Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Kiedyś czytałem, że w BMW albo Audi jest taka funkcja, że jak się stoi na światłach to się wyłącza silnik a po naciśnięciu pedału gazu silnik znowu się włącza. Problem w tym, ze nie jestem pewien czy to czytałem czy sobie tylko to wymyśliłem a jak już czytałem to nie wiem gdzie :D. Czy wiecie może coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś strony ze zdjęciami bolidów i samochodów wyścigowych? Z bogatymi zasobami i rozdzielczościami do wyboru rzecz jasna. Sam korzystam z netcarshow.com ale wyścigowych maszyn tam tyle co kot napłakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 20:05, AphroditeDnB napisał:

Co by sie bardziej opłacało mając prawko A1 :kupic skuter 125 ccm czy MZ ETZ 150 ?


Oczywiście że MZ ETZ 150 większa moc i w ogóle moim zdaniem fajniejszy. A nie chodzi mi głównie o wygląd ...
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 10:37, The_Deker_10 napisał:

Oczywiście że MZ ETZ 150 większa moc i w ogóle moim zdaniem fajniejszy. A nie chodzi
mi głównie o wygląd ...


A da sie zarejestrować MZ 150 na pojemność 125 ccm bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na jakiej zasadzie działają jazdy testowe? ;>
Jestem motoryzacyjną babą, tzn. nigdy motoryzacją się nie interesowałem (przynajmniej nie na tyle, co wszyscy koledzy dookoła), ale dostaję małpiego rozumu na widok jednego auta - Lancera Evo. Mam mizerne szanse, że kiedykolwiek będzie mnie stać na zakup i utrzymanie takiego (seria 8 niby aż taka droga nie jest, ale za to utrzymanie...). W każdym razie - wpadłem na szatański pomysł, żeby chociaż się przejechać Evo X w ramach jazdy testowej.
Więc jak wyglądają takowe? Gdyby było tak, że wchodzisz i jedziesz, to przecież do każdego salonu zwalałyby się tłumy takich napaleńców jak ja... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem czy salony mają na stanie Evo, są też nikłe szanse że będzie akurat prezeznaczony do jazdy próbnej. Osobiście sam nie korzystałem z takiej uciechy, ale jak rozmawiałem z znajomym który kilka miesięcy temu chodził po salonach, to wszystko zależy od danego salonu (i czy akurat mają konkretny model do jazdy próbnej). Zaś sama jazda to 4-5 km z góry wyznaczonej trasy.

EDIT: na stronie Mitsubishi jest możliwość zamówienia jazdy próbnej na EVO ;) https://www.mitsubishi.pl/jazda-probna/model:lancer-evolution-x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 20:44, MasterOfBlaster napisał:

Zaś sama jazda
to 4-5 km z góry wyznaczonej trasy.

Tym mnie zastrzeliłeś. Wiadomo, że nie dostaniesz auta na cały dzień, ale, kurczę... Nawet, gdybym chciał kupić Evo, to przez 5 kilometrów prędzej się zesram niż poznam auto. Na to trzeba z godzinkę jazdy w warunkach mieszanych, czyli z 30 kilometrów najpierw przez miasto, a potem rundka obwodnicą :(

Dnia 17.02.2011 o 20:44, MasterOfBlaster napisał:

EDIT: na stronie Mitsubishi jest możliwość zamówienia jazdy próbnej na EVO ;) https://www.mitsubishi.pl/jazda-probna/model:lancer-evolution-x

A to akurat wiem, stronę Mitsu znam na pamięć :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2011 o 21:05, szypek26 napisał:

Tym mnie zastrzeliłeś. Wiadomo, że nie dostaniesz auta na cały dzień, ale, kurczę...
Nawet, gdybym chciał kupić Evo, to przez 5 kilometrów prędzej się zesram niż poznam auto.
Na to trzeba z godzinkę jazdy w warunkach mieszanych, czyli z 30 kilometrów najpierw
przez miasto, a potem rundka obwodnicą :(

Wiem tyle co od znajomego ;) On jeździł w Skodzie oraz Hondzie, więc nie wiem jak jest u innych dealerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ja bym się bał wsiąść do nowego Lancera, ta bestia w wersji GT ma 340KM mocy. No chyba, że mówimy o "ucywilizowanej wersji". Tak jak kolega wspomniał na jazdy testowe najczęściej obowiązują zapisy.
No a fakt faktem lancery są bardzo drogie nawet starsze wersje i potrafią kosztować 80+tysięcy za VII czy VIII. Za taką cenę masz Subaru wrx sti z 2006roku:) Oba samochody od dawna toczą bój który lepszy więc nie byłbyś zawiedziony.
Poza tym teraz Subaru wypuściło nową Imprezę w sedanie to dopiero szatański wóz! Lepiej tego poszukaj do testowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 21:23, Witcher1990 napisał:

Powiem Ci, że ja bym się bał wsiąść do nowego Lancera, ta bestia w wersji GT ma 340KM
mocy. No chyba, że mówimy o "ucywilizowanej wersji".

Ta... wersja "ucywilizowana" ma jedyne 295 ;p

W nosie mam Subaru. Świetne auto, ale jara mnie tak samo jak poczciwy Maluch tudzień Golf. Jestem absolutnym fanboyem Evo i chociaż nie mam żadnych zarzutów do Cordoby, którą jeżdżę na codzień, takie auto jak Evo jest tylko jedno.

edit: Zresztą skoro mówimy o sedanach, to prędzej niż do Subaru, wpakowałbym się do... Lancera Sedan. Marne 60k i jest mój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 21:23, Witcher1990 napisał:

Poza tym teraz Subaru wypuściło nową Imprezę w sedanie to dopiero szatański wóz! Lepiej
tego poszukaj do testowania:)


Tja, nowa Impreza w sedanie wygląda gorzej niż chociażby Suzuki Kizashi. Daleko jej do poprzedniczek które wyglądały jak napakowane mięśniaki, ta nowa w sedanie jest zdecydowanie zbyt ułożona i pod względem wyglądu zewnętrznego jest daleko w tyle za Evo. Nie mówiąc już o tym, że jak tak patrzę na Imprezę to od razu kojarzy mi się z koreańcami a w najlepszym wypadku ze ,,zwykłymi" przeciętnymi Japońcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 19:41, AphroditeDnB napisał:

Jak zamontować sportowy dolot do golfa 3?



Tak przeglądam ostatnich kilka stron tego tematu i każdy twój post to pytanie jak zrobić to, jak tamto, co lepsze itp, zero powiązania z tym, pytasz bo na prawdę ci to potrzebne czy co bo nie kumam?

A fachowych porad o dolocie do golfa 3 nie szukaj na forum stricte nastawionym na tematykę grową, od tego są strony fanclubów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 19:41, AphroditeDnB napisał:

Jak zamontować sportowy dolot do golfa 3?


Kupić końcówkę wyjąć starą założyć nową sportową. Ona się bodajże zsuwa, ale co do golfa to nie wiem, bo nie miałem okazji widzieć. Ale wiem że w A4 tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty a jak ja mu tak kiedyś napisałem to mnie okrzyczałeś:(
swoją drogą ciekawi mnie po co z IMO wieśniackiego auta jakim jest golf III robić jeszcze bardziej wsiowy wóz po wiejskim tuningu? Mieszkam na wsi więc wiem ile tego jeździ po różnych przeróbkach. Nigdy nie widziałem żeby jakieś modyfikacje ładnie wyglądały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 21:27, Witcher1990 napisał:

Ty a jak ja mu tak kiedyś napisałem to mnie okrzyczałeś:(
swoją drogą ciekawi mnie po co z IMO wieśniackiego auta jakim jest golf III robić jeszcze
bardziej wsiowy wóz po wiejskim tuningu? Mieszkam na wsi więc wiem ile tego jeździ po
różnych przeróbkach. Nigdy nie widziałem żeby jakieś modyfikacje ładnie wyglądały.



Okrzyczalem cie za to kiedys? Co prawda nie pamietam ale w takim razie sorry bo to robi sie niesmaczne takie rzucanie pytan przez 1 osobe.

Ee, golfa 3 tez mozna ladnie gustownie przerobic ale trzeba miec chociaz troszke gustu i smaku. Jakies delikatne angel eyesy na przod, przyciemnic szybki (i nie samemu w stodole) itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować