• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.05.2007 o 16:14, Mateusz kopacki napisał:

jak sprawdzic swoja wersje gry


Jeżeli masz wersję 1.0001 to w lewym dolnym rogu menu, będzie widniał ten właśnie numerek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam...nie mogę zagrać w multiplayera gry ponieważ gdy wchodzę na jakiś serwer przez chwilę się łączy i nagle wyskakuje komunikat "brak połączenia nieprawidłowy adres" najpierw myślałem że wystarczy wgrać patcha ale to też nic nie dało. Dodam jeszcze że nie rozpoznaje serwerów...w okienku mapa i tryb gry pokazuje "unkown"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2007 o 18:00, Akashi napisał:

Szczerze mówiąc to osobiści proponowałbym zmienić antywira byle nie na jednego z wyżej wymienionych.


Kolega Akashi proponuje bardzo radykalne rozwiązanie. Moim zdaniem Avast + np. Kerio to wystarczająca ochrona, która ma podobne wady i zalety jak w przypadku innych programów antywirusowych czy połączeń antywirusa z zaporą. W przypadku Avasta proponuję instalowanie tylko ochrony standardowej, poczty i www. Przed uruchomieniem gry dla pojedynczego gracza wystarczy odłączyć sieć a wcześniej zrobić sobie taki plik wsadowy:

taskkill /f /im aswUpdSv.exe
taskkill /f /im ashServ.exe
taskkill /f /im ashDisp.exe

Do takiego pliku można oczywiście dopisać wszystko co nam w danej chwili nie jest potrzebne do gry, dodatkowo można wykorzystać komendę "net stop". Oczywiście trzeba wiedzieć co wyłączamy ale i z tym można sobie poradzić. To może być przydatne dla mniej wprawionych użytkowników, bo po restarcie wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam bardzo dziwny problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em mianowicie drzewa i ptaki zostawiają ślady na niebie i nieciekawie to wygląda.Na początku myślałem że to jakiś problem z kartą graficzną ale jednak nie.....zainstalowałem patcha i...GUZIK i dalej jest jak było próbowałem znaleźć rozwiązanie na google ale nic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mam pytanie odnośnie S.T.A.L.K.E.R.A. Mianowicie kiedy gram w singla, na PDA w zakładce ,,zadania" po wykonaniu zlecenia (np. Zdobądź Bulldoga 6) odbieram nagrodę u zleceniodawcy, patrze na PDA a tam na mapce nadal są zaznaczone punkty( np. idź do gospodarstwa, itp.) zadania przeze mnie wykonanego. Czy jest to jakiś bug w grze czy to ja źle wykonuje zadania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok znalazłem odpowiedź dla mego problemu.Wystarczy przełączyć grę z pełnego ekranu na okno:) banalne ale dzięki temu wszystko chodzi jak w zegarku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie jest tak samo, ale czasem te punkty znikają a czasem nie - nie wiem czemu tak się dzeje, ale gra działa OK, więc jest to najprawdopodobniej niedopatrzenie autorów gry. :-) , być może kolejny(ne) patch(e) to poprawią.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na kompie jednym misje mi się powtarzają.
Wilk mówi na początku o dzikach w kryjówce, potem długo nic a potem znów daje mi misję z dzikami.
To samo Handlarz np. z meduzą, czy jego "przedstawicielem".
Można też nieźle kasy natrzepać, bo jeden koleś daje nam 2500RU za cośtam - jeśli bedę do niego łaził ciągle, to ciągle będzie dawał mi 2500RU :D

Ogólnie jakby nie było zapisywane co już zrobiliśmy i niektóre rzeczy się przez to psują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Identycznie jest u mnie - misje, które już wykonałem ponownie są dostępne i po jakimś czasie robi się nudne... jeśli jest się cały czas na tym samym terenie :-) Mogliby porobić jakieś wariacje questów itd... (Mają przynajmniej świadomość ile rzeczy jest do zrobienia i dopracowania do czasu wydania STALKERA 2 =D - fajnie gdyby wyszedł... a fabułę zawsze da się jakoś dopasować do kolejnej wersji gry hehehe ) Apropo kasiory, to jakoś mam jej TYLE, że nie mam na co wydawać - broń zbieram, kombinezony też - nawet ten SEVA o ile dobrze pamiętam nazwę, to jest do wzięcia w domku zabitym dechami na stacji kolejowej za Barem ... żeby tak w życiu bylo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam zainstalowalem ta podobno git gre alle wyskakuje mi przy uruchamianiu smieszny niemiecki komunikat o pamieci wizualnej co mam zrobic kupilem gre i jestem zalamany ze nie smiga bardzo prosze o pomoc z gory wielkie dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2007 o 22:20, phucwro napisał:

witam zainstalowalem ta podobno git gre alle wyskakuje mi przy uruchamianiu smieszny niemiecki
komunikat o pamieci wizualnej co mam zrobic kupilem gre i jestem zalamany ze nie smiga bardzo
prosze o pomoc z gory wielkie dzieki pozdrawiam


Odpowiedź masz tutaj:

http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1354

Trzeba zwiększyć wielkość pamięci wirtualnej (page_file.sys).

P.S. Obrazków dla ozdoby nie wstawiamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak włanczam gre wyskakuje mi okinenko i na górze mam logo gry i napisane XRay Engine a pod tym
A crash has been delected by bugTrap To help the develpment prosess, this time of the crash. This data can then submited to product support or save to a file

i co mam teraz zrobic jestem załamany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja nie mogę pograć w multi nawet reinstalacja nie mogła czy nie da się nic z tym zrobić cały czas wyświetla mi że "błąd wersji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2007 o 21:57, RobeN napisał:

Na kompie jednym misje mi się powtarzają.


Właśnie chcilałem o tym napisać, a Robenie zrobiłeś to za mnie. Haha. :P

Mam głeboką nadzieję, że kolejny patch to naprawi, gdyż uważam, iż jest to duże niedopatrzenie i powoduje, że fajna gra robi się monotonna. Misje nie powinny się powtarzac. Powinno się je wykonać i koniec. Chciałbym wierzyć, że to jest bug, a nie przyzwolenie twórców gry na ciągłe zarabianie w tak niewyrafinowany sposób.

Co do kolesia na wysypisku, którego się ratuje i od którego uzyskuje się informacje dotyczące Stieloka, to jestem pewien, że jest to bug, skoro ile razy wrócisz na ten kawałek mapy i zwrócisz się do niego, daje ci ponownie 2500 ru.

Albo np. na parkingu samochodowym, cały czas widnieje u mnie zielone kółko i zadanie oczyszczenia go z bandytów, pomimo tego, że już dawno ich ukatrupiłem.

Według mnie, jest to dosyć łatwe do naprawienia patch''em. Daj Bóg, żeby się postarali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

znalazlem ciekawy blad w grze...

kiedy zapisuje sie stan gry a nasza postac kuca/nisko kuca to po wczytaniu gry postac stoi :) co niestety w przypadku kiedy wlasnie wlezlismy do jakiejs dziury powoduje zablokowanie postaci

warto uwazac by nie wlazic do roznych dziur czy miejsc w ktorych musimy kucac i gdzie mozemy zginac gdyz bedzie czekac nas mozolne dochodzenie od miejsca w ktorym ostatnio zapisalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować