Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2011 o 22:15, Citkowsky napisał:

Ee, golfa 3 tez mozna ladnie gustownie przerobic /.../

IMO nie można. Jedyny warsztat jaki wg mnie pomaga wizualnie Golfowi III to restauracja do stanu "jak z fabryki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o Alfie Romeo 147 ? (tak wiem że AR=Ciągłe usterki) Z zewnątrz jak i wewnątrz samochód prezentuje się wyśmienicie, silniczki też niczego sobie (na oku 1.9 JTD 140KM), spalanie na poziomie mojej Astry F kombi. Problem w tym że opinie są raczej skrajne, od zachwalania do "opluwania" ;P

I czy naprawde z tymi Alfami jest tak źle ? Z włoszczyzny miałem do czynienia tylko z Fiatem Uno (wszystko było cacy, oprócz podgnitych drzwi ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>...........

http://www.autocentrum.pl/alfa-romeo/147/hatchback/

Patrząc po cenach na allegro coś w tym musi być, że te auta nie są wcale takie super, są zdecydowanie tańsze niż reszta, nie bez powodu zapewne.
Jak nie pałasz wielką miłością do włoskich samochodów i stawiasz na walory użytkowe (w sensie przystepne ceny czesci itp) to poszukaj gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzie nie planuje nic (rozglądam się), dopiero może na jesieni zacznę jakieś łowy. Biorę pod uwagę jeszcze Saaba 9-3 oraz Audi A3. Z Saabem znów mogą być problemy z częściami oraz serwisem ;) Ewentualnie może być jeszcze Astra drugiej gen. w kombi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 22:31, MasterOfBlaster napisał:

Narzie nie planuje nic (rozglądam się), dopiero może na jesieni zacznę jakieś łowy. Biorę
pod uwagę jeszcze Saaba 9-3 oraz Audi A3. Z Saabem znów mogą być problemy z częściami
oraz serwisem ;) Ewentualnie może być jeszcze Astra drugiej gen. w kombi.



Aha, jeżeli stać cię na utrzymanie Saaba to równie dobrze możesz brać Alfę. Tylko ciekawe to, z jednej strony piszesz o Saabie, Alfie i Audi a z drugiej strony piszesz o Astrze która jest całkowitym przeciwieństwem tych poprzednich;)
Całkowicie inna bajka jeżeli chodzi o koszty użytkowania, ubezpieczenia, serwisowania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Jeśli chodzi o utrzymanie to nie jest to problem (nie tylko ja korzystam z auta w moim domu, wię koszta by się rozłożyły). A jeśli chodzi o Astrę, to jest po prostu sentyment ;) Obecnie jeżdżę F w Kombi i samochód sprawuje się naprawdę przyzwoicie (jak na 15 lat). Niedosyć że pojemny, to jeszcze przy 70KM cakiem nieźle się zbiera.Do tej pory nie miałem żadnej poważniejszej usterki, a samochód ma przejechane ponad 350 tys. Jedyny problem to zapalanie tego Diesela w zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

Ja też poluję na Astrę II tyle, że w hatchbacku. Jest to chyba jedno z najtańszych aut przy tym poziomie tego co oferuje. Jak się nie trafi żadna okazja od kogoś znajomego (w sensie auto lux utrzymane) to wezmę Astrę, zamiast brać Saaba i sporo płacić za serwis zaserwuj sobie mocną Astrę i różnicę w kosztach obsługi przeznaczaj na paliwko bo w 1.8 czy 2.0 to już całkiem miło to chodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia w Astrze F szyberdach (nie elektryczny). I chciałbym się spytać czy orientuje się ktoś ile taka robota by kosztowała ? Nie chcę i nie mam czasu sam się tym zająć a chciałbym aby wszystko było zrobione porządnie. Wspomnę iż poprzedni właściciel zamiast wymienić uszczelkę, przytwierdził plexi do szyberdachu (od zewnętrznej strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 00:29, MasterOfBlaster napisał:

Ktoś poradzi jakąś dobrą książkę na temat silników spalinowych ?


Ale budowy, działania, czy samodzielnej konserwacji, czy odnośnie czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie albo tego co podałeś albo czegoś podobnego używają u nas na wydziale transportu na polibudzie, więc nie jest złe pewnie. Ew. sprawdź jeszcze w oficynie wydawniczej Politechniki Warszawskiej.

Ja natomiast mam książkę"Samochodowe Silniki Spalinowe" Franciszka Wardzińskiego, która była zatwierdzona jako podręcznik uczniów technikum samochodowego w... 1968 roku :D . Jest genialna i znajdziesz tu wszystko świetnie wytłumaczone (no może oprócz nowinek w konstrukcji silników od tamtego czasu) od podstaw chemicznych i termodynamicznych, aż po czystą mechanikę. No tylko nie wiem, czy dostaniesz to gdzieś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 18:56, The_Deker_10 napisał:

Witam wiecie może ilu decybeli nie może przekraczać głos tłumika mowa tutaj o sportowym
pytam tak z ciekawości
??? ;-)

Pojazd powinien być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby:
1) poziom hałasu zewnętrznego mierzony podczas postoju pojazdu z odległości 0,5 m nie przekraczał w odniesieniu do:
a) pojazdu, który był poddany badaniom homologacyjnym - wartości ustalonej w trakcie badań homologacyjnych o 5 dB;
b) pozostałych pojazdów - wartości podanych wartości podanych w poniższej tabeli:
http://images25.fotosik.pl/108/6b3a4a4bc45a492a.jpg
Sportowy, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobiłem rekord prędkości Polonezem Caro. Na trasie Bytom - Warszawa rozpędziłem się z 4 osobami w środku do... 160km/h! O 5 km/h szybciej niż podaje instrukcja. Tak trzęsło, że myślałem że zaraz oderwiemy się od ziemi, a każdy podmuch wiatru zanosił autem na boki. Dlatego też jechałem środkiem drogi kiedy tylko się dało.

Zaraz po tym pękła chłodnica, urwało pompe paliwową i wywaliło uszczelkę pod głowicą. Cała komora silnika jest zalana olejem. Właściwie to doszło do lekkiego wybuchu bo przód auta również jest w oleju. Udało nam się go dopchać do stacji benzynowej - do Warszawy pojechaliśmy autobusem. Będę zamawiał lawetę, żeby Poldolot wrócił do Krakowa. Nie zostawię go, ani nie oddam na złom. Wspaniały samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>>............

Jedno ci powiem: lepiej żeby nie dało rady odratować tego strupa to i może dłużej pożyjesz; kto wie czy przy następnej takiej jeździe nie uj***e ci opony albo nie odpadnie co innego.
Jeździć szybko ok, ale trzeba mieć czym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować