojego Arto - człowieka - złodziejaszka na Hergoga - orka - wojako-szamana :D

PS. Jeśli popełniłem trochę błędów (najprawdopodobniej literówek) to z powodu tego, że nie pisałem w Wordzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 07:03, Kradziej napisał:

> Zaczniemy chyba już dopiero pojutrze. A pozatym brakuje mi Elfów i Orków - wszyscy wybierają

> Ludzi.

Jeśli brakuje orków to ja mogę takowym zostać, co ty na to, Gandalfie? XD

Karteczka (tak wstawię na wszelki wypadek):
Imię: Hergog
Wiek: 19
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Ork^^
Historia: Przyszedł na świat w małej okrowej wiosce ukrytej przed wzrokiem wścibskich
oczu w lesie. Przez całe życie ćwiczył się w walce, ale także zgłębiał tajniki magii szamańskiej.
Był bardzo mądry i bardzo silny.
Pewnego dnia jednak na jego wioskę najechali ludzie. Wyrżnęli wszystkich w pień, a małego Hergoga
porwali i sprzedali jako niewolnika.
Na szczęście trafił on do dobrego pana, któy po odkryciu Znamienia Prawdy oddał go Bractwu.
Umiejętności: Bardzo dobrze walczy różnego rodzaju toporami (ale upodobał sobie te dwuręczne)
i wie conieco o magii szamańskiej.
Wygląd: Średnio wysoki - jak na orka - i średnio umięśniony. Ma piwne oczy i długie,
czarne włosy sięgające do ramion oraz dość duże kły.
Charakter: Neutralny
Pochodzenie: Mała wioska ukryta w lesie. Jego ojciec był przywódcą tej mieściny, a przed
wieloma laty także wojownikiem, a przeszłość matki jest nieznana.

Jeśli Gandalf chce, żeby było więcej orków, to ja mogę zmienić mojego Arto - człowieka - złodziejaszka
na Hergoga - orka - wojako-szamana :D

PS. Jeśli popełniłem trochę błędów (najprawdopodobniej literówek) to z powodu tego, że nie
pisałem w Wordzie :D


Szczerze mówiąc wolałbym Elfy, ale już dobrze może być.
A co do wyglądu Orków to wolałbym, żeby wyglądały mniej więcej tak jak w załączonym obrazku.

A oto ostateczna lista Graczy:

MG. GandalftheBlack - Avradil
1. Kradziej - Hegog
2. zbigniew.1 - Tanis
3. Matikz12 - Matikz
4. Joorg - Jorg
5. WIelbiciel DSII - Pablo
6. KonradRębkowski - Zrim
7. Pazurex - Kraig
8. Cessaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skleroza nie boli... Dam jeszcze obrazki. Będę bardziej humanoidalne.
To jest karta mojej postaci:

Imię: Avradil
Wiek: 30
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Silvan - Najpotężniejsza z Ras Efratu. Legendy mówią, że są sługami Bogów i wykonują Ich wolę, słyszą Ich. Jest to rasa wielkich mędrców i wspaniałych wojowników.
Historia postaci: Wiadomo tylko tyle, że siłą został przyciągnięty do Bractwa, gdy miał 15 lat. Po 10 latach stał się mentorem młodych Adeptów Srebra.
Umiejętności: Świetnie posługuje się długimi, jednoręcznymi ostrzami. Jest świetnym, wprawionym w boju wojownikiem jednakże średnim czarodziejem.
Wygląd: Wysoki, wysportowany. Posiada srebrne włosy i jasnoniebieskie oczy. Cechuje go blizna, która przechodzi po skosie przez całą twarz.
Charakter: Neutralny
Pochodzenie: ?
Ekwipunek:
Broń: Dwa jędnoręczne miecze zawieszone na plecach.
Zbroja: Lekki pancerz ze skóry wilkołaka z czarnym kapturem.
Zaklęcia: Ishvat (Telekineza), Brutag (Strumień Ognia), Sraviet (Leczenie Lekkich Ran)

To są zebrane karty wszystkicg Graczy:

1.Imię: Tanis
Wiek: 21
Płeć: mężczyzna
Rasa: Nimlach
Historia postaci: Mieszka w wolnym miescie. W wieku 4 lat umarła mu siostra. Dur brzuszny, częsty w tych okolicach. Nie miał lekkiego dzieciństwa. Częste choroby, trudy wojny, dawały mu się we znaki. Lecz nie mógł się poddać. Trwał w załozeniu że kiedys wojna musi się skończyć. Zamierzył jej w tym pomóc.
Umiejętności: (Bronie: Dlugi Łuk z Wiązu; Nóż Łucznika; Krótki, Szeroki Miecz) (Umiejetnosci: Telekineza,
Wygląd: Wysoki, smukły. Długie blond włosy, wiązane w kitke. Obszerny,ciemnozielony płaszcz z kapturem. Blizna na twarzy od prawego ucha aż do brody. Oczy zielone.
Charakter: Chaotyczny
Pochodzenie: Pochodzi z ubogiej rodziny. Ojciec alchemik, skazany na wygnanie za uprawianie czarnomagicznych eksperymentów, wziął ze sobą rodzinę i uciekł do jedynego wolnego miasta na kontynencie, Dumkhafan. Matka, praczka, od lat zajmuje się dziećmi.

2. Imię:Matizk
Wiek:18
Płeć:Mężczyzna
Rasa:Elf(leśny)
Historia postaci:Matizk był myśliwym w lesie Elfów. Pewnego dnia przyszli nieumarli i spalili cały las łącznie z wszystkimi mieszkańcami. Z tego rodu przeżył tylko Matizk. Udało mu się uratować tylko swój ulubiony łuk, dwa stalowe sztylety ze złotymi rękojeściami, ubranie, które miał na sobie, zapas jedzenia dziwny amulet który dostał od matki i młodego, oswojonego wilka [jeśli można]
Umiejętności:Świetnie strzela z łuku, dobrze walczy sztyletami, rzeźbi z drewna, potrafi kraść i otwierać zzamki
Wygląd:180cm, błekitne oczy, blond włosy
Charakter: Praworządny
Pochodzenie:Uboga rodzina, był jedynakiem

3. Imię: Jorg
Wiek: 20
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Nimlach
Historia postaci: Jorg jako 7 letni nimlach uciekł z domu, gdzie był odrzucany przez swoją wielodzietną rodzinę. Pod swój dach przygarną go słynny złodziej Atlah, który nauczył Jorga wszystkiego co umiał. Kiedy po pewnej akcji Atlah nie wyszedł cało, Jorg postanowił pomścić jego śmierć. W wieku 16 lat zamordował dwoje ludzi odpowiedzialnych za śmierć nauczyciela. Po tych wydarzeniach Jorga wtrącono do lochów na 5 lat. Wyszedł on z więzienia w wieku 21 lat.
Umiejętności: Jorg posługuje się włócznią, ale też nie gardzi krótkim mieczem. Potrafi świetnie się skradać i rabować pozostając niezauważalny. Nie nosi zbroi, dzięki temu jest szybkim akrobatą.
Wygląd: Blond włosy, niebieskie oczy, wysoki. Nosi czarny płaszcz z kapturem.
Charakter: Chaotyczny
Pochodzenie: Pochodzi z wielodzietnej rodziny. Większość z jego krewnych to przemytnicy i złodzieje.

4. Imię:Pablo
Wiek:16
Płeć:Mężczyzna
Rasa:Człowieczek
Historia postaci:Pablo miał 6 lat gdy jego rodzice zaginęli.Pablo nie mógł się z tym i pogodzić,bał się o swój los.Pewnego dnia Pablowi zaczął dokuczać głód ,więc postanowił nauczyć się złodziejskiego fachu,zaczął także ćwiczyć walkę dwuostrzowym mieczem(taki jak w Kotorze wiecie o co mi chodzi?) aby uchronić się przed przyszłym niebezpieczeństwem.
Umiejętności:Pablo bardo dobrze posługuje się dwuostrzowym mieczem,umi otwierać zamki i okradać kogoś.Jest także bardzo szybki.
Wygląd:Czarne krótkie włosy,niskiego wzrostu(czasem zakłada czarny kaptur na głowę)
rodzina:Byli dla niego bardzo nie dobrzy co wpłynęło na jego dalszą psyhike.
Charakter:Neutralny.

5. Imię -Zarim
Wiek- 20 lat
Mężczyzna
Człowiek
Porzucony przez rodziców w obcym mieście nie miał pięknego dzieciństwa kiedy miał 14 lat dołączył do grupy straży miejskiej w której nauczyli go walczyć mieczem dwuręcznym
Po 4 latach zrezygnował z tego i poszedł w świat szukając swego miejsca na ziemi .
Umiejętności- dobrze posługuje się wszelkimi mieczami półtoręcznymi ,długimi jednoręcznymi i krótkimi dwuręcznymi potrafi też całkiem dobrze walczyć wręcz za pomocą rękawic nabijanych na kostkach metalem.
Wygląd- wysoki brunet o niebieskich oczach często nosi długie płaszcze z kapturem
Charakter –Neutralny –zasady-
Pochodzenie –ojciec zamiatacz ulic matka pracowała w domu „Rozkoszy”

6. Imię:Kraig
Wiek:20
Płeć:Mężczyzna
Rasa:Ork
Historia postaci: Jego ojciec jest wodzem stolicy Orków-Ogramu.Jego matka była zielarką ale porwali ją ludzie i brutalnie zabili.Kraig poprzysiągł,że dopadnie jej zabójców i pomści śmierć matki.Jedyne co napędza go to zemsta i chęć mordu gdyż jego ojciec uczył go od małego zabijać. Jako mały chłopiec zabijał psy oraz ganiał i mordował malutkie owieczki tylko dla przyjemności.
Umiejętności:Doskonale posługuje się toporem oburęcznym i dobrze jeździ na wilku.Zna parę podstawowych czarów ducha od królewskich szamanów.
Charakter:Zły
Pochodzenie:Pochodzi z rodziny królewskiej ale ostatecznie biednej. Ojciec jest królem wschodnich prowincji Orków a matka nie żyje.Ma siostrę która zaczyna naukę jako szamanka, ale potajemnie praktykuje nekromancję, żeby wskrzesić matkę.

7. Imię:Gorn
Wiek:20lat
Mężczyzna
Człowiek
Historia:Gorn wychowywał się z elfami i wie wiele o ich kulturze
Posługuje się orężem dwuręcznym.
Charakter:neutralne
Pochodzi z szlachcickiej rodziny

8. Hagnar
18
Mężczyzna
Człowiek
Hagnar ur. w Grimli Roth. Mieszka tam do dziś jednak w czasie gdy nie było takiego spokoju podróżował w Kruche Góry, żeglował lecz nie zajmował się wojaczką. Co prawda umie utrzymać miecz i średnio walczyć ale nigdy nikogo nie zabił. Nie miał komplikacji z prawem. Często chodził i chodzi do karczmy w Grimli Roth (Kamienny Stołb). Jego rodzice zginęli w czasie sztormu. Po ich śmierci pod dach wziął go kowal. Nauczył go sztuki kowalstwa. I tak oto Hagnar stał się obywatelem i podróżnikiem. Teraz siedzi w karczmie i czeka na nowe przygody.
Umie średnio walczyć długim i krótki mieczem, jest także średni w walce na dystans. Umie naprawiać i wykuwać: zbroje, bronie itp.
Ma krótkie brązowe włosy i brodę. Ma piwne, bystre oczy i poważną twarz
Neutralny
Pochodzi ze szlacheckiej rodziny, która zginęła w sztormie

9. Imię: Hergog
Wiek: 19
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Ork^^
Historia: Przyszedł na świat w małej okrowej wiosce ukrytej przed wzrokiem wścibskich oczu w lesie. Przez całe życie ćwiczył się w walce, ale także zgłębiał tajniki magii szamańskiej. Był bardzo mądry i bardzo silny.
Pewnego dnia jednak na jego wioskę najechali ludzie. Wyrżnęli wszystkich w pień, a małego Hergoga porwali i sprzedali jako niewolnika.
Na szczęście trafił on do dobrego pana, któy po odkryciu Znamienia Prawdy oddał go Bractwu.
Umiejętności: Bardzo dobrze walczy różnego rodzaju toporami (ale upodobał sobie te dwuręczne) i wie conieco o magii szamańskiej.
Wygląd: Średnio wysoki - jak na orka - i średnio umięśniony. Ma piwne oczy i długie, czarne włosy sięgające do ramion oraz dość duże kły.
Charakter: Neutralny
Pochodzenie: Mała wioska ukryta w lesie. Jego ojciec był przywódcą tej mieściny, a przed wieloma laty także wojownikiem, a przeszłość matki jest nieznana.

20070408091245

20070408091309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa! Jedno BARDZO WAŻNE pytanie: w jakiej osobie piszemy: pierwszej ("wszedłęm do mrocznego pomieszczenia") czy w trzeciej ("Hergog wszedł do mrocznego pomieszczenia")? TO jest bardzo ważne, bo jeśli nie ustalimy osoby, w której piszemy, to w końcu będziemy mieli NIEZŁY syf :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy dla urozmaicenia i uatrakcujnienia tekstu i opowieści można dodac jakiś obrazek pod tekstem?
np. siebie, jakiegoś przedmiotu, żeby było do tekstu nawiązane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie coś KONKRETNEGO :) Z chęcią dołączę.

Imię: Tebryraun
Wiek: 21
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Nimlach
Historia postaci: Porzucony za młodu, szukał lepszego życia. W swych poszukiwaniach przemierzył kawał świata. W czasie podróży nauczył się, że zawsze jest lepsze wyjście. Przez długi czas zarabiał na życie jako skrytobójca. Nieraz udawało mu się zabijać po kilka osób w czasie jednego zlecenia. Nie używa zbroi, ponieważ stawia na unikanie ciosów, niż niwelowanie ich. Jego ciemna skóra pomaga mu się ukrywać w ciemnościach. Podczas wędrówki napotkał maga- obieżyświata, który nauczył go kilku prostych zaklęć mających pomóc mu przetrwać w dżunglach, ale i wielkich miastach. (prosiłbym o, może trzy zaklęcia, obronne, ofensywne i ew. lecznicze, ale to ostatnie nie wymagane) Teb kieruje się chwilowymi potrzebami, jeżeli potrzebuje żywności, zdobyte pieniądze wydaje na żywność, nawet, jeżeli oszczędzał na nowy miecz. Nie będzie walczył wyszczerbionym mieczem, nawet jeżeli przez jakiś czas musi się obyć bez zbroi. Jego priorytety są następujące: Pieniądze, broń, jedzenie, pancerz, nocleg, przyjaciele.
Umiejętności: długie ostrza, skradanie, zastawianie pułapek, proste zaklęcia.
Wygląd: Wysoki, niezbyt umięśniony, białe włosy, czerwone oczy
Charakter: Praworządny Zły
Pochodzenie: Gdzieś ze wschodu, nie jest pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować