Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Stanowcze NIE dla gier forumowych

197 postów w tym temacie

Tak tyle że w kategorii "FreeStyle" są też różne inne ciekawe tematy jak "Zbieramy kasę", więc Twój sposób nie do końca rozwiązuję nasz problem, odwieczny problem (jak to dramatycznie zabrzmiało) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 16:18, Clicker napisał:

Tak tyle że w kategorii "FreeStyle" są też różne inne ciekawe tematy jak "Zbieramy kasę", więc
Twój sposób nie do końca rozwiązuję nasz problem, odwieczny problem (jak to dramatycznie zabrzmiało)
;P


Gry forumowe, odwieczne zło... (groza). Forumowe gry rpg są dobre - sam w nie gram - ale reszta? Typowe Nabijacze Postów (TNP) kryjące się pod płaszczykiem rozwijania kreatywności itd. itp. Co do tematu freestyle jak najbardziej się zgadzam. "Zbieramy kasę" jak i wiele innych tematów są fajne i pożyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 16:18, Clicker napisał:

Tak tyle że w kategorii "FreeStyle" są też różne inne ciekawe tematy jak "Zbieramy kasę", więc
Twój sposób nie do końca rozwiązuję nasz problem, odwieczny problem (jak to dramatycznie zabrzmiało)
;P

No, a to też jak by gra. Bo nic tam nie dyskutujesz tylko piszesz jakąś sumę pieniężną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 21:05, Clicker napisał:

Tyle, że robisz to w szczytnym celu ;)

Tyle, że jak ktoś nie lubi komentarzy typu kilka liter to nie wejdzie tam. Nawet w szczytnym celu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja np. nie lubię, a tam wszedłem. I co, i mylisz się ;P Weźmy inny przykład "Opisz poprzednika" --> Genialna zabawa, w której trzeba trochę ruszyć głową, odepniesz "FreeStyle" - nie ma. ;P Można jeszcze je przypiąć ale niektórzy i tego nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 21:05, Clicker napisał:

Tyle, że robisz to w szczytnym celu ;)

jakim tam znowu szczytnym celu:D
dla mnie wszystkie gry powinno sie zlikwidowac z miejsca. nie od tego jest forum;/ przyznam ze na poczatku kariery forumowej sam gralem ale zaluje. najwieksza bzdrua i skpisko spamu i nabijaczy postow;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na grę forumową RPG w której ja uczestniczę - Zapomniane Krainy. Wątpię, czy to można nazwać nabijaczem postów. Znajdują się tam same przemyślane i długie posty, dobrze się bawimy. Dlatego myślę, że trzeba wykluczyć parę wyjątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 21:26, choper napisał:

> Tyle, że robisz to w szczytnym celu ;)
Tyle, że jak ktoś nie lubi komentarzy typu kilka liter to nie wejdzie tam. Nawet w szczytnym
celu ;)


Ale może zobaczy temat, i będzie klikał w te linki nawet do tematu nie zaglądając. Źle? Nie warto?

@Clicker
Temat można przypiąć, lub dodać do zakładek. Ciekawe tematy z freestyle zwykle trafiają do top 10 w statystykach, wystarczy tam zajrzeć raz dziennie.

Poza tym nie rozumiem czemu tak narzekacie na te gry. Ja mam przypięte wszystkie kategorie, a jakoś mnie to po oczach nie razi - jak mnie temat nie interesuje to nie zaglądam i już. Przeważnie i tak interesujące tematy mam przypięte, do reszty rzadko zaglądam, choć gry stanowią tylko małą jej część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy marudzą, ale ciekawe na czym nabili te statystyki ;)
Te które wymagają jakiejś wiedzy/wysiłku są OK. Ale gry typu X czy Y, które ostatnio się pojawiły no nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie do gier forumowych nic nie mam. Może to dlatego, że odpiąłem sobie kategorię freestyle ;-) w każdym bądź razie osoby, które nabijają posty na tego typu gierkach, nie zostają na forum zbyt długo, bo albo owe zabawy zaczynają ich nudzić (ileż razy można pisać masz komputer?), albo zaczynają się udzielać w innych wątkach, a wtedy wychodzi to jakimi są noobami. Bo jak inaczej nazwać walenie czterech byków w trzyliterowym słowie lub wypowiedzi w stylu no, albo ja też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko grom forumowym, pod warunkiem że:

1) jest to profesjonalnie prowadzona gra forumowa (z jasno określonym i przestrzeganym regulaminem i z kimś kto tego pilnuje)
2) wymaga wiedzy na jakiś szerzej pojęty temat, a nie np wyłącznie na temat jednej gry/filmu/serialu, i to do tego mało popularnego
3) branie udziału w niej nie polega na ciągłym spamowaniu, a zadający zagadki... znają prawidłowe odpowiedzi na nie (ile to razy widziałem takie gry forumowe tutaj, gdzie właściwie nikt nie znał prawidłowej odpowiedzi na zagadkę, nawet jej autor)

Tym samym - według mnie wszelkie tematy tego typu powinny zostać najpierw zaakceptowane przez samych moderatorów, którzy też powinni w nich pilnować porządku. Inaczej nie widzę sensu istnienia mniej więcej 3/4 gier forumowych tutaj, poza tym że są wylęgarniami spamu i trampolinami do wysokich tytułów na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz czy nie masz?, Lubisz czy nie lubisz?, Słowna zabawa (oraz Słowna zabawa ciąg dalszy... nie rozumiem po co powstało to drugie) etc. - zakładanie tego typu bzdur powinno się karać degradem. Przecież to jest tak absurdalnie bezsensowne, że aż czasem nawet śmieszne ;] Bo lepiej śmiać się niż płakać z tego powodu. Nabijacze postów jak żadne inne tematy (no może jeszcze temat o Szymku Czarodzieju może z nimi konkurować, a przynajmniej niektóre osoby, które się tam udzielały :) A później mamy chojraków, co w tydzień nawalili po 3000 postów, a średnią ilość znaków w poście mają na poziomie 30... żenada. Chyba nie od tego jest forum, aby spełniać jakieś chore ambicje dwunastolatków-kolekcjonerów postów? Dołączam się do petycji (o ile taka jest lub powstanie) o zakmnięcie i zakaz tworzenia podobnych ''gier''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja widze, że niektórzy się tu jak dzieci zachowują, stosująca zasadę: "Nie podoba mi się - niepotrzebne". To może temat o GW skasujmy, bo mi wydaje on się zbędny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 01:25, rob006 napisał:

A ja widze, że niektórzy się tu jak dzieci zachowują, stosująca zasadę: "Nie podoba mi się
- niepotrzebne". To może temat o GW skasujmy, bo mi wydaje on się zbędny...

A dlaczego uważasz, że temat o GW (czy jakiejkolwiek innej grze) jest podobny do tych głupiutkich gierek forumowych? Czy większość postów w wątku o GW wygląda w stylu: Mam, masz nowego kompa? Nie wydaje mi się :P Wątek o GW czemuś służy, można się czegoś tam dowiedzieć, o coś zapytać i uzyskać odpowiedź albo po prostu podzielić się przemyśleniami/spostrzeżeniami na temat tej gry. I w końcu to jest forum dystrybutora gier komputerowych, więc logiczne jest, że tematy o grach (szczególnie grach CDP) są więcej niż wskazane na tym forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 02:03, Quatre napisał:

A dlaczego uważasz, że temat o GW (czy jakiejkolwiek innej grze) jest podobny do tych głupiutkich gierek forumowych?

A co to ma do rzeczy? Skoro są chętni, aby pisać w tych "głupiutki" grach forumowych, to czemu krytykować ich istnienie? Bo wam się to nie podoba i nie widzicie w tym sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 08:02, rob006 napisał:

A co to ma do rzeczy? Skoro są chętni, aby pisać w tych "głupiutki" grach forumowych, to czemu
krytykować ich istnienie? Bo wam się to nie podoba i nie widzicie w tym sensu?

Są też chętni, i to nie mało, do spamowania. Czy to znaczy, że powinno się na coś takiego zezwolić?? Poza tym od tego jest forum - aby wypowiadać swoje poglądy. Ja uważam, że gry typu ''chcesz czy nie chcesz'' są bezsensem i powinno się z tym skończyć. Takie jest moje zdanie, a Ty się z tym zgadzać wcale nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 11:06, Quatre napisał:

Są też chętni, i to nie mało, do spamowania. Czy to znaczy, że powinno się na coś takiego zezwolić??
Poza tym od tego jest forum - aby wypowiadać swoje poglądy. Ja uważam, że gry typu ''chcesz
czy nie chcesz'' są bezsensem i powinno się z tym skończyć. Takie jest moje zdanie, a Ty się
z tym zgadzać wcale nie musisz.

Wiesz, niektórzy wchodzą na forum, aby dobrze się bawić i poznać nowych ludzi. Jeśli takie gry im to zapewnią, to czemu miałyby nie istnieć? Sam od takich gier zaczynałem i świetnie się bawiłem. Ciebie chyba nic nie kosztuje ich obecność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 11:31, rob006 napisał:

Wiesz, niektórzy wchodzą na forum, aby dobrze się bawić i poznać nowych ludzi. Jeśli takie
gry im to zapewnią, to czemu miałyby nie istnieć? Sam od takich gier zaczynałem i świetnie
się bawiłem. Ciebie chyba nic nie kosztuje ich obecność.

Czasem ich obecność kosztuje mnie sporo nerwów :) Bo np. wejdę sobie do takiego wątku z jedną z tych gier i widzę posty po pięć słów. A żeby było śmieszniej dwie strony dalej ktoś pisze znowu to samo. Żeby przynajmniej coś próbowali pokombinować, napisać coś nieszablonowego, śmiesznego, absurdalnego etc. Próbowałem nawet kiedyś w kilku takich grach coś w tym stylu zasugerować, żeby coś od siebie dodawali, troszkę się bardziej rozpisywali. Gdzie tam, jak grochem o ścianę. Dlatego nie lubię tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować