Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2014 o 20:12, Tyler_D napisał:

A czy tutaj jest tak samo jak w Falloucie że zabicie ''przypadkowo'' kogoś kto dla nas
w tym momencie neutralny blokuje nam zadania / działa tak że od razu potem inni z tej
samej grupy nas atakują czy coś takiego?


I tak i nie. Część postaci, są oznaczone w grze jako "essential" i nie da się ich zabić. Takie postacie są ważne dla fabuły i nie mogą zginąć. Inne postacie, w tym npce potrzebni do questów nie są essential i mogą zostać zabici, w tym przez smoki, wtedy quest przepada- ale nie bój się, najlepsze questy są oskryptowane i tak zrobione, że nie przepadną.

Dnia 18.12.2014 o 20:12, Tyler_D napisał:

A po drugie - znalazłem mocno zamkniętą skrzynię, chciałbym sprawdzić sobie kodem co
w niej jest, wpisuję ''unlock'' i nie działa, jak to zrobić żeby było dobrze?


Pierwsze nie czituj. Większość skrzyni jest losowa i poziomowana. Widzisz zamkniętą skrzynię, to otwieraj- trochę wprawy i żadna skrzynia nie będzie problemem- awansujesz w międzyczasie i kolejne skrzynie są coraz prostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 00:18, Outlander-pro napisał:

Ależ mój drogi Budo, przecież Skyrim to pierwsza część gdzie się rzeczywiście da na luzie
grać stricte magiem (np mieć zaklęcia z super damagem za darmo), dwuręczne zaklęcia mieć
i takie tam ... w czym problem? ^^


Już pisałem:
- gram na expercie i jak nie zdążysz z ebonyfleshem to padasz na strzał,
- smoki są praktycznie niemożliwe na tym poziomie, taki ancient dragon jest nie do zabicia- albo trwa to pół godziny,
- magia nie jest poziomowana... to jest żenujące, bo jak zdobędziesz perki na dmg, to do końca gry fireball będzie zadawał tyle samo obrażeń, a bronie i zbroje awansują wraz z tobą,
- uważam, że szaty są słabsze od zbroi... chciałem sobie porolplejować, a tu kupsko, po prostu szat się nie opłaca nosić,
- friendly fire, jak masz followera to sam go najczęściej zabijasz,
- walki albo za łatwe, albo za trudne, szczególnie gdy jest chmara przeciwników,
- conjuration potrzebne do gry solo- nie chciałem grać przyzywaczem, ani z followerami,ale bez tego jest naprawdę ciężko,
- najgorsza rzecz, że trzeba żonglować spellami. Warrior/spellsword/nightblade mają w miarę prosto, kilka spelli i do przodu, a jako mag to większość czasu w walce spędzałem na wachlowaniem się zaklęciami- można to było lepiej rozwiązać,
- ofensywne zaklęcia sprowadzają się praktycznie do 4 wyborów...

Może niektórym to nie przeszkadza, ale mi wystarczająco uprzykrzyło grę, żebym sobie olał. Lepiej i ciekawiej mi się gra innymi postaciami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 10:39, Budo napisał:

I tak i nie. Część postaci, są oznaczone w grze jako "essential" i nie da się ich zabić.
Takie postacie są ważne dla fabuły i nie mogą zginąć. Inne postacie, w tym npce potrzebni
do questów nie są essential i mogą zostać zabici, w tym przez smoki, wtedy quest przepada-
ale nie bój się, najlepsze questy są oskryptowane i tak zrobione, że nie przepadną.

Bardziej mi chodziło o coś w stylu że widzę grupę Cesarskich czy innych Talaucośtam i nie wiem czy i jak z nimi rozmawiać bo mogą mnie zaatakować nawet za neutralną odpowiedź [ Talacosie ]. No i w związku z tym nie wiem czy zatłuc czy zostawiać bo np: nic nie wiem o danej grupie etc etc. No i też odparłem atak jakichś yyy ... najemników chociaż nie wiem czy to losowość czy skrypt bo jeden z nich miał list gończy za moją głowę czy tam zlecenie.
>Widzisz zamkniętą skrzynię,

Dnia 19.12.2014 o 10:39, Budo napisał:

to otwieraj- trochę wprawy i żadna skrzynia nie będzie problemem- awansujesz w międzyczasie
i kolejne skrzynie są coraz prostsze.

No przecież sam wcześniej powiedziałeś że między innymi w to drzewko nie ma co inwestować. Więc?

Poza tym, myślisz że nie próbowałem? Próbowałem ale to nie jest takie proste albo ja nie znam twojego patentu z testem perswazji. [?!?!]

A i jeszcze jedno - na jakiej zasadzie są przydzielane punkty do Ciężkiego / Lekkiego pancerza? Noszę teraz bodaj Stalowy ale raz dostaję punkty do lekkiego, raz do ciężkiego, to zależy od tego kogo tłukę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 15:25, Tyler_D napisał:

Bardziej mi chodziło o coś w stylu że widzę grupę Cesarskich czy innych Talaucośtam i
nie wiem czy i jak z nimi rozmawiać bo mogą mnie zaatakować nawet za neutralną odpowiedź
[ Talacosie ]. No i w związku z tym nie wiem czy zatłuc czy zostawiać bo np: nic nie
wiem o danej grupie etc etc. No i też odparłem atak jakichś yyy ... najemników chociaż
nie wiem czy to losowość czy skrypt bo jeden z nich miał list gończy za moją głowę czy
tam zlecenie.


Już Ci odpowiedziałem- niektórzy npce są potrzebni, inni nie. Generalnie masz dużą swobodę tutaj i rób co chcesz, tylko uważaj na nagrodę za głowę- jeśli popełnisz zbrodnię i zostaniesz wykryty, to w górnym prawym rogu ekranu pojawi się informacja, że jest na Ciebie nagroda. Moja rada- graj bez bycia wykrytym w czasie przestępstw (tak, żeby nie było nagrody na głowę) i nie atakuj losowych ludzi, jeśli nie musisz, albo nie masz celu ich zabić. Zostaw w spokoju tych thalmorów też. Oni mają fajny sprzęt, ale są dość ciężcy do zabicia i w końcu i tak się nachapiesz ekwipunku od nich.

Sytuacja polityczna jest taka, że mamy Imperium, które prowadziło wojnę z Cesarstwem Elfów (czyli Thalmor). Wojnę zakończył biało-złoty rozejm (White-Gold Concordate), na mocy którego zapanował pokój, ale Imperium musiało się zgodzić na sporo ustępstw. Skyrim to jedna z prowincji Imperium, gdzie toczy się powstanie przeciwko Thalmorom i przeciwko Imperium (walczą Nordowie, czyli Stormcloaks- Gromowładni, a burzą się głównie o to, że Elfy zakazały czcić Talosa, głównego bóstwa Nordów). I tyle, po której opowiesz się stronie, to Twoja sprawa.

Dnia 19.12.2014 o 15:25, Tyler_D napisał:

No przecież sam wcześniej powiedziałeś że między innymi w to drzewko nie ma co inwestować.
Więc?


Nie czytacie co piszę- w tej grze da się otworzyć każdą skrzynię bez wydawania perków. Nie brać żadnych perków, otwierać wszystkie skrzynie. Prościej nie umiem :)
Mnie osobiście minigierka ze skrzyniami denerwowała na początku, ale szybko można się z nią ogarnąć i skrzynie nie stanowią problemu.

Dnia 19.12.2014 o 15:25, Tyler_D napisał:

Poza tym, myślisz że nie próbowałem? Próbowałem ale to nie jest takie proste albo ja
nie znam twojego patentu z testem perswazji. [?!?!]


Tutaj nie wiem o czym piszesz za bardzo. Testy na perswazję/zastraszanie przeważnie wychodzą. Nawet jak nie wyjdą to nic straconego, bo one i tak są bez sensu i się nie przydają. Także perswazją się nie przejmuj specjalnie, moja rada.

Dnia 19.12.2014 o 15:25, Tyler_D napisał:

A i jeszcze jedno - na jakiej zasadzie są przydzielane punkty do Ciężkiego / Lekkiego
pancerza? Noszę teraz bodaj Stalowy ale raz dostaję punkty do lekkiego, raz do ciężkiego,
to zależy od tego kogo tłukę?


Nie, to zależy co nosisz- musisz mieć pomieszany ciężki z lekkim (np hełm, tarcza, rękawice).

Generalnie graj jak chcesz- nie zmuszam nikogo do grania, jak ja. Chcesz inwestować w retorykę, Twoja sprawa, jak tak wolisz. Skyrim daje dużą dowolność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nie atakuj losowych ludzi, jeśli nie musisz, albo nie masz celu ich zabić.
Tego brakowało. ;)

Dnia 19.12.2014 o 15:41, Budo napisał:

Nie czytacie co piszę- w tej grze da się otworzyć każdą skrzynię bez wydawania perków.

Tak, czytałem ... tylko że zamki gdzieś tak do bodaj czeladnika otwieram [ nie zainwestowałem na razie ani punktu na to, jedynie 1 w kowalstwo i jeden z broń jednoręczną a mam 9 poziom w tym momencie ] dosyć lekko. Tyle że takich typu master czy tymi pomiędzy masterem a tym czeladnikiem już ... nie umiem. Próbowałem sporo razy ale po pierwszym, maks drugim przesunięciu wytrycha on mi się zwyczajnie łamie. W Falloucie można było choć próbować wyłamać zamek. ;)

Dnia 19.12.2014 o 15:41, Budo napisał:

Tutaj nie wiem o czym piszesz za bardzo.

Źle się zrozumieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sobie pograłem ...

Teraz gra mi się wywala po logu Bethesdy. Spójność plików nic nie daje, pobiera 2 na nowo niby ale i tak ciągle jest to samo, kombinowanie z dźwiękiem - nic, reinstall też nic. Więc co pozostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 18:28, Tyler_D napisał:

No to sobie pograłem ...

Teraz gra mi się wywala po logu Bethesdy. Spójność plików nic nie daje, pobiera 2 na
nowo niby ale i tak ciągle jest to samo, kombinowanie z dźwiękiem - nic, reinstall też
nic. Więc co pozostało?


Masz jakieś mody zainstalowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 18:39, Tyler_D napisał:

Nie, mam zwykłą wersję ze steama. Mam tylko zwiększony komendą spod ~ udźwig.


Ja kiedyś miałem podobnie gdy coś za subskrybowałem z warsztatu, ale skoro ty tego nie robiłeś to nie wiem co może być przyczyną. Może znajdzie się ktoś kto miał podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Steam nie przechowuje przypadkiem zapisanych gier? Bo jeśli tak, to reinstalka i jazda. Mi się ostatnio też coś skyrim pieprzy, ale ja mam modów nawalone od groma i nie mam mod managera, więc dlatego pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwna sprawa. Wygląda na to że działa [ ciekawe tylko jak długo ]. Trzeba było - chyba zrobić reseta i sprawdzić spójność gry [ steam rzekomo dobrał 2 pliki jak pisałem wcześniej ]. Ale co ciekawe - bez sprawdzenia spójności gra się chciała odpalić tylko tak - patrz screen.

Lol.

20141219192432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 19:01, Tyler_D napisał:

Napisałem że reinstalka nic nie pomogła.


No tak, wyszło, że nie potrafię jednolinijkowego posta doczytać ;]
Dobrze, że już działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów pytanie - jak skutecznie zatłuc ostatniego przeciwnika w zadaniu o Red Eagle? Bronią ciężko, nie dosyć że silny to jeszcze podpala mnie, łukiem nie da rady, jakiś pomysł ktoś ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 22:12, Tyler_D napisał:

Znów pytanie - jak skutecznie zatłuc ostatniego przeciwnika w zadaniu o Red Eagle? Bronią
ciężko, nie dosyć że silny to jeszcze podpala mnie, łukiem nie da rady, jakiś pomysł
ktoś ma?


Łukiem nie da rady, czyli walczysz w ciasnych pomieszczeniach i nie da się trzymać przeciwnika na dystans? Więc jedyne co mi przychodzi do głowy to użycie trucizny paraliżującej, inaczej musisz tłuc się do skutku, ewentualnie wspomagając się miksturami na zdrowie i kondycję. Jeśli używasz magii to pewnie masz jeszcze jakieś wyjścia, ja niestety na magii się nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 22:12, Tyler_D napisał:

Znów pytanie - jak skutecznie zatłuc ostatniego przeciwnika w zadaniu o Red Eagle? Bronią
ciężko, nie dosyć że silny to jeszcze podpala mnie, łukiem nie da rady, jakiś pomysł
ktoś ma?

Fus Ro Dah daje dość dużo czasu na zadanie konkretnej ilości obrażeń... O ile go masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kowalstwo można sobie podbić w inny sposób niż tylko przez wykuwanie nowych przedmiotów? I po drugie - jak z rudy stworzyć sztabkę danego złoża?

A i pytanko odnośnie skilli - mam bodaj 10 level. Zainwestowałem ze 3 punkty, na ten moment chcę iść w Kowalstwo, prawdopodobnie w Ciężkie Zbroje [ rzekomo są lepsze dla postaci władającej bronią jednoręczną / łukiem ] lub Lekkie oraz Broń jednoręczną.

To nad czym się zastanawiam to Alchemia [ dla mikstur, zwłaszcza leczących bo idą jak woda ]. Coś jeszcze polecacie lub odradzacie? Gram leśnym elfem i jednak używam praktycznie tylko broni jednoręcznych.

O, jeszcze jedno - znalazłem magiczną broń [?] która podpala przeciwników jednak ona zużywa się po jakichś czterech czy pięciu uderzeniach i muszę ją ''ładować'' - czy można ten okres wydłużyć albo w ogóle znieść w jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2014 o 16:30, Tyler_D napisał:

Czy kowalstwo można sobie podbić w inny sposób niż tylko przez wykuwanie nowych przedmiotów?
I po drugie - jak z rudy stworzyć sztabkę danego złoża?


Najlepiej podbić kowalstwo zbierając skóry zwierząt i robiąc hide bracers. Generalnie podbija się je przez ulepszanie i wykuwanie przedmiotów.
Sztabki metali robisz przerabiając rudę w smelterach. Po polsku to będzie pewnie huta, albo piec hutniczy. Takie duże coś, babka w Białej Grani ma takie na podwórku.

Dnia 20.12.2014 o 16:30, Tyler_D napisał:

A i pytanko odnośnie skilli - mam bodaj 10 level. Zainwestowałem ze 3 punkty, na ten
moment chcę iść w Kowalstwo, prawdopodobnie w Ciężkie Zbroje [ rzekomo są lepsze dla
postaci władającej bronią jednoręczną / łukiem ] lub Lekkie oraz Broń jednoręczną.

Dnia 20.12.2014 o 16:30, Tyler_D napisał:

To nad czym się zastanawiam to Alchemia [ dla mikstur, zwłaszcza leczących bo idą jak
woda ]. Coś jeszcze polecacie lub odradzacie? Gram leśnym elfem i jednak używam praktycznie
tylko broni jednoręcznych.


Alchemia jest spoko, szczególnie jak dowiesz się co zbierać. Spokojnie można zainwestować kilka perków na moc mikstur (alchemist, physician, benefactor).
Rodzaj zbroi będzie zależeć czy chcesz się skradać. Jak się skradasz, to polecam lekkie, jeśli się nie skradasz, to bierz śmiało ciężkie. W dodatku musisz coś mieć w drugiej ręce, jeśli chcesz walczyć jednoręcznymi broniami. Opcji jest kilka- czar przywracający, czar przemiany, albo tarcza (blok jest spoko). Nie biegaj z pustą ręką.

Dnia 20.12.2014 o 16:30, Tyler_D napisał:

O, jeszcze jedno - znalazłem magiczną broń [?] która podpala przeciwników jednak ona
zużywa się po jakichś czterech czy pięciu uderzeniach i muszę ją ''ładować'' - czy można
ten okres wydłużyć albo w ogóle znieść w jakiś sposób?


Różne bronie mają różne ładunki. Te lepsze mają po kilkadziesiąt/kilkaset ataków i potem ładujesz je za pomocą kamieni dusz. Z tego co koajrzę to również poziom Enchantingu (zaklinania chyba po polsku) wpływa na ilość ładunków, ale mogę się mylić. Generalnie wszystkie magiczne bronie mają ładunek z nielicznymi wyjątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2014 o 16:38, Budo napisał:

Alchemia jest spoko, szczególnie jak dowiesz się co zbierać. Spokojnie można zainwestować
kilka perków na moc mikstur (alchemist, physician, benefactor).

Na razie pozbierałem tak ... no mnóstwo składników i próbuję je by zbadać ich efekt a potem łączę w mikstury i powoli podbijam alchemię. Generalnie fajna zabawa. ;)
>W dodatku musisz coś mieć w drugiej

Dnia 20.12.2014 o 16:38, Budo napisał:

ręce, jeśli chcesz walczyć jednoręcznymi broniami. Opcji jest kilka- czar przywracający,
czar przemiany, albo tarcza (blok jest spoko). Nie biegaj z pustą ręką.

Teraz w biegam z ciężkim kompletem a głównie żelazną bodaj zbroją 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować