• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.04.2007 o 14:14, Vormulac napisał:

> Hmm to czy ktoś wie jak zmienic kolor nieba na normalny? Bo ten żółty praktycznie nie
daje grac...
W Stalkerze nie ma normalnego nieba. :)
Zrób screenshot''a, żeby pokazać co jest nie tak. Może wtedy coś się wymyśli. Masz to cały
czas czy tylko "od czasu do czasu"? Na każdej mapie czy tylko na jednej?


Oto zrzuty z ekranu. Dziej się tak od pierwszego uruchomienia gry do teraz, bez przerwy, wszędzie. No i wiem że niebo nie jest normalne, ale żeby aż tak?

20070429170013

20070429170020

20070429170026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2007 o 10:26, pudelpl napisał:

parametr -noprefetch dodałes?


Parametr nie zmienia błędów w cieniowaniu.
Dalej mam kaszaniastą kratkę na texturach :)
Poraz tym gra i tak się wiesza...
Wersja 1.0 działała stabilniej niż ta z patchem 1.0001.
Wersja oryginalna wyglądała łatniej niż ta zmodyfikowana.
Na każdej wersji miałem praktycznie tyle samo FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>
odpal najpierw grę w oknie jak nie pomoże zmień odległość rsowania najpierw na max minimum, jak nie pomoze to na max daleko, mozesz tez zobaczyc z włączonymi cieniami a potem z wyłączonymi
dodatkowo zainstaluj dx i stery do grafiki

roben
a moze wira masz? albo coś masz mocożernego w tle właczonego?
wyłącz antywira i inne takie rzeczy i zobacz wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2007 o 17:27, Iroks1 napisał:

roben
a moze wira masz? albo coś masz mocożernego w tle właczonego?
wyłącz antywira i inne takie rzeczy i zobacz wtedy


Kiedy ja nie narzekam na lagi.
Przy moim ustawieniu opcji graficznych sterownika - tam też wszystko na MAX - mam stałe i stabilne 33-36FPS.
I nie ma zacięć ani zarywek.
Chodzi o to, że gra poprostu w którymś momencie robi PYK i freeze - cały sprzęt leży.
Już pisałem: system jest świeży, każda inna gra chodzi wyśmienicie.
Problem dotyczy tylko STALKERa.

Przy wyłączeniu mojego dla stalkera profilu w Catalystach mam więcej FPS ale gra wygląda brzydziej - jeśli to kogoś interesuje. Ja zawsze mam VSYNC on + AA/AAA + AF/HQF + TFO + TB + A.I. off. Jeśli tutaj zrezygnuję z kilku to mam więcej FPS ale to nie to samo dla oka. Poza tym gram na 1280x1024/75Hz.

I powtarzam - nie widzę powodu dla którego miałbym mieć np. 50FPS, bo to i dużo nie zmieni.
Chciałbym żeby gra się nie wieszała, a chciałbym też grać z najnowszym patchem (który jest wręcz mniej stabilny od wersji 1.0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2007 o 17:36, RobeN napisał:

Chciałbym żeby gra się nie wieszała, a chciałbym też grać z najnowszym patchem (który jest
wręcz mniej stabilny od wersji 1.0)


chodzi o to że np wylączając cień trawy (po co wo wogóle jest ?! ) odciązasz sysa bez straty grafy, moim zdaniem w pewnym momencie sys ma zużycie 100% i dla tego własnie robi stop, zwieksz moze plik wymiany?
mżesz też pograć troche na najgorszych ustawieniach (rozdzielczość zostaw) i powiedz czy jest to samo czy nie, stalker to jest dziwna gra :) (mi np klatkuje przy wejściu do hangaru na wysypisku jak wejdę głębiej to już nie xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam 3GB swapa, mam 2GB RAM, mam dosyć szybkiego proca oraz całkim żwawą grafę.
Już doszliśmy do wniosku, że to ATI jest winne - zresztą znalazłem na stronie AT.AMD.COM sterowniki w wersji 7.3 o nazwie STALKER HOTFIX.
Tylko podobno na wersji 7.4 gra też się wiesza - czyżby 7.4 nie miały zaimplementowanego hotfixa od ręki???

P.S. Wykorzystanie 100% nie daje Freeza... Np. TIBIA na niektórych kompach ciągnie 100% mocy procka i jakoś ich nie wiesza...
Podwójny SP2005 (na każde jądro jeden) również ciągnie 100% a mimo to mogę dalej używać przeglądarki, gadać na gadu itp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000001d). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację."

o co w tym chodzi ? prosze o pomoc

mój komp to athlon 1500 + 512 mb ram 128mb karta graficzna windows xp home

20070429185635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Mam pytanie: czy każdemu przycina się stalker ( nie mocno ,gdzieś tak na 1, może 2 sekundy) ?
[ mocno zwalnia] nie wiem czy to wina kompa czy gry
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A wiec znalazlem na jednym forum, ze zwiechy gier pod win xp sp2, na sprzetach wyposarzonych w 2 rdzeniowe procki AMD spowodowana jest bledem SP2, zwiazanym z zarzadzaniem energia co prowadzi do niestabilnosci jedneg z jajek. W tym celu nalezy zainstalowac oprocz AMD DUAL CORE OPTIMIZER latke microsoftu "WindowsXP-KB896256-v3-x86-PLK". Teoretycznie powinno dzialac, choc glowy sobie uciac nie dam. Bede to testowal dzisiaj to napisze czy pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

P.s

"Instalacja łaty jest bardzo zalecana dla wszystkich posiadaczy dwurdzeniowych procesorów AMD którzy mają problem m.in. z grami takimi jak NFS Most Wanted, BFG, SpellForce2, Stalker (eliminuje stuttering, a nawet "wywalanie" się gry, przycinanie gier może wystapić nawet po kilku godzinach ich użytkowania - jest to związane z tym właśnie problemem)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2007 o 18:58, Jarosław R napisał:

mój komp to athlon 1500 + 512 mb ram 128mb karta graficzna
windows xp home


Jaka karta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od zawsze używam DCO i Hotfixa w tej chwili w wersji V4 a nie V3.
To nie rozwiązuje problemu gry STALKER. Choć rzeczywiście rozwiązuje problemy z Windowsem XP SP2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2007 o 20:11, RobeN napisał:

Od zawsze używam DCO i Hotfixa w tej chwili w wersji V4 a nie V3.
To nie rozwiązuje problemu gry STALKER. Choć rzeczywiście rozwiązuje problemy z Windowsem XP
SP2.

czyli jesteś kolejną ofiarą za dobrego kompa, stalker takich nie lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2007 o 20:16, Iroks1 napisał:

czyli jesteś kolejną ofiarą za dobrego kompa, stalker takich nie lubi ;)


Nie jest to pocieszające.
Gothic 3 działa jak szit, STALKER nie działa prawie wcale...
A kasa wydana... To tylko mnie coraz bardziej złości - tyle kasy w błoto, bo twórcom G3 nie spieszy się z jakąkolwiek kolejną łatą.
A zapewne podobnie będzie ze STALKERem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dokladnie ten sam problem, gre w Obliviona na max detalach i 1600x1200 poprzedzam gra w Stalkera na srednich i 1024x728 i zwiechach co jakis czas:/
Z Gothiciem 3 mialem ten sam problem a teraz gram w NWN2 i znowu 1600x1200 i max teale eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szybka piłka: miał ktoś coś takiego? A jeśli tak, jak to wyłączyć? Wcześniej tego nie było, a nic nie zmieniałem od ostatniej gry...

20070429212920

20070429212933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2007 o 07:48, morthi napisał:

czy masz zainstalowane najnowsze beta drivery do swojej karty graficznej?


Tak,mam zainstalowane ale to i tak nie pomogło. (sorry ale dopiero dzisiaj mogłem odpisać).Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.04.2007 o 21:30, Qbli napisał:

Szybka piłka: miał ktoś coś takiego? A jeśli tak, jak to wyłączyć? Wcześniej tego nie było,
a nic nie zmieniałem od ostatniej gry...

W konsoli wydaj polecenie rs_stats off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 29.04.2007 o 19:54, Szperacz Robson napisał:

> mój komp to athlon 1500 + 512 mb ram 128mb karta graficzna 9600 PRO

> windows xp home

Jaka karta???


Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000001d). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację."

o co w tym chodzi ? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a moze stalker nie lubi sie z mocnymi kartami ati? niby mial byc tworzony pod radeony ale jak wlaczamy gre to jest logo nvidii... ciekawe...

@Kalkulator12
to sa problemy z driverami do karty graficznej - sugeruje ich upgrade

@winner40
a probowales ze sterami ktore nvidia wypuscila kilka dni temu? sa calkiem swieze i juz nie beta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować