Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs gram.pl i ASUSa z okazji premiery gry S.T.A.L.K.E.R.!

131 postów w tym temacie

Przepraszam ,a czy za ta X1650 mozna sobie wybrac jakiegos Asusa 8800 GTX ??? Moze byc Aquatank ;))) bo tak by mi do kompa lepiej pasowała :) A tak serio to fajny ten konkurs. Pytania naprawde niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania juz za mną (choć 2. muszę jeszcze zweryfikować. To pytanie jest trochę nie fair, bo w internecie podawane sa różne informacje, a nie każdy ma dostęp do jakichś naukowych publikacji). Teraz pozostaje tylko oszpecić ten piękny screen i... czekać :)

Czy w trzecim pytaniu jest jakiś limit znaków? Bo mi wyszło takie małe wypracowanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wysłałem. Pytania 1 i 2 chyba dobrze. Dowcip w 3 oczywiście zupełnie nie śmieszny, w końcu mój :P Pracka wyszła chyba nieżle, dam link do imageshacka po zakończeniu terminu nadysłania prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok poszło z ty, promieniowanie może byc problem , grafa całkiem fajnie a z tym sielnikiem to nie do konca jestem pewien ale co tam jak wygram to sie nie pogniewam a i zart niesmieszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech to szlag! Wszystko juz mam gotowe, tylko drugie pytanie... Jak na razie znalazłem 7 różnych odpowiedzi, a ta która wydaje mi się najbardziej prawdopodobna, powtórzyła się tylko raz... Może by tak zrezygnować z tego pytania? Nie pasuje do innych i w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście. Zgadzam się z moimi przedmówcami. Drugie pytanie bardzo ciężke. Przez pół dnia szukałem odpowiedzi. W końcu po części musiałem posłużyć się własnymi obliczeniami. Wciąż tego nie zweryfikowałem w jakiś konkretnych źródłach. Pozostaje czekać na oficjalne odpowiedzi. Jestem bardzo ciekaw :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoje odpowiedzi wysłałem - zobaczymy jak to będzie. Mam dziwne i nieodparte wrażenie, że 2 pytanie pogrzebie moje szanse na wygraną... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zreflektowałem, że się pomyliłem i wygłupiłem :P "tens" co po angielsku znaczy kilkadziesiąt zinterpretowałem jako "ten" z literówką i tym sposobem skopałem sobie szansę na wygraną. Szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu 2 minuty przed zakonczeniem odbierania prac konkursowych wysłałem heheheh jedynie 2 pytanko delikatnie zakreciło mną bo tego tak na serio sokladnie chyba nie wiadomo..... czytałem jakies wypowiedzi uczonych i podaja oni date zakonczenia negatywnych skutków wybuchu ale czy można pod to zinterpretowac radiacje to nie wiem.... no nic pożyjemy zobaczymy.... :) pozdro allll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scrapek skąd ci się wzięło "tens"? Ja mam zupełnie inną odpowiedź na pierwsze pytanie. A mianowicie Stalker korzysta z Open Dynamics Engine (ODE), który jest darmowy ponoć. W drugim pytaniu mam odpowiedź: 48 tys. lat. "Bilans Czarnobyla jeszcze długo nie zostanie zamknięty. Z reaktora do atmosfery przedostały się wielkie ilości radioaktywnych substancji, takich jak: jod 131, cez 137, stront 90, pluton 239; okres półrozpadu tego ostatniego wynosi 24360 lat." 24360x2= ok. 48 tys. A 300 czy 900 lat też się zdarzały na stronach ale one dotyczyły, kiedy będzie można wrócić na skażony teren, a nie kiedy poziom radiacji wróci do normy.
Niewiem, może się mylę. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pewnie masz racje. "tens" było w kontekscie "tens thousands" więc twoje 48 tysięcy jest jak najbardziej prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załapałem właśnie o co ci chodzi, ale radze ię dobrze przyjrzeć mojemu postowi, w którym to nie napisałem ani słowa na temat tego o które pytanie mi chodzi (a chodziło o drugie). Co do pierwszego to ja odpowiedziałem, że silnik fizyczny jest jednym z elementów składowych autorskiego X-Raya, ale może i tu się pomyliłem :/ Swoją drogą pokażcie swoje zdjątka ! :) Moje wygląda tak: http://img406.imageshack.us/img406/8595/konkurspracayn1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do końca nie wiedziałem o którym pytaniu piszesz. Myślałem, że o pierwszym.
Silnik graficzny: X-Ray
Silnik fizyczny: ODE, którego kod źródłowy jest ogólnie dostępny. Można sobie stworzyć na podstawie niego grę.
W każdym bądź razie powinni Ci zaliczyć pierwsze... jeżeli nie napisałeś, że coś zapłacili. Ale nie wnikam w to. Czekamy na oficjalne odpowiedzi i wyniki konkursu :) Kiedy będą?

P.S. Widzę, że ty również podszedłeś do obrazka z dystansem :D Ja również zamiast go szpecić, zrobiłem takie coś: http://img63.imageshack.us/img63/7482/konkurs1wq6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 15:25, Qbczyk napisał:

P.S. Widzę, że ty również podszedłeś do obrazka z dystansem :D Ja również zamiast go szpecić,
zrobiłem takie coś: http://img63.imageshack.us/img63/7482/konkurs1wq6.jpg

WoW ale z ciebie zdolny squr3byk - niezła interpretacja - ja swoją fotkę wrzucę wieczorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle walnąłem, ale w pytaniu odnośnie radiacji napisałem, że nigdy nie zaniknie - w końcu promieniowanie kosmiczne też jest formą radiacji a jesteśmy przez całe życie wystawieni na jego działanie. Krótko: zawsze będzie obecne promieniowanie tła, a więc całkowity zanik radiacji nie jest możliwy :)

Co do zdjęcia to wysłałem to: http://img228.imageshack.us/img228/3683/pocztwkazczarnobylabyrewz2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować