Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2008 o 16:15, ziptofaf napisał:

"Jedynki". Jest emulator PS2, ale to awaryjna rzecz, ma horrendalne wymaganie i tylko
dwie gry chodzą poprawnie.


Może znajdę parę gierek z jedynki, które mi się spodobają. Dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem Linuxowym laikiem i chciałbym zapoznać się z tym systemem. W tym celu zainstalowałem Ubuntu, myślę, że będzie dobre na początek. Opanowałem podstawy obsługi tego systemu, ale chciałbym wiedzieć więcej. Czy są jakieś książki (nie interesują mnie internetowe poradniki itp.) czy inne wydawnictwa traktujące o bardziej zaawansowanym wykorzystaniu tego systemu i pozwalające zapoznać się z nimi osobie kompletnie zielonej w tym temacie. Wiem, że coś takiego kiedyś było, mam taki wielki podręcznik do Red Hata 6, czy znajdę coś podobnego, ale o Ubuntu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz poprzez bardziej zaawansowane wykorzystanie systemu? Obsługę jakiegoś oprogramowania, pisanie skryptów, programowanie, administracja? Posiadam grube podręczniki do Red Hat''a 9 i Debiana 3.1 - zawierają właściwie informacje na temat istnienia pewnych narzędzi i podstaw ich obsługi - zarówno na biurku, jak i na serwerze. Sądzę, że powinieneś zdefiniować swoje potrzeby dokładniej - skorzystaj w tym celu z posiadanej już książki, znajdź tematy, które chciałbyś zgłębić. Bo niewykluczone, że nie pokryje ich żadna pozycja nakierowana konkretnie na Ubuntu, zaś ogólnie na GNU/Linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co zostało przedstawione w tej książce dokładnie spełnia moje oczekiwania, tyle, że chciałbym to mieć o Ubuntu, więc po prostu wypiszę co tam jest:
1. Konfiguracja systemu (bardziej zaawansowane, linia komend itp.)
2. Szczegółowe omówienie administracji i bezpieczeństwa systemu
3. Omówienie programowania w tym środowisku (nastawiałbym się na języki z rodziny C)

Może być oczywiście kilka książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2008 o 11:39, Łowca Gier napisał:

3. Omówienie programowania w tym środowisku (nastawiałbym się na języki z rodziny C)


Bzdura :] Tak samo jak zakup tej ksiazki, ogolnie odradzam, no chyba że ktos nie umie czytac co mu system odpowie i uzywać google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 18:33, Woko11 napisał:

Mam pytanie co do tego Wina (?). Korzystałeś może z niego? Czy obciąża komputer?

Wine sam w sobie nie obciąża komputera. Po prostu pozwala uruchamiać programy Windowsowe na Linuxie. Fakt, że niestety różnie bywa co do tego, czy będzie płynnie - niektóre gry (jak Sins of a Solar Empire) działają równie dobrze co pod Windowsem, inne z kolei w ogóle się nie uruchamiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten jest do tego "dzyngla", no ten Wi-Fi na USB czy jak to się tam zwie. A mi chodzi o podłaczenie KABLEM USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Niedawno zainstalowałem Linuxa ubuntu i mam pewien problem z instalacją gry Battlefield 2 Deluxe Edition.
Wchodzę na płytę, uruchamiam setup/polski/(daję dalej)/(wpisuję CD-key/(dalej i mi takie coś wyskakuję (screen) -.-

Pierwszy raz mam linuxa, więc jak trzeba coś dodatkowego zainstalować przed instalacją gry, lób coś w tym stylu to dajcie linka, albo naiszcie jak to rozwiązać krok po kroku.

20080903201706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalował ktoś kiedyś taki program "kadu" na Linuksa/ (taki odpowiednik windowsowego gadu-gadu). Ja go teraz instaluje, tylko no właśnie...instalacja trwa już jakieś 15-20 minut. Czy to normalne, zawsze programy sie tak długo instaluja na Linuksa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 15:44, Ecko09 napisał:

Instalował ktoś kiedyś taki program "kadu" na Linuksa/ (taki odpowiednik windowsowego
gadu-gadu). Ja go teraz instaluje, tylko no właśnie...instalacja trwa już jakieś 15-20
minut. Czy to normalne, zawsze programy sie tak długo instaluja na Linuksa?


Zależy, czy instalujesz archiwum .deb (albo .rpm), czy też .tar.gz. Jeżeli to drugie, to masz tylko kod źródłowy i komp dopiero go sobie kompiluje, więc trwa to naprawdę długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 15:48, ziptofaf napisał:

> Instalował ktoś kiedyś taki program "kadu" na Linuksa/ (taki odpowiednik windowsowego

> gadu-gadu). Ja go teraz instaluje, tylko no właśnie...instalacja trwa już jakieś
15-20
> minut. Czy to normalne, zawsze programy sie tak długo instaluja na Linuksa?

Zależy, czy instalujesz archiwum .deb (albo .rpm), czy też .tar.gz. Jeżeli to drugie,
to masz tylko kod źródłowy i komp dopiero go sobie kompiluje, więc trwa to naprawdę długo.



A nie wiem co mam. Instaluje z pliku kadu.ymp. Ale jako, że jak dotąd praktycznie nie korzystałem z Linuksa, pewnie kompiluje. A ile tak w przybliżeniu by top trwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować