Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2007 o 21:23, IceTower napisał:

To ze Harry zginie to mi sie nie chce wierzyć prędizej hermiona........
A ciekawe czy Dumbledore zyje czy juz nie:D


Mondiej gatkasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 21:23, IceTower napisał:

To ze Harry zginie to mi sie nie chce wierzyć prędizej hermiona........
A ciekawe czy Dumbledore zyje czy juz nie:D

mi sie wydaje że to bedzie Ron i Hermi bo kiedyś słyszałem że to bedą 2 bliskie harremu osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 17:40, Bartek 93 napisał:

Ja mam kilka niusów z dzisiejszego wywiady z Rowling:
HP 7 ukarze sie w W.B. w lipcu (czyli w polsce wrzesień-sierpień)



Raczej: styczeń-luty 2008. Opóźnienie w stosunku do premiery światowej wynosi w Polsce około pół roku. Ostatnim razem też tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 21:23, IceTower napisał:

To ze Harry zginie to mi sie nie chce wierzyć prędizej hermiona........


Wątpię, aby była to Hermiona. Autorka kiedyś mówiła, że utożsamia się z ta postacią i jest jakby jej odbiciem w książce, a zabicie samego siebie jest trochę dziwne. :)

Dnia 03.02.2007 o 21:23, IceTower napisał:

A ciekawe czy Dumbledore zyje czy juz nie:D


Sam już nie wiem. Na początku wydawało mi się, że żyje, ale teraz trochę w to wątpię - nagłe ożywienie go może być trochę dziwne. Ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Snape nie jest jednak czarnym charakterem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 11:57, rob006 napisał:

Sam już nie wiem. Na początku wydawało mi się, że żyje, ale teraz trochę w to wątpię - nagłe
ożywienie go może być trochę dziwne.



Dumbledor nie żyje na 100 %. Dowodem może być nawet portret dyrektora w gabinecie dyrektora. Jak wiadomo taki portret pojawia się tylko wtedy, kiedy osoba na portrecie naprawdę nie żyje. A skoro Dumbi jest na portrecie to oni mogą się z nim normalnie porozumiewać, a on może dawać im dalsze wskazówki ;)

Również w sprawie Avada kedavra i rzekomego zaklęcia niewerbalnego na wieży są wątpliwości. Na zaklęcie uśmiercające nie ma przeciwzaklęcia, ani zaklęcia ochronnego tzw. tarczy. Nie w tym wypadku.

To prawda, że przez te okulary coś "śmierdzi", ale to jest moim zdaniem niedopatrzenie autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.......Gdy Snape zuił Avada Kedavra na Dumbledora to dziwne za Dumnbledore az tak wyleciał w góre.......a kto to ten R.A.B??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie macie trochę wrażenia, że kolejne książki o Potterze robią się aż nazbyt komercyjne? Ja mam wszystkie jak do tej pory i ostatnią też kupię, by zamknąć serię, ale ostatnie dwie aż zbyt lekko mi się czytały i są według mnie zbyt komercyjne. Takie mam wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.........2 ostatnie częsci byly najlepsze z całej serii i nie zaprzeczam faktom iz nierktórzy twierdzą ze są komercyjne ale ja mam inne zdanie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 12:23, IceTower napisał:

.......Gdy Snape zuił Avada Kedavra na Dumbledora to dziwne za Dumnbledore az tak wyleciał
w góre......

mi terz to sie wydaje dziwne... stawiałbym na to że to nie była avka tylko coś "wyrzucające"
>a kto to ten R.A.B??
Tego nie wie nikt.... Ja sądze że to R.A. Black ale to tylko przypuszczenia że to TEN brat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.ja mytsle ze Snape zucił Avada Kedavra gdizes obok a w myslach zucił zakrecie nie werbalne........ale martwi mnie tro ze Dubmledora juz pochowali......:P((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co według Ciebie wpływa na to, że są najlepsze? Bo według mnie są już jedynie pisane "pod publiczkę", fabuła zbyt prosto idzie do wymierzonego celu, czyli ukończenia serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Ci. "Silmarillion" rzeczywiście dla "dzieci z fastfoodów" może wydać się nudny, jeśli nie lubią trochę pomyśleć nad tym, co czytają. Jeśli wzgardziłeś tym dziełem, a wolisz prostego Pottera, to pomyśl, czy jest sens opiewania czegoś tak płytkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przenośnia to była, może za ostra jednak, ale nie chodziło mi w tym o traktowanie tego dosłownie, tylko o to, że zbyt wielu ludzi teraz syci się tym, co jest przystępne w odbiorze i nie wnosi przy okazji nic więcej. A poza tym Tolkiena nikt nie musi lubić, ważne jednak, żeby sięgnąć do tych ważniejszych dzieł fantastyki, zanim się spojrzy na dzieła Rowling. Warto poczytać np. Sapkowskiego, Salvatore czy chociażby Pratcheta, żeby mieć sensowne spojrzenie na inne dzieła. Bo to one były prekursorami fantastyki i to one zasiały te ziarna, z których korzysta teraz Rowling, ciągnąc z tego wiele pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby było jasne, ja nie miałem wcale na celu Cię obrażać, przepraszam, że tak wyszło. Nie miałem na myśli konkretnie Ciebie, ale niektórych wielbicieli Harry''ego Pottera. Na celu mam tylko pokazanie tego, że fantastyka jest znacznie szersza i np. w oczekiwaniu na ostatni tom można sięgnąć po innego autora i poznać inne cechy fantastyki. Przepraszam, że mnie poniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować