Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2011 o 16:42, Pietruszex napisał:

Nieliniowość to akurat mocna strona każdej części Elder Scrolls, nie ma tutaj żadnej
wątpliwości ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czy w Skyrim, tak samo jak w poprzednich
częściach, świat wydaję się martwy i pusty(czy ludki coś robią czy tylko chodzą w kółko
jak dzieci zostawione w hipermarkecie), czy poprawili system walki (brakowało mi w nim
jakichś kombosów czy finiszerów które by uatrakcyjniły walkę) i czy fabuła jest wciągająca(wątpię
żeby ktoś jeszcze ukończył grę dlatego nie pytam o jakość całej fabuły)?

Podczas walki występują finishery, ogólnie jest bardziej efektowna i większe jest jej "czucie", nie ma już takiego wrażenia, że ciachamy mieczem w powietrzu. A przy potężnych atakach orkowym toporem wręcz czuć jego ciężar.
Świat jest o wiele bardziej żywy, już w pierwszej małej wiosce mamy chociażby działający tartak, w którym pracują ludzie z miasta, noszą drewno np. do kowala, które z kolei wykuwa różne rzeczy, ktoś tam oprawia skóry, w karczmie śpiewa bard itd.
Dodatkowo nasza postać może w wielu rzeczach brać udział, w tartaku możemy sami ciąć drewno, aby dostać trochę złota, u kowala wykuć sobie przedmioty albo ulepszyć posiadane itd.
Level scalling jeśli jest, to o wiele mniejszy. Napotkane Olbrzymy albo Mamuty potrafią zabić nas jednym ciosem.
Ogólnie gra jest dla mnie wspaniała, nieporównywalnie lepsza od Obliviona, ba! Mam wrażenie, że jest szansa na przebicie Morrowinda i mówię to jako fan tej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 17:22, Lucas01 napisał:

Co do domu to można do niego coś zakupić ( jakieś meble czy coś i straszny syf w nim
jest :) )


Możesz. U tego samego kolesia, u którego kupiłeś dom możesz kupić wystrój dla poszczególnych pokoi. Jak zakupisz wszystko to domek staje się już przyzwoity. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra dużo trudniejsza od poprzedniczek. I to nie dlatego, że jakiś głupi goblin jest tak samo potężny jak my. Niektórzy przeciwnicy to na początku po prostu niepokonani hardkorzy :D już taki niedźwiedź jest koszmarem. Jestem na 12 poziomie, a bardzo często musze się wycofywać z jaskini, bo nie mam szans zadnych na zabicie przeciwnika. Wreszcie doczekałem się, że każda jaskinia jest wyzwaniem.
Pytanie do osób, które mają jakiś lepszy oręż, gdzie go znaleźliście? :D ja już odwiedziłem z 20 jaskiń, lochów i tym podobnych i cały czas znajduję podobny szajs ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem. Na razie gra prezentuje się świetnie. Spadam grać dalej, mam nadzieję, że nie będę żałował wydanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 17:57, pawbuk napisał:

Pytanie do osób, które mają jakiś lepszy oręż, gdzie go znaleźliście? :D ja już odwiedziłem z 20 jaskiń, lochów i tym podobnych i cały czas znajduję podobny szajs ;)

Ja póki co walczę cały czas bronią wykutą i ulepszoną przez siebie (oraz w tak samo stworzonym i ulepszonym pancerzu) i nie znalazłem jeszcze nic czym opłacałoby mi się to zastąpić (widziałem parę ciekawych broni magicznych ale póki co nie mogę ich ulepszyć więc podstawowe obrażenia miałyby niższe niż to co mogę zrobić sam). To powiedziawszy większość walk rozstrzygam za pomocą magii trzymając przeciwnika na krótkim dystansie więc brak unikatowego artefaktu jako broni za bardzo mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dwie zapakowane oddzielnie fabrycznie nowe wersje gry Skyrim, czyli EK (UK) i taką samą jaką wszyscy mogą kupić w sklepie w Polsce (a więc mam 2 mapy, 2 instrukcje z kodami Steam (pl i ang) itd. ) po prostu z braku czasu dorzucili drugą grę tak aby wersja EK mogłabyć odpalona po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać, jak Skyrim stoi pod względem fabuły? Główny wątek jest jakoś mocno zarysowany i raczej wciąga, czy jest to raczej coś pokroju Morrowinda, od którego odbijałem się ze 3-4 razy?
No i kwestia zadań pobocznych - są jakoś fajnie uzasadnione fabularnie i ciekawe, czy zwykłe fedexy - ubij, wyczyść, pozamiataj i przynieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 19:00, laki13 napisał:

Wie ktoś gdzie są mamuty albo jak zdobyć

Spoiler

róg mamuta

w zadaniu dla Ysabel?


Spoiler

Byłem w jednej takiej jaskini co z chyba 5 rogów mamuta znalazłem, ale dokładnie nie pamiętam gdzie to było. Obstawiałbym, że te pierwsze lokacje na północ od Białej Grani, ale pewien nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2011 o 17:07, nightfaler napisał:

Nie wiesz? Do dokonaj w obydwu.


A to nic nie popląta?

Dnia 12.11.2011 o 17:07, nightfaler napisał:

> " Btw istnieje prosty sposob na poprawienie jakosci grafiki bez spadku fps. Wystarczy
.....
Linki nie działają.


http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/showthread.php?t=510658&page=11

jest link do pobrania, tylko co z tym zrobić?

Dnia 12.11.2011 o 17:07, nightfaler napisał:


Zapomniałem w Folderze z grą masz pliczek Very High, możesz się na nim wzorować
tzn. otworzyć go otworzyć SkyrimPrefs porównać i pozmieniać tak jak w pliku Very High.


Gram na ustawieniach Very High, więc powinno być chyba podobnie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 17:18, karolekx23x napisał:

fabuła jaka ? Moze w spoilerze jakies przykłady zadan, co mozna robic w grze ?


Spoiler

Smoki nie pojawią się bez powodu. Ktoś za tym stoi. Dużo by gadać ;)

Co można robić w grze? Ty powinieneś zapytać czego nie można robić w tej grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 18:29, Lucas01 napisał:

Ale w białej grani u tego kolesia co kupiłem chatę nie ma takiej opcji.


To dziwne. Ja kupiłem dom w Whiterun(być może to to samo, nie orientuje się bo mam angielską wersję gry - pierwsze, większe miasto). Powinieneś tam mieć taką opcję dialogową. Sprawdź też czy nie masz książki mówiącej o wystroju domu, być może najpierw musisz ją przeczytać. Btw zawsze możesz poszukać różnych rzeczy i poustawiać je w domu. Ja np. mam słoik z motylem w środku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 19:04, Llordus napisał:

Pozwolę sobie zapytać, jak Skyrim stoi pod względem fabuły? Główny wątek jest jakoś mocno
zarysowany i raczej wciąga, czy jest to raczej coś pokroju Morrowinda, od którego odbijałem
się ze 3-4 razy?
No i kwestia zadań pobocznych - są jakoś fajnie uzasadnione fabularnie i ciekawe, czy
zwykłe fedexy - ubij, wyczyść, pozamiataj i przynieś?


Jak można to też dołączam się do pytania kolegi. Zastanawiam się nad zainwestowaniem w tę grę, ale jeśli chodzi o gry gdzie jest pierdyliard potworów do ubicia bez żadnego uzasadnienia (wystarczy nawet takie że blokują przejście dalej aczkolwiek jak pojawiają się tylko takie to też nie za dobrze) to one mnie odrzucają (chyba że to ma być shooter a nie RPG). A i w życi mam otwarty świat wolę dobrą fabułę w mocno ograniczonych lokacjach, niż setki kilometrów do zwiedzenia bez większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Albo jej nie zauważyłem albo pojawiła się trochę później. Dzięki za pomoc i wracam do gry bo jeszcze za daleko nie odszedłem od pierwszej lokacji a gram prawie cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja mam taki wielki kawał drogi zapierdzielać do tych szarobrodych? Co to jest, morrowind? xD

Nufiko- to lepiej kup wiedźmaka 2. Skyrim to jak nowe Fallouty- przede wszystkim wielki świat do zwiedzania, który możesz przemierzać jak chcesz i kiedy chcesz. O questach i fabule to za wiele nie powiem, bo dopiero zacząłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 19:10, lis_23 napisał:

A to nic nie popląta?

Nawet jeśli popląta to pamiętamy, że tworzymy kopie zapasową plików prawda? Ot zwykłe ctrl+c;ctrl+v na pulpit chociażby

Dnia 12.11.2011 o 19:10, lis_23 napisał:

http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/showthread.php?t=510658&page=11

jest link do pobrania, tylko co z tym zrobić?

A więc do jest implementacja FXAA, ściągasz link wklejasz w folder gdzie znajduje się plik wykonywalny gry (exek) i włączasz/wyłaczas insertem w trakcie gry (readme), oczywiście możesz to zrobić, ale są dwa ale:
1. W ustawieniach gry możesz sobie włączyć FXAA więc po kiego na siłę go implementować?
2. only for x86, więc tylko systemy 32bitowe, 100% że masz win764b więc nawet Ci to nie zadziała

Dnia 12.11.2011 o 19:10, lis_23 napisał:


Gram na ustawieniach Very High, więc powinno być chyba podobnie?.

Powinno być, ale narzekasz, że masz słabe tekstury to i tak bym zajrzał i przynajmniej przejrzał te pliki, poza tym przeglądając SkyrimPrefs sam może coś znajdziesz co jest wyłączone wtedy prosta zmiana z 0 na 1 i gotowe. Do odważnych świat należy. Popsuć na pewno nic nie popsujesz. Ja żadnych problemów z słabymi teksturami nie mam, a nie gram na jakichś kosmicznych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 19:35, Budo napisał:

Kurde, ja mam taki wielki kawał drogi zapierdzielać do tych szarobrodych? Co to jest,
morrowind? xD


Ojj tam przesadzasz :) Powiem Ci że ja z początku też tak pomyślałem i ogólnie korzystam z szybkiej podróży ale czasem warto jednak iść na piechotę, przy okazji zahaczyć o jakąś jaskinie czy coś... Naprawdę warto.

---
Parę słów z mojej strony na temat Skyrim''a jakby ktoś chciał :> http://youtu.be/4XNGR0ImhQQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę dwemerowe ruiny? Mam ochotę poczuć stary, dobry klimat z 3 części. Szukałem trochę na południowym-wschodzie, ale jedyne co znalazłem, to granicę z Morrowind.

Mam ok. 10 poziom i daje się powoli zauważyć lvl scalling. Przeciwnicy coraz częściej mają orkowe bronie i stalowe pancerze. Mam nadzieję, że na tym się skończy i nie będzie szklanych bandytów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować