Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2015 o 19:44, Minamir napisał:


Jest dość ciemno, ale da się jeszcze nawet smoka ujrzeć w czasie walki. Instalując Climates
of Tamriel nie wybierałem żadnego przyciemniania nocy, bo wtedy byłoby już w połączeniu
z ENB bardzo ciemno. Nie używam też w Enhanced Lights and FX modułu "Enhancer", który
bardzo przyciemnia wnętrza i lochy. Efekt fajny, np na screenach, ale utrudnia "zwykłe"
granie.

W ub. roku używałem Somber ENB i tam Enhanced Lights and FX działał ok, nie pamiętam jak Climates of Tamriel, ale też mam go wśród skopiowanych modów na NMM.

Dnia 18.02.2015 o 19:44, Minamir napisał:

ENB posiada też sporo możliwości konfiguracji, w tym właśnie wartości tego jak ciemno
(czy jasno) jest w danych warunkach. Można to zrobić nawet z poziomu gry, wciskając Shift-Enter,
pojawi się okienko z listą edytowalnych wartości, podzieloną na kategorie. Efekt zmiany
większości z nich widać od razu, więc można poeksperymentować. Odpowiadały za to chyba
wpisy w sekcji Environment, ale które konkretnie to nie pamiętam, jest ich tam bardzo
dużo.

Wiem, niestety, wszystko jest po angielsku, co dla mnie jest jednak przeszkodą. Trzeba wiedzieć co chce się zmienić, żeby nie namieszać. Moda w NMM można zawsze wyłączyć jak coś będzie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jest tak, jak się spodziewałem. Pomimo faktu, ze zainstalowałem NMM na tej samej partycji co i grę to tenże gry nie widzi:

20150218233739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 23:37, lis_23 napisał:

Heh, jest tak, jak się spodziewałem. Pomimo faktu, ze zainstalowałem NMM na tej samej
partycji co i grę to tenże gry nie widzi:


Ja tam widzę, że przy Skyrim jest "Found" i ścieżka do folderu gry. Jeśli jest niepoprawna, to kliknij ten czerwony X i ręcznie wprowadź ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 23:45, Minamir napisał:

> Heh, jest tak, jak się spodziewałem. Pomimo faktu, ze zainstalowałem NMM na tej
samej
> partycji co i grę to tenże gry nie widzi:

Ja tam widzę, że przy Skyrim jest "Found" i ścieżka do folderu gry. Jeśli jest niepoprawna,
to kliknij ten czerwony X i ręcznie wprowadź ścieżkę.


Już sobie poradziłem ;) angielski ;)
Pobieranie jest trochę problematyczne, gdyż po zalogowaniu pisze mi, że: " Logged in. Not a Premium Member " - to znaczy, że trzeba mieć konto Premium żeby pobierać szybciej? Więcej?

W Setting w zakładce " TraceLog Directory " zmieniłem C: NMM na partycję na której zainstalowałem Nexusa, czyli tam będą mi się pobierać mody, czy coś poknociłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy którzy wykupili Premium mają jakieś profity, krótsze kolejki do pobierania itp. Korzystam z Nexusa od wielu lat, na zwykłym koncie i nie przeszkodziło mi to nigdy w pobraniu jakiegokolwiek moda z tej strony.

Co do drugiego - jak wspomniałem samego NMM nie używam (pobieram mody ręcznie i wrzucam do Wrye Basha) ale sądząc z nazwy TraceLog, jest to raczej jakiś rodzaj dziennika aktywności sieciowej niż folder pobierania modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: przy większości pobranych modów jest żółty trójkąt z wykrzyknikiem. O ile pamiętam, jest to znak, że mod jest stary, niezaktualizowany, jak je zaktualizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... wydaje mi się, że ten K ENB Pure Light Extreme jest na prawdę " ekstremalny ", gdyż wydaje mi się , że mod zjada całego GTX 980 na śniadanie - mam wrażenie, że podczas biegu, a nawet szybszego chodzenia, gra przycina, czyżby mod zjadał całą pamięć VRAM? Szukam na necie, jakiego sprzętu potrzebuje ów ENB, wkleję tutaj link do filmiku z YT, może ktoś coś znajdzie:

https://www.youtube.com/watch?v=kyr6xLsTYUE

Tekstury wyglądają bardzo dobrze, ale jest też parę problemów:
po wejściu do karczmy przywitały mnie znikające ściany, podłogi i sufity w pokojach, w głównej sali jest ok ( w ENB często mam problemy z wnętrzami ). Na zewnątrz jest ok, ale dopóty, dopóki nie ma słońca - promieni słonecznych i różnej maści odbić jest tak wiele, że prawie nic nie widać.

Pobrałem przez NMM prawie wszystkie rekomendowane mody ale po włączeniu części z nich, gra wywalała do pulpitu po wejściu do menu, więc trzeba je sprawdzać ręcznie, mod po modzie. Na fotce wszystkie mody, które pobrałem:

20150219112941

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 11:29, lis_23 napisał:

Pobrałem przez NMM prawie wszystkie rekomendowane mody ale po włączeniu części z nich,
gra wywalała do pulpitu po wejściu do menu, więc trzeba je sprawdzać ręcznie, mod po
modzie. Na fotce wszystkie mody, które pobrałem:


Nie trzeba szukać moda pojedynczo. Można użyć metody binarnej: http://www.mwmythicmods.com/argent/tech/bin_srch.html

W skrócie: masz powiedzmy 100 modów. Wyłączasz "pierwsze" 50 z nich. Gra nie działa? Więc to w tych 50 jest błąd i dzielisz je na dwie części. Odpala bez problemu - szukasz w tych drugich 50. Te 50 znów dzielisz na dwa, i zostaje tylko 25 i tak dalej. Bardzo wydajna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jeden, ciekawy problem, mianowicie, brak wody na bagnach / tundra.
Chodzę sobie po wodzie, słyszę ją, widzę pływające w powietrzu ryby i sam pływam w powietrzu, ale wody nie widzę ;)
Wywaliłem z Data / Meshes folder Water z ENB, który zawierał jakieś pliki z tundry, ale nadal nic, wody nie ma. Co mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 13:46, lis_23 napisał:

Zauważyłem jeszcze jeden, ciekawy problem, mianowicie, brak wody na bagnach / tundra.
Chodzę sobie po wodzie, słyszę ją, widzę pływające w powietrzu ryby i sam pływam w powietrzu,
ale wody nie widzę ;)
Wywaliłem z Data / Meshes folder Water z ENB, który zawierał jakieś pliki z tundry, ale
nadal nic, wody nie ma. Co mogę jeszcze zrobić?


Możliwe, że masz coś nie tak z teksturami- tam bym szukał przyczyny problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2015 o 21:02, KorinOo napisał:


Możliwe, że masz coś nie tak z teksturami- tam bym szukał przyczyny problemu.


Poradziłem sobie w dosyć niekonwencjonalny sposób:
Na Steam sprawdziłem spójność plików gry. Oczywiście, wykryło niespójność i pobrało jakiś plik. Okazało się, że przywrócili ustawienia Skyrim. ini, czy też prefs.ini i gra bez tego wyglądała okropnie, choć woda była. U góry ekranu pisało, czego brakuje, ponownie dokonałem zmian w prefs.ini i mam już stary wygląd + wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 21:19, lis_23 napisał:


>
> Możliwe, że masz coś nie tak z teksturami- tam bym szukał przyczyny problemu.

Poradziłem sobie w dosyć niekonwencjonalny sposób:
Na Steam sprawdziłem spójność plików gry. Oczywiście, wykryło niespójność i pobrało jakiś
plik. Okazało się, że przywrócili ustawienia Skyrim. ini, czy też prefs.ini i gra bez
tego wyglądała okropnie, choć woda była. U góry ekranu pisało, czego brakuje, ponownie
dokonałem zmian w prefs.ini i mam już stary wygląd + wodę.


Polecam Tobie tą stronkę na nexusmods: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/? Masz tam oprócz długiej listy modów na polepszenie grafiki, pomoc krok po kroku jak tą cała zawartość poprawnie zainstalować. Ważna jest kolejność, chociaż całość jest po angielsku, dzięki filmikowi na youtube łatwo wszystko ogarnąć, a efekty są wspaniałe.
Niestety aby wszystko chodziło płynnie bez wykrzaczeń potrzebne jest mnóstwo pracy i testów metodą prób i błędów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 15:21, EylembertTigg napisał:


Polecam Tobie tą stronkę na nexusmods: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/?


Ale czy to nie jest tylko pod RealVision?
Poza tym, nie wiem skąd mam się dowiedzieć, jaka ma być kolejność w instalacji modów, trochę to dla mnie skomplikowane ...
Niektórzy polecają jeszcze, żeby zainstalować unofficial skyrim patxh ( jest na Nexusie ), jeszcze inni polecają Particle Patch pod ENB, który z nich zainstalować? Może oba?

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/19/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D19&pUp=1

http://enbseries.enbdev.com/forum/viewtopic.php?t=1499

Chciałbym sobie jeszcze przypomnieć, co wyłączyć w opcjach graficznych gry, aby nie gryzło się z ENB?

FXAA - mam wyłączone
woda
odbicia krainy - wyłączone
odbicia drzew - wyłączone
odbicie obiektów - wyłączone
odbicie nieba - wyłączone

ale czy antialiasing i filtrowanie anizotropowe też wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W opisie presetu RealVision jest lista modów, które są sugerowane dla tego ENB, ale w niczym nie przeszkadza to aby używać ich z innymi presetami.

Unofficial Skyrim Patch a Particle Patch to dwie zupełnie niezależne rzeczy. Unofficial Skyrim Patch naprawia błędy w dialogach, questach, wiszące w powietrzu obiekty, opisy, skrypty, ogólnie kilka tysięcy poprawek. Są też wersje dla każdego z dodatków, oraz spolszczenia (koniecznie je zainstaluj, bo będziesz miał pół gry po angielsku). Particle Patch naprawia konflikty między ENB a efektami cząsteczkowymi.

Kolejność instalacji? Trzeba wiedzieć co mod zawiera, czy są jakieś uwagi w opisie itp. Przydaje się tu Wrye Bash, bo wyświetla wszelkie konflikty z innymi modami na poziomie nawet pojedynczych plików (oczywiście nei pokazuje możliwych konfliktów spowodowanych samą zawartością plików .esp). Jeśli masz dwie paczki tekstur, w których część plików się powtarza, to w grze zobaczysz te z tego zainstalowanego później.

Ważna jest nie tylko kolejność instalacji, ale także kolejność wczytywania. Tutaj pomoże program LOOT, ale on też nie zawsze zrobi wszystko w 100% i trzeba czasem coś samemu poprawić, bazując na opisach modów i ich zawartości.

FXAA, AA i AF powinny być wyłączone, za to zwykle odpowiadają ENB. Nie widzę jednak powodów, aby wyłączać odbicia w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2015 o 15:40, lis_23 napisał:

Ale czy to nie jest tylko pod RealVision?
Poza tym, nie wiem skąd mam się dowiedzieć, jaka ma być kolejność w instalacji modów,
trochę to dla mnie skomplikowane ...


Jeśli chodzi o real vision czy też ENB to nie ma to znaczenia, bo instalujesz je pod koniec całej instalacji. Najważniejsza jest tam ta lista i jej kolejność:

Antialiasing i filtrowanie też trzeba wyłączyć. ENB ma własne filtry.

20150220161433

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię zadanie Sprawiedliwość Jarla. Byłem już u Skalda w Gwieździe Zarannej a ten każe mi zdobyć jakieś dowody. Mam w kieszeni ten list ostrzegający, że jestem wampirem. Gdzie szukać dowodów? Po wyjściu z chaty jarla znacznik z powrotem ustawia się na chatę jarla a w środku znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 09:24, marekl1975 napisał:

Robię zadanie Sprawiedliwość Jarla. Byłem już u Skalda w Gwieździe Zarannej a ten każe mi zdobyć jakieś dowody. Mam w kieszeni ten list ostrzegający, że jestem wampirem. Gdzie szukać dowodów? Po wyjściu z chaty jarla znacznik z powrotem ustawia się na chatę jarla a w środku znika.

Musisz odnaleźć "Wizytującego doradcę" (Visiting Advisor po angielsku, nie wiem jak to przetłumaczono w polskiej wersji) który zazwyczaj chodzi po chacie jarla i użyć na nim kradzieży kieszonkowej, po zdobyciu dowodów pokaż je jarlowi a dostaniesz pozwolenie na bezkarne zabicie doradcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2015 o 16:14, EylembertTigg napisał:


Jeśli chodzi o real vision czy też ENB to nie ma to znaczenia, bo instalujesz je pod
koniec całej instalacji. Najważniejsza jest tam ta lista i jej kolejność:

Antialiasing i filtrowanie też trzeba wyłączyć. ENB ma własne filtry.



Czyli jest to bardziej skomplikowane, niż mi się wydawało ....
Ja zawsze najpierw instaluję ENB, a dopiero później mody z Nexusa. W sumie to te mody to w większości tekstury i przy nich kolejność też ma tak duże znaczenie? Mam parę z modów z tej tabelki, czyli muszę je uruchomić na Nexusie zgodnie z ich miejscem w tabelce? A reszta, których w niej nie ma?
Nie istnieje jakaś jedna kombinacja modów, która zebrałaby w jedno najlepsze tekstury, itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 12:35, lis_23 napisał:

Czyli jest to bardziej skomplikowane, niż mi się wydawało ....
Ja zawsze najpierw instaluję ENB, a dopiero później mody z Nexusa. W sumie to te mody
to w większości tekstury i przy nich kolejność też ma tak duże znaczenie? Mam parę z
modów z tej tabelki, czyli muszę je uruchomić na Nexusie zgodnie z ich miejscem w tabelce?
A reszta, których w niej nie ma?
Nie istnieje jakaś jedna kombinacja modów, która zebrałaby w jedno najlepsze tekstury,
itp.?


Jeśli tekstury wpływają na zupełnie różne rzeczy, to kolejność nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak wpływają na te same aspekty, i część z tekstur się powtarza, to kolejność ma kolosalne znaczenia, wpływające na to jakie tekstury (z którego moda) ujrzysz już w grze.

Tak jak wspominałem, oprócz kolejności instalacji liczy się także (jeśli nie bardziej) kolejność wczytywania plików .esp/.esm. Oczywiście same tekstury nie mają plików .esp, a kolejność ładowania jest zupełnie niezależna od kolejności instalacji. Użyj programu LOOT, ale jak także wspominałem, nie zawsze zrobi on 100% sam.

Nie ma jednej wielkiej paczki, w której będzie wszystko. Jedna sprawa, to gusta, i to co podoba się jednej osobie wcale nie musi pasować drugiej, a inna sprawa to pozwolenia autorów. Nie można od tak wziąć kilkadziesiąt modów z Nexusa, spakować je i rozpowszechniać dalej bez wiedzy czy zgody autorów. Kolejnym problemem to aktualność takich paczek, wiele modów dostaje całkiem często aktualizacje, taka paczka szybko stałaby się nieaktualna. Z tych względów, jeśli gdzieś w necie znajdziesz jakieś mega-packi modów, to zwykle zrobione są one bez wiedzy autorów, mogą mieć wątpliwą stabilność, kompatybilność czy stare wersje modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować