Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2012 o 23:27, Lykenos napisał:

aktos wie moze jak jest liczone doswiadczenie? tzn ile sie tego zdobywa i za co najwiecej?


Musisz podwyższać dane skille. Im masz większy lvl danego skilla i zdobędziesz wyższy tym zdobędziesz więcej xp. Tj. im więcej machasz mieczem tym będziesz miał lepiej rozwiniętą broń jednoręczną, dalsze machanie spowoduje wzrost tego skilla co pociągnie za sobą zapełnienie paska doświadczenia.
Najłatwiej blokiem dla wojownika. Wyposażasz się w konkretną tarczę, idziesz do podziemi, znajdujesz Drauga na najbliższym Tobie lvl (chodzio o to by w trakcie gdy blokujesz jego atak nie zabierało Ci hp, ale żeby też nie był za słaby), blokujesz przycisk myszy odpowiedzialny za blok (masło maślane ale co tam) i idziesz sobie zrobić herbatę. Podobny sposób jest na Retorykę w Pękninie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gram w tego Skyrima i zastanawiam się, co z nim jest nie tak ...
i doszedłem do wniosku, że ta gra, jej świat jest nie tyle pusty, co bardzo sterylny ...
co z tego, ze niektóre lokacje są naprawdę ładne, skoro jest w nich pusto?, nic się nie dzieje?
karczmy, gospody, za każdym razem wyglądają tak samo, zawsze jest tam ledwie kilka osób, prawie zawsze jest cicho, zadnego ruchu, zadnego życia
podobnie w miastach, prawie nic się nie dzieje - niestety, ale oba Wiedźminy przyzwyczaiły mnie już dowyższych standardów
seria TES wyznaje zasadę, że w miastach gadamy, sprzedajemy, oddajemy, bierzemy qyesty, walczymy w jaskiniach, warowniach, itp. ewentualnie od biedy na gościńcu, a poza tym, nuda
mało w tym jakiegoś urozmaicenia i choć trafiają się naprawdę ciekawe questy, to całość jest właśnie taka, pozbawiona życia, ikry, tego czegoś, co ma chociazby nasz Wiedźmin - bo tam, w takiej Wyzinie były ciemne zaułki z bandytami, na ulicach coś się działó, w niektórych dzielnicach były nawet potwory - a tu?, pustka i sterylność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale porównaj wielkość świata i jego otwartość. Wiedźmin dział się głównie na małych obszarach, z zamkniętymi lokacjami, przez co był nasycony tym co mówisz. Natomiast Skyrim na tym właśnie polega, na odkrywaniu świata a nie rozmowach z NPCami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że owo odkrywanie świata jest dosyć ... nudne
bo co z tego, że widoczki są ładne, skoro mało się dzieje?
a miasta w Skyrim, podobnie jak i w Oblivionie i Morrowind, to zamknięte lokacje, więc mogłyby być bardziej " żywe i nasycone ", a nie tak puste i niemrawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozwiązać to zadanie z Renegatam? Jest tak głupie, że nie wiem po co je w ogóle rozwiązuje -

Spoiler

pomagam jakiemuś gostkowi, potem go zabijają i wrabiają mnie, ląduje w więzieniu, tam pomagam królowi zbirów, by oczyścić swoje imię

, robię to, ale potem żołnierze ze Skyrim i tak mnie atakują? Czyli w końcu czysty nie jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 13:19, Paoro napisał:

Jak dobrze rozwiązać to zadanie z Renegatam? Jest tak głupie, że nie wiem po co je w
ogóle rozwiązuje -

Spoiler

pomagam jakiemuś gostkowi, potem go zabijają i wrabiają mnie, ląduje
w więzieniu, tam pomagam królowi zbirów, by oczyścić swoje imię

, robię to, ale potem
żołnierze ze Skyrim i tak mnie atakują? Czyli w końcu czysty nie jestem..


Spoiler

Jak wychodzisz z kopalni to nie atakuj strażników i idź do jarla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 13:19, Paoro napisał:

Jak dobrze rozwiązać to zadanie z Renegatam? Jest tak głupie, że nie wiem po co je w
ogóle rozwiązuje -

Spoiler

pomagam jakiemuś gostkowi, potem go zabijają i wrabiają mnie, ląduje
w więzieniu, tam pomagam królowi zbirów, by oczyścić swoje imię

, robię to, ale potem
żołnierze ze Skyrim i tak mnie atakują? Czyli w końcu czysty nie jestem..

Dobra już wiem, co się stało. Po prostu po wykonaniu zadania, zaatakował żołnierzy, bo myślałem, że mnie zaraz zaatakują, a po wgraniu save widzę, że są neutralni wobec mnie tak jak Renegaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje pytanie dotyczy save''ów. Otóż przeszedłem grę ostatnio (tj. główny wątek) i myślałem, żeby zacząć inną postacią, jednak w moich save;ach jest tylko kilka miejsc, a starsze się urywają, czy ktoś wie czy nie stracę poprzednich save''ów i czy ewentualnie można je zachować jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie da rady skopiować save''ów w inne tymczasowe miejsce i zacząć grę nową postacią? Moje dokumenty/My Games/Skyrim/...
Nie wiem jednak jak to będzie przy ewentualnym późniejszym update''cie. Czy stare save''y będą działać z nową wersją gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra zaczęła nową grę "w połowie" mojej gry, i nic się nie usunęło. Saveów mam co najmniej kilkanaście i wystarczy przewinąć listę, czytałem o takich co mieli dosłownie dziesiątki/setki zapisów. Zawsze też możesz zrobić backup zapisów z Moje Dokumenty\My Games\Skyrim\Saves.

Po aktualizacji stare save będą działać, problem może być z uruchomieniem nowszych savów ze starszą wersją gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 17:30, Shadow1994 napisał:

Witam, moje pytanie dotyczy save''ów. Otóż przeszedłem grę ostatnio (tj. główny wątek) i myślałem, żeby zacząć inną postacią, jednak w moich save;ach jest tylko kilka miejsc, a starsze się urywają, czy ktoś wie czy nie stracę poprzednich save''ów i czy ewentualnie można je zachować jakoś?

Ja mam kilkaset zapisów i nic mi nie zniknęło, jest jednak tak że po odpaleniu gry i cofnięciu listy kilkadziesiąt pozycji wstecz lista pozornie się urywa i trzeba chwilę poczekać zanim gra doczyta resztę (niegłupi pomysł ze strony twórców który sprawia że gra nie musi wczytywać wszystkiego za każdym razem gdy chce się wczytać jeden z ostatnich zapisów).
Na wszelki wypadek sprawdź tylko ile masz miejsca na dysku z sejwami bo jeśli fizycznie się ono wyczerpie to faktycznie możesz mieć problem (z tym że odbije się to na ostatnim sejwie nie na najstarszych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, pytanie. Markarth. Non stop atakują mnie strażnicy, pewnie po tym że źle rozegrałem ucieczkę z więzienia. Tak czy siak, gdy daję "weźcie mnie do więzienia" nic się nie dzieje. No to ich zabijam. Mogę coś z tym zrobić czy musze za każdym razem wyrżąnąć wszystkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 22:43, necron1501 napisał:

O właśnie, pytanie. Markarth. Non stop atakują mnie strażnicy, pewnie po tym że źle rozegrałem
ucieczkę z więzienia. Tak czy siak, gdy daję "weźcie mnie do więzienia" nic się nie dzieje.
No to ich zabijam. Mogę coś z tym zrobić czy musze za każdym razem wyrżąnąć wszystkich?


Mialem to samo.

Spoiler

Mialem nierozegrana jeszcze "kampanie militarna", wiec wystarczylo dolaczyc do Legionu i przejac Markart :) Juz mozna tam normalnie mieszkac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem przygodę ze Skyrimem, w dodatku po raz pierwszy od dawna nie uległem pokusie bycia wojownikiem! Wybór padła na maga. Ale tutaj pojawia się kilka pytań :

1. Podejrzewam, że żaden początkujący Harry Potter nie poradzi sobie bez zaklęć uśmiercających magi zniszczenia... W jaki sposób uczymy się/poznajemy nowe zaklęcia? I czy ich siła jest od czegoś zależna? Mam na myśli sytuację : mam kulę ognia i czy ta kula ognia zawsze będzie zadawała X obrażeń, czy jednak jakiś parametr (cokolwiek innego) jest w stanie ją wzmocnić?

2. Rzucanie zaklęć... no szlag mnie dzisiaj trafiał, gdy grając przy kamerze zza pleców postaci, nie mogłem bezbłędnie trafiać moją różdżką... tfu, to znaczy się pociskami (i tak dziwnie brzmi, ech) we wrogów! Można zrobić coś z tym celownikiem, który imo jest dosyć kiepski?

3. Istnieje coś takiego, jak pasek skrótów? Czy po prostu podczas wszelkich walk mogę mieć pod ręką wyłącznie dwa zaklęcia? Bo tak się zastanawiam... obszarówka -> pojedynczy czar i... o jakimś healu mogę zapomnieć? A może istnieje jakiś mod, dzięki któremu mój mag będzie miał 3-cią rękę? Stawiam czteropak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 23:13, Lacrimas napisał:

1.

Kupujemy bądź znajdujemy księgi zaklęć, po ich przeczytaniu mamy już nowe spelle w ekwipunku

Dnia 29.01.2012 o 23:13, Lacrimas napisał:

2

W tym osobiście nie pomogę, bo jak dla mnie TES zawsze był grą FPP, nie TPP :P

Dnia 29.01.2012 o 23:13, Lacrimas napisał:

3

Będąc w ekwipunku dodajemy spelle do ulubionych klawiszem "F"
Następnie będąc w ulubionych (klawisz Q) wybieramy spella i klikamy jeden z klawiszy od 1 do 9, w ten sposób mamy tkz. szybie wybieranie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam kilka pytan jako ze jestem swiezo upieczonym posiadaczem skyrima;).Otoz zastanawiam sie czy oplaca sie kupowac konia,tak sobie mysle ze jak juz gdzies na nim pojade i np wejde np do jaskin to on po pewnym czasie nie zniknie albo zwyczajnie ucieknie.Do wykucia jakis lepszych zbroji czy pancerzy potrzebuje jakis przepis,ksiazke czy umiejetnosc?I dziwi mnie tez bo jak handluje z jakimis typami to nie zawsze w moim ekwipunku pojawia sie pelna lista,lista kategorii ale i takze poszczegolnych przedmiotow w tych kategoriach,to zalezy od tego komu sprzedaje?Fajnie by bylo tez jakby mi ktos podal przepis na wywarzenie jakiejs dobrej mikstury many:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 09:23, szaryczlowiek napisał:

Otoz zastanawiam sie czy oplaca sie kupowac konia,tak sobie mysle ze jak juz gdzies na nim pojade i np wejde np do jaskin to on po pewnym czasie nie zniknie albo zwyczajnie ucieknie.

Nie powinien ale szczerze mówiąc odradzam kupować wierzchowca - jazda konna połączona z podziwianiem krajobrazu to fajna rzecz od czasu do czasu ale przy normalnej eksploracji to jest po prostu niepraktyczne (musisz zejść z konia zanim zaczniesz walczyć co sprawia że kolejne starcia z losowymi przeciwnikami szybko stają się irytujące, ponadto wydaje mi się nie możesz dać żadnego konia swojemu potencjalnemu towarzyszowi co dodatkowo psuje zabawę).

Dnia 30.01.2012 o 09:23, szaryczlowiek napisał:

Do wykucia jakis lepszych zbroji czy pancerzy potrzebuje jakis przepis,ksiazke czy umiejetnosc?I

Musisz wykupić odpowiednie perki w umiejętności kowalstwa - każdy perk sam zapewni Ci powiązane z nim przepisy.

Dnia 30.01.2012 o 09:23, szaryczlowiek napisał:

dziwi mnie tez bo jak handluje z jakimis typami to nie zawsze w moim ekwipunku pojawia sie pelna lista,lista kategorii ale i takze poszczegolnych przedmiotow w tych kategoriach,to zalezy od tego komu sprzedaje?

Tak. Kupcy są zazwyczaj zainteresowani jedynie tym typem towaru który sami mają w swojej ofercie i dlatego kowal nie odkupi od Ciebie składników alchemicznych.

Dnia 30.01.2012 o 09:23, szaryczlowiek napisał:

Fajnie by bylo tez jakby mi ktos podal przepis na wywarzenie jakiejs dobrej mikstury many:)

Alchemią się akurat nie bawiłem ale może ktoś inny coś Ci podpowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować