Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Perkusja! :)

269 postów w tym temacie

Jakiś czas temu, ok. dwóch tygodni temu postanowiłem nauczyć się gry na perkusji. Niestety nie mogę aktualnie kupić całego zestawu. BTW gdzieś czytałem, że perkusja może rozpraszać przy nauce gry. Może za parę miesięcy kupię sobie werbel. W związku z tym mam parę pytań.
1. Na co zwracać uwagę przy zakupie werbla? Dla ułatwienia dodam, że obecnie cena jak najbardziej gra rolę.
2. Czy, a raczej jak można zacząć się uczyć gry bez perkusji? Oczywiście chodzi mi o poziom początkujący, bo później to i tak będę musiał kupić sobie cały zestaw.
3. Inne rady mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
1 - Na pewno na "błonę", ponieważ musi być dość mocno napięta aby wydawała czysty dźwięk, a czym droższa tym lepsza.
2 - Jak ? To proste radzę nauczyć się podstawowych rytmów, jak na początek radzę zaczynać naukę tylko na stopie, werblu oraz Hi-Hatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 18:05, Krakers15 napisał:

1. Na co zwracać uwagę przy zakupie werbla? Dla ułatwienia dodam, że obecnie cena jak najbardziej
gra rolę.

przede wszystkim ważne jest ile ma śrubek naciągających membranę. 8 to standard, 10, albo 12 pozwala znacznie precyzyjniej naciągnąć membranę. na naciąg nie zwracaj uwagi. zawsze możesz go wymienić. poza tym materiał: werbel metalowy brzmi ostrzej, drewniany trochę bardziej miękko. dalej - grubość werbla: 3.5'''' lub 4.25'''' - raczej krótkie, ostre brzmienie, aż do 6.5'''' - brzmienie znacznie głębsze.
najlepiej wybierz sie do sklepu i sam popróbuj, które brzmienie ci odpowiada.
na początek nie musisz mieć całej perkusji.ćwiczenie na werblu ci starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 21:04, jaceloth napisał:

na początek nie musisz mieć całej perkusji.ćwiczenie na werblu ci starczy.


Tu się zgodzę z tobą w pełni, ja bym doradził jeszcze zakupienie werbla, stopy, hi-hatu, ponieważ to najważniejsze części i jak na razie to musisz nauczyć się grać na tych częściach perkusji, potem już się możesz zabrać za ćwiczenia na całym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 21:04, jaceloth napisał:

ćwiczenie na werblu ci starczy.

Dzięki, a mógłbyś mi polecić jakiś werbel na początek. Najlepiej, gdyby w zestawie był już statyw i cała reszta. No i żeby cena nie była porażająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mieszkam w bloku i nie bardzo będę mógł grać (sąsiedzi, itp.). Znalazłem jednak coś takiego jak naciąg siateczkowy. To ustrojstwo, to rzeczywiście wycisza bębny, czy można sobie wsadzić? Wiem, że gary mają grać głośno, ale mi zależy, żeby grać cicho i nie przeszkadzać innym. Da się tak? Czym jeszcze można wyciszyć werbel, tak, żeby mnie rodzina i sąsiedzi nie powiesili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:03, Krakers15 napisał:


Powiem ci tylko tyle że troszkę ścisza ale różnica jet nie wielka, radzę poszukać pałeczek, są specjalne do cichego grania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:09, Lak5 napisał:

Powiem ci tylko tyle że troszkę ścisza ale różnica jet nie wielka, radzę poszukać pałeczek,
są specjalne do cichego grania .

A gdyby tak połączyć ten naciąg, pałki (jakbyś mi podał link, to byłbym wdzięczny) i coś jeszcze (jeżeli istnieje), to istnieje szansa na naprawdę ciche granie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 17:34, tomek-bob napisał:

Ja mam perke od miecha ale neistety niemam metronomu :( Musze kupic tylko nie wiem jaki doradzcie!!

Spokojnie, zaraz coś zaradzimy, może linku nie będę podawał ani modelu ale ja polecam metronomy Korg, według mnie są bardzo fajne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 19:14, Lak5 napisał:

> Ja mam perke od miecha ale neistety niemam metronomu :( Musze kupic tylko nie wiem jaki
doradzcie!!
Spokojnie, zaraz coś zaradzimy, może linku nie będę podawał ani modelu ale ja polecam metronomy
Korg, według mnie są bardzo fajne .



Znalazłem KORG MA-30 podobno fajny ale za cichy warto go kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 11:13, tomek-bob napisał:


Uważam że warto, głośne są do poważnych imprez, np meta, rock .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 11:13, tomek-bob napisał:

Znalazłem KORG MA-30 podobno fajny ale za cichy warto go kupic?

...i tak trzeba używać na słuchawkach. tu jedna uwaga - podaje sygnał mono, czyli na jedną słuchawkę. sprawdzałem go w sklepie i wg mnie nie jest za cichy. wprawdzie zrobiłem to na sucho, bez grania. sam o nim myślę, jako zastępstwo dla metronomu nausznego, którego od dawna szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 18:36, tomek-bob napisał:

To jeszcze do Castoramu musze jechac po słuchawki robotnicze :D

to jest dobry pomysł. na słuchawki douszne nakładasz słuchawki wytłumiające i nie ma bata, żaden metronom nie będzie za cichy. kilka lat ćwiczyłem w takich roboczych słuchawkach i bardzo mi to przypadło do gustu. ścinają wysokie tony i bębny brzmią nisko i głęboko.lepiej, niż w rzeczywistości...zwłaszcza jak nie ma sie jakiegoś super zestawu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 18:53, jaceloth napisał:

> To jeszcze do Castoramu musze jechac po słuchawki robotnicze :D
to jest dobry pomysł. na słuchawki douszne nakładasz słuchawki wytłumiające i nie ma
bata, żaden metronom nie będzie za cichy. kilka lat ćwiczyłem w takich roboczych słuchawkach
i bardzo mi to przypadło do gustu. ścinają wysokie tony i bębny brzmią nisko i głęboko.lepiej,
niż w rzeczywistości...zwłaszcza jak nie ma sie jakiegoś super zestawu:-)


douszne to takie jak teraz dodają do MP3??I czy przez te "wyciszacze" będe dobrze słyszał zespół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 11:13, tomek-bob napisał:

Znalazłem KORG MA-30 podobno fajny ale za cichy warto go kupic?


Używam go i jest faktycznie bardzo fajny i i dosyć tani. Jedyna rzecz, do której bym się przyczepił to rozpiętość tempa 40-208 bmp (mogłaby być ciut większa, 20-240 na przykład). Tylko, że gram na gitarze, nie wiem jak to z perkusją wypadnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 18:58, tomek-bob napisał:

douszne to takie jak teraz dodają do MP3??

tak. w tym modelu korga, jak ustawisz volume na maxa, to słuchawka pulsuje w uchu i czuć drganie, więc, nawet gdyby dźwięk z zewnątrz był głośny, to raczej da sie kontrolować tempo.
I czy przez te "wyciszacze" będe dobrze słyszał zespół?
bardziej myślałem o samodzielnym ćwiczeniu. jednak myślę, że nie powinno być problemu, tylko trzeba sie będzie przyzwyczaić. te słuchawki przede wszystkim obcinają wysokie tony i trochę wygłuszają.
ja teraz, grając na instrumentach perkusyjnych, używam specjalnych stopperów dla muzyków grających w orkiestrach samby. bez problemu w nich słyszę, co do mnie mówią koledzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować