Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2011 o 20:16, Maximo napisał:

Udało się komuś już dołączyć do Mrocznego Bractwa ? Jak zapytałem w oberży o plotki,to
padła nazwa MB ,i że szukają nowych ludzi,nawet czyjeś imię karczmarz podal,niestety
tylko raz padła ta kwestia ,i nie zapamiętałem co i jak. Proszę o spoilerek jak ktoś
wie. Btw. wreszcie porządny RPG od dluuuugiego czasu. Warto było te 5 lat czekać. Interfejs
jedynie trochę mi się nie podoba,nie jest za wygodny. Wczoraj grałem cały dzień, i TES
V zapowiada się świetnie, chwilami ten morrowindowy klimat i muzyka-super.


Powinieneś mieć w dzienniku w zadaniach różnych to imię, bo mi się dodało właśnie do dziennika :) no i jak zaznaczysz to zadanie to Ci się pokaze na mapię dokąd się udać. Aczkolwiek ja jeszcze nic w związku z Mrocznym Bractwem nie robiłem, na razie Towarzysze i misje

Spoiler

po tym jak zostałem już przemieniony w wilkolaka

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie względem jednego z pierwszych głównych questów -

Spoiler

byłem pewien, że jarl w zamian za moje zasługi podarował mi dom w Białej Kniei. Teraz jednak okazuje się, że dał mi zaledwie prawo do osiedlenia się, które kosztuje w dodatku 5k? Damn... Robi się trochę błędne koło - wyprawy po łupy to ciągłe kompromisy, bo nie mam gdzie składować zdobyczy... I jak tu z tego wybrnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jarl po jednej z misji wątku głownego przydzieli Ci towarzyszkę, możesz jej dawać swoje przedmioty na przechowanie :) zrób zadanie ze smokiem atakującym strażnicę i w podzięce Ci ją przydzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was tez przy uruchomieniu gry opcja graficzna AA jest ustawiona na wył.? Za każdym razem muszę znowu to zmieniać. Trochę to wkurzające. Ehh niestety wywalenia do pulpitu ni z gruchy ni z pietruchy też się zdarzają. Mam nadzieję, że następny patch już powstaje.

Btw. Czy ja dobrze widzę, że w świecie gry występują zdarzenia losowe? Właśnie spotkałem olbrzyma pasącego krowę pomalowaną w paski. Wcześniej go nie było w tym samym miejscu przy wczytaniu sejwa. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywalanie do pulpitu niestety zdarza się od czasy fallouta 3. U mnie też czasami potrafi. Dla tego co chwila save.
Co do aa mam to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2011 o 21:26, HumanGhost napisał:

Btw. Czy ja dobrze widzę, że w świecie gry występują zdarzenia losowe? Właśnie spotkałem
olbrzyma pasącego krowę pomalowaną w paski. Wcześniej go nie było w tym samym miejscu
przy wczytaniu sejwa. ;]

Tam wydarzenia... zaimplementowano nawet skrypty tworzące losowe zadania poboczne. Co prawda większość przynieś ,zabij, pozamiataj, ale są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 21:22, pawbuk napisał:

Spoiler

Jarl po jednej z misji wątku głownego przydzieli Ci towarzyszkę, możesz jej dawać
swoje przedmioty na przechowanie :) zrób zadanie ze smokiem atakującym strażnicę i w
podzięce Ci ją przydzieli



Ach! *Facepalm* I ja nazywam się weteranem F3? :P Chyba grałem dzisiaj tyle, że nawet zapomniałem, iż towarzysze mają taką opcję... Pewnie, dzięki. BTW, kuriozalna sytuacja - wszelkie walki przebiegały wzorowo, a

Spoiler

niedawno wpadłem na olbrzyma pilnującego dwa mamuty, zadowolony wyszarpuję już broń, gdy nagle... Oberwałem z maczugi i zaznaczyłem malownicze trajektorie na niebie, na ładnych 15 metrach wysokości (sic!) O co chodziło? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 21:10, Damianuss1 napisał:

Spotkanie kolosa na samym początku gry nie jest fajne, jedno jest pewne. Przy jego pomocy
moje zwłoki z łatwością zwiedziłyby pół mapy.


Gdy ja na niego natrafilam, był on juz martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>BTW, kuriozalna sytuacja

Dnia 12.11.2011 o 21:31, paraGaladh napisał:

- wszelkie walki przebiegały wzorowo, a

Spoiler

niedawno wpadłem na olbrzyma pilnującego dwa
mamuty, zadowolony wyszarpuję już broń, gdy nagle... Oberwałem z maczugi i zaznaczyłem
malownicze trajektorie na niebie, na ładnych 15 metrach wysokości (sic!) O co chodziło?
:p



15 m? Moje jedyne jak dotąd spotkanie z olbrzymem zakończyło się lotem na co najmniej 150 metrów :) Nie przesadzam ani trochę, z góry widziałem chyba z pół Skyrim xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne godziny w Skyrim i muszę powiedzieć że dawno żadna gra single tak mnie nie przykuła do monitora. Ten świat jest niesamowity.

Miałem jednego buga jak narazie. :D Walczyłem z wilkiem i koń poleciał w powietrze i go niema. Heh. I tak był kradziony. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość grania w trzeciej osobie? I czy wygląda to wtedy tak żałośnie jak w Falloutach czy animacje dają radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 22:22, Hartus napisał:

Czy jest możliwość grania w trzeciej osobie?

Da się

Dnia 12.11.2011 o 22:22, Hartus napisał:

I czy wygląda to wtedy tak żałośnie jak
w Falloutach czy animacje dają radę?

Nieco lepiej niż w Falloutach, ale i tak nie wybitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie silnika gry, mogli by nad nim jeszcze trochę popracować, gdyż na mojej konfiguracji na której w BF3 grałem na ultra, gra potrafiła zamulić się do 28fps, fakt że tylko w niektórych miejscach, a przeważnie ok 50-60fps.
Ech Bethesda, ciekawe czy też tak muli na konsolach.
Poza tym teraz z innej beczki, a dokładniej w temacie spolszczenia i całkowitej lokalizacji, a dokładniej tego, że naprawdę jest świetna, aż tak bardzo że gdy posłuchałem angielskich głosów z tym wieśniackim amerykańskim akcentem, włączyłem z powrotem polskie głosy.
Ogólnie, jak na razie, gra świetna.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 22:06, Manix69 napisał:

Miałem jednego buga jak narazie. :D Walczyłem z wilkiem i koń poleciał w powietrze i
go niema. Heh. I tak był kradziony. :P


U mnie z nieba spadł mamunt w zginął : DDD Wiesz, dobrze że to takie bugi a nie jakieś przeszkadzające w wykonaniu questa czy przeszkadzające w rozgrywce. Zresztą, Skyrim jest ogromny więc ja tam wybaczam takie bugi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z Mrocznym Bractwem:

Spoiler

Wykonałem zadanie dla tego chłopaka, co się z nimi kontaktował i musieliśmy zabić dyrektorkę sierocińca.

Co dalej zrobić, aby dostawać kolejne misje od Mrocznego Bractwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to na odwrót, BF3 ze wszystkim na ultra przycinał (działa dobrze na high) za to w Skyrimie mam wszystko na max ustawione łącznie z zasięgiem widzenia i jest całkiem dobrze. Czasami tylko lekko ścina przy wczytywaniu nowych obiektów przy dużych podróżach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze odnośnie mrocznego bractwa, otóż jeden z jego członków próbował mnie już zabić, a przy jego zwłokach znalazłem zlecenie na mnie ( imienne zlecenie ) - miał już ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda walka? Coś w stylu Dark Messiah of Might and Magic czyli dynamiczna akcja, dobry, celny cios np w głowę oznacza śmierć przeciwnika czy raczej coś jak w Fallout 3/NV, że bijemy kogoś pałą po łbie tak długo aż jego pasek HP spadnie do zera?
No i ogólnie jakie macie wrażenia? Polecicie tą grę komuś komu nie przypadły do gustu Morrowind i Oblivion, ale za to całkiem fajnie się bawił w Fallout 3/NV dopóki go nie znudził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 22:30, ja33no napisał:

U mnie wygląda to na odwrót, BF3 ze wszystkim na ultra przycinał (działa dobrze na high)
za to w Skyrimie mam wszystko na max ustawione łącznie z zasięgiem widzenia i jest całkiem
dobrze. Czasami tylko lekko ścina przy wczytywaniu nowych obiektów przy dużych podróżach.

Fakt że BF3 też nie był ideałem w tej kwestii, zresztą tam spadki do 35 fps już przeszkadzały, a w Skyrimie jeszcze nie tak bardzo ( dobrze że to nie strzelanka;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować