• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wiatm, zainstalowałem SCC no i mam problem. Otóż gdy chce dołączyć do serwera pokazuje sie że niby sie łączy, ale czekam 10 min i dalej sie łączy! W dodatku nie moge nic włączyć ani menagera zadań ani wrócić do pulpitu. Nic! Pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.01.2008 o 18:18, zakrokrzy napisał:

Nic się nie dzieje. Zwiększyłem sobie także pamięć wirtualną do 2560 ale też nic to nie dało
:(

Hmmm.... wyglada na to, ze to cos od zabezpieczenia gry (Securom), ktos z forum Oblivion-Lost, wydaje sie, ze mial identyczny problem, link:
http://board.oblivion-lost.de/showthread.php?t=8603
Najpierw odinstaluj wszystkie programy typu Daemon, Nero, Alcohol etc i przeinstaluj gre, jesli dalej nie bedzie sie wlaczac, to... hmm ekhemmm ee.... chyba bedziesz musial uzyc no-cd "patch''a".... czyli inaczej mowiac crack''a... gosciowi z forum do ktorego linka podalem to pomoglo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie aż strach mówić ale pomógł mi no-cd "patch" :/ Do czego to doszło by orginały piracić?!
No ale dzięki za pomoc i dobre chęci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zainstaluj najnowszego daemona i nie bedziesz mial problemu z securomem - a od crackow trzymaj sie z dala.
uzywajac ich lamiesz licencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem że łamie i żałuje tego ale jak widać w dzisiejszych czasach to jedyny sposób na dobre działanie orginalnej gry :/
skończmy lepiej temat, bo moderatorzy będą źli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie prawda - to nie jedyny sposob na dzialanie ryginalenej gry

wywal alcohola (jesli masz darmowa wersje) a jesli masz platna to zwroc sie do pomocy technicznej o rozwiazanie problemu kompatybilnosci programu ze stalkerem

jesli masz daemona to zainstaluj najnowsza wersje (4.11.2 Lite) i rowniez nie doswiadczysz problemow z uruchamianiem gry

crack nigdy nie jest sposobem na dobre dzialanie oryginalnej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam nero 7.
Jak kumpel odda mi płytkę (bo dałem mu do sprawdzenia czy może u niego normalnie działa) to spróbuje sposób z daemonem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem najnowszego daemona, za pomocą nero zrobiłem obraz płyty, który wmontowałem w daemona. Instaluje i nadal ten sam błąd :/ może coś źle robie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2008 o 19:46, morthi napisał:

stalker wymaga obecnosci plyty w napedzie - bez plyty w legalny sposob nie uruchomisz gry

a to że jest obraz to nie wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie - potrzebujesz przede wszystkim sektory z securomem ktore nie jest tak latwo wyciagnac z plyty robiac jej obraz

sugeruje zebys w ogole sie tymnie zajmowal gdyz to zabiera zbyt duzo czasu i skupil sie na samej grze - plytka do napedu i dziala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam, zamówiłem na gram.pl stalkera, w normalnej edycji, w pudełku dvd brakowało mi instrukcji.. mam zamiast tego mapę zony. czy to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>
Mapa zony jest normalnie.
Jeśli było by wszystko OK, to powinieneś mieć w pudełku:
-Płytę z grą
-Instrukcję
-Mapę zony
-Karteczkę z kodem do rejestracji
-nalepka
I chyba tyle.
Oczywiście ja mówię o edycji premierowej.
Zadzwoń do pomocy technicznej, to Ci pomogą ;)
Numer:022 519 69 66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem przy wczytywaniu gry. Zainstalowałem ją dzisiaj, spaczowałem do najnowszej wersji, i dodałem 2 mody. Pograłem dwie godziny, zapisałem, i wyłączyłem grę, po godzinie przerwy próbuje wczytać grę i przy wczytywaniu wywala mnie na pulpit. W tą grę i już grałem parę miesięcy temu i było okej. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować