Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DX10 nie tylko dla Visty?

53 postów w tym temacie

Ja poczekam na kolejny Windows, Vista na moim kompie ruszy jednak bez Aero a tylko po to żeby pooglądać ładną animację okienek nie warto zawracać sobie tym głowy. Szkoda tylko gier, w które nie będzie można się zanurzyć jednak na razie póki co gier wartych zagrania a które ruszą tylko na Viscie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich ludzi jak ten Amerykanin powinno się wynieść na ołtarze:))

Mam pisać szczerze? Pomimo tego, że cały projekt jest najprawdopodobniej nielegalny, popieram go. M$ może wreszcie by zrozumiał jak wielki błąd popełnił nie wydając Dx10 na Windowsa XP. Pazerność nie popłaca.

Jeśli się temu człowiekowi i jemu zespołowi uda, to może to oznaczać koniec Visty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby extra. Nie zamierzam się przesiadać na Viste, ona kompletnie nie nadaje się do gier i jeszcze te wymagania.. Niech będzie DX10 na XP :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 15:14, Melchah napisał:

> ''...że masz ochotę pograć w starocia.'' miało być.
Ale panie kolego, panie kolego... :). Ja myślę, że producentów gier - hitów tych sprzed lat
wielu, i tych sprzed tak całkiem niewielu, które co rusz ukazują się w jakichś tanich seriach
i świetnie się sprzedają - trochę to jednak interesuje :)


Myślę, że nie do końca z odpowiedniej strony podchodzisz do praw rynku. Nie producentów, a wydawców obchodzi. I to już ich brocha, żeby dostosować grę do dzisiejszych standardów. Vide Another World 2006.

Dnia 23.04.2007 o 15:14, Melchah napisał:

Vista będzie kiedyś znośnym systemem, ale to za kilka odsłon później. Zobaczymy.


Tak.

*Co do innych komentarzy: Popieranie nielegalnych inicjatyw jest nielegalne. Ban?:)
*Nie rozumiem. Skoro nie masz wystarczająco dużo ramu, żeby uruchomić Aero (które nie ma zbyt wiele związku z animacją okienek, obawiam się), to dlaczego szkoda Ci gier, których i tak nie będziesz w stanie uruchomić.

Gdy pod DX10 nie mają prawa zadziałać na komputerach, które nie mogą ruszyć Aero z dużą rezerwą.
Nie mówiąc już o tym, że Aero oferuje kilka fajnych usprawnień bardzo ułatwiających pracę.

Papa. Wracam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Ciekawe, może Microsoft by to sam wprowadził? Choć jednak tego nie zrobią chłopcy z Microsoftu bo dając DX10 w Vis''cie ograniczają w pewien sposób graczy który prędzej czy później będą musieli się przesiąść na nowy system chcąc grać w nowsze gierki.. Marketing nic innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ważne szychy z wielkich korpodacji nie myslą kategorią graczy, tylko jak by tu najwięcej kasy nachapać. I tak samo jest z M$. Gdyby M$ opracował i wydał DX 10 na XP, to wiele osób by kuiło ten system w wersji oryginalnej, bo jest sprawdzony i lepszy niż Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero co przesiadlem sie na Viste.
Nie dosc, ze pozarla mi ok 600-800MB ramu to KAZDA! jedna gra wywala sie po jakims czasie.
Kupuje cale masy gier oryginalnych, piraty mam gdzies.
I wnerwia mnie te przekleta Vista bo kazda nowa gra wywala sie i to non-stop.
Odkad mam Viste kupilem ok 6 gier - kazda z tych 6 gier sie wywala i sa to gry nowe, nowosci ktore wyszly w zeszlym i tym miesiacu wiec nie jakies starocie...
Starszych gier nawet boje sie testowac.
Generalnie jestem zalamany Vista jako gracz maniak... ten system nadaje sie jedynie do uzywania notatnika i przegladania stron internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby świetnie, Vista to i tak produkt bardzo tymczasowy. Ponoć za jakieś 2 lata ma już pojawić się następca tego systemu, więc Vista to jedynie taki system testowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 14:11, Kaen napisał:

- Po pierwsze directx bedzie nielegalny. Nie widzę możliwosci, żeby byl legalny, bo raczej
nie ma możliwości napisania programu, który działa identycznie nie używając algorytmów z oryginalnego
programu.

ależ da się, na co przykładem jest choćby bleem (emulator PlayStation który nie naruszał żadnych praw sony, nawet bios był napisany od podstaw). starczy że zastąpi oryginalne procedury innymi, ale dającymi taki sam wynik ew tą samą procedurą ale inaczej zakodowaną. Jak będzie proces to o wykorzystanie danych zdobytych z naruszeniem licencji, a nie dx10 jako taki (a że api dx 10 jest (chyba, z molochem z Redmont nigdy nic nie wiadomo) powszechnie dostępne, to wcześniej czy później ktoś go zaemuluje tak że microsoft nie będzie w stanie udowodnić złamania przy tym prawa/licencji/umowy/co tam jeszcze może być. Tak jak sony nie było w stanie wygrać w sądzie w twórcami bleema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2007 o 15:47, Kaen napisał:

*Co do innych komentarzy: Popieranie nielegalnych inicjatyw jest nielegalne. Ban?:)

Najpierw to trzeba facetowi udowodnić że ten proceder jest nielegalny. A prawda jest taka że w sferze programowania można się wymigać od tego:) Jeśli nie naruszy umowy, to może ujść mu to płazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 15:47, Kaen napisał:

> > ''...że masz ochotę pograć w starocia.'' miało być.
> Ale panie kolego, panie kolego... :). Ja myślę, że producentów gier - hitów tych sprzed
lat
> wielu, i tych sprzed tak całkiem niewielu, które co rusz ukazują się w jakichś tanich
seriach
> i świetnie się sprzedają - trochę to jednak interesuje :)

Myślę, że nie do końca z odpowiedniej strony podchodzisz do praw rynku. Nie producentów, a
wydawców obchodzi. I to już ich brocha, żeby dostosować grę do dzisiejszych standardów. Vide
Another World 2006.

No to trochę cios poniżej pasa, bo AW w poprawionej edycji to jakby odcinanie kuponu od dawnej gry, albo można też spojrzeć z tej strony, że po prostu chęć umożliwienia rzeszom graczy w prawdziwy klasyk :).

A tytułów jest znacznie więcej (i nie tylko klasyków tej rangi i tak starych jak AW, po prostu świetnych gier mających nie więcej niż kilka lat), których producenci już nie podniosą do rangi Visty. Albo ich uwaga jest skierowana na nowe projekty, albo zespoły twórców się rozpadły itd. To są tysiące tytułów, które wsadzono do nocnika razem ze startem Visty (tzn. M$ jakby wsadził). Dlaczego M$ zrobił to co zrobił, wszyscy wiemy. Znowu forsują swoje rozwiązania, ale czym tak naprawdę zawinił im DX9, że nie wrzucili go do Visty jako alternatywy...? Obawa, że Vista jednak nie jest na tyle innowacyjna, żeby przesiadać się ze starszych produktów i trzeba to jakoś wymusić?

Tylko niech ktoś nie pisze, że te parę mega na dysku więcej to byłaby jakaś różnica, bo ponoć sam system 10GB zajmuje (8-O).

Ale cóż... Jak to mówią "jak ci nie pasuje, to nie używaj", więc na razie skupię się na tym :)

[...ciach...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 18:32, Melchah napisał:

Tylko niech ktoś nie pisze, że te parę mega na dysku więcej to byłaby jakaś różnica, bo ponoć
sam system 10GB zajmuje (8-O).

Ale cóż... Jak to mówią "jak ci nie pasuje, to nie używaj", więc na razie skupię się na tym
:)


Dokładnie tak, wielu ludziom to nie bedzie pasować --> nie będą tego używać. A jak MS zobaczy że nikt tego nie kupuje/nie używa to hmmm ... nie ma wyjścia - będzie musiał przemyśleć wypuszczenie bibliotek DX10 pod Windows XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować