Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2014 o 20:08, Scyzoryk17 napisał:

Ok - zainstaluję grę jeszcze raz. Jeżeli okazałoby się że zapis jest uszkodzony - można
temu jakoś zaradzić (''uleczyć'' zapis, czy jednym rozwiązaniem jest nowa gra ?).

Wątpię by dało się naprawić raczej nowa gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak duży jest save? Swego Skyrim miał głośne problemy z uwagi na zbyt duży plik zapisu. Po przekroczeniu 14MB zaczynały się znaczne spowolnienia a im bliżej 20 tym częstsze crashe. Potem Bethesda wydała patch, który czyścił save ze zbędnych śmieci wydłużając okres stabilnego działania, ale może twój save to już gigant i tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Save waży 14MB :)
Panowie, jak na razie mam spokój. Wczoraj zrobiłem wszystko, co poleciliście oraz wyrzuciłem tony zbędnych kluczy (podobno ma to jakiś wpływ na stabilnośc gry na x360) i wyczyściłem cache gry (RB+LB+X). Pojawiły się tylko 3 krótkie zacinki (jedna trochę dłuższa), ale wszystko po chwili wróciło do gry. Jestem dobrej myśli - dzięki Isildur, Minamir i bVarador za porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 400 savów... jak szybko skasować chociaż 300? Dużo zajmują, a ja lubię często zapisywać stan gry, stąd na Steam Cloud synchronizacja trwa bardzo długo... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 22:51, Manigoldo napisał:

Mam ponad 400 savów... jak szybko skasować chociaż 300? Dużo zajmują, a ja lubię często
zapisywać stan gry, stąd na Steam Cloud synchronizacja trwa bardzo długo... :/


Wejdź w folder biblioteki/dokumenty/my games/smyrim/saves - tam są zapisane stany gry. Usuń wszystko co chcesz :) Z racji tego, że sam tego nie próbowałem - usuwam w miarę na bieżąco stare zapisy lepiej zrób kopię zapasową folderu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 22:51, Manigoldo napisał:

Mam ponad 400 savów... jak szybko skasować chociaż 300? Dużo zajmują, a ja lubię często
zapisywać stan gry, stąd na Steam Cloud synchronizacja trwa bardzo długo... :/


Sposób podany przez haderQ prawdopodobnie spowoduje pobieranie save''ów z Clouda przy następnym uruchomieniu gry. Sugeruję najpierw wyłączyć Clouda (ewentualnie po tym na chwilę odpalić grę), usunąć ręcznie zapisy, odpalić grę, i dopiero włączyć Clouda. Na końcu może wyskoczyć okienko, że zawartość na kompie nie zgadza się z chmurą - wtedy wybierz, aby aktualne wysłać pliki DO chmury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleca jakiś dobry mod na grafike poprawiający jakość gry? Wpadł mi w oko RealVision ENB, działa to normalnie na PL wersji? Ktoś to testował? Opcje instalacji mnie tam przerażają, a chciałbym coś szybko ściągnąc, zainstalować i mieć, ostatecznie czy ktoś by mi w tym pomógł, albo inny mod graficzny polecił tego typu?
Jak coś, odpisze późnym wieczorem bo ide do roboty.

Jeszcze kiedyś w CDAction był na płycie mod poprawiający grafike ale miałem problem z jego instalacja, coś mi sie on nie odpalał.
Wersja Steam z dodatkiem dragonborn, posiadam Skyrim (SKSE) i pare pomniejszych już modów typu SKYUI, czy więcej krwi i ładniejsza woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

workshop na steam''ie oferuje dziesiątki modów na poprawę grafiki w całym Skyrim- od pojedynczych miast, do tekstur, po kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ENB działają niezależnie od wersji językowej, bo nie są to zwykłe mody w .esp, tylko pliki .dll. RealVision wymaga (w takim sensie, żeby wyglądał tak jak na screenach, nic nie stroi na przeszkodzie żaby odpalić samo ENB, ale światło może nie współgrać) innych modów i te już mogą spowodować wyświetlanie się angielskich nazw, chyba że są do nich spolszczenia. Jeśli chcesz to pominąć, wybierz inny preset ENB - pełno ich na Nexusie w odpowiednim dziale.

Od siebie polecę także Skyrim HD 2K, Skyrim Mesh Improvement Mod (SMIM), Wet and Cold, Footsteps, Splash of Rain, SkyFalls i SkyMills, aMidioanBorn Book of Silence, Better Shaped Weapons, Book Covers Skyrim, Ultimate HD Fire Effects, Improved NPC Clothing, Climates of Tamriel. No i koniecznie Unofficial Patche, warto także pobrać lepsze tekstury ciał i twarzy (odpowiednie dla danego body replacera bądź vanilli). Wszystko na Nexusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 11:46, Przemkoj napisał:

Ktoś poleca jakiś dobry mod na grafike poprawiający jakość gry? Wpadł mi w oko RealVision
ENB, działa to normalnie na PL wersji? Ktoś to testował? Opcje instalacji mnie tam przerażają,
a chciałbym coś szybko ściągnąc, zainstalować i mieć, ostatecznie czy ktoś by mi w tym
pomógł, albo inny mod graficzny polecił tego typu?
Jak coś, odpisze późnym wieczorem bo ide do roboty.


Przez długi czas używałem RCRN - http://www.rcrncommunity.com/
Łatwiutka instalacja, ustawienia, sam sprawdza swoją kompatybilność z innymi modami. Można używać z ENB.
Tak samo nigdy nie używałem Workshopa ze Steama. Wolę o wiele bardziej programik Nexusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzięło mnie na ponownie na Skyrima. Nabiłem 100 godzin po premierze i przestałem grać. Teraz wziąłbym się za dodatki i jakieś questy spokojnie porobił. Tutaj pojawia się moje pytanie do Was - jakie mody zwiększające frajdę z gry polecacie? Mody poprawiające grafikę w moim przypadku z miejsca odrzucam, za wysokie progi.

Jedyne co znalazłem dla siebie to:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9385/?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/4929/?

Widzę, że są jakieś nieoficjalne patche, opłaca się to to instalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 19:12, Desann235 napisał:

Gram sobie w Skyrima normalnie aż tu z dnia na dzień siadam i widzę coś takiego. Wiecie
jak rozwiązać ten problem? Z góry dzięki za odpowiedzi.


Masz kartę nVidii i instalowałeś sterowniki 344.11, a do tego używasz ENB lub SweetFX? Jeśli tak to w nich jest problem, a konkretnie w GeForce Experience. Powinno pomóc odinstalowanie programu bądź powrót do starszej wersji (sterowników albo Experience)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna. Podchodzę do kowadła albo osełki i po naciśnięciu E (aktywuj) nic się nie dzieje. Postać jest na moment pokazywana w trzeciej osobie po czym wraca do pierwszej i nic się nie dzieje.
Może ktoś będzie miał pomysł co wpłynęło na grę w ten sposób, ja już pomysłów nie mam. Próbowałem włączać i wyłączać różne dodatki i nic :(
Załączam listę modów, które mam.

20140927145926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować