Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2014 o 18:25, KannX napisał:

O 1.6 HTP czytałem same dobre opinie i że baardzo dobrze ciągnie. 125KM w dieslu to jak
150 w benzynie. Nie powinno się nic psuć, bo to sprawdzona jednostka. Miłego jeżdżenia
:)


Tylko ten silnik to turbobenzyniak :D 125 KM z 1,6 litra to dość spokojny wynik, trochę jak w wolnossących jednostkach. Mam nadzieję, że silnik będzie trwały - podobno wcześniej były problemy z rozrządem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2014 o 20:44, Citkowsky napisał:

>>>>>>........................

1.6THP nie myl z 1.6 TDI:)



Haha no faktycznie pomyliłem ale z... HDI :) Na tych nowych silnikach się nie znam, ale i tak miłego jeżdżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się szarpnąłem i kupiłem fabryczne alumy do Xsary II;)

Poczekamy jeszcze parę tygodni to wrzucę fotkę jak się prezentują na aucie, póki co czekają na ustabilizowanie pogody;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2014 o 22:06, Citkowsky napisał:

A ja się szarpnąłem i kupiłem fabryczne alumy do Xsary II;)

Poczekamy jeszcze parę tygodni to wrzucę fotkę jak się prezentują na aucie, póki co czekają
na ustabilizowanie pogody;)


I bardzo ładnie, załóż je dzisiaj to będzie miała Xsara prezent na Dzień Kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

Dla niej dzień kobiet przełożony na za 2 tygodnie- wtedy dostanie nowe obuwie w postaci nowych oponek Nokian 195/55/15 i te alumki, teraz je sobie jeszcze przepoleruję:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do forumowych ekspertów.

Zamierzam kupić sobie radioodtwarzacz - http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/sony-cdx-gt472um.bhtml
Jest to mój pierwszy zakup i tu właśnie pojawią się pytanie. Nie mam w samochodzie pudła, jest tylko pusta przestrzeń, czy przy zakupie radyjka dostanę też to magiczne pudełko, czy tylko sam panel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 16:55, Hummer napisał:

Pytanko do forumowych ekspertów.

Zamierzam kupić sobie radioodtwarzacz - http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/sony-cdx-gt472um.bhtml
Jest to mój pierwszy zakup i tu właśnie pojawią się pytanie. Nie mam w samochodzie pudła,
jest tylko pusta przestrzeń, czy przy zakupie radyjka dostanę też to magiczne pudełko,
czy tylko sam panel?


Wszystko będzie. Owe "pudło" podłączasz i wsadzasz w pustą kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 17:47, Phenom napisał:

Wszystko będzie. Owe "pudło" podłączasz i wsadzasz w pustą kieszeń.

Dzięki wielkie, nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa, dlatego chciałem obrazowo to opisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracam dzisiaj wesoło ze stacj benzynowej i tak sobie myślę: "Ale fajnie, już miesiąc się nic nie zepsuło w Sejku." Naszło mnie żeby pod domem sprawdzić światła stopu i... znowu nie działają. Widocznie znowu padł bezpiecznik. Teraz wsadzę tam spinacz i jak się spali to cała instalacja elektryczna i może samochód również.

A byłem ze skur****** tydzień temu na myjni a on tak mi się odwdzięcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem, przynajmniej na razie :) Dałem mocniejszy bezpiecznik. Powinien być 10, mój mechanik dał wcześniej 15, a teraz ja dałem 20. Jak ten się spali, to jeszcze mam 30. A jak on się spali, to trzeba będzie podjechać na sprawdzenie instalacji elektrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 18:00, pawbuk napisał:

I od boku :)


Auto ładne, felgi ładne wybrałeś tylko auto do przemalowania, nie rozumiem mody na biały kolor.

Jeszcze parę lat temu nikt białego nie brał (oprócz firm) a teraz całkiem odwrotnie. Zobaczymy kiedy moda na ten kolor się skończy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 22:18, Citkowsky napisał:

Auto ładne, felgi ładne wybrałeś tylko auto do przemalowania, nie rozumiem mody na biały
kolor.

Jeszcze parę lat temu nikt białego nie brał (oprócz firm) a teraz całkiem odwrotnie.
Zobaczymy kiedy moda na ten kolor się skończy;)


A myslisz, że wybierałem? :D Pisałem już, że bralem auto z 2013, więc nie miałem zbyt dużego wyboru :D A ten biały kolor akurat mi się bardzo podoba i idealnie pasuje do "czarnego" dachu (tak z zewnątrz wygląda panoramiczne okno dachowe) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 22:39, Citkowsky napisał:

Autko już na letnich oponkach z nowymi felgami;))

Proste, eleganckie, naprawdę ładnie wyglądają :) Ile kosztował komplet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..............

Dałem 440zł z przesyłką.
Są to felgi które były dostępne w salonie jako wyposażenie dodatkowe do Xsary także to pełen oryginał.

Żeby nie było tak pięknie to śruby ze stalówek nie pasowały i wykosztowałem się 130zł na nowe śruby
.
Jakby tego było mało wymiana opon z wyważeniem i wymianą wentyli wyszła mnie 160zł- się okazało, że to felgi nieprzelotowe i tylko 2 zakłady w Lublinie mają specjalny uchwyt by wyważyć takie felgi.

Grunt, że już są i cieszą oko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 23:40, Citkowsky napisał:

Dałem 440zł z przesyłką.
Są to felgi które były dostępne w salonie jako wyposażenie dodatkowe do Xsary także to
pełen oryginał.


To naprawdę dość tanio, zwłaszcza w porównaniu z nówkami :)

Dnia 20.03.2014 o 23:40, Citkowsky napisał:

Jakby tego było mało wymiana opon z wyważeniem i wymianą wentyli wyszła mnie 160zł- się
okazało, że to felgi nieprzelotowe i tylko 2 zakłady w Lublinie mają specjalny uchwyt
by wyważyć takie felgi.


No niestety, za efekt trzeba płacić :D
Sam zastanawiam się nad zimowymi felgami do Peugeota (na szczęście jest już na letnich oponach, więc na razie nie trzeba się tym martwić) i nad letnimi felgami aluminiowymi do Astry - na firmowych kołpakach (felgi stalowe) wygląda nieźle, ale ktoś dwie ukradł, więc z tyłu mam jakieś inne założone. Efekt nie jest powalający.
Myślałem też nad tym jak zwiększyć moc Astry - niestety, po wymianie sprężarki klimy silnik wyraźnie się męczy i jakoś chciałbym zwiększyć jego moc. Z tego co wiem, to są firmy oferujące jakieś chipy sterujące, ale nie mam pojęcia jak to się sprawdza i ile kosztuje. Może miał ktoś z tym do czynienia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować