Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Perkusja! :)

269 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2007 o 17:25, Simonman napisał:

w jakiej cenie sa te pady? a własnie macie tez takie nimiłe echo od stopy przez werbel? moze
ja to mam przez to ze gram w pokoju a gdyby bylo wiecej meijsca tego by nie bylo.


ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. dobry jest pad z obręczą, na którym można też ćwiczyć rimshoty
ja mam remo:
http://muzyczny.pl/katalog/?id_dzialu=177&id_fragment=7391
ale jest jeszcze większy wybór:
http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_dzialu=177&id_fragment=6113&zlitera=&od=0#art
http://www.drumshop.pl/23,0,akcesoria,10.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
A ja się nie chwaląc robię sobie różne rzeczy do perkusji ręcznie, pada ćwiczebnego też sam sobie zrobiłem, zwykły kawałek odpowiedniej dech pokryty specjalnym materiałem (nie pamiętam jak się nazywa) i prawie jak pad ćwiczebny, pałeczki też sobie zrobiłem, rodzaj to był - rózgi. Do dziś je mam, i powiem wam że bardziej mi się opłacało zrobić ręcznie te pałeczki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to wam do grania na perkusji instruktor potrzebny?? strata kasy! perkursja to taki instrument na którym spokojnie można sie samemu nauczyć grać, wystarczy mieć wyobraźnie i dobry słuch muzyczny.. no i perkusje pod reką :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 20:28, Vuko Drakkainen napisał:

A to wam do grania na perkusji instruktor potrzebny?? strata kasy! perkursja to taki instrument
na którym spokojnie można sie samemu nauczyć grać, wystarczy mieć wyobraźnie i dobry słuch
muzyczny.. no i perkusje pod reką :)).


Hehe ale instruktor może dużo nauczyć, różne style grania itp. według mnie mi się przydaje instruktor, bo jeżeli gram sobie i coś źle mi wyjdzie to od razu mi mówi co w tej sytuacji robić itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 20:23, Lak5 napisał:

A ja się nie chwaląc robię sobie różne rzeczy do perkusji ręcznie, pada ćwiczebnego też sam
sobie zrobiłem, zwykły kawałek odpowiedniej dech pokryty specjalnym materiałem (nie pamiętam
jak się nazywa) i prawie jak pad ćwiczebny.

to bardzo dobry pomysł. przy odrobinie umiejętności i pomyślunku, rzeczywiście można sobie padzik wykonać samemu. często perkusiści wykorzystują do ćwiczenia po prostu kawałek gumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 20:28, Vuko Drakkainen napisał:

A to wam do grania na perkusji instruktor potrzebny??

tak jak do każdego instrumentu.
perkusja to taki instrument, na którym spokojnie można sie samemu nauczyć grać, wystarczy mieć wyobraźnie i dobry słuch muzyczny.
to nie wystarczy, trzeba jeszcze wiedzieć co na jakim etapie nauki warto ćwiczyć. poza tym, jeśli ktoś dużo bardziej doświadczony, niż ty analizuje z boku twoją grę, to może podpowiedzieć ci bezcenne wskazówki. krótko mówiąc, w tym samym czasie jesteś w stanie nauczyć sie znacznie więcej, a również unikasz popełniania i utrwalania złych nawyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobrza zgodze sie jednak że perkusja wydaje sie byc owiele łatwiejsza w nauce niz gitara czy pianino. Jak pograłem kilka razy perkusji, słuch mnie kierował i pokazywał w którym momencie nieodpowiednio grałem. OCzywiście przydałby mi sie jakiś nauczyciel ale narazie nie stać mnie i nie mam czasu na takie zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 16:27, Vuko Drakkainen napisał:

no dobrza zgodze sie jednak że perkusja wydaje sie byc owiele łatwiejsza w nauce niz gitara
czy pianino.

trudno oczywiście porównywać zupełnie rożne instrumenty pod względem trudności nauki. każdy instrument wymaga innych predyspozycji. perkusja jest o tyle trudna, że wymaga wypracowania niezależności każdej ręki i nogi.

>Jak pograłem kilka razy perkusji, słuch mnie kierował i pokazywał w którym momencie
nieodpowiednio grałem.
...i właśnie po kilku graniach niemożliwe jest to osiągnąć(niezależność kończyn). trzeba wielu godzin nauki, a także przyswojenia pewnych ćwiczeń, które to umożliwiają. każdy styl muzyczny wymaga od perkusisty trochę innego podejścia, kierując sie samym słuchem, bez jakiejś wiedzy na ten temat, można oczywiście zagrać poprawnie, równo i do rytmu. ale zagrać już bardzo dobrze jest prawie niemożliwe. chyba, ze ktoś jest geniuszem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie geniuszem perkusji jest Joey Jordison ze SlipKnoT-a ;]. Posłuchajcie przynajmniej solówki z płyty 9.0 Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 16:48, Leslaw555 napisał:

Jak dla mnie geniuszem perkusji jest Joey Jordison ze SlipKnoT-a ;]. Posłuchajcie przynajmniej
solówki z płyty 9.0 Live.


Witam i pozdrawiam wszystkich perkusistów, ave ^^

Nie będę się rozdrabniał bo za bardzo nie jestem w temacie, więc zadam to nurtujące mnie pytanie. Rozważam poważnie nabycie jakiegoś zestawu bębnów i całej reszty, ale niestety mam średni dostęp do sklepów. Jeśli jest jakiś na sali z chęcią dowiedział bym się ile takie cacko kosztuje, ile trwa nauka itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 13:15, Marko Pele napisał:

Nie będę się rozdrabniał bo za bardzo nie jestem w temacie, więc zadam to nurtujące mnie pytanie.
Rozważam poważnie nabycie jakiegoś zestawu bębnów i całej reszty, ale niestety mam średni dostęp
do sklepów. Jeśli jest jakiś na sali z chęcią dowiedział bym się ile takie cacko kosztuje,
ile trwa nauka itd. :)

zaglądnij trochę wyżej na początek strony, tam w moim poście podałem dwa dobre sklepy internetowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jesli chodzo o perskuję to zabardzo nie gram hehe a jak chciałem trenować to na garnkach trenowałem jakiś tam rytm i granie hehe .... nie próbujcie tego w domu ... a jak chodzi o perkusistów to najlepszym dla mnie perkusistą jest Joey Jordison ze Slipkrnota ponoć jest najszybszy ale jak widziałem kiedyś na jednym filmiku jego rozgrzewkę i jak mu ręce latały to uuuuuu paniee :D:D Lars Urlich z Metallici też jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 15:34, Sir Braveheart napisał:


Co do metaliki. Ja zbytnio nie lubię jak się gra na perkusji i to jeszcze metal, ponieważ według mnie to zwykłe tuczenie w bębny, wszyscy się drą i tyle. Natomiast słyszałem z pewnych źródeł że perkusiści którzy grają w zespołach - typu metalica, są mistrzami prędkości grania na perkusji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 16:51, Lak5 napisał:

>
Co do metaliki. Ja zbytnio nie lubię jak się gra na perkusji i to jeszcze metal, ponieważ według
mnie to zwykłe tuczenie w bębny, wszyscy się drą i tyle. Natomiast słyszałem z pewnych źródeł
że perkusiści którzy grają w zespołach - typu metalica, są mistrzami prędkości grania na perkusji

ja także wolę inna grę na bębnach, ale larsa urlicha cenię, bo przynajmniej dawniej grał dość ciekawie, można sie nauczyć czegoś od niego,np. często akcentuje na blachach nie na uderzenie stopy tylko werbla. niby nic, a cieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 16:51, Lak5 napisał:

>
Co do metaliki. Ja zbytnio nie lubię jak się gra na perkusji i to jeszcze metal, ponieważ według
mnie to zwykłe tuczenie w bębny, wszyscy się drą i tyle. Natomiast słyszałem z pewnych źródeł
że perkusiści którzy grają w zespołach - typu metalica, są mistrzami prędkości grania na perkusji
...



Hmmm za bardzo nie zgodziłbym się z Twoją wypowiedzą gdyż oni az tak nie drą Ryja ... to nie jest Black Metal ani Death metal jeżeli Ci chodzi o darcie mordy to tam właśnie to robią a muzyka wogóle nie ma melodii ciężko się ją słucha a od perkusji co byś wolał ?? Bęben do reege .... na każdym instrumencie trzeba grać ale też i dobrze ale Lars gra świetnie a wchodząc na Twojego GSa wyczytałem info że od niedawna grasz na perce ?? hehe to o co kaman ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Mało się znam na metalu, widziałem zaledwie 5 kawałków ale mnie ten typ odstraszył... Ja tam wolę sobie grać na perkusji w rytmie muzyki POP, i myślę że tak już pozostanie, chodź może kiedyś jak mi ktoś zapłaci abym zagrał na koncercie to być może, ale jak na razie to granie na perkusji to dla mnie hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o muzykę pop to polecam perkusistę grającego z wokalistką sade. gra muzykę lekką, ale dość ciekawe. poza tym v.collauita grający ze stingiem też jest warty słuchania. choć tak naprawdę trudno dzielić perkusistów zależnie od stylu, dobry muzyk musi mieć uniwersalny warsztat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 11:39, jaceloth napisał:

choć tak naprawdę trudno dzielić perkusistów zależnie od stylu, dobry muzyk musi mieć uniwersalny warsztat.


Ja też ćwiczę wszystkie rodzaje, lecz wnioskując - to najbardziej wolę grać rytmy POP, nie są takie dynamiczne jak pozostałe i gra sie bardzo miło je i nie tak strasznie trudno. W zasadzie to próbowałem grać styl Rocka i nie było tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować