Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2011 o 22:30, benq20 napisał:

Mam takie pytanko da się szybciej wbijać poziomy np. kowalstwo bo ja albo płace kowalowi
za naukę albo podczas wyrabiania jakiegoś przedmiotu dostaję punkty a to strasznie długie
i kosztowne by za każdy punkt płacić 400szt. złota

Ja np. Kupuje sobie 20 skór oraz 40 pasków skóry i tworze skórzane karwasze ... W ten sposób dobija mi się level kowalstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie wydałem 3000 na naukę kowalstwa od ok 40 do 100. Po prostu kupowałem sztabki żelaza (bo nie znajdziesz ich tyle), paski skóry (można też je samemu ze znalezionych skór robić) i masowo wykuwałem żelazne sztylety :) później je sprzedawałem i od nowa :D krążyłem nieustannie między 4 kowalami więc z 1,5 godziny mi to zajęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 23:08, pawbuk napisał:

ja w sumie wydałem 3000 na naukę kowalstwa od ok 40 do 100. Po prostu kupowałem sztabki
żelaza (bo nie znajdziesz ich tyle), paski skóry (można też je samemu ze znalezionych
skór robić) i masowo wykuwałem żelazne sztylety :) później je sprzedawałem i od nowa
:D krążyłem nieustannie między 4 kowalami więc z 1,5 godziny mi to zajęło :)

A ja włamałem się do kopalni złota, zebrałem dużo rudy złota przetopiłem na 50 sztabek złota i robiłem biżuterie ;) złotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,
na mikołajki planuje kupić sobie TES, podobno spokojnie pójdzie ma moim komputerze. Mam więc od razu pytanie: lepiej gra się za pomocą klawiatury i myszki czy pada? I tak planuje granie magiczną postacią więc priorytetem jest walka na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 23:32, Selv napisał:

Mi osobiście gra się lepiej za pomocą pada.

A poleciłbyś mi jakiegoś pada? Teraz mam coś na kształt pada od PS2- kupiony za parę groszy pod Devil May Cry ale sprawia problemy więc chce kupić już coś na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zewsząd dochodzą do mnie różne znaki, jaki to Skyrim nie jest wspaniały. Otóż ja nie grałem w tę grę, ani... nic o niej nie czytałem. Szum gra zrobiła wielki. Dlatego prosiłbym kogoś, aby mi przedstawił kilka logicznych argumentów, dlaczego ta gra jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 23:35, Los_Emilos napisał:

> Mi osobiście gra się lepiej za pomocą pada.
A poleciłbyś mi jakiegoś pada? Teraz mam coś na kształt pada od PS2- kupiony za parę
groszy pod Devil May Cry ale sprawia problemy więc chce kupić już coś na dłużej.


MS XBOX 360 koniecznie BEZPRZEWODOWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 22:54, Budo napisał:

Wyjaśnieniem może być to że chcieli dać nam interesujący i realistycznie wyglądający krajobraz poza samym Skyrimem. Dotąd w wielu otwartych grach było to często rozwiązywane przez brutalne urwanie się tekstur kawałek za dostępnym terenem (często można było sobie coś takiego obejrzeć nawet bez żadnych kodów tylko przez wspięcie się na wzniesienie którego twórcy nie uwzględnili), dorobienie starannie wyprofilowanego terenu w takiej odległości od mapy gry może być sposobem w jaki twórcy Skyrima chcieli się odciąć od takiego brakoróbstwa i pokazać że przy tej grze włożyli wiele pracy nawet w takie detale.
A to że można część tego terenu wykorzystać do DLC lub też że da to modderom pole do rozbudowywania gry to już czysty bonus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 23:40, Heimdallr napisał:

Witam.
Zewsząd dochodzą do mnie różne znaki, jaki to Skyrim nie jest wspaniały. Otóż ja nie
grałem w tę grę, ani... nic o niej nie czytałem. Szum gra zrobiła wielki. Dlatego prosiłbym
kogoś, aby mi przedstawił kilka logicznych argumentów, dlaczego ta gra jest świetna.


Musisz zagrać po prostu. Nie trzeba być fanem tej serii, żeby przekonać się, że (w moim wypadku od Morrowind przez Oblivion do Skyrim) jest to najbardziej epicka gra tego typu. W mojej ocenie cały Gothic może się przy tym schować.

Dodam jeszcze, że gra ma w sobie wszystko to, czego oczekiwałem. EPIC GAME OF THE YEAR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli precyzyjnie potrafisz grać za pomocą pada w FPSach, myślę, że może być wygodniejszy od myszy i klawiatury. Sam bym korzystał z pada, ale gram głównie łucznikiem a z celowaniem za pomocą gałek jestem na bakier. Pada wykorzystuję raczej do rąbanek i wyścigów.

A jaki pad? Praktycznie każda gra pecetowa, która umożliwia granie na padzie, jest kompatybilna z padem do X-boxa. Nie ma żadnego kombinowania. Uruchamiasz pada i gra automatycznie przełącza się w tryb X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie dlaczego - konkrety jakieś. Ja kiedyś zniechęciłem się do Morrowinda, a natomiast Gothica I bardzo dobrze wspominam. Więc dlaczego ta gra, jest najbardziej epicka, jak sam to ująłeś?
Zagrać nie mam jak, musiałbym w ciemno kupić grę, na którą ledwo by mi starczyło, gdybym z innych rzeczy zrezygnował.
Więc jeszcze raz - co jest w tej grze, czego gdzie indziej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 23:53, Heimdallr napisał:

Ale właśnie dlaczego - konkrety jakieś. Ja kiedyś zniechęciłem się do Morrowinda, a natomiast
Gothica I bardzo dobrze wspominam. Więc dlaczego ta gra, jest najbardziej epicka, jak
sam to ująłeś?
Zagrać nie mam jak, musiałbym w ciemno kupić grę, na którą ledwo by mi starczyło, gdybym
z innych rzeczy zrezygnował.
Więc jeszcze raz - co jest w tej grze, czego gdzie indziej nie ma.


Jak to cię nie przekona... http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K8drtpaiVbg#!

takiego świata nie ma nigdzie, w żadnej grze ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o pomoc. Mam problem z misją Zakazana Opowieść, w której szukamy fragmentów amuletu Gauldura.

Spoiler

Obecnie zwiedzam sobie Komnaty Geirmunda i w pewnym miejscu nie mam pojęcia co zrobić (patrz zdjęcie) - kiedy naciskam tą wajchę wysuwają mi się ze ściany kolce, ale most nie opada i nie mogę iść dalej

Miał ktoś też taki problem. To jakiś bug, czy też robię coś nie tak?

20111123000552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że bardzo wygodnie gra się za pomocą pada, to cały interfejs jest bardzo, konsolowy. Sam korzystam z już ponad 3 letniego ChillSteam''a, na kabelku, ale jeśli Ci on nie przeszkadza to w 100% mogę polecić ten sprzęt, pełna kompatybilność z padem od x360; analogowe spusty, precyzyjność do tej pory nie mam z nim problemu, (a pady od x360 już mi powoli dychają) no i chłodzenie łapek ;> osobiście to z tym uważam kiedyś przegrałem tak kilka godzin i miałam masakrycznie odrętwiałe dłonie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 00:06, pawbuk napisał:

Bardzo bym prosił o pomoc. Mam problem z misją Zakazana Opowieść, w której szukamy fragmentów
amuletu Gauldura.


Jeśli się nie mylę co do miejsca, na prawo od miecza, masz w kącie jeszcze jedną wajchę, która opuszcza most :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 22:54, Budo napisał:


Wątpię w DLC - w Obku było coś podobnego i jak widać, nikt nie wpadł na pomysł wysyłania nas do innych krain Tamriel. Powód jest dosyć oczywisty - jedna prowincja (a nawet mniej, vide Morrowind) na grę. Te regiony są zwyczajnie za duże, zbyt rozległe (choć mam wątpliwości odnośnie Valenwood, Black Marsh i Elsweyr) by stanowiły dlc/dodatek/whatever.

Przychylałbym się do tezy Karharota, choć streszczając ją do punktu - stworzenia krajobrazu jako tako zgodnego z lore, widzianego z oddali, tak jakbym ktoś wlazł za wysoko i zobaczył za wiele.

Poza tym, po dzisiejszej sesji naszła mnie myśl (trochę oscylowałem wokół kwestii Aldmeri Dominion), iż w TES VI cesarstwo Tamriel może już nie istnieć, a przynajmniej się walić, a gra osadzona będzie w świecie merów/będacym pod panowaniem merów. Ale to taka dygresja oparta na luźnych przesłankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować