• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Podaj jaki masz model karty bo, że 256mb 256bit asus, to jeszcze niewiele znaczy ;)

Poza tym spróbuj wgrać najnowsze sterowniki do niej, jeżeli ich nie masz jeszcze zainstalowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmm
na gf 5700 (czyli na Twojej karcie) wszystko powinno dzialac bez problemu
blad pojawia CI sie w ktorym momencie? przy klient: synchronizacja?

byc moze jesli obnizysz ilosc efektor na minimum to pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak przy klient synchronizacja
wtej chwili idzie lecz po wylączeniu i włączeniu komputera mam to samo nie zawsze lecz jest .
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sprobuj zmniejszyc ilosc szczegolow w grze - najlepiej jakbys ustawil wszystko na minimum i wtedy sprawdzil czy gra zaladuje sie poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pewien problem. Tydzień temu kupiłem nowy komputer (Core 2 Duo E4300, 1GB RAM, Radeon X1950PRO) i wszystkie gry które dotychczas zainstalowałem działają na maxie ze wszystkimi bajerami. Np. taki Test Drive Unlimited chodzi mi w 1024x768 z detalami high z AA i HDRem. I ku memu zdziwieniu, STALKER działa od niechcenia. Wczoraj kupiłem grę, dzisiaj zainstalowałem i mimo iż spełniam wszystkie zalecane wymagania jeszcze z nawiązką gra w miarę dobrze chodzi tylko w 800x600 z detalami na medium itp. A gdy wylączyłem grę ona sama ustaliła detale na high, rozdz 1024x768 i cienie czy co tam na dynamiczne. Niestety w takiej rozdzielczości co chwilę grą szarpie. Są jakies patche, łatki, moze specjalne sterowniki pod tą grę? Kurcze, ludzie pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>
kurcze to jednak jest coś takiego, wiec chyba będzie trzeba się wziąć za przetłumaczenie tych teksów bo cdp chciało zaszpaować lektorem, a teraz 3/4 graczy wqrza się na niego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2007 o 11:34, Iroks1 napisał:

kurcze to jednak jest coś takiego, wiec chyba będzie trzeba się wziąć za przetłumaczenie tych
teksów bo cdp chciało zaszpaować lektorem, a teraz 3/4 graczy wqrza się na niego :/


Lektor buduje klimat. Fajnie czyta teksty, ma świetną intonację - na co tu narzekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

na plycie ktora masz nie mozesz miec zainstalowanego ukladu dzwiekowego realtek tylko albo soundmax albo Advance Logic (AC97)
moze masz zle sterowniki zainstalowane do karty muzycznej?

mysle ze najlatwiej bedzie jesli wyslesz plik dxdiag do pomocy technicznej cdp - oni pomoga Ci w rozwiazaniu problemu (szczegolnie kiedy reinstalka systemu Ci nie pomogla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziś kupiłem stalkera komputer spokojnie spełnia wymagania gry jednak mam kłopot.
Filmy działaja płynnie po odpaleniu gry mogę się swobodnie poruszać w bunkrze handlarza na początku lecz zraz po wyjściu z jego bunkra obraz się zacina muzyka przestaje grac i nawet CTRL+ALt+DELETE nie można przerwać gry. Co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czas obalic wasza teorie co do dzwiekowek i radeonow. Moja konfiguracja to PIV 3.0 ghz radek x1950 pro 512 , 1gb ram sound blaster live .... stalker wiesza sie ,ze tylko reset pomaga. Niestety to wina wylacznie karty graficznej i to regularnie seri x19xx sterowniki 7.6 nie pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem.
Gra na Core 2 Duo E4300, 1GB RAM i Radeon X1950PRO jest po prostu nie grywalna. Gra jest spatchowana i mimo to tnie za kazdym razem i po prostu grac sie nie da. Pozostałe gry działają na max detalach ze wszystkimi bajerami. Zna ktos odpowiedz na to pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak zacznie byc grywalna to na tej karcie po kilku min bedzie ci sie wieszac ,ze tylko reset pomoze , niestety sa bledy przy radkach seri x1950 sam mam taka. Co do ciec zwieksz pamiec wirtualna do przynajmniej min. 2900 -max 2900 na dysku gdzie masz zainstalowana gre to powinno zapobiec chaczeniom ale tak jak mowie po kilku min giera i tak ci sie wysypie i bedzie tak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem z MP.

Włączam MP i chcę się podłączyć do serwera, czekam aż się podłączę i w trakcie się zacina. Nie wiem co zrobić a bym sobie pograł w MP. Patcha mam najnowszego. Za każdym razem jest tak samo.

Help!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.07.2007 o 23:48, awesome napisał:

Mam problem.
Gra na Core 2 Duo E4300, 1GB RAM i Radeon X1950PRO jest po prostu nie grywalna. Gra jest spatchowana
i mimo to tnie za kazdym razem i po prostu grac sie nie da. Pozostałe gry działają na max detalach
ze wszystkimi bajerami. Zna ktos odpowiedz na to pytanie?

Nie posiadam stalkera, lecz tak przeglądam często rózne wątki i rzuciło mi się w oczy ze to wina pathy. tzn czym nowszy path tym gorsza wydajnosc. Dopiero jakis tam nowy path ma to naprawic. Zainstaluj najnowsze stery, najnowszego dx 9 , no i stalkera bez pathy. Tyle odmnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować