• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

cześć mam problem ze stalkerem jak gram na najnizszych detalach i rozdzielczości 800x600 to jak wychodzę od siodorowicza to wszystko jest zamazane. ale jak wyłącze pełny ekran to jest ok proszę pomóżcie mój komputer to pentium D 2,8 Ghz 512 ram geaforce 6200 256vram pomocy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.02.2008 o 17:30, Martin Riggs napisał:

Jak sprawdzić wersję posiadanej gry? Bo prawdę powiedziawszy nie bardzo wiem, jak to
zrobić. Podobno kto pyta nie błądzi:-).


w lewym dolnym rogu jak na screenie

20080229173957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 29.02.2008 o 17:40, cmurder napisał:

w lewym dolnym rogu jak na screenie


Niestety, mam inną wersję tej gry. Owszem podany screen jest podobny, też z Dragunowem, też z pudełkiem nabojów, lecz jest inne otoczenie. A w lewym dolnym rogu niestety nie ma. Patrzyłem wszędzie, odpowiedzi brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.02.2008 o 10:26, filip1-1 napisał:

cześć mam problem ze stalkerem jak gram na najnizszych detalach i rozdzielczości 800x600
to jak wychodzę od siodorowicza to wszystko jest zamazane. ale jak wyłącze pełny ekran
to jest ok proszę pomóżcie mój komputer to pentium D 2,8 Ghz 512 ram geaforce 6200 256vram
pomocy !!



pomoże mi ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wejdź do katalogu z grą. Wejdź do właściwości pliku exe Stalkera. A potem wejdź w zakładkę "Wersja" a następnie kliknij na "Wersja pliku". Po prawej stronie powinieneś zobaczyc wersję gry, króra jest zgodna przeważnie z wersja execa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2008 o 07:39, Dagoth1 napisał:

Wejdź do katalogu z grą. Wejdź do właściwości pliku exe Stalkera. A potem wejdź w zakładkę
"Wersja" a następnie kliknij na "Wersja pliku". Po prawej stronie powinieneś zobaczyc
wersję gry, króra jest zgodna przeważnie z wersja execa :).

oj widzę, że kolega nie miał z grą do czynienia. tak sięskłada, ze plik wykonawczy S.T.A.L.K.E.R.''a (XR_3DA.exe) nie zawiera żadnych dodatkowych informacji: ani o wersji, wydawcy, języku ani o instalatorze itd. I po co ludzi dezinformować:/
A w sprawie wersji gry odsyłam do menu gry. W lewym dolnym rogu wyświetla sięwersja gry o ile został zainstalowany jakiś patch, w przeciwnym wypadku nic tam sięnie wyświetli i spokojnie można założyć, że mamy wersję 1.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.02.2008 o 10:26, filip1-1 napisał:

cześć mam problem ze stalkerem jak gram na najnizszych detalach i rozdzielczości 800x600
to jak wychodzę od siodorowicza to wszystko jest zamazane. ale jak wyłącze pełny ekran
to jest ok proszę pomóżcie mój komputer to pentium D 2,8 Ghz 512 ram geaforce 6200 256vram
pomocy !!


czy mi ktoś pomoże !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To Cię muszę kolego zmartwić, z moich "przejść" wiem tyle, że mając 512 i nawet po "podkręceniu" pamięci, gra w ogóle nie chciała ruszyć. Musiałem dokupić RAM i dopiero poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.03.2008 o 13:26, Martin Riggs napisał:

To Cię muszę kolego zmartwić, z moich "przejść" wiem tyle, że mając 512 i nawet po "podkręceniu"
pamięci, gra w ogóle nie chciała ruszyć. Musiałem dokupić RAM i dopiero poszło.


Już poszło po zainstalowaniu patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra sieciowa.Wybieram serwer, wciskam dołącz, pojawia się okno łączenia i na tym koniec. Próby na różnych serwerach z podobnym efektem-zawieszenie gry. Wyłączam grę z poziomu menadżera. Instalacja patcha nie pomaga, poza tym ,że pojawiają się na większości serwerów komunikaty o innej wersji programu. Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

odinstaluj mody jesli masz jakies zainstalowane, sciagnij najnowszego patcha (wersja 1.0006)

powinno wszystko dzialac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem takowy że nie mogę wejść do Sidorowicza. W pewnym momencie po prostu drzwi w żaden sposób nie chcą sie otworzyć w jego bunkrze. Naciskam "F" i nic. Są zablokowane.I nie mogę z nim pogadać i wykonać zadań. Wie ktoś może jak ten problem rozwiązać?? Nie instalowałem żadnych modów. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jest to problem ze skryptami :) a rozwiazanie jest bardzo proste - musisz niestety zainstalowac mod odblokowujacy te drzwi (teoretycznie w patchu 1.0004 problem zostalrozwiazany jednakze wymaga to rozpoczecia gry od nowa i odrobiny szczescia ze tym razem sie uda):

http://stalker.filefront.com/file/Sidorovich_Unlocked;79924

pamietaj o dokladnym przeczytaniu pliku readme moda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pozdrawiam !

Nie moge zainstalowac STALKERA, w czasie instalacji restartuje komputer zawsze w tym samym miejscu. Myslalem wiec ze mam wadliwa plytke DVD i pozyczylem od kumpla jego kopie i jest tak samo. Natomiast u niego z mojej plytki wchodzi bez problemu. Czy ktos takze mial taki problem ? Moj komputer spelnia wymagania, mam Windows XP SP2 i najnowsze sterowniki. Prosze o podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zawsze w tym samym miejscu czyli? po ucuchomieniu instalatora? instalator stalkera jest zrobiony w inno setup (taki frewareowy program) i byc moze masz jakis soft zainstalowany ktory sie z nim gryzie :/

probowales odlaczyc internet i wylaczyc antywirusa przed instalacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokladnie to jest tak:Po wlozeniu do napedu DVDka uruchamia sie autostart, klikam instaluj, sprawdza sprzet, wszystko jest na zielono i napis ze PC spelnia wymogi. Klikam dalej i instaluje gre na HDD, gdy pasek postepu instalacji jest wypelniony w 60% komputer restartuje, bez ostrzezenia. Probowalem odloczyc NET itd. nic nie pomaga, poza tym generalnie caly soft na komputerze jest oryginalny.
Najwyzej od poczatku postawie system po uprzednim formatowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować