• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.07.2007 o 19:23, alexnovy napisał:

Czy poszedł by mi S.T.A.L.K.E.R jeżeli mam 512 ram, procesor Atlhon +1800 i karte graficzną
Radeon 9600 ??

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest -program orientacyjnie poda na jakich detalach zadziałą gra.

http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306 -wymagania

Ps. Na przyszłosć polecam czytac przyklejone posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Programem zbytnio nie radze się sugerować, bo pokazał mi, że mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań, a Stalker chodzi na średnich detalach bez zacinania się .<;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A zna ktos odpowiedz na kilkukrotnie poruszany tu problem z "zoltym niebem" ? ;) bo sam sobie nie moge z nim poradzic..co prawda mozna normalnie grac w oknie, ale badz co badz to nie to samo.. ;)

PS. Przeczytalem caly temat;) ledwo 46 stron i nie znalazlem odpowiedzi ktora by calosciowo eliminowala problem.. ale jesli gdzies juz odpowiedz byla udzielona to z gory przepraszam za moja pomylke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. Zainstalowałem grę. Po Instalacji chcę uruchomić grę, lecz na początku na kursorze widać klepsydrę ( jako że się wczytuję ) lecz po czasie ona znika, i nic się nie dzieje. Wiecie o co chodzi ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.07.2007 o 11:34, Chavez_pl napisał:

Jak rozumiem, problem z calkowitym zwisem po paru minutach gry na kartach Radeon nie zostal
rozwiazany?


Jak narazie maja to w dupie... w nowym paczu tez nie maja zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2007 o 20:04, Baal Namib napisał:

Mam problem. Zainstalowałem grę. Po Instalacji chcę uruchomić grę, lecz na początku na kursorze
widać klepsydrę ( jako że się wczytuję ) lecz po czasie ona znika, i nic się nie dzieje. Wiecie
o co chodzi ? ...



Zainstaluj najnowszego Directa oraz sterowniki do karty graficznej i zaktualizuj grę do najnowszej wersji. Nie wiem jakiego masz kompa, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znowu pytanie o konfig, bo nie wierze programom które testuja sprzęt:

Czy opłąca mi się kupować STALKERA, gdy ma podobny konfig:
Athlon 64 2800+
Dobra płyta z ASUSA juz nie pamiętam modelu :)
Radeon x1300 PRO
1GB RAM

Z góry dziękuję za odpowiedz i Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.07.2007 o 19:23, DzinKsPL napisał:

Znowu pytanie o konfig, bo nie wierze programom które testuja sprzęt:

Czy opłąca mi się kupować STALKERA, gdy ma podobny konfig:
Athlon 64 2800+
Dobra płyta z ASUSA juz nie pamiętam modelu :)
Radeon x1300 PRO
1GB RAM

Z góry dziękuję za odpowiedz i Pozdrawiam ! :)


Dla porównania, moja konfiguracja (gra chodzi na średnich detalach)
Pentium 4 3.0 Ghz
Radeon 9550
1 GB RAM.

Więc zdaje mi się, że Tobie pójdzie tak samo dobrze jak mi. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK Dzięki ad0 za odpowiedz. Czy ktos ma tę samą KARTE GRAFICZNĄ co ja i ma jakieś problemy ?
Moja niepewnosc co do gier zwiekszyła sie o 100% po wypuszczeniu na poslki rynek TDU. . .

Z gory dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.07.2007 o 19:56, DzinKsPL napisał:

OK Dzięki ad0 za odpowiedz. Czy ktos ma tę samą KARTE GRAFICZNĄ co ja i ma jakieś
problemy ?
Moja niepewnosc co do gier zwiekszyła sie o 100% po wypuszczeniu na poslki rynek TDU. . .

Z gory dziękuje :)


Co by Cie nie rozczarowac. Kupujac ta gre , mozesz tego zalowac po instalacji i uruchomieniu. Czemu? A no ta gra cholernie nie lubi kart radeon seri x 1 xxx . Poprostu nie da sie grac i nie pomagaja ,zadne aktualizacje czy najnowsze sterowniki. Gra doprowadza do calkowitego zwisu kompa gdzie pomaga juz tylko reset, dzieje sie tak po kilku minutach od uruchomienia czasem po 5 czasem po 20 ale ogolnie poprostu nie da sie grac. Bo dzieje sie tak za kazdym razem.

Poczytaj troch o problemach na forach a znajdziesz sporo ludzi ktorym ta gra zyc nie daje. Najwiecej stwierdzono tych przypadkow z kartami seri X1950 wiec masz jhakis % szansy ,ale radzilbym ci najpierw pozyczyc zobaczyc czy nie odnotujesz zwisu gry po godzinie grania jesli nie to kupuj smialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szanowni Panstwo,

Doszedlem dzis do wniosku ze sytuacja z gra STALKER jest skandaliczna. Jak zauwazylem od jakiegos czasu istnieje problem z kartami ATI Radeon serii X19XX i podobnymi (ja mam X1900XTX) i kartami audio Realtek. Jako posiadacz takowych na zadnym etapie nie bylem informowany ze gra nie bedzie dzialac i dowiedzialem sie tego juz po zakupie. Na czym ma polegac taki uklad? Czy pomijanie tej informacji nie jest swiadomym narazeniem klienta na straty? Bardzo prosze o informacje na temat mozliwego obejscia tego bledu, albo na zajecie stanowiska. To ponura sytuacja kiedy osoby kupujace oryginalny produkt skazane sa na nerwy i bezsilnosc z powodu niedzialajacego produktu. Czy w takiej sytuacji mozna domagac sie zwrotu pieniedzy? Gdyby na pudelku istnialo wyrazne ostrzezenie ze gra nie bedzie dzialac kupilbym inny produkt, a tak zostaje na lodzie, bo karty wymieniac nie zamierzam. Oczywiscie symptomy sa identyczne- gra umiera po kilku minutach i twardy reset jest jedynym wyjsciem. 1GB RAM, wirtualna 2GB minimum, wylaczone dynamiczne oswietlenie. X1900XTX plus Realtek HD wbudowany w plyte glowna MSI. No i gdzie tutaj wyjscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na innych forach, sa posty z których wynika, żę na karcie x1300pro / x1600pro STALKER chodzi bez zarzutu (Akashi ma x1600pro- tak mi wynika z jego postu ). Ważna sprawa też z antywirami, bo ja mam Kasperskiego i np nie da mi pograc w TDU przez sieć. Zaryzykuję i kupię STALKERA ( dotą miałem zawsze szczęsście ) i zdam wam pozniej relacje.
Ten błąd dotyczy chyba nowszych kart z seri x1xxx .

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.07.2007 o 00:35, Torvak napisał:


A próbowałeś kontaktu z pomocą techniczną i (lub) działem obsługi klienta ? Wiesz w ten sposób najpewniej otrzymasz rzeczową odpowiedź, poszczególne adresy i numery masz tu - http://www.gram.pl/kontakt.asp . Moim zdaniem to o tyle trudna sytuacja że najprawdopodobniej winę za nie działanie gry ponosi producent, a nie dystrybutor.

Cóż ja mam podobny problem z tym że z inną grą, jednak to wina edycji. Pomijam już fakt że CDP olewa maile graczy...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem z MP w Stalkerze. Dostępne serwery mi wyświetla, ale gdy chcę się podłączyć, przy oknie ładowania podczas "szukanie adresu IP" (czy coś takiego) się zawiesza (przed zainstalowaniem łatki). Jak zainstalowałem łatkę wyskakuje błąd że ton ktoś ma inną wersję gry...plese help!!!

I jeszcze jak sobie gram to tak znikąd wywala mnie na pulpit (czasami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.07.2007 o 11:31, DzinKsPL napisał:

Na innych forach, sa posty z których wynika, żę na karcie x1300pro / x1600pro STALKER chodzi
bez zarzutu (Akashi ma x1600pro- tak mi wynika z jego postu ). Ważna sprawa też z antywirami,
bo ja mam Kasperskiego i np nie da mi pograc w TDU przez sieć. Zaryzykuję i kupię STALKERA
( dotą miałem zawsze szczęsście ) i zdam wam pozniej relacje.
Ten błąd dotyczy chyba nowszych kart z seri x1xxx .


ATI Radeon Mobility X1600 256MB - wiesza. Wbudowana w lapa BenQ P52EG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.07.2007 o 22:06, jac22 napisał:

Najwiecej stwierdzono tych przypadkow z kartami seri X1950 wiec masz jhakis % szansy ,ale
radzilbym ci najpierw pozyczyc zobaczyc czy nie odnotujesz zwisu gry po godzinie grania jesli
nie to kupuj smialo.


Witam jako posiadacz karty X1950 Pro nie stwierdziłem problemów ze Stalkerem. Gra chodzi bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z wczytaniem zapisanej gry. Gdy tylko załaduje się save odrazu wyrzuca mnie do windowsa mój komp to: Athlona 5000+, 1GB RAMu, GeForce''a 8600 GTS i Windows XP. Ludzie pomóżcie bo trace serce do tej gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować