Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Stanowcze NIE dla gier forumowych

197 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2007 o 20:04, Keroth napisał:

Budo jak to dobrze, że ty jesteś moderatorem :). Jakby ktoś zniszczył FM to byłby koniec jakiegoś
okresu, to byłoby wręcz straszne...


Hyh, nie ma obaw, FM jest bezpieczna, za to moge powiedzieć o małym sukcesie w postaci zamkniecia jednej z hisoryjek o gothicu ^_^

Dnia 17.05.2007 o 20:04, Keroth napisał:

Nawet jeśli ostatnio nie mam czasu czytać. Ale kiedyś będę miał, a świat bez FM byłby taki
pusty ;-).


Eee, wtedy będziesz dziadkiem i już nie będziesz mógł... grac rzecz jasna ;P
Lepiej korzystac póki można, a brak czasu to fikcja, wymyślona żeby było wygodniej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 21:16, Keroth napisał:

Różnica jest taka, że temat jest jeden, a topików tego typu jest na setki....

To zależy, jakie kryterium przyjmiemy. Bo jesli wrzucamy quizy do jednego wora i mówimy, że jest ich dużo, to równie dobrze możemy powiedzieć, że sa też już tematy "o niczym" i NM nie wnoszą nic nowego. I miedzy np Lożą szyderczyń, a Nocnymi markami jest taka sama różnica, jak pomiędzy 2 różnymi quizami o rożnych grach. Chodzi o to samo - rożny jest tylko temat. Więc jeśli chcemy zamykać quizy, to żeby byc konsekwentnym, trzeba zamknąć tez tematy typu Nocne marki, bo są "dublami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 03:57, Budo napisał:

/.../za to moge powiedzieć o małym sukcesie w postaci zamkniecia jednej z hisoryjek o gothicu ^_^


Chwała ci za to! Od razu mi się humor poprawił :).

BTW: Wiem, że to nieodpowiedni temat, ale jest jeszcze jedna historyjka o Gothicu o nieco mylącej nazwie=> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21442&u=173 . "Gra forumowa" to ostatnie słowa, jakie mogłyby określać to, co sie tam dzieje.

I właśnie coś sobie przypomniałem (ach ten refleks szachisty...):

Dnia 18.05.2007 o 03:57, Budo napisał:

> ...podobnie jak temat o statusach
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=7 tu sie zgadzamy ;]


Ciekawe to zabrzmiało z ust (posta? :P) kogoś, kto naspamował tam najwięcej, bo ponad 900 postów. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że że w nocnych markach piszemy TYLKO w nocy.

Więc pozwolę sobie wytłumaczyć to jeszcze raz:

1. Nocne marki działają o 22 do 6 rano, co ustalił Walgierz.
2. W związku z tym na forum jest zdecydowanie mniej ludzi niż w ciągu dnia.
3. W związku z czym pojawiający się w tych godzinach jeden temat na wierzchu nie razi większości użytkowników.
4. Ten sam temat znika o 6-tej rano, czyli wtedy, kiedy jeszcze nikogo nie ma.
5. Gdy wszyscy się pojawiają piszą posty a temat na cały dzień spada do otchłani forum.


I jeszcze jeden argument: Może porównamy liczbę tematów o bzdetach z liczbą gierek?

Loża + Marki = 2

A quzów i gierek hmm, więcej niż 2, a nawet 22?


A i jeszcze jedno. Loża i Marki to dwie zupełnie inne rzeczy. Wpadnij do loży i zostań zamknięty w sali tortur to zrozumiesz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 17:29, Keroth napisał:

Różnica jest taka, że że w nocnych markach piszemy TYLKO w nocy.

A w quizach zdajemy tylko pytania i tylko na nie odpowiadamy. To tez odróżnia je od innych tematów.

Dnia 18.05.2007 o 17:29, Keroth napisał:

Więc pozwolę sobie wytłumaczyć to jeszcze raz:

Ja również :)

Dnia 18.05.2007 o 17:29, Keroth napisał:

1. Nocne marki działają o 22 do 6 rano, co ustalił Walgierz.

W quizach nie ma żadnych przedziałów czasowych, ale za to jest jedna zasada - zadajemy pytania odnośnie określonego tematu i odpowiadamy na nie. Też jedna prosta zasada. I tak jak to, że w NM piszemy w nocy odróżnia go od Loży, tak inny temat każdego z quizów odróżnia go od innych.

Dnia 18.05.2007 o 17:29, Keroth napisał:

2. W związku z tym na forum jest zdecydowanie mniej ludzi niż w ciągu dnia.
3. W związku z czym pojawiający się w tych godzinach jeden temat na wierzchu nie razi większości użytkowników.
4. Ten sam temat znika o 6-tej rano, czyli wtedy, kiedy jeszcze nikogo nie ma.
5. Gdy wszyscy się pojawiają piszą posty a temat na cały dzień spada do otchłani forum.

Jeśli kogoś nie interesują quizy odhacza freestyle i ich po prostu nie widzi. A więc ludzie, którzy na forum chcą naprawdę porozmawiać, nie powinni ich nawet zauważać. Nie widzę więc powodu żeby narzekać na ich nadmiar.

Dnia 18.05.2007 o 17:29, Keroth napisał:

I jeszcze jeden argument: Może porównamy liczbę tematów o bzdetach z liczbą gierek? Loża + Marki = 2

+ English Channel. To az o połowę więcej. :) I na pewno coś by się jeszcze znalazło, tylko nie chce mi się szukać ;]
I nie wiem czy mnie zrozumiałeś - ja nie chce zamknąć NM. Po prostu uważam, że jeśli w ten sposób będziemy rozpatrywać sprawę quizów, to czemu z tematami "o niczym" nie miałoby być podobnie? Po prostu staram się okazać pewną analogię pomiędzy tymi 2 grupami tematów.

Dnia 18.05.2007 o 17:29, Keroth napisał:

A i jeszcze jedno. Loża i Marki to dwie zupełnie inne rzeczy.

Tak jak quiz o Diablo i quiz o Gothicu :]

Dnia 18.05.2007 o 17:29, Keroth napisał:

Wpadnij do loży i zostań zamknięty w sali tortur to zrozumiesz :).

Czasami zaglądam, ale boję się coś napisać... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 21:27, gogowitczak napisał:

kategoria gry forumowe - i problem rozwiazany ;-)


Też tak myślę...
Nie byłoby forum zaśmiecane chociaż wdług mnie forum powinno być podzielone na różne części (gry, programy,pomoc...) ale w sposób oddzielnego menu w którym wybiera się typ tematów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zamknięciem tych gier :/ Są bez sensu i służą tylko do nabijania sobie tych głupich rang..A właśnie pamiętam że jakiś moderator obiecał że będzie zamykać nowo powstałe gry a jakoś ich przybywa.. A to "Maluch Racer- Quiz zabawa dla wszystkich tych którzy lubują się w maluchach" I pytania typu "A jaki maluch miał sportowy silnik z 20 koniami mechanicznymi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym,żeby zamknąć te typu: Masz czy nie,chcesz czy nie itp. (pewnego razu też się dopisałem - z nudów - przyznam się).One są bez sensu.Natomiast te o grach są całkiem spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli nie wiesz co powiedzieć w takim temacie to najwyraźniej nie jest on dla Ciebie, bo stoi na wysokim >poziomie.
Nie wiem jaki inni to odebrali, ale czuje w tym negatywne znaczenie. Skoro nie udzielam się w tych "gierkach", ponieważ mnie one nie interesują, to znaczy, że wg twoich zasad jestem.... mówiąc najzwyczajniej "za głupi" ? Próbujesz sam bronić tego typu zabaw, starając się być zimnokrwistym nie reagującym na zaczepki intelektualistą, tymczasem sam atakujesz tych, którzy nie "bawią" się z tobą..... nie wiem, może to tylko takie moje odczucie ;] chory jestem, to może źle to interpretuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do gier forumowych nic nie mam. Nie łamią one regulaminu, więc niech będą. Kto chce - niech gra a komu one przeszkadzają, to niech je omija. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ 8< ciach /

Haha, no tego się nie spodziewałem :P Odpisałeś mi po 9 miesiącach... Ale dziękuję Ci bardzo, bo na forum już dawno nie zaglądałem, o napisaniu posta już nie wspomnę...
Nie mam pojęcia jak odebrali to inni, ale temat nosi nazwę ''Stanowcze NIE dla gier forumowych'', a więc wypadało powiedzieć stanowcze TaK. Uwierz mi, że jestem bardzo tolerancyjnym człowiekiem, ale przyznam Ci rację, że w moim poście była odrobina... agresji. Jednakże "Znajdź Skarb" już dawno upadło, a ja osobiście wypowiem się gdzieś raz na miesiąc i mi to wystarczy. Do jakiejkolwiek zabawy już dawno nie zaglądałem, bo nie mam na to zbytnio czasu... Wracając do Twojego posta, to źle zinterpretowałeś to co napisałem wtedy. Pierwsza część wypowiedzi brzmi ''Jeśli nie wiesz co powiedzieć...'' A to raczej oznacza, że temat nie jest dla danego użytkownika, bo jeśli ktoś nie jest w stanie wypowiedzieć się w danym temacie, to chyba oznacza, że dana dziedzina, a raczej owy temat ma za wysoki poziom, bądź mówi o czymś trudniejszym niż jest w stanie pojąć przykładowy user. Wybacz, ale nikt nie jest idealny. Ja też spotykam tematy, w których nie mam nic do powiedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie lubi takich gier niech wyłączy kategorie Freestyle i po kłopocie. Jaka tu filozofia żeby dodawać takie tematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po kłopocie to oczywiście że tak ale musisz wiedzieć że w dziale Freestyle są także porządne tematy, nie tylko typu "Masz czy nie masz". Tak to nikt by tu nie pisał a ten temat by nie powstał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie, kochani moi. Z góry zakładając o braku jakichkolwiek wartości w forumowych grach byłoby mylne i złudne. W nich bowiem tkwi cała esencja tego forum, to jej wewnętrzna siła, czakra, chi - mistyczna siła, żywioł. Tam bowiem narasta integracja nowo przybyłych użytkowników, tworzą się silne więzy, związki, pary. Wspólna zabawa to coś w rodzaju współczesnego Edenu, gdzie wszyscy są równiwni i oddają się tylko błogiej zabawie. To odpreżająca zabawa po znojach dzisiejszego dnia, ostoja normalności, błogi azyl spokoju. Wszyscy tam przypominają jedną wielką rodzine ... "niczym stado hasają radośnie!". Nie możemy zapomniej o degradatach, złych i potępionych za swą działalność swawolników i łotrów, którym nie będzie dane brać udział w przezabawnych wątkach "masz czy nie masz", "skojarzenia". Są oni wysłani w pozaastralny eter, jak każdego złoczyńce trzeba sprawiedliwie osądzić! Tak oto pozostawiam kwestie do głębszej analizy. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość forumowych gier i zabaw rzeczywiście jest porażająca.
Moim zdaniem: pomimo, iż spora ich część niewątpliwie jest bardziej niż zbędna (Dokończ wyraz, Chcesz czy nie chcesz?, Lubisz czy nie lubisz?, itp. itd.) i służy jedynie do nabijania postów i zaśmiecania forum, wiele z nich jest bardzo ciekawymi i kreatywnymi wypełniaczami czasu. Oczekiwanie na odpowiedzi na dręczące nas pytania możemy spędzić wysilając mózgownicę i przypominając sobie szkolną wiedzę (quiz geograficzny, mitologiczny, historyczny), rozwijając nasze talenty literackie (2 wyjścia, Opisz poprzednika, Historyjka ) oraz plastyczne (Gra w Kalambury ;) ), pracując nad naszą kreatywnością (Pokaż mi ksywkę, a powiem Ci kim jesteś ;) ), przy tym wszystkim ćwicząc ortografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować