Zaloguj się, aby obserwować  
DevilFish

Co jest najlepsze na kaca ??

114 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2005 o 14:20, lurynowicz napisał:

(...) Jogurt naturalny (...)


No widzisz, a ja po jogurcie i innych produktach tego typu mam odruchy wymiotne, więc odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys gdzies w ti wi uslyszalem ze na kaca nalepsze jest porzadne sniadanie, takie z parowkami, tostami, jajkiem z bekonem etc. Osobiscie nie probowalem, ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Ale mozna sprobowac.

Ja na kaca biore aspiryne, wode mineralna i kwaszone ogory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wszelkie natykace i inne cudownbe specyfiki
a) nie pomogą na zatrucie (przechlanie)
b) oszukuja cię tylko że nic ci nie jest (tak naprawdę cięgle jesteś odwodniony, tylko że tego nie czujesz)
c) dodawanie kackillerów do alkoholu jest zdecydowanie złym pomysłem- tak jak picie po antybiotyku.
Jak już mówiłem polecam maślankę owocową (łagodne źródło wody, witamin) oraz soki owocowe (to samo tylko gorzej wchodzą). Zaufajcie biotechnologowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coż na poważne zatrucie, nie ma chyba dobrego sposobu, trzeba pocierpieć, można próbować łykać tabletki na poprawe trawienia(ranigast), przeciwbólowe(na ból głowy), ale nie jest powiedziane, że pomogą. Natomiast na kaca, bez poważnego zatrucia, najlepszym sposobem jest zjedzenie czegoś bardzo tłustego i ciepłego(jajecznica, bekon, frytki), pomoże w powrocie do dobrego samopoczucia. Bardzo dobrym sposobem na uniknięcie kaca jest też wypicie przed pójściem spać(oczywiscie o ile siebie kontrolujemy) wody niegazowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno Soda z cukrem a herbata odpada bo ostatnoi miałem kaca wypiłem 15 herbat co 5 min do kibla a i tak mnie cały dzień trzymał. Sen pomaga trzeba się przespac w dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2005 o 14:41, .Darnok napisał:

No widzisz, a ja po jogurcie i innych produktach tego typu mam odruchy wymiotne, więc odpada
:)

I tutaj widac że nie ma uniwersalnego środka. Co organizm to inna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 17:06, Lumbago napisał:

Podobno Soda z cukrem a herbata odpada bo ostatnoi miałem kaca wypiłem 15 herbat co 5 min do
kibla a i tak mnie cały dzień trzymał. Sen pomaga trzeba się przespac w dzień


To znaczy że nie miałeś typowego kaca, tylko właśnie się zatrułeś. A mi własnie herbata nie pomaga, a przede wszystkim nie wchodzi. Ale zgadzam się że nie ma uniwersalnych sposobów. Są tylko takie które częściej pomagają od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam właściwie kaca to niee miałem nigdy. Proste - wieczór: pije, noc - pije, rano - wstaje i ide na zajęcia, wieczór - pije itd. ;-D Może jakiś dziwny jestem, ale jak kumple zdychają od rana po przepiciu to ja ide na zajęcia, robie obiad, sprzątam i wszystko inne. Możnaby powiedzieć, że jestem idealną zoną, gdyby nie mały defekt w postaci zbyt dużej liczby członków ciała (4+1). ;-) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czy ktoś tu stosuje kliny?
Ja raz miałem straszliwego kaca po tanim winie (ble) i rano zapiłem piwami. To było straszne. Śruba jak titanic po dwóch browarach mocnych (jeszcze trochę po tym winie miałem) i łeb potem mi po prostu pękał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo bełtów nie pije się w dużych ilościach :] sam wiem bo tylko to piłem przez wakacje najlepiej tak jednego i nic nie zagryzać bo wymioty murowane a nalewki to już totalnie odradzam, jedzenie po nich to istne samobójstwo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 23:32, Puszkin napisał:

Bo bełtów nie pije się w dużych ilościach :] sam wiem bo tylko to piłem przez wakacje najlepiej
tak jednego i nic nie zagryzać bo wymioty murowane a nalewki to już totalnie odradzam, jedzenie
po nich to istne samobójstwo ;p


Noo, to były szalone młode czasy wspomagania przemysłu siarkowego. Piło się różne rzeczy, wiśnie, wina siarkowe :P czasem po jedno, dwa na łeb xD
Ale od jakiegos już czasu obowiązuje kultura picia, tzn narąbać się ale tak żeby żyć. Aha, kawa zbożowa z mlekiem, nie używac, ale słyszałem że dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z medyczno-chemicznego punktu widzenia:

* magnez w tabletkach (!!)
* owoce, lub soki, zawierajace duzo witamin, ew. inne "komplety" witamin
* duzo wody (tylko nie 1,5L na raz, raczej szklanka co 10 minut)
* nabiały (maślanki, jogurty, białe sery)
* odpowiednia ilość snu/odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 12:36, DevilFish napisał:

W końcu nawet najlepszemy się zdarza obudzić po imprezie z dość niemiłymi skutkami ubocznymi.
Kto sie przekonał ten wie, że ból głowy i ogólna dezerientacja przez najbliższe kilka godzin
po przebudzeniu nie jest zbyt miła. W takim wypadku konieczne są pewne środki zaradcze lub
łagodzące, ale nie coś w stylu: "nie pić dzień wcześniej". Każdy komu nawet przez przypadek
zdarzyło się mieć kaca po imprezie lub "imieninach u cioci" powinien znać środki łagodzące
:) Jeśli nie dla siebie na przyszłość, to dla kolegów/koleżanek. Posiadanie wiedzy na temat
zwalczania kaca jest bardzo cenna, w końcu kiedyś się przydaje. I tu wracamy do głównego tematu:
jak zwalczać kaca ??

Czekolada, czekolada
ten wesoły kto ją zajada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować