• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Byc moze bylo tak grales wczesniej bez jakiegos pacza, teraz zainstaloiwales pacza ktorego wczesniej nie miales i chcesz wczytac starego save. Wiec moga byc problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

grrr aż mnie krew zalewa na myśl że można tak olać graczy. Mówię tu o zawieszaniu się gry na kartach Radeon, a sam mam X1650PRO i po 20 minutach gry muszę całego kompa resetować. A taka fajna gra, cóż trzeba poczekać aż panowie z GSC odstawią wreszcie produkowana przez siebie wódke i wydadzą wreszcie patcha usuwającego ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2007 o 23:23, kLaUZeR90 napisał:

grrr aż mnie krew zalewa na myśl że można tak olać graczy. Mówię tu o zawieszaniu się gry na
kartach Radeon, a sam mam X1650PRO i po 20 minutach gry muszę całego kompa resetować. A taka
fajna gra, cóż trzeba poczekać aż panowie z GSC odstawią wreszcie produkowana przez siebie
wódke (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;) )i wydadzą wreszcie patcha usuwającego ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kLaUZeR90 na pewno nie jest to problem z grą tylko z twoim cfg kompa weź zainstaluj program Driver Cleaner np wersja 3.3. skasuj nim wszystkie stery do nvidi/ati i zainstaluj na nowo sterowniki (do nvidi to zwykłe jak do ati to OMEG''i nie CATALIST''y.) Jeżeli to też nie pomorze możliwe że ci zasilacz nie wytrzymuje lub ramy itp. Trudno powiedzieć pożycz od kogoś grafe i przetestuj czy błąd nie będzie sie powtarzał jeżel ibedzie no to wiadomo wymień lub kup na cośinnego no chyba że zostawisz stalka w oddali ;)
Wpadnij na GS do mnie zapraszam pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 09:17, gpodoba napisał:

kLaUZeR90 na pewno nie jest to problem z grą tylko z twoim cfg kompa weź zainstaluj program
Driver Cleaner np wersja 3.3. skasuj nim wszystkie stery do nvidi/ati i zainstaluj na nowo
sterowniki (do nvidi to zwykłe jak do ati to OMEG''i nie CATALIST''y.) Jeżeli to też nie pomorze
możliwe że ci zasilacz nie wytrzymuje lub ramy itp. Trudno powiedzieć pożycz od kogoś grafe
i przetestuj czy błąd nie będzie sie powtarzał jeżel ibedzie no to wiadomo wymień lub kup na
cośinnego no chyba że zostawisz stalka w oddali ;)
Wpadnij na GS do mnie zapraszam pozdr.


Mysle ,ze tu ani stery ani config kompa nic nie daja ani zasilacz... Tak jak mowilem gra ma cos popierdzielone. Gram w Lost Planet na maksymalnych detalach gdzie wiadomo ,ze ta gra wprost wysysa procek zasilacz i karte graficzna tak ,ze tylko dym idzie. Wkoncu polecanymi prockami do niej sa QUADY .Nie ma nawet minimalnej zwiechy mimo ,ze komp malo nie odleci. A stalker dalej swoje nawet w rozdzielczosci 800x600 z wylaczonym dynamicznym oswietleniem, gdzie komp chodzi sobie spokojnie jak by dopiero co kupiony, gdzie praktycznie powinien w tych ustawieniach ssac sobie bez zajakniecia a tu BACH zwiecha... To jest wina tylko i wylacznie gry i nic na to nie pomoze , dopuki spiochy nie wydadza pacza jak nalezy. Mam karte X1950 pro 512 i Pentium Quad .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jakbyś wymienił kartę na nvidie (np pożyczyćod kogoś) masz to samo ?
Mysle ze na pewno nie będzie takiego problemu bo ati jak znam zycie (bo też miałęm karty ati) zawsze miało problemy z grami jak nie stery to kompatybilność więc ati omijam z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak uzywam ati od 5 lat tak pierwszy raz mi sie trafilo i uwazam ati za dobra firme i to ze jakis cymbal optymalizuje gre tylko pod NVDIE bo dostal odpowiednio w lape i ma w nosie ATI nie zmieni mojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2007 o 15:02, jac22 napisał:

Jak uzywam ati od 5 lat tak pierwszy raz mi sie trafilo i uwazam ati za dobra firme i to ze
jakis cymbal optymalizuje gre tylko pod NVDIE bo dostal odpowiednio w lape i ma w nosie ATI
nie zmieni mojego zdania.


nom nie też ATI pierwsze raz zawodzi ( albo raczej twórcy STALKERa), swego czasu słyszałem o grze co nie działą z byt dobrze na kartach nvidii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich

Dzis stałem sie szczesliwym posiadaczem STALKERA*. Najpierw pzredstawie swój konfig:
Athlon 64 2800+ , 1GB RAM i ATi Radeon x1300 PRO 256MB.
Zainstalowałem Stalkera, włączyłem i od razu ustawiłem 800x600 w srednich detalach przy srednim oswietleniu.
START!
Gra od samego poczatku strasznie mi haczyła gdy wylazłem z tego bunkra nastapiłą zwiecha na 10 sekund. Cos mi nie grało. Wyszedłem z gry WYŁĄCZYŁEM NETA I ANTYWIRUSA KTORY SPRAWIAŁ MI WCZESNIEJSZE PROBLEMY Z GRA TDU.
Włączyłęm gre i co ??
Okazało sie ze nie ma wogóle ZACIEC !
TAk, wina tego był antywir ktory mi gre spowalniał. Jesli amcie problemy z gra sprubojcie zrobic tak jak ja !

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czesc mam problem z grą stalker . jak na poczotku wychodze z tego bunkra to niebo mi sie strasznie zamazuje: np. jak patrze na jakis domek a i popatrze w nie bo to ten domek juz jest na niebie i tak jest z kazdym przedmiotem itp
mój komp:
karta graficzna geforce 7100
procesor:Pentium(R) D CPU 2.80GHz
512 mb ram
windows XP home

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.07.2007 o 13:23, stalker13 napisał:

czesc mam problem z grą stalker . jak na poczotku wychodze z tego bunkra to niebo mi sie strasznie
zamazuje: np. jak patrze na jakis domek a i popatrze w nie bo to ten domek juz jest na niebie
i tak jest z kazdym przedmiotem itp
mój komp:
karta graficzna geforce 7100
procesor:Pentium(R) D CPU 2.80GHz
512 mb ram
windows XP home


Jezeli masz duzy monitor to sobie wlacz gre w oknie i problem znika,a przy duzym monitorze takie granie zbytnio nie przeszkadza :) gorzej jak masz maly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.07.2007 o 13:23, stalker13 napisał:

czesc mam problem z grą stalker . jak na poczotku wychodze z tego bunkra to niebo mi sie strasznie
zamazuje: np. jak patrze na jakis domek a i popatrze w nie bo to ten domek juz jest na niebie
i tak jest z kazdym przedmiotem itp
mój komp:
karta graficzna geforce 7100
procesor:Pentium(R) D CPU 2.80GHz
512 mb ram
windows XP home



radziłbym też dokupić minimum 512mb RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

szwede i Mercmaniac - pozostało nam jedynie restartować komputer jeśli chcemy zagrać :) (mam ten sam problem). Gra sie uruchamia kiedy chce :). Napisałem do pomocy, jak odpiszą, wrzuce to tutaj i też sprawdzicie, może pomoże ;) Czekam z niecierpliwością na ten patch 1.4 (będe mogl pograć z HDRem!)
Ja na takim konfigu
Sempron 2600 (1,8ghz)
1280mb ramu
radeon 9550 128/128
mam gdzieś około 20FPSów na full ustawieniach jeszcze na direct 8

Teraz na dniach mam dostać laptoka od brata:
Pentium M 1,6Ghz
1gb ramu
X700 na GDDR3 (oj będziemy kręcić:P)
I na nim miałem jakoś 40 czy 50FPSów na dirext8
Jak załączylem HDR miałem 6, czyli jak dodadzą koło 10-15 w tym patchy 1.4 to pogram z HDRem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak ja chcę zagrać W MP Stalkera, to przy łączeniu się z serwerem gra albo się zacina, albo pisze że "ten ktoś" ma inną wersję gry niż ja...Wie ktoś może dlaczego tak jest? Mam zainstalowany wszystkie patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować