Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień szósty

43 postów w tym temacie

S.T.A.L.K.E.R. jest grą, której jedną z najważniejszych zalet jest orginalna fabuła, bo jeśli chodzi o technologie graficzną, czy samą rozgrywkę - rewolucji nie ma. Wiele palnowano, ale twórcy jednak nie podołali postawiony przez nich samych ambitnym wyzwaniom. Szkoda ze z wielu z ciekawych pomysłów musieli zrezygnować. Mimo to gra jest jedną z ciekawszych jakie ostatnio wyszły i do tego jest długo oczekiawanym przez nas tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucas the Great

Dziś nasza nocna pogadanka przy obozowym ognisku dotyczyć będzie ludzi i bestii. Część z tych ludzi to bestie w ludzkich skórach. Część z bestii ma intelekt ludzi. Nie ma się co tu dziwić, przecież to Strefa, miejsce odmieniające wszystkich i wszystko...

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień szósty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt Faktem gra okazuje się jednym z najbardziej klimatycznych tytułów ostatnich lat mimo perwnych uproszczeń i tak okazuje się być tytułem mocno intrygujący,m i cikawym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście spotkałem poltergeista w lab X18. Skubaniec prawie, że niewidzialny, wali ogniem znikąd i rzuca w Naznaczonego czym popadnie. Ale stosunkowo mało szkód robi. Bardziej wystraszy na śmierć niż zatłucze/spali ;P
Za to sam Kontroler (spotkałem tylko jednego) to najpierw mnie przestraszył tak, że cały magazynek z AK 74 przed siebie wyładowałem choć stał za mną xD (ten jego paskudny pomruk przed atakiem), a potem skroił mnie z 3/4 życia.
Wystraszył mnie bo właśnie miałem wychodzić z podziemi i już byłem wyluzowany z poczuciem spełnionego obowiązku wyczyszczenia tegoż miejsca ze wszelakiego smrodu. Paskuda mnie zatrzymał i spisywał, bo bileciku nie miałem. Kanary w tych czasach strasznie niebezpieczne się stały ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tekstu:
- przedostatni akapit na pierwszej stronie: ''kurta - bandytka''. Czy nie powinno być kurtka?
- pierwszy akapit drugiej strony: ''Są bardziej niż dobrze wyćwiczeni. Kiedy zajmują jakiś teren, możesz mieć pewny, że umieszczą strzelców wyborowych na dachach lub wieżach.'' -> Są lepiej niż dobrze wyszkoleni. (...) możesz być pewny (ew. mieć pewność).
- w akapicie o Siłach Specjalnych brakuje polskich literek w kilku słowach.
I chyba tyle.
A sam tekst pomocny i fajne zdjęcie mięsacza ;) Fajnie też poczytać jak ktoś sie za usuwanie tych paskudztw bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli zobaczą, że kierujesz się w ich stronę z wyciągnięta bronią, to zaczną uciekać." - 2 zdania wyżej jest napisane, że nie widzą i wogóle. Nieprawda jest także to że nie wpadają w anomalia, bo biegną że aż miło patrzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błędy się zdarzają, tym bardziej ze pewnie jeszcze tego nie sprawdzają przed opublikowanie, jak dla mnie w tym tekście moze być błąd na błędzie (no moze jednak bez przesady ;) ), TYLKO zeby w S.T.A.L.K.E.R.ze ich nie było i innych grach jakie wydaje CDP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny poradnik:) Czasami STALKER momentami jest tak irytujący, że miał już być wywalony z dysku. (Poziom Trudności) Ale radzę sobie jakoś bardzo wciąga i jest bardzo klimatyczna gierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy. W Stalkera gram tak dosyć rzadko, ale jestem już w tym laboratorium x18 czy jakoś tak, do którego potrzeba było dwóch kluczy. Jeden dał mi Barman, drugi ''dostałem'' od Dzika. No to jestem już w tym laboratorium i doszedłem do tego pomieszczenia co w tych klatkach są te jakby ''embriony'' obcych. Po schodach do innego pomieszczenia gdzie są te wszystkie komputery i na biurku lezą dokumenty. Biorę je, rozwalał tą ognistą kulę, która od dłuższego czasu mnie wnerwia... I dalej nie wiem co robić :x Jak chce wrócić tą drogą, którą przyszedłem to drzwi ktos przytrzymuje, a gdy wchodzę do pokoju ztymi wielkimi maszynami to tam także wszystkie drzwi sa pozamykane ;( Poradzi mi ktoś? A co do tekstu to przyjemnie sie go czyta, z zapartym tchem śledzę cały tydzień ze Stalkerem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, psy wpadają co chwila w anomalię. Coś tam ktoś chyb wspominał, że przez ową, np. taką trampolinę uciekają one przede mną, i wpadają prosto w nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesaczom trza w twarz magazynek nawet wywalic, ale trodno nie trafic bo wielllki pysk maja. Kontrolerów z granata lepiej nie brac bo... no, może ci ''''przypadkiem'''' wypasc z reki pod nogi. Schowaj sie przed nimi gdzies, a jak podejda to z noża albo strzelać w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleść mod na możliwość jazdy samochodami do wersji Polskiej. Miałem jeden mod ale on był do wersji niemieckiej. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest "Poltergeisty do duchy Stalkerów"

A przez ten tydzień ze STALKERem, dostaję coraz większej głupawki, bo kurier coś się nie spieszy i będzie n a j w c z e ś n i e j w poniedziałek.... Trzeba było zamówić pocztą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu taki dziwny błąd :D
Na początku autor napisał, że psy są ślepe i to prawda, ale potem coś takiego "Jeśli zobaczą, że kierujesz się w ich stronę z wyciągnięta bronią, to zaczną uciekać. Odwrócisz się? To wskoczą ci na plecy." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:34, zientek106 napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleść mod na możliwość jazdy samochodami do wersji Polskiej.
Miałem jeden mod ale on był do wersji niemieckiej. Z góry dziękuje.


póki co niewarto bawić się w tego moda bo nie ma takiego do wersji pl ... ja mam grę z Anglii i mod działa ale ... jest jeszcze niedokończony :/
wystarczy uderzyć w coś chociażby jadąc 1 km/h albo dostać w wóz jedną kulkę a auto wybucha :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:32, Sadek821 napisał:

profesjonaliści ,a nie profesjonalisty


Nie wiem czy niektórzy się spostrzegli, ale intencją autora było napisanie tekstu w "klimacie wschodnim", więc powyższe określenie jest jak najbardziej trafne.

@ Graffis

Dnia 15.04.2007 o 10:32, Sadek821 napisał:

- przedostatni akapit na pierwszej stronie: ''kurta - bandytka''. Czy nie powinno być kurtka?


"Kurtka - bandytka" pasuje. Dlaczego? Ponieważ jest to swobodne nazewnictwo charakterystycznego dla świata gry "quasi - pancerza" noszonego przez całą bandycką swołocz.

Co do artykułu... z niecierpliwością oczekuję dnia siódmego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować